• مدیر سایت
  افزایش سرمایه در فولاد مبارکه به منظور سرمایه گذاری در حوزه های زیرساختی صنعت فولاد کشور است

  به گزارش چیلان ، محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در ارائه گزارش هیأت‌مدیره به مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام در خصوص افزایش سرمایه برای سال منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ گفت: این افزایش سرمایه به منظور احداث نیروگاه سیکل ترکیبی، خرید ۵۰ دستگاه لوکوموتیو، جبران مخارج انجام‌شده بابت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر و جبران مخارج بابت سرمایه‌گذاری‌های صورت‌گرفته بوده است. وی گفت: به دلیل محدودیت‌های ناشی از قطعی سراسری برق در کشور و تحت تأثیر قرار گرفتن تولید در شرکت و این که انرژی الکتریکی پیش‌نیاز مهم در توسعه صنعت است و هزینه‌های سنگین توقف خطوط تولید فولاد ناشی از قطعی برق می‌باشد، شرکت فولاد مبارکه درصدد احداث نیروگاه سیکل ترکیبی است تا تولید برق در نیروگاه سیکل ترکیبی با ظرفیت اسمی ۹۱۴ مگاوات ساعت و ظرفیت عملی ۷۵۰ مگاوات ساعت را محقق کند تا زمینه افزایش تولید ۵۰۰ هزار تن تختال دیگر را عملیاتی کند. وی بیان کرد: انعقاد قرارداد خرید ۵۰ دستگاه لوکوموتیو دیزل الکتریک با شرکت مهندسی و ساخت لوکوموتیو مپنا برای تسهیل حمل و نقل و جابه‌جایی محصولات خود در شبکه ریلی کشور..

 • مدیر سایت
  طرح بزرگ فولاد شهریار تبریز برای جبران کمبود ورق فولادی کشور

  به گزارش چیلان ، نوید نواده اباذر نایب رییس گروه صنعتی پارس ساختار با اعلام این خبر گفت: جایگزین کردن محصولات فولادی صنعتی با ارزش افزوده بسیار بالا در خطوط تولید، به روز کردن فناوری‏ های خطوط تولید فولاد و بکارگیری نیروهای متخصص و متعهد، کاهش بروکراسی احداث و تامین مالی از مهمترین ارکان توسعه در شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه این گروه صنعتی به شمار می‏ روند. وی افزود:احداث کارخانجات نورد سرد این شرکت در زمینی به مساحت ۵۴ هزار متر مربع با مجموع سرمایه گذاری ارزی و ریالی بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی حدود ۷۰۰ نفر از اول سال ۱۴۰۰ شروع شده است. نایب رییس گروه صنعتی پارس ساختار با بیان اینکه این طرح در ۷ خط تولید احداث می گردد تصریح کرد: تاکنون این طرح با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت در حال اجراست و بخشی از تجهیزات خطوط تولید آن نیز از گمرک ترخیص و در محل پروژه مستقر شده است. نواده اباذر تاکید کرد: ورق سرد نورد شده تولیدی این مجموعه یکی از محصولات استراتژیک صنعت فولاد می باشد که عمده کاربرد آن در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی و سایر صنایع تولیدی خوا..

 • مدیر سایت
  جلسه کمیته بومی سازی و توسعه تکنولوژی زنجیره آهن و فولاد

  به گزارش چیلان ، این جلسه به میزبانی مشترک ذوب آهن اصفهان و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و با حضور مدیران و نمایندگانی از وزارت صمت، وزارت علوم، ایمیدرو، انجمن تولیدکنندگان فولاد و شرکت های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، چادرملو، گل گهر، گهر زمین، فولاد هرمزگان، اپال پارسیان، سنگ آهن مرکزی، شرکت ملی فولاد، فولاد سبزوار، سنگ آهن سنگان، فولاد آلیاژی ایران و ایریسا حضور دارند. کمیته بومی سازی و توسعه تکنولوژی زنجیره آهن و فولاد با راهبری ایمیدرو و انجمن فولاد و مشارکت شرکت های بزرگ زنجیره آهن و فولاد تشکیل شده و رسالت تقویت ساخت داخل در این زنجیره را دنبال می کند.

 • مدیر سایت
  شمش C60 در ذوب آهن اصفهان تولید شد

  به گزارش چیلان ،سیاوش خواجوی مدیر بخش فولادسازی ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت: بدین منظور چدن با شرایط فنی مناسب،کنورتورها با شرایط دمش و نسوز نرمال و همچنین پاتیل های فولاد با مکانیزم دمش از کف و دارای نسوز با شرایط فنی ایده آل، برنامه ریزی شد. وی افزود : با توجه به کاربرد این فولاد در شرایط حساس و استراتژیک ،در فرایند ذوب آن گوگرد،فسفر و اکسیژن فعال در سطح پایین قرار گرفت و ذوب پس از تخلیه از کنورتور در ریخته گری،سرباره گیری شد و در کارگاه LF مجدداً سرباره سازی شده و اکسیژن آن زیر ۲۰ PPM تنظیم گردید. مدیر بخش فولادسازی ذوب آهن اصفهان ادامه داد : با توجه به درخواست مشتری (تهیه ذوب با۴ K پایین) پس از تهیه در LF به VD منتقل گردید و قبل از ریخته گری،عملیات گاز زدایی روی آن انجام شد و حدود ۷۰۰۰ تن ذوب C۶۰ مطابق با درخواست مشتری تحویل گردید. خواجوی گفت : برای افزایش کیفیت ذوب از روش ریخته گری اسلاید گیت و با پوشش کامل، ذوب در تاندیش و حفاظت با روش گاز خنثی استفاده شد و در نهایت شمش C۶۰به مدیریت نورد شرکت تحویل داده شد

 • مدیر سایت
  رشد ۶ درصدی تولید فولاد ایران در ۳ ماهه نخست سال جاری​/ جزئیات کامل تولید فولاد میانی، محصولات فولادی و آهن اسفنجی + جدول

  به گزارش چیلان ، در ۳ ماهه نخست سال جاری، تولید کل محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵ درصدی و تولید آهن اسفنجی رشد ۱۳ درصدی داشته است. وضعیت تولید انواع فولاد میانی طبق آمارهای انجمن فولاد، مجموع تولید فولاد میانی کشور در ۳ ماهه نخست سال جاری، ۸ میلیون و ۵۷۵ هزار تن بوده است. در ۳ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید بیلت و بلوم در ایران با رشد ۴ درصدی به ۵ میلیون و ۶۱ هزار تن بود. تولید اسلب نیز در ۳ ماهه نخست سال جاری با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۳ میلیون و ۵۱۴ هزار تن رسیده است. وضعیت تولید محصولات فولادی در ۳ ماهه نخست امسال، در مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۵ درصدی داشته است. مجموع تولید محصولات فولادی در ۳ ماهه نخست امسال، ۵ میلیون و ۶۷۳ هزار تن بوده است. در ۳ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، ۳ میلیون و ۱۵۲ هزار تن محصولات طویل و ۲ میلیون و ۵۲۱ هزار تن محصولات تخت در کشور تولید شده است. رشد تولید محصولات طویل ۲ درصد و رشد تولید محصولات تخت ۱۰ درصد بوده است. تولید میلگرد در ۳ ماهه نخست سال جاری، ۲ میلیون و ۵۹۲ ه..

 • مدیر سایت
  ۲۵ درصد از نیاز گروه فولاد خوزستان را سیمیدکو تأمین می‌کند/ ظرفیت تولید سیمیدکو ۲ برابر می‌شود

  به گزارش چیلان ، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در بازدید از شرکت صنعتی معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو)، نقش این شرکت را در تامین مواد اولیه کلیدی دانست. روز یکشنبه نهم مردادماه ۱۴۰۱ امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان از شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) بازدید و نقش این مجموعه را در تامین مواد اولیه کلیدی خواند. ابراهیمی در این بازدید ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های مختلف تولید، بهره‌برداری، توسعه و مسئولیت‌های اجتماعی در شرکت سیمیدکو اظهار داشت: شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) به عنوان یکی از شرکت های تابعه فولاد خوزستان نقش موثری در تامین مواد اولیه ایفا می نماید. وی افزود: شرکت فولاد خوزستان با تولید ۳/۸ میلیون تن شمش، رتبه دوم فولاد کشور را در اختیار دارد، در سال گذشته با تولید ۳/۳ میلیون تن و صادرات ۶۰ درصدی، ۱.۴ میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داشتیم. این دستاورد علیرغم محدودیت های برق و گاز، نشان از همت بلند مدیران و کارکنان گروه فولاد خوزستان دارد. وی با بیان اینکه جایگاه شرکت سیمیدکو حیاتی و اساسی است، افزود: این اعداد و ..

 • مدیر سایت
  حفظ اشتغال و حمایت از مصرف‌کنندگان با مدیریت بازار داخل و تثبیت قیمت فولاد

  به گزارش چیلان ،طهمورث جوانبخت معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه، به برخی مشکلات و راهکارهای این حوزه اشاره نموده است که می‌خوانید؛ مدیریت بازار محصولات فولادی از چه نظر اهمیت دارد؟ به‌طور خلاصه به‌منظور جلوگیری از تعطیلی کارخانجات و حفظ اشتغال در زنجیره فولاد این امر اجتناب‌ناپذیر است. با توجه به روند نزولی قیمت‌ها در بازار جهانی در چندماهه گذشته، در بازار ایران نیز روند کاهشی قیمت محصولات فولادی ازجمله محصولات تخت در سه‌ماهه گذشته ادامه داشته است. این کاهش قیمت با توجه به تحویل سلف محصولات باعث گردیده خریداران، زمان تحویل محصول با زیان‌هایی روبرو گردند. تداوم این روند می‌تواند موجب تعطیلی برخی کارخانجات تعدیل فعالیت‌ها و در پی آن تعدیل نیرو در آن‌ها شود. به نظر شما راهکار چیست؟ به‌منظور جلوگیری از این اتفاق و وارد آمدن مشکلات عدیده به حوزه اشتغال در زنجیره فولاد لازم است بازار محصولات فولادی به‌ویژه ورق گرم به شکلی مدیریت گردد که کاهش قیمت متوقف گردیده و یا حداقل در دوره زمانی بلندمدت‌تری اتفاق افتد. در حوزه ورق گرم در بازار ایران فعلا میزان عرضه محصولات فولاد مبارکه چقدر است؟ د..

 • مدیر سایت
  آینده‌ای به‌شدت رقابتی در پیش داریم

  محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: عملکرد ۴ ماهه تولید، راه‌اندازی واحد گاززدایی و کربن‌زدایی در مجتمع فولاد سبا و تولید تختال فولادهای الکتریکی، اتفاقات خوب سال جاری بوده که جای تقدیر و تشکر از کارکنان شرکت دارد. وی گفت: چشم‌انداز تولید امسال، عبور از مرز ۱۰میلیون تن فولاد خام است تا تولید به میزان قابل قبولی محقق شود. وی افزود: بازار و شرایطی که صنعت فولاد در آن قرار گرفته، به‌گونه‌ای است که قیمت محصولات فولادی پایین آمده که البته جنگ روسیه و اکراین در این امر بی‌تاثیر نبود؛ آینده‌ای به‌شدت رقابتی در پیش داریم و آنچه که پیش‌بینی می‌شود این است که باید در استراتژی‌های خود بازبینی به عمل آوریم. ضرورت توجه به محصولات کیفی با ارزش افزوده بالاتر، از اهمیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار است. طیب نیا گفت: امروزه اهمیت مدیریت هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری در استفاده از منابع و انرژی‌ها دوچندان شده است. وی در پایان گفت: با توجه به چالش انرژی و هزینه‌ها در صنعت فولاد برای مسیر پیش رو برنامه‌ریزی‌هایی در دستور کار قرار گرفته است

 • مدیر سایت
  با بهره برداری از ۵ دستگاه لکوموتیو جدید صورت گرفت/ نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی ذوب آهن اصفهان

  به گزارش چیلان ،مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در آیین آغاز بهره برداری از این لکوموتیو ها با حضور هیات مدیره و جمعی از مسئولین این شرکت گفت : سرعت حمل و نقل یک شاخص کلیدی در بهره وری است که تامین این لکوموتیوها می تواند این شاخص را در ذوب آهن ارتقا دهد . مهندس ایرج رخصتی با اشاره به اینکه ناوگان حمل و نقل ریلی ذوب آهن در حال تحول است افزود : این لکوموتیوها مربوط به یک برند معتبر جهانی هستند و در ارتقاء بهره وری حمل و نقل شرکت تاثیر بسیاری دارند . این تکنولوژی به همراه دانش آن به کار گرفته شده است و منطبق با سیستم حمل و نقل ریلی ذوب آهن است . وی با بیان اینکه در زمینه تعمیرات لکوموتیوها ، آمادگی ارائه خدمت به راه آهن جمهوری اسلامی را نیز داریم، اظهار داشت : در همه بخش های ذوب آهن اصفهان شاهد مدرنیزاسیون هستیم و از بالاترین سطوح تکنولوژی استفاده می کنیم و لذا نباید تصور شود که این صنعت به دلیل قدمت نیم قرنی ، از تجهیزات قدیمی استفاده می کند . معاون خرید ذوب آهن اصفهان نیز دراین خصوص گفت : تامین این لکوموتیوها برای تسریع در جریان ورود مواد اولیه ، تخلیه ایستگاه زرین شهر و بازگرداندن واگن های خا..

 • مدیر سایت
  ثبت بالاترین رکورد تولید کنسانتره در فولاد سنگان

  به گزارش چیلان ،محمد گلی پور، مدیر تولید کارخانه کنسانتره سازی فولاد سنگان با اعلام این خبر گفت: همکاران پرتلاش ما در واحد کنسانتره سازی با تولید ۱۶ هزار و ۲۰ تن کنسانتره در روز خبرساز شدند. وی با اعلام اینکه این میزان تولید، بالاترین میزان تولید کنسانتره تابحال است، افزود : همکاران پرتلاش ما توانسته بودند به میزان تولید ۱۳ هزار و ۶۱۰ تن کنسانتره در روز دست یابند که با لطف خدا و با همتی مضاعف، موفق به تولید بالاترین میزان تولید کنسانتره از ابتدای راه اندازی تاکنون به میزان بیش از شانزده هزار تن نیز شدند. وی ادامه داد: محدودیت های برق در چند وقت اخیر مشکلات بسیاری را برای تولید در این واحد ۵ میلیون تنی کنسانتره به وجود آورده و رکورد تولید روزانه بیش از ۱۶ هزار تن درحالی بدست آمد که کیفیت نامناسب بعضی از قطعات خارجی موجب توقف در تولید گشته و بعلت تحریم امکان ورود قطعات باکیفیت دیگر وجود ندارد. به گزارش روابط عمومی فولاد سنگان، مدیر تولید واحد کنسانتره این شرکت یادآور شد، با وجود مشکلات جاری بعلت عدم حضور کارشناسان خارجی در هنگام بهره برداری از کارخانه و راه اندازی آن به همت متخصصین و..

 • مدیر سایت
  تولید اولین اسلب در شرکت فولاد جهان‌آرا

  به گزارش چیلان ، تولید آزمایشی نخستین اسلب فولادی در شرکت فولاد جهان آرای اروند با موفقیت انجام و بر این اساس فاز یک این شرکت آماده بهره‌برداری شد. با تولید آزمایشی اولین اسلب، فاز یک شرکت فولاد جهان آرای اروند به‌عنوان اولین تولیدکننده اسلب عریض (۲۲۰cm) واقع در سایت صنعتی خرمشهر با ظرفیت تولید سالیانه ۱.۲ میلیون تن اسلب آماده بهره‌برداری شد. مجتمع فولاد جهان‌آرا در چندین فاز طراحی شده است و علاوه بر ۳ فاز تولید اسلب، یک واحد گندله‌سازی ۵ میلیون تنی، ۳ مدول احیاء مستقیم و ۳ واحد نورد نیز در آن احداث خواهد شد.

 • مدیر سایت
  تاکید معاون اول رییس جمهور بر لزوم برنامه ریزی برای مشارکت مردم در پروژه ها و هدایت نقدینگی موجود در جامعه به سمت تولید

  به گزارش چیلان ،پنجمین جلسه پروژه های پیشران اقتصاد ملی به ریاست معاون اول رییس جمهور و با حضور مدیران شرکتهای بزرگ عضو گروه، برگزار شد. در این نشست دکتر مخبر از اهتمام ویژه دولت برای کمک به اجرای طرح ها و پروژه های گروه پیشران خبر داد و بیان داشت دولت مصمم است موانع پیش روی اجرای این پروژه ها را برطرف و مسیر سرعت بخشیدن به روند عملیاتی سازی این طرح ها را هموار کند. معاون اول رییس جمهور با ابراز خرسندی از شکل گیری گروه “پیشرانان پیشرفت ایران” ، بر لزوم برنامه ریزی برای هدایت نقدینگی موجود در جامعه به سمت تولید تأکید کرد و خواستار سهیم شدن و مشارکت هر چه بیشتر مردم در اجرای این پروژه ها شد. این جلسه با دستور بررسی وضعیت پروژه های چهل و هشت گانه پیشران پیشرفت ایران برگزار شد و مدیران عامل شرکت های مربوطه گزارشی از آخرین وضعیت طرح ها و پروژه های در دست اجرا ارائه و به تشریح مسائل و مشکلات پیش رو پرداختند. همچنین در این نشست دکتر سید مهدی سدیدی دبیر گروه پیشرانان پیشرفت گزارشی از فعالیت ۹ ماهه این گروه در قالب چهار محور مانع زدایی مستمر اجرای پروژه ها، ساختار نظارت و پایش، فعالیت شاخه ..

۱۳۸۵ © کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آرتین پولاد محفوظ است.

بالا