• مدیر سایت
  ایران هفتمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان شد

  ایران هفتمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان شد انجمن جهانی فولاد اعلام کرد، ایران در ماه نوامبر ۲۰۲۲ به جایگاه هفتمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان صعود کرد؛ ایران طی سالیان اخیر به طور معمول در رتبه ۱۰ بزرگترین تولیدکنندگان فولاد جهان قرار داشته است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۰ دی ۱۴۰۱ زمان : ۱۲:۴۵:۳۸ به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، انجمن جهانی فولاد از تولید ۲.۹ میلیون تن فولاد در ایران طی یازدهمین ماه سال جاری میلادی خبر داده است. تولید فولاد ایران در این ماه با رشد ۳.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. رشد ۳.۹ درصدی تولید فولاد ایران در نوامبر ۲۰۲۲ و با وجود تداوم تحریم‌های غیرقانونی آمریکا در حالی است که کل تولید فولاد جهان در این ماه ۳.۷ درصد و تولید فولاد آمریکا ۱۰.۵ درصد کاهش یافته است. در این گزارش آمده است : ایران طی سال‌های اخیر بر اساس آمار ۱۲ ماهه دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان بوده است اما در نوامبر امسال توانسته برای نخستین بار تا جایگاه هفتمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان بر اساس آمار ماهانه بالا رود. تولید فولاد ایران..

 • مدیر سایت
  رونمایی از مهمترین طرح‌ها و برنامه‌های «ومعادن»

  به گزارش چیلان ،وی افزود: باتوجه به زیرساختی که برای پروژه های شرکت در سنوات پیشین ایجاد شده ، بخش عمده ای از سهام( شرکت بین‌­المللی مهندسی ایران) ایریتک به شرکت معادن و فلزات منتقل شده است و عمده پروژه‌های ما به صورت ای‌پی‌سی قرار است توسط این شرکت انجام شود، این موضوع، ظرفیت و پتانسیل بالایی برای توسعه شرکت معاون و فلزات‌ به عنوان هلدینگ معدنی فلزی به‌خصوص در حوزه‌های استراتژیک ایجاد می‌کند. دکتر مهرانی در خصوص برخی از طرح های توسعه شرکت گفت: طرح فروسیلیس و منگنز قرار است به عنوان یک حوزه جدید در زنجیره ارزش راه‌اندازی شود. طرحی را در رابطه با فولادهای استیل کرد در دستور کار داریم که معمولا در صنعت تایر و برای شرکت‌های معدنی در مجموعه‌هایی که تولید نوار نقاله برای صنایع فولادی و فلزی می‌کنند، استفاده می شود که با سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیون یورویی پیش‌ بینی این است که طی ۱۸ ماه آینده این طرح بتواند با پیشرفت خوبی مواجه شود. سالی ۱۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی از بورس معاون مالی و اقتصادی “ومعادن ” گفت: باتوجه به اینکه پروژه‌های بزرگی در سهام شرکت معادن و فلزات تعریف شده و ظرفیت رشد و..

 • مدیر سایت
  کاهش هزینه‌های تولید و مخاطرات زیست‌محیطی زنجیره فولاد با موقعیت استراتژیک فولاد اقلید

  به گزارش چیلان ،شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در حال اجرای هفت پروژه در قالب پروژه‌های پیشرانان پیشرفت ایران است، پروژه‌هایی که از اهمیت بیشتری نسبت به سایر پروژه‌های در دست اجرای این هلدینگ برخوردار هستند و قرار است با بهره‌برداری از آنها هزاران فرصت شغلی ایجاد شود. یکی از این پروژه‌ها که در استان فارس در حال اجرا است، پروژه فولاد اقلید پارس است. شرکت فولاد اقلید پارس در ۹ بهمن ماه ۱۴۰۰ با هدف احداث یک واحد احیای مستقیم (تولید آهن اسفنجی) در شهرستان اقلید استان فارس در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید و شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، معدنی و صنعتی چادرملو و بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک) به ترتیب با ۵۱، ۳۰ و ۱۹ درصد سهامداران شرکت فولاد اقلید پارس هستند. سرمایه گذاری ۶ هزار میلیارد تومانی؛ بهره برداری تا ۱۴۰۴ در ۲۸ خرداد ماه امسال قرارداد احداث واحد احیای مستقیم شرکت فولاد اقلید پارس امضا شد. براساس این قرارداد شرکت ایریتک که هم سهامدار شرکت فولاد اقلید پارس است و هم پیمانکاری احداث واحد احیای مستقیم آن را عهده دارد، متعهد به احداث یک واحد ۱.۱..

 • مدیر سایت
  تولید ورق‌های گالوانیزه رنگین در چهارمحال و بختیاری

  به گزارش چیلان ،مدیر عامل فولاد تاراز گفت: این کارخانه تنها کارخانه خاورمیانه در تولید ورق‌های رنگین با پوشش ارگانیک است. دکتر داود فروتن افزود: این ورق هم با پوشش کروم تولید می‌شود هم با پوشش رنگین یا toc، ورق رنگین دوستدار محیط زیست است و ۵برابر ورق عادی مقاوم به خوردگی است. وی گفت: این ورق بعد از شستشو وارد کوره شده و حرات۷۲۰ درجه سانتی گراد می‌بیند و سپس روکش روی برروی ورق اعمال می‌شود. فروتن افزود: این ورق خاصیت انعطاف پذیری، ضدخوردگی و ضداثر انگشت دارد. وی گفت: این محصول فناورانه علاوه بر تنوع و ضد شوره بودن ویژگی‌های منحصر به فرد زیادی دارد. در ادامه مدیر کل صمت چهارمحال و بختیاری گفت: ماهانه ۳ هزار تن ورق گالوانیزه رنگین با ضخامت ۰/۳ تا ۲ میلیمتر در این کارخانه تولید می‌شود. رستمی افزود: این ورق با خاصیت انعطاف پذیری در لوازم خانگی، ساختمان و خودرو کاربرد دارد. ظرفیت اسمی این کارخانه ۲۶۰ هزار تن در سال است.کارخانه ورق تاراز در ۱۵کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد

 • مدیر سایت
  رکورد تامین ماهیانه کنسانتره در فولاد سنگان شکسته شد

  به گزارش چیلان ، شمسی نیا، معاون بهره برداری فولاد سنگان با اعلام این خبر گفت: همکاران پرتلاش ما در واحد کنسانتره سازی با تلاش شبانه روزی در آذرماه، موفق به تولید ۳۵۹ هزار و ۵۸۴ تن کنسانتره شدند. وی افزود : پولادمردان،فولاد سنگان نیز در دوازدهم وسیزدهم آذرماه رکورد تولید روزانه را جابجا و زمینه ساز دستیابی به رکورد ماهیانه را مهیا نموده بودند. معاون بهره برداری گفت: این موفقیت‌ها نتیجه مجاهدت شبانه روزی کارکنان تلاشگر در مجموعه فولاد سنگان و حاصل همدلی و پشتکار آنان بوده است.

 • مدیر سایت
  اجرای بزرگترین مخزن ذخیره و بازچرخانی پساب در فولاد خراسان

  به گزارش چیلان ، عملیات خاکی پروژه «احداث مخزن ذخیره و بازچرخانی» پساب با ظرفیت ۳۵۰هزار متر مکعب، با هدف مدیریت بهینه مصرف آب در شرکت مجتمع فولاد خراسان به اتمام رسید. با اجرای فاز نخست پروژه این مخزن ۳۵۰هزار متر مکعبی، عملیات عایق کاری و تکمیل پروژه آغاز شده است تا علاوه بر امکان تصفیه و بازچزخانی پساب صنعتی، یکی از حلقه های مکمل پروژه تصفیه پساب شهری نیشابور نیز پیشاپیش فراهم شود. رئیس «نظارت بر فضای سبز» شرکت مجتمع فولاد خراسان، با اعلام این خبر افزود: با اجرای این استخر ذخیره آب که در صنایع استان سابقه نداشته است، امکان ذخیره، تصفیه و بازچرخانی روزانه بیش از ۳۰۰۰ متر مکعب پساب در داخل سایت صنعتی بدون در نظر گرفتن پساب حاصل از اجرای سیستم فاضلاب شهری نیشابور و نیز جمع آوری آب های سطحی فراهم می شود.

 • مدیر سایت
  انجمن جهانی آهن و فولاد؛ تولید فولاد ایران در مرز ۲۸ میلیون تنی

  انجمن جهانی آهن و فولاد؛ تولید فولاد ایران در مرز ۲۸ میلیون تنی انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد: درحالی که تولیدفولاد جهان در ۱۱ ماهه سال جاری میلادی ۳.۷ درصدکاهش داشته است، ایران توانسته باافزایش ۸.۵ درصدی، حدود ۲۸ میلیون تن فولاد در این مدت تولید کند . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۴ دی ۱۴۰۱ زمان : ۱۳:۵۷:۲۶ انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد ۸.۵ درصدی تولید فولاد ایران در ۱۱ ماهه سال جاری میلادی خبر داد. تولید فولاد ایران که در ۱۱ ماهه سال ۲۰۲۱ بیش از ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن اعلام شده بود؛ در مدت مشابه امسال به ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تن افزایش یافته است. رشد ۸.۵ درصدی تولید فولاد ایران از ابتدای ۲۰۲۲ و با وجود تحریم‌ها علیه ایران در حالی است که کل تولید فولاد جهان در این دوره ۳.۷ درصد افت داشته و در میان ۱۰ تولیدکننده بزرگ فولاد جهان تنها ایران و هند بوده‌اند که در این دوره با رشد تولید مواجه شده‌اند و تولید ۸ کشور دیگر از جمله آمریکا کاهش داشته است. تولید فولاد آمریکا در ۱۱ ماهه امسال ۵.۵ درصد کاهش داشته و به ۷۴.۴ میلیون تن رسیده..

 • مدیر سایت
  قطعی گاز واحدهای آهن اسفنجی و تاثیر آن بر تولید فولاد کشور

  قطعی گاز واحدهای آهن اسفنجی و تاثیر آن بر تولید فولاد کشور یک مدیر صنعتی ضمن ابراز گلایه از قطعی گاز صنایع طی ماه جاری بر تاثیرات منفی آن بر تولید فولاد کشور و آینده مبهم آن خبر داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۴ دی ۱۴۰۱ زمان : ۱۳:۵۵:۳۳ محمدرضا پاکسیما، مدیر کارخانه احیاء مستقیم فولاد غدیر ایرانیان، ضمن بیان این که آهن اسفنجی به عنوان یک کالای استراتژیک و به عنوان مواد اولیه کوره‌های تولید فولاد محسوب می‌شود، قطعی گاز این واحدها را موجب آسیب‌های جبران ناپذیری در روند تولید فولاد کشور دانست. وی گفت: ایجاد مشکل برای تولید آهن اسفنجی و فولاد علاوه بر این که باعث بهم خوردن تعادل بازار داخلی و افزایش قیمت‌ها می‌شود، باعث خواهد شد تا تعهدات صادراتی فولادسازان با مشکل روبرو شود. این مدیر صنعتی خاطرنشان کرد: فعالان در حوزه فولاد معتقدند باید تمام صنایع در محدودیت گاز سهیم باشند و قطعی گاز صنایع فولادی عادلانه نیست، ما بارها در سال‌های گذشته گفته‌ایم اگر محدودیت را برای کلیه صنایع در نظر بگیرند، هر صنعتی با ۳۰ درصد کاهش می‌تواند هم به تولید خود ادامه دهد ..

 • مدیر سایت
  در ۹ماهه سال جاری محقق شد/ رشد ۱۰درصدی درآمد فولاد مبارکه

  به گزارش چیلان ،مهدی کویتی معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه ضمن اشاره به مطلب فوق، درآمد حاصل از فروش این شرکت در آذر ماه را بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: درمجموع ۹ ماهه سال جاری درآمد فروش فولاد مبارکه با رشد ۱۰درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۱۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. وی در ادامه از رشد فزاینده صادرات در آذرماه سال جاری خبر داد و گفت: در حوزه صادرات با عنایت به این که مدیریت شرکت همواره بر اولویت تامین بازار داخل تاکید داشته است از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۳۵۹ هزار تن محصولات شرکت به بازارهای خارجی عرضه شده است. اما در شرایط فعلی که کشور بیش از هر زمان دیگر به ارزآوری نیاز داشته است، این شرکت همگام با سیاست ها و استراتژی های اقتصادی کشور، به تنهایی در آذر ماه سال جاری توانست با فروش ۱۴۹ هزار تن محصول در بازارهای جهانی میزان صادرات شرکت را به ۵۰۸ هزارتن افزایش دهد. رشد ۱۸ درصدی تولید محصولات فولادی وی در بخش دیگری از سخنان خود به مقدار تولید شرکت فولاد مبارکه در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ اشاره و اظهار کرد: علی رغم این که تمامی خطوط تولید شرکت در ف..

 • مدیر سایت
  ذوب آهن اصفهان آماده تولید هرگونه فولاد مورد نیاز در صنعت ساختمان ایران

  ذوب آهن اصفهان آماده تولید هرگونه فولاد مورد نیاز در صنعت ساختمان ایران مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان در پنل راهکارهای توسعه صنعت سازه های فولادی گفت: محصولات ساختمانی ذوب آهن اصفهان به راحتی می تواند نیاز طرح نهضت ملی مسکن را پوشش دهد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۸ آذر ۱۴۰۱ زمان : ۱۲:۵۹:۴۲ در بزرگترین رویداد دانش و صنعت سازه های فولادی ایران، پنل راهکارهای توسعه صنعت سازه های فولادی با حضور سید رسول میرقادری چهره برجسته فولادی سال ۱۴۰۱،مرتضی شیرین‌پرور مدیر تحقیق و توسعه شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان و تنی چند از صاحب نظران عرصه سازه و فولاد، با رویکرد بررسی راهکارهای بهره گیری از محصولات فولادی استاندارد در صنعت ساختمان، چهارشنبه بیست و سوم آذرماه در سالن همایش های هتل المپیک تهران برگزار شد. مرتضی شیرین پرور مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان گفت: این شرکت در طول حیات بیش از نیم قرنی خود، تولید و تنوع سبد محصولات را بر اساس استانداردهای روز دنیا همواره رسالت اصلی قرار داده است. وی افزود : محصولات ارزش افزا به عنوان مثال میلگردهای آلیاژی، تبرید..

 • مدیر سایت
  پایان موفقیت‌آمیز تعمیرات اساسی خط قلع‌اندود فولاد مبارکه

  به گزارش چیلان ،در پی انجام این عملیات تعمیراتی بزرگ و تأثیرگذار، خبرنگار فولاد، ضمن گفت‌وگو با برخی از مدیران و کارشناسان ناحیه نورد سرد، ابعاد و ارزش این پروژه را مورد بررسی قرار داده است. ماحصل این گفت‌وگوها را در ادامه می‌خوانید. بهزاد بهادرانی، مدیر ناحیه نورد سرد خط قلع‌اندود در ناحیه نورد سرد فولاد مبارکه ازجمله خطوط نهایی تولید محصولات پوشش‌دار است که از سال ۱۳۸۲ رسما مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. فرایند اصلی این خط شامل اعمال پوشش نازک قلع بر روی ورق است که طی آن قلع به‌صورت الکتروشیمیایی از آند جدا و بر روی ورق نشانده می‌شود. محصول قلع‌اندود ناحیه نورد سرد فولاد مبارکه طی دو سال پیاپی تندیس‌های جایزه ملی کیفیت ایران را کسب کرده است. در ادامه موفقیت‌های سال‌های گذشته، موفق شدیم از ظرفیت اسمی عبور کنیم و رکورد تولید سال را محقق سازیم. همچنین در پایان شهریورماه سال جاری، رکورد هم‌زمان در کمیت و کیفیت محصول قلع‌اندود در این فرایند محقق شده است. البته این موارد موجب غفلت از اصلاحات زیرساختی در فرایند نشده و اقدامات مؤثری در جهت تداوم تولید و کیفیت و بهبود شرایط ایمنی تولید انج..

 • مدیر سایت
  جانمایی جدید لوپ های کنترلی در تولیدات کک و مواد شیمیایی ذوب آهن اصفهان

  به گزارش چیلان ،محمدحسن کیانی مهندس ارشد واحد دو بازیابی مواد با اعلام این خبر گفت: در فرایند کلاوس گوگرد از سوزاندن گاز اسیدی در کوره از ئیدروژن سولفوره، گوگرد صنعتی تولید می شود. در این فرآیند گازهای ترش موجود در گاز کک شامل آمونیاک و ئیدروژن سولفوره به کمک تولید آب آمونیاکی غلیظ در زیر واحد جذب از گاز کک جدا و به فاز آبی جذب می گردد سپس در زیر واحد احیای محلول گاز های ترش به کمک بخار و به صورت گاز اسیدی وارد کوره کلاوس شده و در این کوره سوزانده و گوگرد صنعتی تولید می شود. ابراهیم کاظمی مهندس ارشد مکانیک کارگاه های شیمیایی نیز در این خصوص اظهار داشت : از ابتدای راه اندازی واحد کلاوس، لوپ های کنترلی موجود در زیر واحد احیای محلول به دلیل دمای بالای سیال زیر این واحد و خوردگی شدید این سیالات دچار فرسودگی شدید می شدند و همواره نشتی سیالات و توقف واحد از این ناحیه وجود داشت. وی افزود: طرح تغییر جا به جایی لوپ های کنترلی مرتبط بین زیر واحدهای احیای محلول که با دمای بالا کار می کند به زیر واحد جذب که با دمای پایین کار می کند، اجرا شد. کاظمی گفت: این طرح به مدیریت امور فنی و برنامه ریزی ت..

۱۳۸۵ © کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آرتین پولاد محفوظ است.

بالا