افزایش ۵۰ درصدی تولید گندله فولاد سنگان

به گزارش آرتین پولاد: امرایی مدیرعامل فولاد سنگان ضمن اشاره به افزایش ۵۰ درصدی تولید گندله گفت: فولاد سنگان در شش ماهه نخست سال به دستاوردهای قابل توجهی دست یافته و گزارش‌های مالی ۶ ماهه فولاد سنگان از جمله گزارش‌های بسیار مطلوب در میان شرکت‌هاست. میزان تولید گندله این مجموعه در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به ۶ ماهه مشابه سال گذشته، بیش از (۵۰ درصد) رشد داشته است.

وی افزود: میزان فروش این شرکت در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به ۶ ماهه مشابه سال قبل ۸۰ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل فولاد سنگان با اشاره به حاشیه سود ایجاد شده ناشی از تولید در سال جهش تولید گفت:

فروش ریالی فولاد سنگان ۲۲۳ درصد رشد داشته و همچنین حاشیه سود فولاد سنگان با اجرای مدیریت هزینه ها و افزایش حجم تولید نسبت به ۶ ماهه سال گذشته بیش از ۴.۲ (چهار​دو دهم) درصد افزایش داشته است.

امرایی گفت: کسب رکوردهای موثر تولید گندله ، برنامه ریزی هوشمندانه در تامین کنسانتره علی رغم کمبود مواد اولیه در کشور، پتانسیل و توان مضاعف پرسنل جوان و متخصص و استفاده از ظرفیت های چندگانه شرکت فولاد مبارکه از کلید واژه های روشن در چرخش چرخ تولید در راستای لبیک به ندای رهبر انقلاب در طرح جایگزینی معدن بجای نفت در راستای گام دوم انقلاب می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: توجه به بومی سازی و ساخت داخل یکی از مولفه های محرک در بخش تولید بوده و فولاد سنگان در حوزه بومی سازی برنامه های اثربخشی را در دست اقدام دارد که انشالله با اجرایی شدن برنامه های مذکور، در شش ماهه پایانی سال ، شاهد کاهش هزینه ها و حفط ارزش ارز در این حوزه باشیم.