• مدیر سایت
  فولاد مبارکه ۲،۰۹۰،۰۰۰،۰۰۰ سهام خزانه می‌خرد/ حمایت جدی لیدر فولادی بازار سرمایه از سهام خود

  به گزارش چیلان ، شرکت فولاد مبارکه با ارسال یک شفاف‌سازی به سامانه کدال اعلام کرد که درخواست خرید و نگهداری ۲ میلیارد و ۹۰ میلیون سهام خزانه را به سازمان بورس، ارائه کرده است. حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه پیشتر در این خصوص گفته بود: از مهمترین برنامه‌های شرکت فولاد مبارکه در راستای تقویت بازار سرمایه تشکیل صندوق بازار گردان به صورت مستقل و کسب مجوز برای سهام خزانه است که باعث می‌شود بتوانیم حمایت‌های قانونی لازم را از طریق سهام فولاد مبارکه انجام دهیم. همچنین محسن رضیعی معاون اقتصادی مالی شرکت فولاد مبارکه پیش از این در مورد در مورد خرید سهام خزانه گفته بود: این شرکت در نظر دارد با توجه به ارزندگی بالای سهام خود، به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های بورسی برای اولین بار اقدام به خرید سهام خزانه نماید. این اقدام در حمایت کامل از سهام شرکت انجام می پذیرد، که در همین راستا، پیشنهاد خرید سهام خزانه به سازمان بورس ارائه شده است تا چنانچه این موضوع در هیات مدیره شرکت تصویب گردد عملیات اجرایی آن را آغاز نماید . معاون اقتصادی مالی فولاد مبارکه همچنین گفته بود: این در حالیست که همزمان ..

 • مدیر سایت
  مصرف ظاهری فولاد میانی رشد ۱۹ درصدی را ثبت کرد/​ مصرف ظاهری محصولات فولادی به ۸.۴ میلیون تن رسید

  به گزارش چیلان ، مصرف ظاهری فولاد میانی با ۱۹ درصد رشد از ۸ میلیون و ۹۰ هزار تن در پنج ماهه نخست ۹۸ به ۹ میلیون و ۶۰۷ هزار تن در پنج ماهه نخست سال جاری رسید. از این میزان ۵ میلیون و ۳۱۵ هزار تن سهم بیلت و بلوم و ۴ میلیون و ۲۹۲ هزار تن سهم مصرف ظاهری اسلب بوده است. رشد مصرف ظاهری بیلت و بلوم ۱۳ درصد بود درحالی که مصرف ظاهری اسلب رشد ۲۶ درصدی داشت. رشد ۱۶ درصدی مصرف ظاهری محصولات فولادی مصرف ظاهری محصولات فولادی هم با ۱۶ درصد رشد در پنج ماهه نخست سال جاری به ۸ میلیون و ۳۸۸ هزار تن رسید. رشد مصرف مقاطع تخت فولادی ۱۴ درصد و مقاطع طویل فولادی ۳۴ درصد اعلام شده است. مصرف ظاهری مقاطع تخت از ۳ میلیون و ۴۹۱ هزار تن به ۳ میلیون و ۹۸۱ هزار تن رسیده که ۳ میلیون و ۸۴۷ هزار تن سهم ورق گرم، ۱ میلیون و ۲۱۰ هزار تن سهم ورق سرد و ۶۷۹ هزار تن سهم ورق پوششدار بوده است. بیشتر بخوانید: کاهش ۲۹ درصدی صادرات فولاد ایران/ جزئیات کامل صادرات فولاد میانی و محصولات فولادی رشد ۱۰ درصدی تولید فولاد کشور در پنج ماه نخست سال جاری​/ جزئیات تولید آهن اسفنجی، فولاد میانی و محصولات فولادی در ایران در پنج ماهه نخست..

 • مدیر سایت
  تولید ورق گالوانیزه با پوشش TOC در شرکت فولاد تاراز چهارمحال

  تولید ورق گالوانیزه با پوشش TOC در شرکت فولاد تاراز چهارمحال از تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۹مجدداً از سر گرفته شد. شرکت فولاد تاراز به عنوان تنها تولیدکننده این محصول در کشور برنامه تولید TOC در رنگ‌های مختلف را در دستور کار خود قرار داده است. به گزارش چیلان ، با برنامه ریزی انجام شده توسط تیم مدیریتی و تلاش کارکنان سختکوش شرکت فولاد تاراز چهارمحال در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ محصول جدید TOC با کیفیت مطلوب مجددا شروع به تولید گردید. این محصول دارای ویژگیهایی از قبیل زیبایی ظاهری بدلیل رنگ خاص آن و براقیت خاص سطح ورق، مقاومت فوق العاده آن در برابر شوره که دشمن ورق گالوانیزه می‌باشد. دارای قابلیت فرم پذیری مناسب ، بدون نیاز به استفاده از روانکار،مقاومت بالا در برابر نور خورشید و خوردگی ،بدلیل هزینه کمتر آن نسبت به ورق رنگی می‌تواند جایگزین مناسبی برای ورقهای رنگی در استفاده آنها در پوشش های سقف ،ساندویچ پانلها و برخی از بخش‌های لوازم خانگی باشد. شرکت فولاد تاراز به عنوان تنها تولید کننده این محصول در کشور برنامه تولید TOC در رنگ‌های مختلف را در دستور کار خود قرارداده است.

 • مدیر سایت
  چادرملو منطقه جدید صنعتی ایجاد می‌کند/ جزئیات برنامه توسعه ده‌ساله کچاد

  به گزارش چیلان ، مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: در نظر داریم برای اجرای طرح‌های پائین دستی صنعت فولاد و سایر صنایع مرتبط، منطقه صنعتی چادرملو را در محور یزد به طبس اجرا کنیم و برای پیاده سازی این طرح بسیار مصمم و لازمه آن ایجاد هماهنگی و هم اندیشی با سایر شرکتهای است که بخش عمده سهام آنها متعلق به چادرملو می باشد . وی ضمن تشکر از همراهی و حمایت مسئولان استان یزد از برنامه های توسعه بخش چادرملو گفت: در این منطقه صنعتی که قرار است با سرمایه گذاری چادرملو و انجام شود در فاز اول، ساخت ۳ واحد صنعتی بزرگ از جمله واحد سوپر مگامدول احیای مستقیم، کارخانه فروسیلیس و کارخانه آجر نسوز در دستور کار قرار گرفته است و به موازات آن، شرکت اکتشافات معدنی و چند واحد تأمین کننده مواد مورد نیاز صنایع فولادی نیز احداث می‌گردد. مهندس تقی زاده افزود: این منطقه صنعتی که قادر است چند هزار شغل جدید ایجاد کند، تضمینی برای سود آوری شرکت و امنیت خاطر سهامداران حقیقی و حقوقی در دراز مدت خواهد و به گونه‌ای طراحی می‌شود که نیاز کشور و استان یزد برای توسعه صنعت تا ۵۰ سال آینده را پاسخگو باشد‌. مدیر عامل چادر..

 • مدیر سایت
  کاهش ۲۹ درصدی صادرات فولاد ایران/ جزئیات کامل صادرات فولاد میانی و محصولات فولادی

  به گزارش چیلان ، در دوره پنج ماهه نخست سال جاری، صادرات فولاد میانی کشور، ۲ میلیون و ۲۱۳ هزار تن بوده که کاهش ۱۸ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال قبل نشان می‌دهد. از صادرات فولاد میانی، سهم صادرات بیلت و بلوم در دوره پنج ماهه نخست سال ۹۹، ۱ میلیون و ۷۶۱ هزار تن، و سهم صادرات اسلب، ۴۵۲ هزار تن بوده است. صادرات اسلب در پنج ماه نخست امسال، کاهش شدید ۵۶ درصدی را تجربه کرده است و صادرات بیلت و بلوم، ۷ درصد رشد داشته است. کل صادرات محصولات فولادی کشور در دوره پنج ماهه نخست سال ۹۹، ۷۴۴ هزار تن بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل، کاهش ۴۹ درصدی را نشان می‌دهد. از میان محصولات فولادی، سهم صادرات مقاطع طویل فولادی، ۶۲۰ هزار تن بوده و صادرات این مقاطع، در مجموع پنج ماه نخست امسال، ۴۴ درصد کاهش یافته است. صادرات میلگرد که بیشترین هم را از میان صادرات کل محصولات فولادی دارد، د پنج ماه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ۴۷ درصد کاهش یافته است. صادرات مقاطع تخت فولادی نیز با کاهش ۶۶ درصدی در دوره پنج ماه نخست امسال، به ۱۲۴ هزار تن رسیده است. صادرات آهن اسفنجی نیز در دوره پنج ماهه نخست امسال، ..

 • مدیر سایت
  آمریکا تعرفه‌های گمرکی بر آلومینیوم کانادا را لغو کرد

  آمریکا تعرفه‌های گمرکی بر آلومینیوم کانادا را لغو کرد آمریکا با لغو تعرفه‌های گمرکی بر آلومینیوم وارداتی از کانادا، موجب کاهش تنش‌های تجاری با این کشور شد؛ تصمیمی که اتاوا بلافاصله از آن استقبال کرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۷:۵۵:۰۵ به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتاوا، دفتر نماینده تجاری آمریکا اعلام کرد: آمریکا پس از رایزنی با دولت کانادا، براساس انتظارات تجارت آلومینیوم خام غیرآلیاژی طی چهار ماه آخر امسال عادی خواهد شد و واردات آلومینیوم در مقایسه با جهش‌هایی که پیشتر در اوایل سال ثبت شد، به طور قابل توجهی کاهش یابد. بنابراین، واشنگتن تصمیم گرفته است بار دیگر اصل تجارت آزاد یعنی بدون تعرفه‌های گمرکی را که حاکم بر تجارت بین دو کشور است، به کار بندد. کانادا نیز در واکنش به این خبر اعلام کرد: از وضع تعرفه‌های گمرکی بر واردات آلومینیوم از آمریکا منصرف شده است. این در حالی است که مقامات کانادایی قرار بود بعد از ظهر سه شنبه فهرست کالا‌های آمریکایی مشمول تعرفه‌های گمرکی را اعلام کنند. کریستیا فریلند، معاون نخست وزیر کانادا از ..

 • مدیر سایت
  فولاد اسفراین با الحاق به فولاد مبارکه توسعه می‌یابد

  فولاد اسفراین با الحاق به فولاد مبارکه توسعه می‌یابد رئیس سازمان ایمیدرو با اشاره به واحد تولیدی فولاد اسفراین گفت: به دنبال توسعه این واحد تولیدی بسیار مهم هستیم. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۷:۵۲:۰۲ خداداد غریب پور در جمع خبرنگاران خراسان شمالی درتاریخ ۲۶ شهریورماه در بجنورد با اشاره به بازدید مدیر فولاد مبارکه از فولاد اسفراین اظهارکرد: چنانچه این ظرفیت ایجاد شود که این شرکت مهم به فولاد مبارکه اضافه شود،منجر به رشد و توسعه فولاد اسفراین خواهد شد. وی در ارتباط با شرکت آلومینیای جاجرم بیان کرد: این شرکت تنها واحد تولیدی پودر آلومینیا در کشور است و اصرار بر این داریم تا با شناسایی ذخایر جدید شرکت را توسعه دهیم. غریب پور افزود: چنانچه در اکتشافات به ماده معدنی برسیم به طور حتم توسعه ظرفیت خواهیم داشت. وی در خصوص تامین مواد اولیه مورد نیاز این شرکت که بوکسیت است، گفت: در برنامه طرح جامع آلومینیا، ظرفیتی که پیش بینی کرده ایم ۱.۵ میلیون تن بود که هم اکنون به ۷۸۰ هزار تن رسیده ایم. رئیس سازمان ایمیدرو افزود: شرکت آلومینیای جاج..

 • مدیر سایت
  ۲۸ میلیون تن کنسانتره و گندله به ظرفیت تولید کشور اضافه می‌شود

  ۲۸ میلیون تن کنسانتره و گندله به ظرفیت تولید کشور اضافه می‌شود معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو گفت: ۲۸ میلیون تن کنسانتره و گندله به ظرفیت تولید اضافه می‌شود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۷:۵۰:۲۰ آقاجانلو، با اشاره به اینکه طی امسال در حوزه تولید کنسانتره و گندله طرح‌های بزرگی افتتاح شدند و آماده افتتاح هستند، اظهارکرد: این امر سبب می‌شود تا به ظرفیت تولید کشور افزوده شود که از ۲۸ میلیون تن مذکور، ۱۰ میلیون تن کنسانتره و ۱۸ میلیون تن گندله است. وی افزود: پنج میلیون تن کنسانتره در قالب فولاد سنگان، ۲.۵ میلیون تن گندله در قالب فولاد سناباد امسال اضافه شدند و ۲.۵ میلیون تن کنسانتره کاوهدر دهه فجر اضافه خواهد شد. آقاجانلو ادامه داد: در حوزه بخش خصوصی نیز چند واحد بزرگ به بهره برداری می‌رسد که پنج میلیون تن کنسانتره در استان یزد، ۲.۵ میلیون تن در بندرعباس آماده افتتاح می‌شود. به گفته وی واحد فولادسازی بندرعباس نیز به زودی افتتاح می‌شود. آقاجانلو در ادامه در ارتباط با معادن سنگ‌های تزئینی نیز بیان کرد: ایمیدور در ..

 • مدیر سایت
  تولید ۵۵ میلیون تن فولاد تا سال ۱۴۰۴ در کشور

  تولید ۵۵ میلیون تن فولاد تا سال ۱۴۰۴ در کشور رئیس سازمان ایمیدرو گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده میزان تولید فولاد در کشور تا سال ۱۴۰۴ به ۵۵ میلیون تن خواهد رسید. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۷:۴۶:۳۲ خداداد غریب پور در جلسه رسیدگی به مصوبات رئیس جمهور که ۲۶ شهریورماه در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد، اظهارکرد: در حال حاضر ظرفیت تولید فولاد کشور ۴۵ میلون تن است که میزان تولید واقعی به ۳۲ میلیون تن رسیده است. وی در ارتباط با طرح جامع فولادی در کشور بیان کرد: در حال حاضر این طرح در دست مطالعه است تا در سال ۱۴۰۴ به اهداف پیش رو دست پیدا کنیم. غریب پور در ادامه افزود: علاوه بر آن در حوزه ماشین آلات معدنی نیز ۲۵۰ میلیون یورو ماشین آلات معدنی وارد شده است. وی تصریح کرد: از این میزان ۱۵۰ میلیون یورو برای معادن بزرگ و ۱۰۰ میلیون یورو برای معادن کوچک بوده است. علی اصغرزاده مدیر کل اکتشافات ایمیدرو نیز در ادامه در ارتباط مصوبات سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی در ارتباط با مباحث معدنی نیز گفت: در پهنه شش هزار هکتاری بوکسیت من..

 • مدیر سایت
  ظرفیت فولاد میانه افزایش می‌یابد

  ظرفیت فولاد میانه افزایش می‌یابد فرماندار میانه از مطالعه طرح افزایش تولید آهن اسفنجی در مجتمع فولاد آذربایجان واقع در این شهرستان خبر داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۵:۰۸:۰۲ محمدرضا مشایخی فرماندار میانه گفت: فولاد میانه به عنوان نگین صنعت فولاد منطقه نه تنها برای شهرستان بلکه برای استان و کشور بهره‌های فراوانی دارد. او به پیگیری‌ها برای انجام فاز تولید گندله فاز چهارم توام با فاز دوم فولاد یعنی احیای مستقیم اشاره کرد وافزود: تکمیل زنجیره صنعت فولاد از اولویت طرح‌های اقتصادی شهرستان بوده و اشتغال زا است. بهمن آرمان یکی مشاوران صنعت فولاد کشور نیز در این نشست اعلام کرد: ما در پی طرح این موضوع در شرکت ایمیدرو هستیم تا با افزایش ظرفیت فولاد میانه به ۲ میلیون تن در سال و ایجاد فاز‌های بعدی با اعتبار ۱۰۰میلیون دلار بتوانیم فولاد شهرستان را به قطب فولادی شمالغرب کشور تبدیل کنیم. طرح فولاد آذربایجان در سال ۱۳۶۸ کلنک زنی و در اواخـر سال ۱۳۷۶ عملیات نصب ماشین آلات آن و تولید آزمایشی ایـن مجتمع در هفته دولت سـال ۱۳۷۹ به صورت (راه..

 • مدیر سایت
  افزایش بی‌سابقه واردات مس توسط چین

  افزایش بی‌سابقه واردات مس توسط چین داده های گمرک چین نشان می‌دهد واردات مس این کشور برای دومین ماه متوالی در جولای به رشدی بی سابقه دست یافت، که علت آن قیمت‌های مطلوب بین المللی که روزنه ای از آربیتراژ را گشودند و تقاضای شدید در بزرگترین کشور مصرف‌کننده مس جهان بود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۵:۰۵:۳۸ اداره کل گمرک چین اعلام کرد، واردات مس غیرنوردی و فرآورده‌های مسی به چین در ماه گذشته به ۷۶۲.۲۱۱ تن رسید. این رقم ۱۶.۱ درصد از رکورد سابق ۶۵۶.۴۸۳ تنی در ماه ژوئن و ۸۱.۵ درصد از واردات ۴۲۰ هزار تنی جولای ۲۰۱۹ بیشتر بود. فعالیت‌های بخش کارخانجات تولیدی چین، که از منابع اصلی تقاضا برای مس است، برای پنجمین ماه متوالی در ماه جولای افزایش یافت. فروش دستگاه‌های خاکبرداری که نشانگر وضعیت رونق یا رکود بخش ساختمانی به عنوان مصرف کننده بزرگ دیگر مس است، در ماه جولای بیش از ۴۰ درصد نسبت به ماه مشابه سال پیش صعود داشت. هی تیانیو، از تحلیلگران CRU، گفت این رشد بی سابقه عمدتاً به علت تفاوت بین قیمت‌های لندن و شانگهای صورت گرفته، که راه را ..

 • مدیر سایت
  دستور روحانی برای عرضه فولاد و قیر خارج از بورس

  دستور روحانی برای عرضه فولاد و قیر خارج از بورس وزیر راه و شهرسازی از دستور رئیس جمهور برای عرضه فولاد و قیر خارج از بورس خبر داد و گفت: خروجی پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران قابل قبول نیست. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۲۶:۰۹ محمد اسلامی در حاشیه مراسم معارفه نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه روند پرداخت وام ودیعه مسکن کند است، اظهار کرد: البته خوشبختانه طی ۳ روز اخیر سرعت اعطای وام افزایش یافته اما همچنان خروجی خیلی کم بوده و آمار پرداخت وام قابل قبول نیست. وی ادامه داد: با مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا پرداخت وام ودیعه مسکن ساده سازی و روان سازی شده است. از این رو انتظار می رود مردم با سرعت بالاتری وام را دریافت کنند. وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۸ هزار وام ودیعه مسکن به مستاجران پرداخت شده است از آماده تحویل بودن ۵ هزار مسکن ملی خبر داد و افزود: ۴۰ هزار واحد مسکن مهر نیز آماده افتتاح بوده که البته بدون برگزاری مراسم افتتاح تحویل آنها را آغاز کرده ایم. اسلامی درخصوص قیمت م..

 • مدیر سایت
  دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل: تولیدکنندگان مشکل مواد اولیه دارند

  دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل: تولیدکنندگان مشکل مواد اولیه دارند دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل با بیان اینکه اصلی‌ترین مشکل ما مربوط به تامین مواد اولیه می‌شود، گفت: سهمیه‌ای که واحدهای ما می گیرند تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیتشان را پاسخگوست. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۲۱:۲۲:۵۶ کیومرث فتح اله کرمانشاهی امروز در یک نشست خبری با بیان اینکه در حوزه لوله و پروفیل ۳ مشکل عمده داریم، اظهار داشت: اصلی ترین مشکل مربوط به تأمین مواد اولیه می‌شود، در ادامه نیز با مساله ظرفیت سنجی و قیمت گذاری مواجه هستیم. دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران افزود: ۱۶۰ کارخانه در صنعت ما فعال هستند که بین ۵۰ تا ۶۰ هزار شغل مستقیم دارند. مواد اولیه مورد نیاز ما عموماً ورق گرم است که ۷۰ تا ۸۰ درصد را فولاد مبارکه تأمین می‌کند و مابقی را از واحدهای فولادی دیگر همچون گیلان و … تأمین می‌کنیم. وی با بیان اینکه واحدهای فعال در بورس باید شفاف باشند، ادامه داد: در صورتی که اطلاعات تجاری به صورت عادلانه بین همه اصحاب تجارت و ا..

 • مدیر سایت
  تولید ۱.۲ میلیون تن سنگ آهن در شرکت صنایع و معادن ماهان سیرجان

  تولید ۱.۲ میلیون تن سنگ آهن در شرکت صنایع و معادن ماهان سیرجان مدیرعامل شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان اعلام کرد: میزان تولید سنگ آهن در این شرکت از ابتدای سال جاری تا ۲۰ شهریورماه جاری به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۲۱:۱۲:۲۸ مدیرعامل شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان اعلام کرد: میزان تولید سنگ آهن در این شرکت از ابتدای سال جاری تا ۲۰ شهریورماه جاری به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید. به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، مهدی بهرامی گفت: پیش بینی می شود، میزان تولید سنگ آهن تا پایان شهریور ماه امسال به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن برسد که رقمی بالاتر از هدف برنامه را محقق می‌کند. وی افزود: برنامه تولید سنگ آهن شرکت صنایع و معادن ماهان سیرجان در سال ۹۹ دستیابی به تولید ۳ میلیون تن سنگ آهن است. بهرامی ادامه داد: میزان باطله برداری نیز از ابتدای امسال تا ۲۰ شهریورماه جاری به ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تن رسید که ۲۰ درصد از هدف برنامه بالاتر است. به گفته وی از ابتدای زمان بهره بر..

 • مدیر سایت
  جزئیات کامل برنامه‌های ایمیدرو برای حمایت از بازار بورس

  به گزارش چیلان ، خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست ایمیدرو برای حمایت از بازار سرمایه اظهار داشت: طبق موافقت به عمل آمده، مقرر شد شرکت هایی که فاقد سبدگردانی در بازار بورس هستند، تا سقف ۲۰درصد از ارزش شناور شرکت متبوع خود را برای تشکیل یک شرکت سبدگردانی، تخصیص دهند. معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه این امر با هماهنگی بورس و تمامی شرکت های معدنی و صنایع معدنی و شرکت های دارای سبدگردان حاضر در بورس انجام می شود، اظهار داشت: مدیریت سبدگردانی توسط ایمیدرو و از سوی قائم مقام این سازمان و مدیر عامل شرکت بورس، انجام خواهد شد. غریب پور با اشاره به اینکه کنترل نوسانات و صیانت از سهام سهامداران خرد جزو وظایف اولویت دار این سبدگردانی است، تاکید کرد: در گام نخست، شرکت های معدنی و صنعتی چادرملو و گل گهر و نیز فولاد خراسان پیشنهاد برای ارایه سهم شناور در این صندوق سبدگردانی را طی روزهای آینده، به سازمان بورس ارایه می دهند. راه اندازی “نخستین شرکت سهامی عام پروژه” تحت مدیریت ایمیدرو رییس هیات عامل ایمیدرو همچنین خبر داد: شرکت توسعه معادن و فلزات (تحت مدیریت ایمیدرو)، نخستین..

 • مدیر سایت
  فشار بر فولادسازان را متوقف کنید/ سه پیشنهاد انجمن فولاد برای افزایش عرضه شمش فولادی در بورس کالا

  به گزارش چیلان ، انجمن در این نامه با تشریح ایرادات محتوایی و روند قانونی نامه مورخ ۲۰ اردیبهشت ۹۹ معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت مبنی بر عرضه ۶۰ درصد از تولید واحدهای فولادی در بورس کالا، به مصوبات جلسه ۹۷ کارگروه تنظیم بازار استناد کرده و خواستار تسریع در ابلاغ کف عرضه های جدید شمش شده است. برخی ایرادات مدنظر انجمن در خصوص نامه فوق که مبنای اقدامات نهادهای نظارتی قرار گرفته به صورت زیر اعلام گردیده است: مزیت‌های نسبی و توجیهی هر یک از واحدهای فولادی را نادیده گرفته است. به میزان خود مصرفی هر یک از واحدهای تولیدی توجهی نشده است. توسعه صادرات هر یک از واحد های فولادی علی رغم تاکیدات رئیس جمهور، سرپرست وزارت صمت و سایر مقامات عالیه کشور در نظر گرفته نشده است. تولیدات خاص شرکت ها ( به طور مثال برای صنایع دفاعی و مراکز حساس کشور) لحاظ نشده است. نحوه تامین مواد اولیه کارخانجات فولادی به ویژه واحد های ذوب القایی مدنظر قرار نگرفته است. تناسب عرضه و تقاضا در بورس کالا با تمرکز بر نیاز واقعی صنایع پایین دستی و حذف واسطه گری در بورس کالا مورد توجه نبوده است. سید رسول خلیفه سلطانی د..

 • مدیر سایت
  رشد ۱۰ درصدی تولید فولاد کشور در پنج ماه نخست سال جاری​

  طبق آمارهای انجمن فولاد، تولید فولاد میانی کشور در دوره پنج ماهه نخست سال ۹۹، ۱۱ میلیون و ۸۱۷ هزار تن بوده است که از این میان، سهم بیلت و بلوم، ۷ میلیون و ۷۴ هزار تن و سهم اسلب، ۴ میلیون و ۷۴۳ هزار تن بوده است. تولید بیلت و بلوم در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۲ درصدی و تولید اسلب، رشد ۷ درصدی را تجربه کرده است. آمار تولید محصولات فولادی در پنج ماهه نخست سال جاری، در مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به دوره مشابه سال گذشته، رشد ۳ درصدی داشته است. مجموع تولید محصولات فولادی در پنج ماه نخست امسال، ۸ میلیون و ۷۹۶ هزار تن بوده است. تولید مقاطع طویل فولادی با رشد ۱۳ درصدی نسبت به پنج ماه نخست سال گذشته، به ۴ میلیون و ۶۱۱ هزار تن رسیده است. از میان مقاطع طویل فولادی، تولید میلگرد رشد ۱۵ درصدی، تولید تیرآهن رشد ۱۴ درصدی و تولید نبشی، ناودانی و سایر مقاطع، کاهش یک درصدی را تجربه کرده است. میزان تولید ورق گرم در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲ درصد رشد داشته و به ۳ میلیون و ۸۰۱ هزار تن رسیده است است. تولید ورق سرد با رشد ۵ درصدی به یک میلیون و ۱۳۶ هز..

 • مدیر سایت
  حقوقی‌های فروشنده چهار نماد فولاد، کگل، کچاد و فملی را بشناسید

  به گزارش چیلان ، این روزها، بسیاری از سهامداران به دنبال نام فروشندگان حقوقی هستند که در روزهای بد بازار بورس، به سنگین شدن صفوف فروش دامن می‌زنند. حالا بنا به اطلاعات معتبر، لیست فروشندگان حقوقی چهار نماد فولاد، کگل، کچاد و فملی را منتشر شده است. طبق لیست منتشر شده عجیب است که حتی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک توسعه بازار سرمایه و صندوق تثبیت بازار سرمایه که وظیفه حمایت از بازار سرمایه را ذاتاً برعهده دارند، در فهرست فروشندگان حقوقی از اول شهریور قرار دارند!! حقوقی‌های موجود در فهرست زیر، از اول شهریور بیش از ۴۶۰۰ میلیارد تومان از سهام در اختیار خود در این چهار نماد مهم بازار را فروخته‌اند.

 • مدیر سایت
  برای نجات تولید، تقاضاهای کاذب باید از بازار فولاد خارج شود/ در تأمین مواد اولیه با مشکل روبرو هستیم

  مهندس رشیدی به خبرنگار چیلان گفت: شرکت فولاد تاراز چهارمحال به‌عنوان تولیدکننده ورق‌های گالوانیزه و گالوالوم در شهرک صنعتی شهرکرد در استان کمتربرخوردار چهارمحال و بختیاری قرار دارد. این شرکت در سال ۱۳۹۵ با ظرفیت ۲۷۰ هزار تن در سال به بهره‌برداری رسید و در آن ۲۰۰ نفر به‌صورت مستقیم مشغول به کار هستند و حدود ۴۰۰ نفر نیز اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است. در تأمین مواد اولیه با مشکل روبرو هستیم مدیرعامل شرکت فولاد تاراز چهارمحال عنوان کرد: مهم‌ترین مشکل این شرکت، تأمین مواد اولیه است. به دلیل معضل در حوزه تأمین مواد اولیه، میزان تولید شرکت فولاد تاراز چهارمحال هیچ‌گاه از ۵۵ درصد ظرفیت این کارخانه فراتر نرفته است. بیشترین میزان تولید شرکت ۱۵۰ هزار تن بوده که در سال ۱۳۹۸ محقق شده است. وی افزود: برای سال جاری، تولید ۱۸۰ هزار تن محصول را در برنامه داشتیم و حتی این آمادگی را داشتیم که تولید خود را به بیش از ۲۰۰ هزار تن برسانیم. اما متأسفانه در ۴ ماه نخست سال ۹۹، با مشکل جدی در تأمین مواد اولیه روبرو بوده‌ایم. سعید رشیدی ادامه داد: ماده اولیه موردنیاز فولاد تاراز چهارمحال، کلاف‌های سرد خام اس..

 • مدیر سایت
  به‌کارگیری ریل تولیدی ذوب آهن اصفهان در خطوط ریلی کشور

  به گزارش چیلان ، دکتر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه آیین گشایش بیستمین نمایشگاه صنعت ساختمان تهران با سپاس ویژه از همت کارگران و مدیران سختکوش ذوب‌آهن اصفهان در جهت رشد و توسعه صنعت کشور گفت: یکی از افتخارات تولیدی و صنعتی در کشور تولید ریل ملی در ذوب‌آهن اصفهان است و وزارت راه و شهرسازی نیز بر اساس رسالت خود به قول‌هایی که در خصوص به کارگیری و استفاده از ریل ملی داده عمل نمود و هم‌اکنون ریل تولیدی ذوب‌آهن اصفهان در خطوط ریلی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. وی گفت: امیدواریم کارشناسان و متخصصین ذوب‌آهن اصفهان همچون گذشته همت خود را در جهت تولید بیشتر ریل ملی و تامین نیاز کشور به این محصول به کار گیرند. دکتر اسلامی همچنین مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا و خارج شدن از شیوه‌های سنتی در این زمینه را مهم دانست و افزود: بهینه‌سازی در ساختمان و به کارگیری مصالح استاندارد و حرکت به سمت تکنولوژی‌های جدید در ساختمان‌سازی یک ضرورت است. وی همچنین با اشاره به افزایش قیمت مسکن در ماه‌های اخیر گفت: قیمت مسکن متاثر از بازارهای موازی است که امیدواریم فرایند التهابی ک..

 • مدیر سایت
  امضای تفاهم‌نامه همکاری بین ذوب‌آهن اصفهان و دانشگاه صنعتی مالک اشتر

  به گزارش چیلان ، این تفاهم نامه شنبه ۲۲ شهریور ماه طی نشستی با حضور منصور یزدی زاده مدیرعامل، مهدی نصر معاون برنامه ریزی و تو سعه ، مهدی بهرامی معاون منابع انسانی و امور اجتماعی ، مرتضی شیرین پرور مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان ، ابوطالب شفقت رییس و تنی چند از مسئولین دانشگاه صنعتی مالک اشتر در سالن اجتماعات این دانشگاه به امضاء طرفین رسید. منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در مراسم امضای این تفاهم‌نامه همکاری، ضمن ابراز خرسندی از وجود مراکز دانش بنیان و علمی متنوع در سراسر کشور گفت: ارتباط صنعت و دانشگاه همواره رابطه‌ای پیوسته، جدایی‌ناپذیر و منشا اثر بوده و این تعامل و هم‌افزایی در پیشبرد اهداف و چشم‌اندازهای علمی و صنعتی کشور نقش بسزایی داشته است. وی اظهار داشت: ذوب‌آهن اصفهان از دیرباز به عنوان دانشگاه مدیران صنعت کشور شناخته شده و توانسته با تربیت مدیران، مهندسان و فن‌آوران بسیار و معرفی آنان به صنعت کشور نقشی بی‌بدلیل در پیشرفت صنعتی کشور ایفا کند و به عنوان پایگاهی علمی در کشور بشمار می‌آید. مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان افزود: با اعتماد و شناختی که از دانشگاه بزرگ و ارزشم..

 • مدیر سایت
  صادرات فولاد از ۱.۷ میلیون تن گذشت

  صادرات فولاد از ۱.۷ میلیون تن گذشت مجموع صادرات واحدهای بزرگ فولادساز کشور در پنج ماهه امسال به رقم یک میلیون و ۷۸۶ هزار و ۶۱۱ تن رسید که از این رقم بیش از ۲۸ درصد آن سهم مردادماه است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۴:۲۰:۵۶ برپایه آمار عملکرد مجموعه‌های بزرگ فولادی گویای آن است که مرداد ماه ۵۰۷ هزار و ۳۲۰ صادرات فولاد انجام شد. بیشترین میزان صادرات فولاد این دوره مربوط به فولاد خوزستان است که رقم ۶۰۷ هزار و ۱۳۲ تن ثبت شد، ضمن اینکه در مدت یاد شده ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه نیز به ترتیب ۳۷۴ هزار و ۵۱۴ تن و ۱۴۶ هزار و ۶۳۹ تن صادرات داشتند. همچنین از مجموع ۵۰۷ هزار و ۳۲۰ تن صادرات مردادماه، فولاد خوزستان با رقم ۲۰۲ هزار و ۶۲۵ تن نسبت به ماه مشابه پارسال رشد ۱۶ درصدی داشت و نزدیک به ۴۰ درصد صادرات را به خود اختصاص داد. علاوه براین در مردادماه ذوب آهن با ۹۱ هزار و ۵۱۵ تن و فولاد کاوه جنوب با ۷۶ هزار و ۴۰۰ تن پس از خوزستان رتبه های دوم و سوم بیشترین حجم صادرات را بدست آوردند. بررسی آمار صادرات فولاد در مرداد ماه نشان می‌دهد که فو..

 • مدیر سایت
  افزایش ۲۵۰ درصدی تولید در واحد باکس آنیلینگ ۲‏ فولاد مبارکه

  افزایش ۲۵۰ درصدی تولید در واحد باکس آنیلینگ ۲‏ فولاد مبارکه با افزایش ۲۵۰ درصدی تولید در واحد باکس آنیلینگ شماره ۲، رکورد جدیدی در ناحیه نورد سرد فولاد مبارکه حاصل شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۴:۱۱:۱۲ محسن استکی، مدیر محصولات سرد شرکت فولاد مبارکه، ضمن اعلام این خبر گفت: تولید محصولات ویژه در واحد باکس آنیلینگ شماره ۲ این شرکت، در مرداد ۹۹ با افزایش ۲۵۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۱ هزار و ۳۸۶ تن رسید. وی افزود: این در حالی است که در کنار تولید محصولات ویژه، برنامه تولید کل ماه نیز ۴۸ هزار تن محقق شد. تولید محصولات ویژه در مرداد سال ۹۸ معادل ۶ هزار و ۱۰۰ تن و میزان تولید کل آن در ماه مذکور ۳۳ هزار تن بود. استکی با اشاره به رکورد روزانه تولید واحد اسیدشویی شماره ۲ این شرکت در تاریخ ۱۷ شهریور ۹۹، گفت: میزان تولید طی این روز، حدود ۵ هزار و ۱۲۰ تن به ثبت رسید. این در حالی است که رکورد قبلی واحد ۱۱ خرداد ۹۸ (تولید ۴ هزار و ۹۳۵ تن) بود. وی افزود: این رکوردها با انجام پروژه‌های بهبود شامل برنامه‌ریزی و تعمیرات، افزایش ب..

 • مدیر سایت
  اختصاص۵۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از سهام مس در بورس

  اختصاص۵۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از سهام مس در بورس ​به گفته دکتر اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران این شرکت در روزهای گذشته در راستای تاکیدات دکتر «خداداد غریب‌پور»، رئیس هیئت عامل ایمیدرو و با هدف حمایت از سهامداران خرد ۵۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از سهام مس در بورس اختصاص داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۴:۵۱:۲۹ به گفته دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران این شرکت در روزهای گذشته در راستای تاکیدات دکتر «خداداد غریب‌پور»، رئیس هیئت عامل ایمیدرو و با هدف حمایت از سهامداران خرد ۵۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از سهام مس در بورس اختصاص داد. همچنین این شرکت در رایزنی و تعامل با سازمان بورس و اوراق بهادار به دنبال پیاده‌سازی طرحی است که در صورت تصویب آن امنیت بیمه‌‌ای برای سهامداران مس در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد. دکتر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اعلام این خبر گفت: در شش ماهه نخست امسال برنامه‌های خوبی برای صادرات و فروش داخل داشتیم که این برنامه‌ها محقق شد و از آنچه در گز..

 • مدیر سایت
  هند احتمال دامپینگ واردات آلومینیوم از چین را بررسی می‌کند

  هند احتمال دامپینگ واردات آلومینیوم از چین را بررسی می‌کند شرکت‌های هندی در اظهارات خود ضمن بیان اینکه واردات بی‌رویه از چین باعث کاهش قیمت داخلی آلومینیوم در این کشور شده، تاکید کرده‌اند که این گونه واردات به عملکرد و فعالیت آنها تاثیر جدی گذاشته است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۴۶:۳۶ به نقل از راشاتودی، کشور هند بررسی‌های گسترده‌ای را درباره اینکه آیا واردات کلاف آلومینیوم از چین در جهت کاهش قیمت داخلی بوده است یا نه را در یک دوره از سال ۲۰۱۷ تا دسامبر ۲۰۱۹ را بررسی می‌کند. براساس این گزارش این تصمیم بر اساس شکایت شرکت‌های تولید کننده مس و آلومینیوم هند صورت گرفته که مدعی هستند به دلیل عملیات دامپینگی که کشور چین به راه انداخته صنعت آنها متضرر شده است. آنها به افزایش بی‌سابقه واردات نسبت به سال گذشته اشاره کرده و گفته‌اند این واردات علیرغم ظرفیت‌های زیاد تولید در کشور انجام شده است. شرکت DGTR در یک پیام جداگانه‌ای گفته است مسئله دامپینگ باعث شده قیمت در داخل به شدت کاهش یافته و این صنعت با رکود مواجه شود. وی پیشنهاد کرده ..

 • مدیر سایت
  تشدید محدودیت هند برای واردات مس و آلومینیوم از چین

  تشدید محدودیت هند برای واردات مس و آلومینیوم از چین هند سرگرم برنامه ریزی برای تشدید کنترل واردات مس و آلومینیوم و طراحی سیاست‌هایی برای محدودیت واردات از چین و سایر کشورهای آسیایی به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۴۵:۱۶ منابع آگاه دولتی به رویترز اظهار کردند هند به زودی و در گام نخست تشدید کنترل‌های وارداتی، از واردکنندگان درخواست خواهد کرد اطلاعات خود را به ثبت رسانده و برای واردات مس و آلومینیوم مجوزهای ویژه دریافت کنند. وزارت معادن فدرال هند در نامه ای که اواخر ماه گذشته به وزارت بازرگانی هند نوشت، اعلام کرد تشدید کنترل واردات، تلاش برای خودکفایی اقتصادی را هدف گرفته است. این اظهارات به تلاش دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند برای کاهش واردات و افزایش صادرات محصولات ارزش افزوده اشاره دارد. در نامه وزارت معادن هند آمده است: هدف از این سیستم داشتن اطلاعات مناسب برای امکان مداخله مناسب دولت است. منابع دولتی گفته اند هدف از تشدید کنترل واردات، افزودن واردات مس و آلومینیوم به فهرست محصولات د..

 • مدیر سایت
  وعده وزارت صمت برای کاهش قیمت فولاد به زیر ۸۵۰۰ تومان

  وعده وزارت صمت برای کاهش قیمت فولاد به زیر ۸۵۰۰ تومان وعده وزارت صمت برای کاهش قیمت فولاد به زیر ۸۵۰۰ تومان، ارزآوری ۲.۱ میلیارد دلاری زعفران برای کشور و پرداخت ۲۰۰۰ فقره وام ۱۲ میلیونی با سود ۴ درصد به زعفران کاران، از مواردی بود که از طرف نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، مطرح شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۳۶:۵۱ منبع : فارس یکی از وظایف قوه مقننه و مجلس شورای اسلامی پیگیری مشکلات مردم و قانون‌گذاری بابت رفع مشکلات موجود با استفاده از شیوه‌های مختلف است. در این بخش نمایندگان مجلس در بازتاب مشکلات مردم منطقه خود، تلاش‌هایی دارند اما برخی مشکلات این روزهای مردم بیشتر رسانه‌ای شده است. مشکل آب در غیزانیه خوزستان یکی از مواردی بود که به حق، مشکل بزرگی برای مردم منطقه محسوب می‌شد و دشواری‌های زیادی را برای آنها ایجاد کرده بود. مواردی نظیر تعیین قیمت تضمینی گندم و سیب‌زمینی با ارقام پایین و غیرواقعی‌ و نبود حمایت از زعفران‌کاران ‌از ‌مشکلات کشاورزان بود که در گذشته بیشتر به آن پرداخته شده بود. گرانی قیمت فولاد و سیمان از دیگر مشکلا..

 • مدیر سایت
  آلومینیوم بالاترین رشد تولید در بین فلزات

  آلومینیوم بالاترین رشد تولید در بین فلزات تولید شمش آلومینیوم در پنج ماه نخست امسال به رقم ۱۷۴ هزار و ۹۱۳ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۶۹ درصدی داشته که بالاترین رشد تولید در بین فلزات راهبردی را نشان می‌دهد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۴۱:۳۸ برپایه جداول آماری شرکت‌های ایرالکو(اراک)، المهدی و هرمزال (بندرعباس)، سالکو (فارس) و آلومینای ایران (خراسان شمالی) حاکی است تولید شمش آلومینیوم این واحدها در مرداد ماه گذشته به رقم ۳۶ هزار و ۱۳۲ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه پارسال، رشد ۷۷ درصدی داشته است. پنج ماهه امسال بالاترین رشد عملکرد در بین واحدهای مزبور مربوط به هرمزال (بندرعباس) با ۱۷۷ درصد و بیشترین شمش تولیدی هم مربوط به ایرالکو با رقم ۸۰ هزار و ۳۱۰ تن ثبت شد. مردادماه هم بالاترین رشد تولید شمش آلومینیوم از آن شرکت آلومینای ایران (جاجرم - خراسان شمالی) با رقم ۲۲۲ درصد بود و ایرالکو (اراک) نیز با ۱۵ هزار و ۸۲۹ تن تولید بیشترین سهم را به خود اختصاص داد. پیش از این وزارت صنعت، معدن وتجارت در جداول ..

 • مدیر سایت
  دستیابی به بالاترین درصد تولید تختال بدون عیب در فولاد مبارکه

  دستیابی به بالاترین درصد تولید تختال بدون عیب در فولاد مبارکه کیفیت تختال‌های بدون عیب واحد فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه در مرداد ماه به ۹۳.۵ درصد افزایش یافت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۵۹:۱۲ به نقل از روابط عمومی شرکت فولادمبارکه، محمدمهدی مرندی با اشاره به دستیابی به بالاترین درصد تولید تختال بدون عیب در این شرکت اظهار کرد: در حین ریخته‌گری بسته به شرایط ذوب و ماشین ممکن است روی تختال عیوبی مانند ترک طولی، ترک عرضی، ترک لبه‌ای، ناخالصی، ترک گوشه‌ای، ترک ستاره‌ای، پلاک ریخته‌گری، اثر نوسان قالب، ترک مقطع مرکزی، حفره‌های سنجاقی، حفره‌های گازی کمربند اتصال در اثر وقفه ریخته‌گری و جدایش شیمیایی به وجود آید، در صورت بروز هریک از عیوب مذکور بر سطح بالا یا پایین یا در کناره‌ها یا سر و ته تختال، تختال معیوب باید توسط سیکل اسکارف یا برش عرضی و یا طولی رفع عیب گردد که این امر مستلزم صرف زمان و هزینه برای سازمان است. رئیس کنترل کیفی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولادمبارکه در تشریح چگونگی کاهش این عیوب گفت: به‌ ..

 • مدیر سایت
  ۱۱۵.۷ هزار تن کاتد مس در پنج ماهه سال ۹۹ تولید شد

  ۱۱۵.۷ هزار تن کاتد مس در پنج ماهه سال ۹۹ تولید شد تولید کاتد مس در پنج ماهه امسال توسط واحدهای تابعه سازمان ایمیدرو و شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی به رقم ۱۱۵ هزار و ۷۰۱ تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افزایش پنج درصدی دارد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۴۵:۳۰ برپایه جداول آماری مورد بررسی، مرداد ماه نیز تولید کاتد مس به رقم ۲۴ هزار و ۶۲۱ تن رسید و در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۸ رشد ۲۳ درصدی را ثبت کرد. تولید کاتد مس در سال ۱۳۹۸ به رقم ۲۵۰ هزار تن رسید و پیش‌بینی‌شده امسال به رقم ۲۸۰ هزار تن برسد. تیرماه امسال مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اعلام کرد: ذخایر مس به میزان ۵۲۸ میلیون تن افزوده شده و شناسایی ذخایر جدید مس سبب کسب جایگاه کشورمان از لحاظ ذخیره در رده هفتم شد. ایران اکنون ۴.۲ درصد از ذخایر جهانی مس را دراختیار دارد و طرح جامع مس برای افق ۱۴۱۰ طراحی شده است. تولید کنسانتره مس در پنج ماهه امسال به بیش از ۴۹۳ هزار تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، افزایش یک درصدی دارد. همچنین مرداد ما..

 • مدیر سایت
  کلیات نسخه جدید طرح جامع فولاد تصویب شد

  کلیات نسخه جدید طرح جامع فولاد تصویب شد رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: کلیات نسخه جدید و به روز شده طرح جامع فولاد تصویب شده و این نسخه قرار است از سوی تمامی ذینفعان خصوصی و دولتی به اجرا در آید. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۷:۰۶:۵۰ به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) حاکی است، نشست کلیات طرح جامع فولاد با حضور «داریوش اسماعیلی» معاون امور معادن و صنایع معدنی و «سعید زرندی» معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تصویب شد. خداداد غریب پور، رییس هیات عامل ایمیدرو در نشست پایش طرح جامع فولاد افزود: هدف از اجرای طرح جامع فولاد، تمرکز بر توازن زنجیره فولاد از اکتشاف تا تولید شمش بوده و با اجرای آن منافع ذینفعان تامین خواهد شد. وی افزود: اجرای این طرح موجب می‌شود تا سرمایه‌گذاران بتوانند با استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی (اسناد بالادستی، سند راهبرد ملی، قوانین موجود، سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، بخش دولتی، تشکل‌ها و غیره)، اقدام به سرمایه‌گذاری کنند و به این وسیله از ..

 • مدیر سایت
  تولید ۹.۲ میلیون تن شمش فولادی در ۵ ماهه اول سال ۹۹

  تولید ۹.۲ میلیون تن شمش فولادی در ۵ ماهه اول سال ۹۹ واحدهای تابعه سازمان ایمیدرو و شرکت‌های بزرگ بخش معدن وصنایع معدنی در پنج ماهه امسال ۹ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۵۰۳ تن شمش فولادی تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال هفت درصد افزایش عملکرد را نشان می‌دهد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۴۸:۴۰ برپایه آمار عملکرد فولاد مبارکه (هرمزگان+سبا)، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد بردسیر، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، آهن و فولاد ارفع، فولاد بناب، جهان فولاد سیرجان در مرداد ماه در مجموع یک میلیون و ۷۵۶ هزار و ۶۷۶ تن شمش فولادی تولید داشتند که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته دو درصد رشد عملکرد را نشان می‌دهد. همچنین تولیدات فولادی نیز در پنج ماهه امسال به رقم ۶ میلیون و سه هزار و ۹۸۰ تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ افزایش از بازدهی دو درصدی حکایت دارد. میزان تولیدات فولادی واحدهای فولاد مبارکه، ذوب آهن، آذربایجان، خراسان، آلیاژی ایران، جهان فولاد سیرجان، نورد و لوله اهواز، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، ..

 • مدیر سایت
  آخرین وضعیت فولاد اکسین، لوله‌سازی اهواز و شرکت صبا فولاد خلیج فارس/ «وصندوق» سهام فولاد اکسین را واگذار نمی‌کند

  با توجه به پتانسیل‌های شرکت فولاد اکسین خوزستان، روند رو به رشد تولیدات شرکت از یک سو و نیاز به تأمین اسلب مورد نیاز جهت نیل به ظرفیت اسمی قابل دستیابی که در طراحی اولیه کارخانه پیش‌بینی گردیده است، بررسی اقتصادی احداث طرح توسعه فولاد‌سازی در دستور کار قرار گرفته که پس از مطالعات صورت گرفته، در حال حاضر گزارش توجیهی احداث مجتمع فولادسازی احیاء مستقیم، ذوب و ریخته‌گری با ظرفیت تولید سالانه ۱.۲ میلیون تن توسط شرکت مذکور ارائه گردیده است. از آنجا که طرح احیا و فولاد‌سازی جزء طرح‌های توسعه اصلی شرکت می‌باشند و زیرساخت‌های بنیادی لازم در زمان طراحی و اجرای کارخانه لحاظ شده است، اجرای آن مزایا و منافع گسترده‌ای را جهت بقاء و رشد شرکت فراهم می‌سازد که از جمله مزایای آن می‌توان به امکان تولید متنوع فولادهای میکروآلیاژی، کاهش بهای تمام شده محصول نهایی، کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از خروج ارز جهت تأمین اسلب‌های خاص اشاره نمود. مضاف بر اینکه اجرای طرح مذکور شامل مزایای زیست محیطی برای کارخانه خواهد بود. در حال حاضر مراتب در دست بررسی سهامداران جهت اتخاذ تصمیم نهایی می‌باشد. واگذاری سهام فولاد اکسی..

 • مدیر سایت
  تقاضای فولاد جهان در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

  بحران کرونا علاوه بر تبعات فاجعه‌بار برای سلامت عمومی، بحران عظیمی نیز برای اقتصاد دنیا ایجاد کرد. در نتیجه بحران کرونا، بسیاری از صنایع وارد رکود شدند و اگرچه زمین‌لرزه شدید اقتصادی ناشی از کرونا بیشتر در بخش خدمات نظیر گردشگری و خطوط هوایی احساس شد اما صنعت فولاد دنیا نیز تحت تأثیر شیوع ویروس کووید ۱۹ قرار گرفت. با این وجود، اگر بخواهیم با تبعات بحران مالی سال ۲۰۰۸ مقایسه کنیم، بحران کرونا برای صنعت فولاد دنیا کمتر از بحران مالی مخرب بود؛ چرا که بخش خدمات یعنی قربانی اصلی بحران کرونا، چندان فولادمحور نیست. با این پیش‌فرض که اولاً مقررات قرنطینه در اکثر کشورها (مقرراتی که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به‌کار گرفته شده) تا ماه ژوئن و ژوئیه ۲۰۲۰ برداشته شده و تمهیدات مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان ادامه یابد و دوماً کشورهای عمده تولیدکننده فولاد، تحت تأثیر موج دومِ قابل توجه شیوع کرونا قرار نگیرند، انجمن جهانی فولاد در ماه ژوئن، پیش‌بینی خود از وضعیت تقاضا برای فولاد در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی را ارائه داد. بهبود در پساکرونا تدریجی خواهد بود طبق پیش‌بینی انجمن جهانی فولاد، ..

 • مدیر سایت
  کلیات نسخه جدید طرح جامع فولاد تصویب شد/ بومی‌سازی کامل در دستور کار صنعت فولاد کشور قرار می‌گیرد

  به گزارش چیلان به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور در نشست پایش طرح جامع فولاد افزود: هدف از اجرای طرح جامع فولاد، تمرکز بر توازن زنجیره فولاد از اکتشاف تا تولید شمش بوده و با اجرای آن منافع ذینفعان تامین خواهد شد. وی افزود: با اجرای این طرح سرمایه گذاران می توانند با استفاده از همه ظرفیت های قانونی (اسناد بالادستی، سند راهبرد ملی، قوانین موجود، سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها ، بخش دولتی، تشکل ها و غیره)، اقدام به سرمایه گذاری کنند و به این طریق از اتلاف سرمایه ها جلوگیری می شود. رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه طرح جامع فولاد، در راستای استفاده از توان داخل ، با اولویت بومی سازی مورد توجه قرار خواهد گرفت افزود: در این طرح، با توجه به صرفه جویی قابل توجه ارزی، موضوع قطعه سازی و ماشین سازی در صنعت فولاد تا مرحله بومی سازی کامل ، طی یک دوره زمانی بررسی خواهد شد. وی افزود: با توجه به واردات سالانه حدود۵۸۰ هزار تن ورق فولادی، مقرر شد مجری طرح جامع فولاد، ظرفیت واحدهای داخلی برای بومی سازی این نوع محصول را بررسی و مشخص کند. لزوم ارائه مشوق هایی برای سرمایه گذاران غریب پور با..

 • مدیر سایت
  «وصندوق» سهام فولاد اکسین را واگذار نمی‌کند/ سود خالص فولاد اکسین، ۱۰۰ برابر شد

  با توجه به پتانسیل‌های شرکت فولاد اکسین خوزستان، روند رو به رشد تولیدات شرکت از یک سو و نیاز به تأمین اسلب مورد نیاز جهت نیل به ظرفیت اسمی قابل دستیابی که در طراحی اولیه کارخانه پیش‌بینی گردیده است، بررسی اقتصادی احداث طرح توسعه فولاد‌سازی در دستور کار قرار گرفته که پس از مطالعات صورت گرفته، در حال حاضر گزارش توجیهی احداث مجتمع فولادسازی احیاء مستقیم، ذوب و ریخته‌گری با ظرفیت تولید سالانه ۱.۲ میلیون تن توسط شرکت مذکور ارائه گردیده است. از آنجا که طرح احیا و فولاد‌سازی جزء طرح‌های توسعه اصلی شرکت می‌باشند و زیرساخت‌های بنیادی لازم در زمان طراحی و اجرای کارخانه لحاظ شده است، اجرای آن مزایا و منافع گسترده‌ای را جهت بقاء و رشد شرکت فراهم می‌سازد که از جمله مزایای آن می‌توان به امکان تولید متنوع فولادهای میکروآلیاژی، کاهش بهای تمام شده محصول نهایی، کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از خروج ارز جهت تأمین اسلب‌های خاص اشاره نمود. مضاف بر اینکه اجرای طرح مذکور شامل مزایای زیست محیطی برای کارخانه خواهد بود. در حال حاضر مراتب در دست بررسی سهامداران جهت اتخاذ تصمیم نهایی می‌باشد. واگذاری سهام فولاد اکسی..

 • مدیر سایت
  نگاه وزارت بازرگانی آمریکا به صنعت فولاد ایران/ ایران چگونه به یک صادرکننده خالص فولاد تبدیل شد؟

  به گزارش چیلان ، ایران یکی از ۲۱ کشور بزرگ صادرکننده فولاد دنیا است که «اداره تجارت بین المللی»، از نهادهای زیرمجموعه‌ وزارت بازرگانی آمریکا، تحولات صنعت فولاد آن را رصد می‌کند. نگاهی به آخرین گزارش این نهاد نشان می‌دهد که صنعت فولاد ایران چه رشد خیره‌کننده‌ای را تجربه کرده است. بنا به آمارهای وزارت بازرگانی آمریکا، در فاصله بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸، صادرات فولاد ایران ۱۰۸۴ درصد رشد داشته، در حالی که در همین دوره واردات فولاد ایران، ۸۴ درصد کاهش یافته است. با رشد شتابان تولید فولاد، ایران از سال ۲۰۱۶ به صادرکننده خالص محصولات فولادی تبدیل شده است. در تصویر زیر بخشی از گزارش وزارت بازرگانی آمریکا در مورد صادرات فولاد ایران را ببینید:

 • مدیر سایت
  فولاد ارس کارخانه ذوب ۳۲۰ هزار تنی خود را در اوج تحریم و کرونا راه‌اندازی کرد

  ایرج مهدوی که علاوه بر فعالیت در صنعت فولاد کشور، عضو انجمن خوشنویسان ایران است، در مورد فعالیت‌های هلدینگ فولاد ارس گفت: هلدینگ فولاد ارس در سال ۹۲، احداث مجتمع فولاد آذرآبادگان ارس را در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار آغاز کرد که از فروردین امسال تولید شمش فولادی از این مجتمع فولادی آغاز گردیده است. محصولات تولیدی این مجتمع با دارا بودن بالاترین استانداردهای جهانی به عنوان خوراک اصلی کارخانجات معتبر نورد به بازار‌های داخلی و خارجی عرضه می‌شود. طرح توسعه فولاد ارس وی در مورد طرح در دست اجرا در فولاد ارس خاطر نشان کرد: افزایش ظرفیت تولید شمش فولادی و احداث خطوط نورد فولاد آذرآبادگان ارس برنامه‌ریزی شده که با یاری خداوند متعال، بخشی از آن در سال جاری و بخشی دیگر در سال‌های آتی به بهره‌برداری خواهد رسید. مهندس مهدوی افزود: این مجموعه در حال حاضر با یکی از کاخانجات ذوب فولاد بنام فولاد پارس هفت تپه در استان خوزستان در حال مشارکت در سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری است. کارخانه مذکور دارای ظرفیت ۱۲۰ هزار تن در سال است و تیم فنی و مهندسی فولاد ارس در آن کارخانه با تمام قوا در حال تولید و عرضه محصول ا..

 • مدیر سایت
  فولادساز شدن شرکت‌های معدنی با سیاست‌های دولت، مغایرت دارد

  به گزارش چیلان به نقل از ایراسین، محمد کشانی با بیان این مطلب در ادامه به ایراسین می‌گوید: به طور معمول باید هر بخشی از صنعت به کار و تخصص خود بپردازد و به دیگر بخش‌ها ورود نکند؛ برای مثال معدنکار به توسعه معادن خود بپردازد و فولادساز نیز به توسعه و تولید محصولات فولادی در جهت ارتقای صنعت کشور مشغول باشد. به گفته وی، اما در شرایط فعلی این توازن از بین رفته است و معدنکاران به سمت فولادساز شدن رفته اند. به طبع فولادسازان نیز برای اینکه بتوانند نیاز خود به مواد اولیه را تامین کنند مجبور به سرمایه گذاری در طرحهای معدنی شدند. برای مثال فولادخوزستان و فولاد مبارکه در طرحهای معدنی سنگان سرمایه گذاری های بزرگی را انجام دادند. حال اگر این روند ادامه پیدا کند در توسعه فولادسازی با مشکل مواجه خواهیم شد و شرکت‌های معدنی نیز در آینده نیازمند کنسانتره و مواد اولیه خواهند شد. وی ادامه داد: اگر شرکت‌های معدنی به جای اینکه به سمت فولادساز شدن پیش می‌رفتند، سرمایه را صرف توسعه زیرساخت‌ها و اکتشاف می‌کردند، به طور حتم هر دو بخش معدن و فولاد منتفع می شدند. برای مثال وقتی شرکت‌های بزرگی همچون گل گهر به س..

 • مدیر سایت
  اولین پروژه اولویت‌دار صندوق بازنشستگی کشوری، راه‌اندازی طرح فولادسازی فولاد اکسین خوزستان است

  به گزارش چیلان ، دکتر افتخاری رئیس صندوق بازنشستگی کشوری در بازدید از شرکت فولاد اکسین خوزستان اظهار داشت: اولین پروژه اولویت‌دار صندوق بازنشستگی کشوری، راه‌اندازی طرح فولادسازی فولاد اکسین خوزستان است. طرح توسعه فولادسازی بیش از ده سال یعنی همزمان با راه‌اندازی فولاد اکسین در دستور کار قرار گرفته و از ابتدا قرار بود که فولاد اکسین یک پکیج کامل فولادی باشد، نه یک مجموعه نصف و نیمه؛ به‌سخن دیگر رهاسازی طرح فولادسازی یعنی اینکه اموال بازنشستگان ده سال رها و بلاتکلیف بود و رفتار مناسبی با سرمایه‌های این قشر آسیب پذیر جامعه نشد، از این رو برای جبران گذشته یکی از طرح‌هایی که واقعاً با تمام توان به دنبال راه‌اندازی آن هستیم طرح فولادسازی فولاد اکسین است. وی ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان از زحمات هیئت مدیره و مدیر عامل و پرسنل فولاد اکسین قدردانی کرد و افزود: اینکه همه شما تلاش می‌کنید تا یک کار مهم و اساسی را در کشور انجام دهید و توانستید این شرکت را از یک وضعیت نابسامان و زیان ده به یک شرکت سوده و موفق در در ۱۵ ماه گذشته تبدیل کنید بسیار جای امیدواری و خرسندی دارد. ایشان تشریح..

 • مدیر سایت
  فولادی‌ها چراغ بازگشت بورس را روشن کردند

  آیا اصلاح عمیق و کابوس‌وار بازار بورس به پایان رسیده است؟ این سوالی است که از دهه آخر مردادماه تاکنون سهامداران دائما از خود می‌پرسند و بازار بورس در این مدت، شدیدترین اصلاح (به تعبیر دقیق‌تر، ریزش) را از پاییز ۹۷ تاکنون تجربه کرده است. ظاهراً از آغاز این هفته (امروز پانزدهم شهریور)، چراغ بازگشت بورس به مسیر رونق روشن شده است. امروز نمادهای صنعتی و معدنیِ زنجیره فولاد (از #فخوز و #فولاد گرفته تا #کگل) معاملات خوبی را تجربه کردند و علاوه بر این گروه، معاملات نمادهای گروه بانکی نیز خوب بود. پالایشی‌ها نیز یک شفاف‌سازی کاملاً مثبت و تعدیل مثبت در سودآوری داشتند. صف فروش بزرگان گروه خودرویی نیز امروز جمع‌آوری شد. این‌ها همه نشانه بازگشت بازار بورس است. بازار بورس حرکت خود به سمت تعادل را آغاز کرده و سهامدارانی که بر «هُنرِ صبر ورزیدن» اصرار می‌کنند، احتمالاً میوه این صبوری را در ماه‌های آینده خواهند چید. با سقوط قیمتی که صورت گرفته، فروش سهام بنیادی گروه فولادی دیگر توجیهی ندارد؛ در عوض، هزاران دلیل برای خرید در این نقاط قیمتی می‌توان جُست. کار بورس هنوز تمام نشده است. این پیام معاملات ا..

 • مدیر سایت
  فهرست عرضه جبرانی شمش فولادی در روز شنبه ۱۵ شهریور/ ابلاغیه بورس کالا بعد از دو روز باطل شد!

  به گزارش چیلان ، روز سه‌شنبه یازدهم شهریور ۱۰۶ هزار و ۲۰۰ تن شمش فولادی در بورس کالا عرضه شد که در اقدامی عجیب، بورس کالا هیچ‌یک از معاملات شمش فولادی را تأیید نکرد. بورس کالا این هفته در حالی که بازار ارز یک بار دیگر ملتهب شده است، پیش‌دریافت را در معاملات فولاد از ۵۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش داد که این امر باعث افزایش تقاضا در معاملات شمش فولادی و رقابت هیجانی شد؛ افزایش تقاضایی که در نهایت نتیجه‌ای جز ابطال معاملات شمش فولادی در روز یازدهم شهریور نداشت. امروز در ابلاغیه‌ای بورس کالا از مصوبه پیشین خود در مورد پیش‌دریافت در معاملات شمش و ورق فولادی، عقب‌نشینی کرد و مجدداً پیش‌دریافت را به پنجاه درصد بازگرداند. علاوه بر این، بعد از ابطال‌های روز یازدهم شهریور، بورس کالا اقدام به برگزاری عرضه‌های جبرانی شمش فولادی در روز شنبه پانزدهم شهریور می‌کند. فهرست عرضه‌های شمش فولادی، قیمت پایه و حجم عرضه را در جدول زیر ببینید. تصویر ابلاغیه جدید بورس کالا در مورد پیش دریافت در معاملات شمش و ورق فولادی را نیز در زیر ببینید:

 • مدیر سایت
  نتیجه معاملات مقاطع طویل فولادی در بورس کالا

  به گزارش چیلان ، امروز چهارشنبه ۱۲ شهریور، ۵۸ هزار و ۵۳۲ تن مقاطع طویل فولادی در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت. در جدول زیر نتایج معاملات امروز مقاطع طویل فولادی در بورس کالا را ببینید. اطلاعات معامله نظیر قیمت میانگین، قیمت پایه، میزان تقاضا و … در این جدول قابل مشاهده است. امروز به لحاظ ارزشی ۵۵۸.۳ میلیارد تومان مقاطع طویل فولادی در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.

 • مدیر سایت
  رشد ۱۰ درصدی تولید آهن اسفنجی در فولاد سفیددشت

  به گزارش چیلان ، این مجموعه در پنج ماهه نخست امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و حضور حداقلی کارکنان، توانست با تامین به ‌موقع مواد اولیه و زیر ساختهای مورد نیاز واحد احیاء مستقیم و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی و ایمنی به تولید ۳۲۵۰۵۸ تن آهن اسفنجی دست یابد.در حال حاضر واحد فولادسازی این مجتمع، بیش از ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.کارخانه فولاد یک میلیون تنی چهارمحال و بختیاری در سفید دشت دارای سه فاز شامل احیای مستقیم، فولاد سازی و زیر ساخت، جنبی و پشتیبانی است و به عنوان یک طرح پیشتاز در بین طرح‌های هفتگانه فولاد کشور به شمار می‌رود.فولاد سفید دشت در فاصله ۳۵ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

 • مدیر سایت
  مهر ابطال بورس کالا بر معاملات شمش فولادی

  مهر ابطال بورس کالا بر معاملات شمش فولادی بار دیگر معاملات شمش فولادی در بورس کالا، طعم تلخ ابطال را چشید. هر بار که از ابزار ابطال معاملات استفاده شده است، التهاب در بازار فولاد رو به افزایش گذاشته است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۸:۱۸:۳۳ منبع : چیلان امروز سه‌شنبه یازدهم شهریور ۱۰۶ هزار و ۲۰۰ تن شمش فولادی در بورس کالا عرضه شد که در اقدامی بسیار عجیب، بورس کالا هیچ‌یک از معاملات شمش فولادی را تأیید نکرد. بورس کالا روز گذشته در حالی که بازار ارز یک بار دیگر ملتهب شده است، پیش‌دریافت را در معاملات فولاد از ۵۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش داد که این امر باعث افزایش تقاضا در معاملات فولاد در بورس کالا و رقابت هیجانی شد. ابطال معاملات فولاد در حالا صورت می‌گیرد که در تیرماه امسال انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای به مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران، خواستار کنار گذاشتن رویه ابطال معاملات فولاد در بورس کالا شده بود. بار دیگر معاملات شمش فولادی در بورس کالا، طعم تلخ ابطال را چشید. هر بار که از ابزار ابطال معاملات استفاده شده است،..

 • مدیر سایت
  اولویت فولاد خوزستان تأمین نیازهای شرکت‌های نورد داخلی است/ فخوز، ناجی فولاد اکسین و گروه ملی صنعتی فولاد شد

  به گزارش چیلان ، نشست صمیمانه مدیرعامل فولاد خوزستان با اصحاب رسانه به مناسبت گرامی داشت هفته دولت و همزمان با ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش، روز سه شنبه ۴ شهریورماه ۱۳۹۹ با حضور نمایندگان مطبوعات، خبرگزاری‌ ها، پایگاه های خبری استانی و صدا و سیمای مرکز خوزستان و جمعی از مسئولان شرکت فولاد خوزستان در تالار طوبی دویست‌ دستگاه برگزار شد‌. در ابتدای مراسم غلامرضا فروغی نیا مدیر روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش و گرامی داشت هفته دولت، از حضور اصحاب رسانه در این نشست صمیمانه تقدیر و تشکر نمود. در ادامه افشار پرویزی بابادی مدیر خانه مطبوعات استان خوزستان اظهار داشت: اصحاب رسانه طلیعه داران عرصه‌ی اطلاع‌رسانی هستند. وی افزود: مجموعه فولاد خوزستان همکاری قابل توجه ای با اهالی قلم داشته و این نشان از دیدگاه مثبت مدیرعامل و مجموعه روابط عمومی نسبت به اصحاب رسانه است. سعید رضوانی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان در این مراسم گفت: حمایت مدیرعامل فولاد خوزستان از حوزه رسانه قابل تقدیر است. یکی از ارکان جهش تولی..

 • مدیر سایت
  رکورد تولید روزانه آند شرکت مس شکسته شد

  رکورد تولید روزانه آند شرکت مس شکسته شد مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس گفت: در تاریخ ۲۴ مردادماه ۱۳۹۹ مجتمع مس سرچشمه با تولید ۱۰۵۰ تن آند در یک روز، رکورد تولید روزانه آند را شکست و عدد تازه‌ای برای تولید این محصول ارزشمند مس در تاریخ مجتمع مس سرچشمه و شرکت ملی صنایع مس ایران بر جای گذاشت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۱۸:۰۴ اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت مس همچنین با اشاره به تولید مردادماه این شرکت افزود: شرکت مس در مردادماه ۹۹ موفق به استخراج چهار میلیون و ۹۸ هزار تن سنگ سولفوری از کل معادن فعال خود شد که ۹ درصد از برنامه پیش‌بینی‌شده برای این ماه بالاتر بود. با این میزان، کل استخراج سنگ سولفوری تا پایان مردادماه به عدد ۲۱ میلیون و ۹۵۵ هزار تن رسیده که دو درصد از برنامه پیش‌بینی شده برای پنج‌ماهه نخست امسال بالاتر است. سعدمحمدی به کل استخراج معادن شرکت مس در مردادماه ۹۹ نیز اشاره کرد و گفت: میزان کل استخراج معادن شرکت مس در مردادماه امسال ۱۴ میلیون و ۴۰۹ هزار تن بوده است که سه درصد از برنامه پیش‌بینی‌شده بیشتر انجام گرفته ا..

 • مدیر سایت
  تکلیف زنجیره تامین فولاد به ثبت اطلاعات موجودی در سامانه جامع انبارها

  تکلیف زنجیره تامین فولاد به ثبت اطلاعات موجودی در سامانه جامع انبارها مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد از تکلیف زنجیره تامین فولاد برای ثبت اطلاعات موجودی، تولید و فروش خود در سامانه جامع انبارها خبر داد و گفت: مدیریت عرضه و تقاضای فولاد در دستور کار است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۱۳:۳۶ به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مرتضی احمدی گفت: با توجه به حساسیت ویژه دولت و نهادهای نظارتی روی قیمت محصولات میانی و نهایی فولاد، گاها شاهد آن هستیم که برخی تولیدکنندگان، محصول خود را خارج از بورس و با قیمتهای بالا عرضه می کنند و به افزایش قیمت ها دامن می زنند. وی افزود: همچنین به دلیل انتظار تورمی در کشور، بخشهای پایین دست این صنعت نیز بیش از نیاز واقعی متقاضی خرید هستند و بعضا اشخاص غیر تولیدکننده نیز به نام تولیدکنندگان و صرفا جهت بهره برداری از اختلاف قیمت بازار و بورس، در بازار تقاضای غیر واقعی ایجاد می کنند که این مساله هم موجب تشدید بحران در بازار می شود. احمدی تصریح کرد: از این روی و بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار که بخشی از..

1385 © کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آرتین پولاد محفوظ است.

بالا