• مدیر سایت
  سیاست‌گذاری اشتباه در صنعت فولاد

  سیاست‌گذاری اشتباه در صنعت فولاد سیاست‌گذاری ستاد تنظیم بازار به واسطه قیمت‌گذاری تثبیتی و اختصاص غیرکارشناسی سهمیه به صنایع پایین‌دستی، آشفتگی بازار فولاد را تشدید کرده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۸:۴۳:۳۰ از تابستان سال ۹۷ و در پی افزایش نرخ ارز، ستاد تنظیم بازار با تمرکز بر قیمت‌گذاری تثبیتی و استمرار تخصیص انواع مقاطع فولادی به صنایع پایین دستی، در نابسامانی امروز بازار فولاد حداقل به صورت ضمنی دست داشته است. مجموعه اقدامات این ستاد توأم با تحریک تقاضا، برخی از واحدهای تولیدی را از قلم انداخته و منجر به شکل‌گیری بازار ثانویه محصولات فولادی شده است. آنچه در این میان جالب توجه است، تولید مازاد و قابل توجه انواع مقاطع فولادی در کشور است. برخلاف بسیاری از بازارها که از کمبود شدید عرضه رنج می‌برند، وضعیت تولید فولاد به عنوان صنعت پیشرو در حوزه صادرات غیرنفتی به گونه‌ای است که علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت از برنامه‌ریزی برای صادرات ۱۰میلیارد دلاری فولاد در سال جاری خبر داده است. بر اساس آمار..

 • مدیر سایت
  رشد عرضه فولاد در بورس کالا، بازار را متعادل می‌کند

  رشد عرضه فولاد در بورس کالا، بازار را متعادل می‌کند عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: این که عرضه فلان محصول در بورس کم می‌شود یا اینکه متقاضیان خرید، واقعی نیستند، ارتباطی به بستر معامله یعنی بورس کالا ندارد؛ بلکه وزارت صمت باید بتواند با عرضه و تقاضا، بازار را مدیریت کند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۵:۴۳:۰۵ جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به نوسان قیمت کالاها به خصوص در حوزه فولاد و پتروشیمی گفت: ضعف نظارتی وزارت صمت در مورد عرضه شرکت‌های بزرگ تولیدی در بورس کالا از عوامل رشد قیمت‌هاست در این میان باید با بررسی اوضاع و مشکلات فعلی تولیدکنندگان، زمینه عرضه بیشتر کالاها در بورس را فراهم کرد. این اقتصاددان اظهار داشت: بهره‌گیری از سازوکار بورس کالا در تعادل بخشی به بازارها بهترین شیوه برای دولت است، اما اینکه عرضه محصولات کم می‌شود یا اینکه متقاضیان خرید واقعی نیستند، ارتباطی به بستر معامله یعنی بورس کالا ندارد. وزارت صمت باید بتواند با قرار دادن صحیح عرضه و تقاضا، بازار را مدیریت ..

 • مدیر سایت
  فولاد اکسین خوزستان برای تامین مواد اولیه صنایع داخل استان اعلام آمادگی کرد

  فولاد اکسین خوزستان برای تامین مواد اولیه صنایع داخل استان اعلام آمادگی کرد روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان از آمادگی این شرکت برای تامین مواد اولیه صنایع داخل استان برابر مقررات خبر داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۵:۳۶:۲۰ روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان در توضیحاتی پیرو مصاحبه عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن فلزی خوزستان با عنوان (فولاد اکسین خوزستان بخشی از تولید خود را به صنایع استان اختصاص دهد) اعلام کرد: این شرکت آمادگی دارد در صورت درخواست انجمن مذکور و متقاضیان، وفق مقررات نسبت به تامین ورق فولادی مورد نیاز تولید کنندگان استان خوزستان اقدام کند. این روابط عمومی با تشکر از پیگیری ایرنا به عنوان رسانه رسمی دولت در جهت رفع مشکلات تولید، آورده است: در یک سال گذشته ورق‌های فولادی مورد نیاز وزارت نفت که پیش از این از خارج کشور وارد می‌شد توسط جوانان پرتلاش شرکت فولاد اکسین خوزستان تولید شده و این مهم برکات زیادی برای کشور عزیزمان حاصل نموده است. این روابط عمومی افزوده است:یکی از دستاوردها تامین ورق مصرفی شرکت‌ها..

 • مدیر سایت
  ۱۱ رکورد در مجتمع فولاد خراسان به ثبت رسید

  ۱۱ رکورد در مجتمع فولاد خراسان به ثبت رسید مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان گفت: طی ۹ ماه گذشته ۱۱ رکورد در این مجتمع به ثبت رسید که برای دشمنان ناامید کننده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۴:۵۳:۲۶ کسری غفوری در نشست با خبرنگاران نیشابور افزود: سال گذشته مجتمع‌های فولادی کشور موفق شدند ۱۰.۱ میلیارد دلار ارزآوری داشته باشند که در سال جاری تلاش داریم این میزان به ۱۰.۶ میلیارد دلار برسد. وی ادامه داد: تغییر حاشیه سود مجتمع فولاد خراسان در بورس طی فصل بهار ۹۹ نسبت به زمستان ۹۸ به میزان ۱۵۱ درصد بود در حالیکه این میزان برای فولاد مبارکه، فولاد کاوه جنوب، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان و ارفع به ترتیب ۶۶، ۳۲، ۳۹، ۱۱۳ و ۴۳ درصد بوده است. مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان گفت: اتفاقی که مجتمع فولاد خرسان را با سایر مجتمع‌های فولادی کشور متمایز می‌کند این است که تغییر حاشیه سود در بهار ۹۹ نسبت به بهار ۹۸ به میزان ۱۵۱ درصد رشد داشته در حالی‌ که این میزان برای فولاد مبارکه، فولاد کاوه جنوب، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان و ارفع به ترتیب منفی ۱۰..

 • مدیر سایت
  ۷۰درصد تولید فولاد خوزستان به گروه ملی فولاد تحویل می‌شود

  ۷۰درصد تولید فولاد خوزستان به گروه ملی فولاد تحویل می‌شود علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان درباره کاهش عرضه‌های شمش فولاد خوزستان در هفته‌های اخیر در بورس کالا شفاف سازی کرد که عامل اصلی این اتفاق، مصوبه ستاد تنظیم بازار برای عرضه معادل ۷۰ درصد تولید فولاد خوزستان به یک شرکت است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۴:۵۱:۱۳ علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان، گفت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، فولاد خوزستان باید ماهانه بخش اعظمی از سهمیه عرضه خود در بورس را به گروه ملی فولاد اختصاص دهد. مطابق این تصمیم، فولاد خوزستان باید ماهانه حدود ۶۰ هزار تن شمش به گروه ملی تحویل دهد و از سهمیه شرکت برای عرضه در بورس کسر شود، لذا میزانی که برای ما در نظر گرفته شده سهمی معادل ۷۰ درصد سهمیه عرضه فولاد خوزستان در بورس کالاست. مدیرعامل فولاد خوزستان با اشاره به دو نکته اصلی درخصوص وضعیت بازار فولاد و التهابات آن بیان کرد: یکی از ایراداتی که به ستاد تنظیم بازار وارد است این بوده که همواره بر روی محصولات نهایی نظارت زیادی صورت نمی‌گیرد و تمام نظارت‌ها ت..

 • مدیر سایت
  با تولید پایدار و صادرات محصولات با کیفیت، تحریم‌ها را بی‌اثر می‌کنیم

  علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان عنوان کرد: تحریم ‌های ظالمانه از زمانی شروع شد که جمهوری اسلامی شکل گرفت و ایران با اعلام استقلال و حمایت از مستضعفان در برابر مستکبرانی همچون رژیم صهیونیستی و آمریکا موضع خود را آشکار ساخت. از آن زمان تاکنون آمریکا از راه ‌های گوناگون و به بهانه ‌های مختلف سعی دارد تا به مانند قبل از انقلاب، ایران را تحت سلطه‌ی خود درآورد. به لطف و مدد الهی و تلاش و کوشش دلسوزان نظام، تحریم‌ های ظالمانه، نه تنها باعث ناکامی نشده، بلکه سبب مقاوم شدن اقتصاد شد. مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: با گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران، از سوی دشمنان قسم خورده زخم‌ های بسیاری بر پیکره انقلاب وارد شد؛ زخم‌ هایی که هر کدام به تنهایی می‌توانست، یک کشور را نابود کند. اما اراده و عزم راسخ غیورمردان ایران اسلامی در کنار رهبری جسورانه‌ی امام امت (ره) و بعد از ایشان، جانشین خلف‌شان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مانند کوهی استوار علاوه بر حفظ ثبات و تمامیت ارضی ایران اسلامی، شکوفایی و رشد اقتصادی را برای کشور به ارمغان آوردند. وی افزود: در چند سال اخیر تحریم ‎‌های ظالما..

 • مدیر سایت
  تولید لوله‌های جریانی برای صنعت نفت در گروه ملی فولاد بعد ۵۵ سال

  به گزارش چیلان ، نادر جعفر یوسفی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال ۱۳۴۲ به عنوان‌نخستین کارخانه نورد فولاد کشور به‌منظور تولید انواع میلگرد آجدار و نبشی در شهر اهواز تأسیس و در سال ۴۶ راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۳ این مجموعه صنعتی به نام گروه ملی صنعتی فولاد ایران نام‌گذاری شد و از ابتدای سال ۷۵ براساس صورت‌جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده فولاد خوزستان و تصویب مجامع عمومی فوق‌العاده شرکتهای ادغام‌شونده، شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران، مجمع فولاد اهواز و شرکت نورد کاویان تحت عنوان فولاد خوزستان متمرکز و تحت نظر مدیریت واحد تا پایان سال ۷۹ اداره شدند. وی افزود: از ابتدای سال ۱۳۸۰ این شرکت از فولاد خوزستان منفک شد و به فعالیت‌های تولیدی و بازرگانی خود به‌صورت مستقل ادامه داده است. براساس آمار در آبان ۸۸ معادل ۹۵.۲ درصد از سهام شرکت ملی صنعتی فولاد ایران از طریق مزایده به شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا واگذار و در اردیبهشت ماه ۹۶ حدود ۶۸.۰۹ درصد از شرکت امیرمنصور آریا به بانک ملی ایران واگذار شده است...

 • مدیر سایت
  در بورس کالا چه می‌گذرد؟!

  به گزارش چیلان ، کمی کمتر از سه هفته از آخرین عرضه شمش فولادی در بورس کالا می‌گذرد و در تیرماه نیز تنها ۲۲۰ هزار تن شمش فولادی در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت که به هیچ‌وجه پاسخگوی نیاز کشور نیست. عدم عرضه شمش فولادی، باعث انباشت هرچه بیشتر تقاضا شده و در واقع، بازار فولاد به شدت تشنه شمش فولادی است. تأمین مواد اولیه برای واحدهای نورد فولاد به یک معضل اساسی تبدیل شده است. در کنار این، اطلاع‌رسانی درستی نیز توسط بورس کالا صورت نمی‌گیرد و نوردکاران نمی‌دانند که بالاخره چه زمانی قرار است عرضه شمش صورت گیرد و آن‌ها باید از چه طریقی مواد اولیه خود را تامین کنند. با این شیوه عرضه شمش فولادی در بورس کالا، تأمین پایدار مواد اولیه در حلقه نورد زنجیره فولاد با چالش اساسی مواجه شده است. مصرف‌کنندگان نهایی که عامه مردم هستند نیز از عدم عرضه شمش فولادی در بورس کالا و اطلاع‌رسانی ضعیف این نهاد، متضرر می‌شوند. هم عدم عرضه و همه ابهامات در حوزه اطلاع‌رسانی، باعث التهاب شدید در قیمت محصولات فولادی می‌شود و دود این التهابات به چشم مصرف‌کنندگان نهایی می‌رود. بورس کالا به شدت در اطلاع‌رسانی ضعیف عم..

 • مدیر سایت
  ذوب آهن افزایش سرمایه می‌دهد

  به گزارش چیلان ، هیات مدیره ذوب آهن اصفهان تصویب کرد که سرمایه این شرکت از مبلغ ۶۱,۵۰۳,۵۳۸,۵۵۴,۰۰۰ ریال به مبلغ ۸۳,۵۴۶,۳۹۵,۹۶۷,۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور اصلاح ساختار مالی و افزایش سرمایه در گردش شرکت جهت تامین مواد اولیه افزایش یابد. تصویر مصوبه هیات مدیره ذوب آهن در این خصوص را ببینید:

 • مدیر سایت
  خبر خوب برای سهامداران کاوه/ فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش به بهره‌برداری رسید

  به گزارش چیلان ، بهره‌برداری از فاز دوم شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با ظرفیت تولید سالانه ۱.۲ میلیون تن در سال با موفقیت انجام شد. ظرفیت فاز دوم، معادل ظرفیت فاز نخست فولاد کاوه جنوب کیش است. با بهره برداری کامل از این خط، ظرفیت تولید شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به ۲.۴ میلیون تن شمس در سال ارتقاء یافته و این شرکت به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان شمش فولادی در کشور تبدیل شد. شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از شرکت‌های وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و هلدینگ کاوه پارس است. فاز دوم این شرکت، بدون حضور کارشناسان خارجی و با تکیه بر توان داخلی به بهره‌برداری رسید. فولاد کاوه بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان است و شمش فولادی تولیدی این شرکت، سهم ۷ درصدی از تامین بازار داخل و سهم ۱۸ درصدی از صادرات شمش کشور دارد. با بهره‌برداری از این فاز، صادرات شمش فولادی کاوه تا پایان سال از ۷۰ هزار تن در ماه به ۱۰۰ هزار تن در ماه می‌رسد. ارزش صادرات شمش فولادی کاوه، سال گذشته به ۴۰۰ میلیون دلار رسید و با بهره‌برداری از فاز دوم، ارزرش صادرات این شرکت، افزایش قابل توجهی خواهد یافت. فولاد کاوه ..

 • مدیر سایت
  قیمت مس در میان‌مدت وضعیت خوبی را تجربه خواهد کرد

  قیمت مس در میان‌مدت وضعیت خوبی را تجربه خواهد کرد هودبی دومین تولیدکننده بزرگ مس پس از شیلی و ششمین تولیدکننده بزرگ طلای جهان، می‌گوید روند قیمت مس افزایشی خواهد بود و همین موضوع باعث شده این شرکت کانادایی توسعه طرح‌های خود در پرو را با قدرت ادامه دهد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۰۹:۴۲:۰۴ قیمت مس در هفته گذشته، به علت عواملی از جمله نگرانی‌های موجود در مورد کاهش عرضه متأثر از همه‌گیری کووید ۱۹ از سوی بزرگ‌ترین تولیدکننده این فلز در امریکای جنوبی، به یک اوج تازه در دو سال گذشته دست یافت. موسسه «وود مکنزی» پیش‌بینی می‌کند حدود ۷۰۰ هزار تن عرضه مس جدید مورد انتظار تا سال ۲۰۲۲ به‌خاطر تأخیرها، در مقایسه با پیش‌بینی‌های دیگر، از خط تولید حذف شده است. این شرکت تحقیقاتی همچنین اظهار می‌دارد که از حالا تا ۲۰۲۸ شاهد رشد تقاضایی برابر با ۴ میلیون تن خواهیم بود، که در مجموع شکاف بین عرضه و تقاضا به ۵.۵ میلیون تن خواهد رسید. مدیرعامل شرکت کانادایی «هودبِی مینرالز»، «پیتر کوکیِلسکی»، به وبسایت «ماینینگ» گفت نزدیک به یک سوم رشد تقاضای مس د..

 • مدیر سایت
  بازدهی ۱۲۵ درصدی سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در سه‌ماهه نخست امسال

  بازدهی ۱۲۵ درصدی سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در سه‌ماهه نخست امسال مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با قدردانی از زحمات مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در زمینه حمایت از شرکت‌های زیرمجموعه و فعال در حوزه صنعت مس گفت: سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در سه‌ماهه نخست امسال بازدهی ۱۲۵ درصدی داشته است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۰:۳۴:۲۳ به نقل از نیسیکو، «علی ارجمندی»، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با قدردانی از زحمات «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در زمینه حمایت از شرکت‌های زیرمجموعه و فعال در حوزه صنعت مس گفت: ارزش روز شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ معادل ۱۷،۳۳۸ میلیارد ریال با حجم معامله ۱۳،۷۱۹،۰۰۰ است که از حیث ارزش روز و حجم معامله در این روز در مقایسه با شرکت‌های گروه خود به ترتیب رتبه ۹ و ۱۳ را دارد. ارجمندی با بیان این مطلب گفت: ارزش بازار سهام شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۳۹۸/۰۱/۰۵، ۶،۲۱۷ ریال به ازای هر سهم و در ۱۳۹۹/۰۴/۰۳، ۱۳،۹۸۸ ریال به ازای هر سهم است که درمجموع طی این با..

 • مدیر سایت
  عبور تولید فولاد خام ایران از مرز ۳۰ میلیون تن طی سال جاری

  عبور تولید فولاد خام ایران از مرز ۳۰ میلیون تن طی سال جاری رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: صنعت فولاد ۲۰۰ هزار شغل مستقیم در کشور ایجاد کرده است. غریب پور تاکید کرد: امسال برای نخستین بار تولید فولاد از ۳۰ میلیون تن عبور می‌کند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۰:۰۷:۴۲ خداداد غریب پور، گفت: صنعت فولاد ۲۰۰ هزار شغل مستقیم در کشور ایجاد کرده است. وی پیرامون آثار طرح‌های فولادی در سطح کشور اضافه کرد: ایجاد هر شغل در زنجیره فولاد از ابتدای بخش معدن تا انتهای زنجیره، سبب شکل‌گیری ۱۷ شغل غیرمستقیم و پایدار می‌شود. رییس هیات عامل سازمان ایمیدرو توضیح داد: روند کنونی نشان می‌دهد که پیش از افق ۱۴۰۴ به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی فولاد دست خواهیم یافت. تازه‌ترین آمارهای منتشر شده گویای آن است که ظرفیت فولاد کشور امسال به رقم ۴۳.۶ میلیون تن می‌رسد و برآورد شده میزان تولید هم از مرز ۳۰ میلیون تن فراتر رود. پارسال ظرفیت فولاد کشور ۳۷.۵ میلیون تن اعلام شد و تولید نیز به رقم ۲۷.۲ میلیون تن رسید، ضمن اینکه حدود ۱۰ میلیون تن صادرات رقم خورد. غریب پور ت..

 • مدیر سایت
  رشد ۶۳درصدی تولید آلومینیوم در سه ماه نخست امسال

  رشد ۶۳درصدی تولید آلومینیوم در سه ماه نخست امسال تولید آلومینیوم در سه ماه بهار امسال جهش تولید را پشت سر گذاشت. تولید این فلز در بهار ۹۹ برای نخستین بار در کشورمان از مرز ۱۰۰هزار تن رسید. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۰۹:۵۳:۵۰ مجموع تولید آلومینیوم شرکت‌های ایرالکو، المهدی، هرمزآل، جاجرم و آلومینیوم جنوب به ۱۰۱هزار و ۱۹۵ تن رسید که این رقم بیش از ۶۳درصد از عملکرد تولید مدت مشابه سال گذشته است. طی مدت مورد بررسی شرکت ایرالکو ۴۸هزار و ۸۶ تن، هرمزآل ۲۱هزار و ۷۹۱ تن، المهدی ۱۸هزار و ۸۸۱ تن آلومینیوم تولید کردند. همچنین آلومینیوم جنوب هم که به تازگی به مدار تولید پیوسته ۸۱۰۳ تن شمش تولید کرده است. تولید آلومینیوم جاجرم هم به ۵هزار و ۲۷ تن رسید. در سه ماه نخست سال ۹۸ مجموع تولید شرکت‌های ایرالکو، المهدی و هرمزآل به ۶۲هزار و ۱۴۶ تن رسیده بود. ایمیدرو به همراه سرمایه گذار بخش خصوصی‌ در ابتدای امسال پروژه آلومینیوم جنوب را به عنوان بزرگ ترین و مدرنترین کارخانه آلومینیوم ایران راه اندازی کرد. این سازمان در انتهای تیر ماه گذشته نیز کارخا..

 • مدیر سایت
  مخالفت انجمن فولاد با خروج فولاد از بورس به دولت اعلام شد

  مخالفت انجمن فولاد با خروج فولاد از بورس به دولت اعلام شد عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان اینکه انجمن فولاد و تولیدکنندگان با موضوع خروج فولاد از بورس کالا مخالف است گفت: این مخالفت به دولت و وزارت صمت اعلام شده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۰۹:۴۷:۳۹ نادر سلیمانی عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، افزود: درصورت بروز این اتفاق، شرایط بازار فولاد بغرنج خواهد شد، بازار سوداگری شکل می‌گیرد و امضاهای طلایی به این معاملات برمی‌گردد. وی عنوان کرد: به عقیده ما تضعیف معاملات فولاد در بورس کالا علاوه بر از بین رفتن شفافیت، باعث می‌شود تا هم تولیدکنندگان و هم مصرف کنندگان نهایی از این تصمیم متضرر شده و در نتیجه یک بازار سوداگری شکل بگیرد. سلیمانی خاطرنشان کرد: به این ترتیب این راه کنترل بازار مطلوب نبوده و نتیجه نخواهد داد کما اینکه همواره شاهد هستیم با افزایش عرضه‌ها در بورس، بازار به سمت متعادل شدن حرکت کرده و قیمت‌ها نیز به سمت واقعی شدن پیش رفته است. در چنین شرایطی، وارد کردن چنین شوکی به بازار،..

 • مدیر سایت
  ذوب آهن اصفهان افزایش سرمایه خواهد داد

  ذوب آهن اصفهان افزایش سرمایه خواهد داد هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان، افزایش سرمایه ۳۵.۸ درصدی این شرکت از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را تصویب کرد. انجام این افزایش سرمایه منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب در مجمع عمومی فوق العاده سهامداران این شرکت است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۰۹:۳۵:۳۵ هیات مدیره ذوب آهن اصفهان تصویب کرد که سرمایه این شرکت از مبلغ ۶۱,۵۰۳,۵۳۸,۵۵۴,۰۰۰ ریال به مبلغ ۸۳,۵۴۶,۳۹۵,۹۶۷,۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور اصلاح ساختار مالی و افزایش سرمایه در گردش شرکت جهت تامین مواد اولیه افزایش یابد. تصویر مصوبه هیات مدیره ذوب آهن در این خصوص را ببینید: . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  رشد ۳۳ درصدی فروش شرکت مس تا پایان تیرماه ۹۹

  رشد ۳۳ درصدی فروش شرکت مس تا پایان تیرماه ۹۹ مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌که کل فروش شرکت ملی صنایع مس ایران تا پایان تیرماه سال ۱۳۹۹ به عدد ۹۱ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال رسیده است، گفت:‌ این میزان فروش، رشد ۳۳.۲۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۰۹:۱۵:۵۶ اردشیر سعدمحمدی با اعلام این خبر افزود: در دوره یک‌ماهه منتهی به ۳۱ تیرماه سال جاری شرکت مس بیش از ۲۷ هزار و ۴۴۲ میلیارد ریال فروش داشته است. وی در ادامه با بیان این‌که فروش کاتد در چهارماهه نخست سال ۹۹ رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است، گفت: ارزش مجموع فروش کاتد در این بازه زمانی به بیش از ۸۳ هزار میلیارد ریال رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰۰ درصدی داشته است. به گفته مدیرعامل شرکت مس ارزش مجموع فروش کاتد سال ۹۸ از ابتدای سال تا تاریخ ۹۸/۴/۳۱ بالغ بر ۴۱ هزار و ۴۴۸ میلیارد ریال بوده است. گفتنی است فروش شرکت مس در سه ماهه نخست امسال نیز ۲۵.۷ درصد رشد را تجربه کرد. همچنین این شرکت رشد ۱۱ درصدی در سود خود را در سه ماهه نخست ۹۹ م..

 • مدیر سایت
  رشد تولید جهانی مس

  رشد تولید جهانی مس ظرفیت تولید معادن مس جهان طی ۴ ماهه نخست سال ۲۰۲۰ افزایش یافت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۰۹:۰۴:۵۰ به نقل از ایمیدرو، براساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، تولیدکنندگان جهانی مس از ابتدای ژانویه تا پایان ماه آوریل ۲۰۲۰، حدود ۷ میلیون و ۸۲۵ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی، ۷ میلیون و ۷۸۶ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۵ دهم درصدی است. کاهش یک دهم درصدی تولید مس تصفیه شده فعالان معادن مس جهان طی ۴ ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی، حدود ۶ میلیون و ۵۱۲ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی، ۶ میلیون و ۵۲۱ هزار تن بود که حاکی از کاهش یک دهم درصدی تولید است. از این میزان، ۳ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۸۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، یک میلیون و ۳۳۲ هزار و ۵۰۰ تن «آسیا»، ۷۲۵ هزار و ۷۰۰ تن «آفریقا»، ۵۸۸ هزار و ۵۰۰ تن «اروپا» و ۳۲۹ هزار تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است. افزایش ۴ دهم درصدی ظرفیت معادن مس در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۸ می..

 • مدیر سایت
  افزودن آلومینیوم، فولاد و مس ایران به جدول تحریم‌های آمریکا

  افزودن آلومینیوم، فولاد و مس ایران به جدول تحریم‌های آمریکا وزارت امور خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای لیست فلزات تحت تحریم ایران را گسترش داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۰۹:۰۰:۵۵ وزارت خارجه آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای با طرح این ادعا که برنامه هسته‌ای، موشک‌های بالستیک و برنامه‌های نظامی ایران تهدیدی برای صلح و ثبات خاورمیانه هستند، اقدام به گسترش تحریم‌های فلزات علیه ایران کرد. طبق این بیانیه ۲۲ فلز آلومینیوم ۳۱۹، آلومینیوم ۱۱۰۰، آلومینیوم ۲۲۵، آلومینیوم ۶۰۶۱، آلومینیوم ۶۰۶۳، آلومینیوم ۶۰۸۲، آلومینیوم ۷۰۷۵، آلیاژ برنز آلومینیوم UNS C63600، اکسید آلومینیوم، فولاد ۳۰۲، فولاد ۴۱۳۰، فولاد ضدزنگ ۳۲۱، فولاد ضدزنگ ۳۱۶، فولاد A877، فولاد A228، فولاد ۱۰۰Cr6-52100، فولاد ماراجینگ ۳۵۰، فولاد ماراجینگ ۳۰۰، مس بریلیم، UNS C37000- CuZn38Pb1، مس تنگستن و پودر آلومینیوم با خلوص بالای ۹۸ درصد در لیست جدید تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  کشف انبار ۶۰ میلیاردی آلومینیوم احتکار شده در یزد

  کشف انبار ۶۰ میلیاردی آلومینیوم احتکار شده در یزد فرمانده انتظامی استان یزد گفت: ماموران در بازرسی از یک انبار، ۶۰ میلیارد ریال آلومینیوم احتکار شده کشف کردند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۰۸:۵۹:۱۴ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار عباسعلی بهدانی فرد اظهار داشت: در راستای مبارزه با احتکار کالاهای اولیه و ضروری مردم، مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان با انجام کار اطلاعاتی از وجود یک انبار دپوی آلومینیوم در شهر یزد مطلع شدند. وی با اشاره به رصد اطلاعاتی و شناسایی محل دقیق انبار افزود: با تحقیقات پلیس محرز شد که صاحب انبار مقادیر زیادی آلومینیوم را در این محل دپو کرده تا با سو استفاده از وضعیت اقتصادی و ایجاد اخلال در بازار، بتواند آن را با قیمت‌های بالاتری عرضه کند. فرمانده انتظامی استان یزد با اشاره به اخذ مجوز قضائی و دستگیری متهم بیان کرد: مأموران با حضور در انبار مورد نظر ضمن بازرسی از آن ۶۰ تن پروفیل آلومینیوم احتکار شده کشف کردند که کارشناسان ارزش آن را ۶۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند. بهدانی فرد با ب..

 • مدیر سایت
  جهش کیفی تختال فولاد هرمزگان

  جهش کیفی تختال فولاد هرمزگان بازرسی‌های گرم‌وسرد تختال‌های تولیدی در سه‌ماهۀ نخست سال ۹۹ در فولاد هرمزگان حاکی است،روند روبه‌رشد کیفی تولید به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافته، تا جایی که در اردیبهشت ۹۹.۲۹ درصد تختال‌ها بدون نیاز به عملیات اصلاحی مورد تأیید بازرسان کیفی قرار گرفت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۰۸:۵۲:۳۳ سید اصغر مدنی، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان، با بیان مطلب فوق و با اشاره به نقش مؤثر و اساسی کیفیت محصول در ارتقای بهره‌وری، کاهش هزینه و افزایش رضایت مشتریان گفت: این موفقیت با برنامه‌ریزی و اقدامات صورت‌گرفته در جهت تداوم و ارتقای کیفیت تولیدات فولاد هرمزگان و در سال جهش تولید به دست آمد. وی رکوردهای کیفی به‌دست‌آمده را در شاخص‌های عیوب سرد و گرم و همچنین پیکاپ نیتروژن عنوان کرد و با اشاره به روند کاهشی عیوب سالانه گفت: با انجام پروژه‌های بهبود در قالب تیم‌های کاری، استانداردسازی روش‌های بهره‌برداری در قالب تدوین و بازنگری مستمر دستورالعمل‌های کاری و انجام تعمیرات پیشگیرانه و برنامه‌ریزی‌شده، رکوردهای سالان..

 • مدیر سایت
  ادامه عرضه قراضه‌های راه‌آهن از طریق بورس‌کالا

  ادامه عرضه قراضه‌های راه‌آهن از طریق بورس‌کالا عرضه برخی از محصولات راه آهن مانند قراضه‌های راه آهن و قطار در بورس کالا که در حال حاضر از طریق بورس کالا به فروش می‌رسد، ادامه خواهد یافت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۰۸:۵۰:۴۱ نورالله بیرانوند، معاون اقتصادی شرکت راه آهن، درباره برنامه‌های راه آهن برای استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه اظهار داشت: شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران سه نقطه تماس با بورس دارد، یکی بحث استفاده از ابزارهای نوین مالی و ابزارهای بدهی برای تامین مالی پروژه‌های ریلی به ویژه پروژه‌های متعلق به بخش خصوصی است. وی با اشاره به حمایت شرکت‌هایی که از طریق بورس تامین مالی می‌شوند، گفت: راه آهن برای این شرکت‌ها حکم ضامن را دارد و به عنوان ضامن به این پروژه‌ها ورود می‌کند. براساس قراردادی که با بورس اوراق بهادار منعقد کرده‌ایم، برای شرکت‌های خصوصی که در حوزه ناوگان راه آهن سرمایه گذاری می‌کنند، در نقش رکن ضامن، این شرکت‌ها را تضمین می‌کنیم. معاون راه آهن با بیان اینکه شرکت‌های خصوصی در بورس را برای بازپرداخت اقساط تض..

 • مدیر سایت
  نرخ تورم تولیدکننده معدن ۷.۴ درصد کاهش یافت

  نرخ تورم تولیدکننده معدن ۷.۴ درصد کاهش یافت مرکز آمار اعلام کرد: نرخ تورم تولیدکننده بخش معدن در چهار فصل منتهی به بهار ۹۹ نسبت به دوره مشابه سال گذشته (تورم سالیانه) ۳۷.۷ درصد شد که نسبت به فصل زمستان ۷.۴ درصد کاهش یافت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۸ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۴:۱۴:۵۶ مرکز آمار در گزارش خود، تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولید کننده (نرخ تورم تولیدکننده) در بهار امسال را منتشر کرد. براساس این گزارش تورم سالیانه مربوط به گروه استخراج زغال سنگ برابر ۷۲.۲ درصد، استخراج کانه‌های فلزی ۳۶ درصد و استخراج سایر معادن ۳۴.۳ درصد است. تورم فصلی نرخ تورم تولیدکننده بخش معدن نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در بهار ١٣٩٩ به ۱۶.۱ درصد رسید که در مقایسه با زمستان ۹۸ هم ١٢.٧ واحد درصد افزایش دارد. تورم فصلی مربوط به گروه استخراج زغال سنگ معادل ٢.٨ درصد، استخراج کانه‌های فلزی ١٧.٢ درصد و استخراج سایر معادن ۱۷ درصد بود. تورم فصلی هر سه گروه عمده در مقایسه با فصل زمستان سال قبل افزایش داشته است. تورم نقطه به نقطه همچنین در بهار ۹۹ نرخ تورم تولیدکننده بخش معدن ن..

 • مدیر سایت
  بیش از سه میلیون تن کنستانتره سنگ آهن در چادرملو اردکان تولید شد

  بیش از سه میلیون تن کنستانتره سنگ آهن در چادرملو اردکان تولید شد مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اردکان گفت: در چهار ماهه سال ۱۳۹۹ ، سه میلیون و ۶۱۱ هزارتن کنسانتره سنگ آهن و ۱۴۵ هزار و ۷۰۰ تن سنگ آهن دانه بندی تولید شده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۸ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۴:۰۹:۴۴ در گزارش روز دوشنبه روابط عمومی چادرملو اردکان، به نقل از ناصر تقی زاده آمده است : از سوی دیگر ، فراتر از برنامه پیش بینی شده برای سال ۱۳۹۹ ، ۳۲۸ هزار و ۱۴۸ هزار تن فولاد در این شرکت تولید شد که ۲۶۷ هزار و ۷۶۶ تن آن به فروش رسیده است. وی اضافه کرد:‌ همچنین در این مدت ۵۵۹ هزار و ۶۲۲ تن آهن اسفنجی و یک میلیون و ۱۹۸ هزار تن گندله در مجتمع‌های معدنی و صنعتی چادرملوی اردکان تولید شده است . مواد تولید شده در واحدهای صنعتی کشور به مصرف می رسد و بخشی از آن به بازارهای جهانی عرضه می‌شود. وی با بیان اینکه فروش این شرکت در تیرماه گذشته نسبت به ماه خرداد ۹۹، ۲۸ درصد رشد داشت ، میزان فروش ماه گذشته را ۱۰ هزار میلیارد ریال ذکر کرد . تقی زاده اظهار کرد:‌ همچنین میزان فروش شرکت ..

 • مدیر سایت
  ابلاغ قیمت دستوری در بازار فولاد سبب بازگشت امضاهای طلایی و افزایش نرخ می‌شود

  ابلاغ قیمت دستوری در بازار فولاد سبب بازگشت امضاهای طلایی و افزایش نرخ می‌شود رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای به رییس جمهور، گفت: ابلاغ قیمت‌های دستوری در بازار فولاد باعث افزایش شدید قیمت‌ها برای مصرف کننده، ایجاد فساد در دستگاه‌های اجرایی و نز بازگشت امضاهای طلایی می‌‌شود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۸ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۴۵:۴۴ رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به رییس جمهور، گفت: ابلاغ قیمت‌های دستوری در بازار فولاد باعث افزایش شدید قیمت‌ها برای مصرف کننده، ایجاد فساد در دستگاه‌های اجرایی و نیز بازگشت امضاهای طلایی می‌‌شود. محمدرضا پورابراهیمی داورانی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار عدم اجرای بخشنامه قیمت‌گذاری فولاد به صورت دستوری شد. متن این نامه به شرح زیر است: جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران با سلام احتراما با عنایت به نامه شماره ۹۹-۱۴۰۸۰/م مورخ ۰۲/۰۵/۱۳۹۹ رئیس دفتر محترم ریاست جمهوری مبنی بر خروج قیمت‌گذاری فولاد از مکانیزم عرضه و تقاضا در بازار سرمایه کشور و اعمال ق..

 • مدیر سایت
  رشد ۵.۳ درصدی تولید فولاد ایران نسبت به سال گذشته میلادی

  رشد ۵.۳ درصدی تولید فولاد ایران نسبت به سال گذشته میلادی ایران در رده دهم تولید فولاد در جهان قرار گرفت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۶ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۸:۴۱:۵۴ به نقل از سایت وورلد استیل، ایران در ماه ژوئن سال جاری در مجموع ۲ میلیون و ۴۳۰ هزار تن فولاد تولید کرده که در مقایسه با ژوئن سال گذشته ۵.۳ درصد رشد داشته است. این در حالی است که تولید فولاد جهان در ماه ژوئن سال جاری در مقایسه با ژوئن سال قبل کاهش داشته است. بنابراین ایران همچنان رده دهم را در فهرست بزرگترین تولیدکنندگان فولاد جهان در اختیار دارد. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  فاز ۲ فولاد کاوه بندر شهید رجایی آماده افتتاح شد

  فاز ۲ فولاد کاوه بندر شهید رجایی آماده افتتاح شد رئیس بنیاد مستضعفان از آماده افتتاح بودن فاز ۲ فولاد کاوه بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: با افتتاح این واحد ۱.۲ میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور افزوده خواهد شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۶ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۸:۳۹:۴۸ رئیس بنیاد مستضعفان از برنامه‌ریزی برای ورود ۲۰ شرکت زیرمجموعه این نهاد به بورس طی امسال خبر داد و گفت:‌ بنیاد مستضعفان حضور جدی در پروژه‌های نفتی دارد؛ دو دکل پیشرفته سحر یک و ۲ با ارزش حدود ۴۰۰ میلیون دلار مشغول حفارلی دریایی در خلیج‌فارس هستند. فتاح با بیان این‌که ۱۰۰ درصد اداره و تعمیر این دکل‌ها توسط ایرانی‌ها انجام می‌شود که توانایی حفر چاه‌های عمومی و افقی را دارند،‌افزود: در خط لوله ۹۰۰ کیلومتری گوره-خارک، ۱۶۵ کیلومتر با تلمبه‌خانه آن را بنیاد مستضعفان اجرا خواهد کرد. وی تاکید کرد: بنیاد مستضعفان با یادآوری این‌که در توسعه میدان نفتی مارون یک و ۲ خوزستان حضور داریم، گفت:‌بر اساس قراردادی ککه با وزارت نفت منعقد کرده‌ایم، دکل‌های حفاری خشکی در داخل ساخته می‌شود و دیگر اجاره‌..

 • مدیر سایت
  خروج معاملات محصولات فولادی از بورس کالا تکذیب شد

  خروج معاملات محصولات فولادی از بورس کالا تکذیب شد بخ نقل از منابع آگاه، خبر خروج معاملات محصولات فولادی از بورس کالا که امروز در فضای مجازی منتشر شد، صحت ندارد و رئیس جمهور هیچ‌گونه دستوری در مورد خروج فولاد از بورس کالا نداشته است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۶ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۱۵:۴۵ منبع : چیلان پیگیری از منابع آگاه نشان می‌دهد که خبر خروج معاملات محصولات فولادی از بورس کالا که امروز در فضای مجازی منتشر شد، صحت ندارد و رئیس جمهور هیچ‌گونه دستوری در مورد خروج فولاد از بورس کالا نداشته است. این خبر در حالی منتشر شده که منابع موثق گفتند که نه تنها هیچ برنامه‌ای برای خروج محصولات فولادی از بورس کالا وجود ندارد، بلکه رئیس جمهوری بر افزایش عرضه محصولات فولادی در بورس کالا و برنامه‌ریزی برای کاهش قیمت محصولات فولادی تأکید داشته‌اند. شنیده‌ها از منابع موثق حاکی از این است که «هم‌اکنون» جلسه‌ای در نهاد ریاست جمهوری با موضوع تنظیم بازار فولاد در حال برگزاری است. برگزاری این جلسه پیرو دستور رئیس جمهور مبنی بر افزایش عرضه محصولات فولادی در بورس کالا جه..

 • مدیر سایت
  عرضه فولاد و پتروشیمی در بورس کالا افزایش یابد

  عرضه فولاد و پتروشیمی در بورس کالا افزایش یابد آمارهای عرضه محصولات فولادی در بورس کالا طی تیرماه ۹۹ نسبت به خرداد ماه سال جاری در حالی با کاهش قابل توجه مواجه شده که رییس جمهور روز گذشته در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با تاکید بر لزوم تقویت بورس کالا، دستورات لازم را به وزارت صمت برای تنظیم و شفاف شدن قیمت محصولاتی چون فولاد و پتروشیمی که با مازاد تولید مواجه هستند، صادر کرد؛ فعالان بازار این دستور رییس جمهور را نوعی اتمام حجت با وزارت صمت که در هفته اخیر چتر نظارتی خود بر عرضه فولادسازان را برداشته بود، عنوان کردند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۶ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۱۳:۱۳ حسن روحانی در جلسه روز یکشنبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در حالی شفافیت بازارها و تعادل قیمت محصولات فولادی و پتروشیمی را مورد تاکید قرار داد که بررسی آمارهای ثبت شده از میزان عرضه و حجم معاملات محصولات فولادی در بورس کالا حاکی از کاهش قابل توجه میزان عرضه‌ها در بازار است که به موجب آن و در شرایط نوسان مثبت قیمت دلار در بازار آزاد و افزایش عطش خریداران در نبود عرضه مناسب با ..

 • مدیر سایت
  ۴۳ درصد از محصولات مجتمع فولاد کویر به خارج از کشور صادر شد/ کویر به شبکه ریلی وصل می‌شود

  به گزارش چیلان ، حمیدرضا خوروش، افزود: مجتمع فولاد کویر در سال ۹۸ که با نظر رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شد، توانست با تحقق اهداف استراتژیک خود و با استفاده از توان تولید مطابق با استانداردهای روز دنیا و رقابت پذیری محصولات شرکت در حوزه صادرات، به رشد قابل توجه ۳۶۳ درصدی دست یافته و بالاترین سود را از زمان بهره برداری تا کنون به ثبت برساند. وی تصریح کرد: این شرکت در سال ۹۸ با تکیه بر توان و تخصص کارکنان خود طبق ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی در زمره ۱۰۰ شرکت برتر کشور قرار گرفته و افتخاری دیگر بعنوان بزرگترین و کاملترین عرضه کننده بخش خصوصی انواع میلگرد شاخه و کلاف صنعتی و ساختمانی کشور را به ثبت برساند. وی با بیان اینکه این مجتمع در راستای تکمیل زنجیره تولید خود، اقدامات زیرساختی متعدد از جمله انتقال پساب، احداث تصفیه خانه فاضلاب و طرح توسعه ذوب و ریخته گری را در دست انجام دارد، تصریح کرد: سرمایه مورد نیاز اجرای این طرح ها در مجمع عمومی فوق العاده فروردین ماه امسال به میزان ۲۵۰ درصد از محل سود انباشته، آورده های نقدی و مطالبات حال شده سهامداران به تصویب رسید. خورو..

 • مدیر سایت
  جزئیات اقدامات زیست محیطی ذوب آهن اصفهان/ از صرفه‌جویی ۵۰ درصدی در مصرف آب تا ایجاد فضای سبز ۸۴ برابر استانداردهای صنعتی

  به گزارش چیلان ، شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان نخستین تولیدکننده فولاد در ایران در راستای خط مشی زیست محیطی و تعهد مدیریت عالی شرکت مبنی بر حفظ و صیانت از محیط زیست با صرف هزینه های بسیار هنگفت اقدام به تعریف و اجرای پروژه های زیست محیطی در قالب طرح های بازسازی، بهسازی و نوسازی در بخش های هوا، آب، پساب، پسماند و انرژی نموده است که این خود بیانگر اعتقاد راسخ مسئولان شرکت به مقوله حفاظت از محیط زیست است. نتیجه اجرای برنامه‌های مذکور ارتقاء شاخص‌های زیست محیطی شرکت در کلیه بخش‌های هوا، آب ، پساب ، پسماند و انرژی می باشد. نمونه‌های بارز این اقدامات شامل موارد زیر می باشد. ۱‏- اجرا و راه‌اندازی بیش از ۳۶ پروژه زیست محیطی با هزینه ای بالغ بر ۱۷۰۰ میلیارد ریال و ۵‏/۵۶ میلیون یورو و تعداد قابل توجهی پروژه دیگر تا انتهای سال ۹۶ ۲‏- ایجاد و نگهداری بیش از ۱۶۵۰۰ هکتار فضای سبز (حدود ۸۴ برابراستانداردهای فضای سبز مربوط به صنایع) ۳‏- بهره برداری از تعداد قابل توجهی سیستم های تصفیه هوا شامل (۲۲ الکتروفیلتر، ۷۵ فیلتر کیسه ای، ۳۶ اسکروبر، ۱۰ سیکلون (خشک، مرطوب) و … در خطوط مختلف تولید. ۴‏- بهره برد..

 • مدیر سایت
  خط ۳ نورد مجتمع فولاد صنعت بناب به مدار تولید بازگشت

  به گزارش چیلان ، در راستای اصلاح فرآیندها و اصلاح خطوط تولید مجتمع فولاد صنعت بناب با برنامه ریزی که توسط مدیریت این مجتمع انجام شد، به منظور افزایش تولید در سال جاری، خط نورد ۳ این شرکت که برای مدتی غیرفعال شده بود به مدار تولید بازگشت. خط تولید نورد ۳، برای اولین بار، موفق به تولید سایز ۱۶ سیلیت (دوخطی) شد که به منظور افزایش تناژ تولیدی و نورد سریع در مدت ۳۰ ثانیه با کاهش قابل توجه خرابی و جلوگیری از شکست تجهیزات فنی، این کار صورت گرفت. شایان ذکر است که در ماه های اخیر با تغییرات انجام شده در فرآیند تولید شاهد رکورد شکنی های متعدد در تولید محصولات ذوبی و نوردی در این مجتمع بودیم که جهش تولید به معنای واقعی روی داده است و تلاش برای تحقق برنامه ریزی انجام شده برای تولید بیش از ۸۰۰ هزارتن محصول در حال انجام است که در اینصورت افزایش چشمگیری را نسبت به سال گذشته شاهد خواهیم بود که در تاریخ تاسیس این مجتمع بی سابقه است. مجتمع فولاد صنعت بناب با بهره مندی از خطوط ذوب ( قوس و القائی ) و با استفاده حداکثری از آهن اسفنجی در تولید شمش فولادی گام های موثری را در راستای کاهش آلایندگی حاصل از استف..

 • مدیر سایت
  روند قیمت فولاد صادراتی ایران/ متال بولتن به نقل از انجمن فولاد ایران، آخرین وضعیت تولید و صادرات فولاد ایران را بررسی کرد

  به گزارش چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت اسلب صادراتی ایران در هفته جاری، در محدوده ۳۷۵ تا ۳۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته گذشته، تغییری را نشان می‌دهد. در این هفته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران به محدوده ۳۸۰ تا ۳۸۵ دلار به ازای هر تن رسید که میانگین این قیمت‌ها، ۳۸۲.۵ دلار به ازای هر تن، رشد ۲ درصدی را نسبت به قیمت‌های ۲۵ تیر نشان می‌دهد. افزایش قیمت شمش فولادی صادراتی ایران، خبر خوبی برای اقتصاد کشور محسوب می‌شود. ایران در دوره سه ماهه سال جاری، ۸۳۷ هزار تن بیلت و بلوم صادر کرده که در صورت تسهیل صادرات فولاد، با افزایش صادرات شمش فولادی، صنعت فولاد می‌تواند درآمد ارزی بیشتری نصیب کشور کند. متال بولتن امروز پنج‌شنبه ۲ تیر در گزارش جامعی به نقل از انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به بررسی وضعیت تولید و صادرات فولاد ایران پرداخته و نوشته است که علی‌رغم کاهش صادرات، تولید فولاد میانی ایران در سه‌ماهه نخست سال جاری تقویم ایران، افزایش یافته است. اطلاعات آماری متال بولتن از آخرین گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران که چیلان در آغاز هفته ..

 • مدیر سایت
  رشد ۷ درصدی تولید محصولات سیکل سرد فولاد مبارکه

  رشد ۷ درصدی تولید محصولات سیکل سرد فولاد مبارکه با تلاش کارکنان ناحیه نورد سرد فـولادمبارکه، در سه ماهه اول سـال «جهش تولید»، تولید محصولات سیکل سرد خطوط نورد این شرکت با ۷ درصد رشد به ۲۶۲ هزار تن رسید. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۴ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۵:۰۹:۱۳ به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، بهزاد بهادرانی اظهار کرد: به منظور پاسخگویی به نیاز بازار، در خط تولید محصولات قلع اندود نیز با تولید ۳۰ هزار تن و ثبت یک رکورد تولید در اردیبهشت ماه سال جاری، بخش قابل‌توجهی از نیاز بازار در حوزه بسته‌بندی صنایع غذایی تأمین شد. مدیر ناحیه نورد سرد فولادمبارکه به دستاوردهای فولاد مبارکه در حوزه تولید ورق موردنیاز بسته‌بندی کلاف اشاره کرد و گفت: به‌ منظور رهایی از وابستگی به واردات این نوع تسمه‌ها که در بسته‌بندی کلاف‌های تولیدی کاربرد زیادی دارد، پیش از این با همکاری واحدهای مختلف شرکت، موفق به بومی‌سازی این محصول شده بودیم و به طور مشخص در سه‌ماهه اول سال جاری، با تولید یک هزار و ۵۰۰ تن از این نوع محصولات، ضمن بی‌نیازی از واردات و تأمین نیاز شرکت، از خ..

 • مدیر سایت
  رشد تولید فولاد، شمش آلومینیوم و سیمان

  رشد تولید فولاد، شمش آلومینیوم و سیمان وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار تولید شمش فولادی، آلومینیوم، آلومینا و سیمان در دو ماهه نخست امسال را منتشر کرد که نشان‌دهنده افزایش تولید نسبت به مدت مشابه پارسال است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۴ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۴:۵۳:۰۹ بر اساس جداول آماری وزارت صنعت، عملکرد دو ماهه ابتدایی امسال در زمینه تولید شمش فولادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷.۵ درصد افزایش را ثبت کرد، شمش آلومینیوم نیز ۴۳.۴ درصد، پودر آلومینا ۷.۲ درصد و سیمان نیز ۶ درصد رشد دارد. رشد ۷.۵ درصدی شمش فولادی آمارهای مورد بررسی گویای آن است که در فروردین ماه امسال تولید شمش فولادی به دومیلیون و ۱۹۵.۶ هزار تن رسید، اما در اردیبهشت ماه بارقم دو میلیون و ۳۴۸.۸ هزار تن، افزایش هفت درصدی را ثبت کرد. ضمن اینکه تولید دو ماهه نخست امسال تولید شمش فولادی رقم چهار میلیون و ۵۴۴.۵ هزار تن را ثبت کرد و در مقایسه با دو ماهه ابتدایی سال ۹۸ افزایش بازدهی ۷.۵ درصدی داشت. افزایش ۴۳.۴ درصدی تولید شمش آلومینیوم تولید شمش آالومینیوم در فروردین ماه امسال رقم ۳۱.۷ هزار تن را..

 • مدیر سایت
  گروه ملی فولاد ایران رکورد ۵ساله را در سال جهش تولید شکست

  گروه ملی فولاد ایران رکورد ۵ساله را در سال جهش تولید شکست به رغم محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ، گروه ملی صنعتی فولاد ایران در تولید محصولات خود به رکورد جدیدی دست یافت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۴ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۴:۴۲:۳۷ گروه ملی صنعتی فولاد ایران در چند ماه گذشته با طراحی نقشه راه جدید (برنامه و بودجه) و تعامل و ارتباط مستمر با بانک ملی ایران بعنوان سهامدار اصلی جهت جلب حمایت‌های مالی و غیرمالی و همچنین ایجاد ارتباط مستمر با مسئولین محلی بمنظور استفاده از ظرفیت‌های موجود در سطح استان خوزستان، به رکورد جدیدی در تولید خود دست یافت. تولیدات شرکت گروه ملی فولاد ایران در سال ۹۷ با ۹۷۸۷۸ تن به پایین ترین میزان طی ۱۰ سال گذشته رسیده بود که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تامین منابع مالی ، تخصیص شمش و آهن اسفنجی، تعمیر تجهیزات و ماشین آلات و تلاش کلیه پرسنل، این رقم در سال ۹۸ به ۲۲۴۵۵۶ تن و در سه ماهه اول سال ۹۹ به ۱۲۲۷۸۰ تن رسیده که این روند رشد نوید بخش رسیدن تولیدات شرکت در پایان سال ۹۹ به نقاط اوج خود نسبت ..

 • مدیر سایت
  رشد ۲۵.۷ درصدی فروش شرکت مس و رشد ١١ درصدی سود فملی

  رشد ۲۵.۷ درصدی فروش شرکت مس و رشد ١١ درصدی سود فملی دکتر اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از رشد ۲۵.۷ درصدی فروش شرکت مس در سه‌ماهه نخست سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ و همچنین رشد ۱۱ درصدی سود فملی در دوره مذکور نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۴ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۴:۱۲:۴۴ دکتر سعدمحمدی با اشاره به‎ فروش دو هزار و ۹۸۳ میلیارد تومانی شرکت مس در خردادماه گفت: شرکت مس در سه ماهه نخست امسال در مجموع موفق به فروش بیش از شش هزار و ۴۱۷ میلیارد تومان شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از یک هزار و ۳۱۴ میلیارد تومان بیشتر فروش داشته است. مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌که با این میزان فروش، فروش شرکت مس در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۵.۷ درصدی داشته است، اضافه کرد: در کنار رشد در فروش، فملی رشد ۱۱ درصدی در سود خود را در سه ماهه نخست ۹۹ محقق کرده است. وی افزود: سود خالص شرکت ملی صنایع مس ایران در دوره سه‌ماهه منتهی به ۹۹/۳/۳۱ افزایش ۱۱ درصدی نسبت مدت مشابه در سال قبل داشت و به ۳۴,۷۸۱,۸۶۹ ..

 • مدیر سایت
  کاهش ۵۶ درصدی واردات مقاطع طویل فولادی در بهار ۹۹

  کاهش ۵۶ درصدی واردات مقاطع طویل فولادی در بهار ۹۹ بررسی آمار دوره سه ماهه امسال گویای واردات ۱۲ هزار تن مقاطع طویل فولادی (میلگرد، نبشی، ناودانی و سایر مقاطع ) است که در مقایسه با رقم ۲۷ هزار تن دوره مشابه پارسال کاهش ۵۶ درصدی را نشان می‌دهد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۴:۳۱:۵۷ به استناد جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران آورده است، فصل بهار امسال بطور متوسط ۶۴.۶ درصد کاهش واردات در زمینه تیرآهن، میلگرد و نبشی، ناودانی و سایر مقاطع داشته‌ایم. سه ماهه نخست سال گذشته چهار هزار تن تیرآهن، ۹ هزار تن میلگرد و ۱۴ هزار تن نبشی، ناودانی و سایر مقاطع انجام شده، اما امسال در دوره این گزارش واردات تیرآهن صفر بود، میلگرد با واردات پنج هزار تن نسبت به پارسال ۴۴ درصد کاهش نشان می‌دهد و نبشی، ناودانی و سایر مقاطع فولادی با واردات هفت هزار تنی نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته ۵۶ درصد کاهش یافت. افزایش ۱۶۳ درصدی واردات مقاطع تخت فصل بهار امسال واردات مقاطع تخت فولادی برخلاف مقاطع طویل با افزایش ۱۶۳ درصدی نسبت به بهار ۹۸ روبرو شد که ای..

 • مدیر سایت
  فولاد اکسین خوزستان به بورس می‌رود

  فولاد اکسین خوزستان به بورس می‌رود مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، (صبا انرژی) صبح امروز در مجمع سالیانه این شرکت و در حضور سهامداران شرکت خود فولاد اکسین را از افتخارات صبا انرژی برشمرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۲۶:۳۱ امیرعباس حسینی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری-صبا انرژی- صبح امروز در مجمع سالیانه این شرکت و در حضور سهامداران شرکت خود فولاد اکسین را از افتخارات صبا انرژی برشمرد. حسینی با تشریح دستاوردهای فولاد اکسین خوزستان در سال ۱۳۹۸ از مدیرعامل، هیأت مدیره و پرسنل این شرکت تقدیر کرد و گفت : علی رغم همه مشکلاتی که برای تولید این شرکت وجود داشت این شرکت موفق شد در سال ۹۸ از زیان سال ۹۷ به سودآوری برسد و رکورد تولید را محقق کند . وی اظهار امیدواری کرد این روند در سال ۱۳۹۹ تداوم یافته و اکسین به عنوان یکی از حلقه های با ارزش در زنجیره صنعت فولاد کشور به سودآوری و توسعه پایدار برسد. مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به انجام اصلاحات و بهبود فرآیندهای ساختاری ..

 • مدیر سایت
  تمدید گواهی‌نامه استانداردها به‌ مدت یک سال دیگر برای شرکت فولاد خوزستان

  تمدید گواهی‌نامه استانداردها به‌ مدت یک سال دیگر برای شرکت فولاد خوزستان استانداردهای (ISO 10002 ) و (ISO 10004) به‌ مدت یک سال دیگر برای شرکت فولاد خوزستان تمدید شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۲۰:۱۲ هم راستا با تمدید دو گواهی‌نامه راهنمای یاد شده، نخستین دوره ممیزی مراقبتی شخص ثالث در استانداردهای (رسیدگی به شکایت ها ISO 10002) و (پایش و سنجش رضایت مشتری ISO 10004) در جلسه ای با سرممیزی محمدرضا حسینیان از شرکت SGS تهران با مکانیزم ارتباط از راه دور (skype)، به ریاست محمود اکابر مدیر تضمین کیفیت و با حضور معصومه شهنیانی مدیر تحقیقات فروش و بازاریابی، الهام ثمرباف و مهدی چرخاب کارشناسان واحد فروش، نادیا نارکی رئیس فرآیندها، رضا وکیلی رئیس فروش محصولات، محمد سعید نیک‌ اندیش رئیس فروش صادرات و کریم شیالی کارشناس تضمین کیفیت برگزار شد. این جلسه، روز یکشنبه ۲۹ تیرماه ۹۹ در سالن کنفرانس معاونت فروش و بازاریابی فولاد خوزستان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. محمود اکابر مدیر تضمین کیفیت فولاد خوزستان، اظهار داشت: موضوعات..

 • مدیر سایت
  صادرات فولاد در بهار ۹۹ به بیش از یک میلیون تن رسید

  صادرات فولاد در بهار ۹۹ به بیش از یک میلیون تن رسید فولاد سازان کشور در سه ماهه نخست امسال یک میلیون و ۴۱ هزار تن شمش (بیلت و بلوم و اسلب) به بازارهای هدف صادرات داشتند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۱ مرداد ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۱۴:۴۹ برپایه جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، مجموع صادرات شمش فولادی در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ رقم یک میلیون و ۴۲۵ هزار تن بود. میزان تولید فولاد در سه ماه نخست امسال به هفت میلیون و ۱۳۵ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد سه درصدی دارد. برپایه آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد، با وجود اینکه میزان تولید شمش فولادی (بیلت و بلوم) در سه ماهه نخست امسال، نزولی بود، اما مجموع تولید فولاد میانی کشور رشد سه درصدی نسبت به سه ماهه نخست پارسال دارد. سهم ۸۰ درصدی بیلت و بلوم در صادرات براساس آمار صادرات سه ماهه نخست امسال میزان صدور بیلت و بلوم با ۸۳۷ هزار تن، سهم ۸۰ درصدی از کل صادرات شمش فولادی را به خود اختصاص دادند و سپس اسلب با ۲۰۴ هزار تن سهم بقیه را از آن خود ساخت. میزان تولید شمش فولاد کشور در دوره سه ماهه نخست ..

 • مدیر سایت
  عملکرد فولاد مبارکه در دوره سه ماهه نخست سال ۹۹​​​​​/ افزایش ۴ درصدی سود خالص فولاد

  به گزارش چیلان ، درآمدهای فروش شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سه ماهه نخست امسال با رشد ۳۲ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۱۲ هزار و ۶۶۸ میلیارد تومان رسید. حجم فروش فولاد مبارکه در سه ماهه نخست امسال با رشد ۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲ میلیون و ۲۱ هزار تن رسید. در جداول و تصاویر زیر جزئیات عملکرد شرکت فولاد مبارکه و پیشرفت طرح‌های توسعه این شرکت را ببینید:

 • مدیر سایت
  حمل دو میلیون تن گندله شرکت سیمیدکو از طریق خطوط ریلی

  ﻣﺪﯾﺮﻋﺎﻣﻞ ﺷﺮﮐﺖ ﺻﻨﻌﺘﯽ و ﻣﻌﺪﻧﯽ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻓﺮاﮔﯿﺮ ﺳﻨﺎباد گفت: ﺗﺎ ﭘﺎﯾﺎن ﺳﺎل ﺑﯿﺶ از دو ﻣﻠﯿﻮن ﺗﻦ ﮔﻨﺪﻟﻪ ﺗﻮﺳﻂ اﯾﻦ ﺷﺮﮐﺖ از ﻃﺮﯾﻖ ﺧﻄﻮط رﯾﻠﯽ ﺣﻤﻞ ﺧﻮاﻫﺪ شد. به گزارش روابط عمومی، ﻣﺤﻤﺪ ﻣﺪﻧﯽ ﻓﺮ، ﻣﺪﯾﺮﻋﺎﻣﻞ ﺷﺮﮐﺖ سیمیدکو در آﯾﯿﻦ راه اﻧﺪازی ﻧﻮار اﻧﺘﻘﺎل ﻣﺤﺼﻮل ﮔﻨﺪﻟﻪ ﮔﻔﺖ: ﺑﺎ ﭘﯿﮕﯿﺮی ﻫﺎ و اﻗﺪاﻣﺎت اﻧﺠﺎم ﺷﺪه با راه اﻧﺪازی ﻧﻮار اﻧﺘﻘﺎل ﻣﺤﺼﻮل ﮔﻨﺪﻟﻪ ﺑﻪ ﻃﻮل ﺗﻘﺮیبی هزار و ۶۰۰ ﻣﺘﺮ به منظور انتقال هزار و ۷۰۰ ﺗﻦ ﻣﺤﺼﻮل ﺟﻬﺖ ﺣﻤﻞ ﺑﻪ ﻣﻘﺎﺻﺪ ﻫﺪف ﺣﻤﻞ ﺧﻮاﻫﺪ شد. او افزود: ﺑﺎ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰی ﻫﺎی ﺻﻮرت ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻗﺮار اﺳﺖ ﺗﺎ ﭘﺎﯾﺎن ﺳﺎل ۲ ﻣﯿﻠﯿﻮن ﺗﻦ گندله ﺣﻤﻞ ﮔﺮدد ﮐﻪ ﺑﺎ اﺟﺮای ﻃﺮح ﺗﻮﺳﻌﻪ اﯾﻦ ﺧﻂ ﻇﺮﻓﯿﺖ ۵ ﻣﯿﻠﯿﻮن ﺗﻦ ﺳﺎﻻﻧﻪ ﺣﻤﻞ و ﺑﺎرﮔﯿﺮی را دارد. ﻣﺪﯾﺮﻋﺎﻣﻞ ﺷﺮﮐﺖ سیمیدکو ادامه داد: ﺑﺮای ﺗﺤﻘﻖ اﯾﻦ ﭘﺮوژه ﺑﯿﺶ از ۲۵۲ ﻣﯿﻠﯿﺎر رﯾﺎل و همچنین ۲ ﻣﯿﻠﯿﻮن ﯾﻮرو سرمایه گذاری شده است. ﺷﺮﮐﺖ ﺻﻨﻌﺘﯽ و ﻣﻌﺪﻧﯽ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻓﺮاﮔﯿﺮ ﺳﻨﺎﺑﺎد (ﺳﯿﻤﯿﺪﮐﻮ) به ﻋﻨﻮان ﯾﮑﯽ از واﺣﺪﻫﺎی ﺗﺎبعه “ﮔﺮوه ﻓﻮﻻد ﺧﻮزﺳﺘﺎن” ﺑﺎ ﻫﺪف اﺷﺘﻐﺎل زاﯾﯽ و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﺘﻮازن ﻣﻨﻄﻘﻪ‌ای و ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻧﯿﺎز ﻣﻮاد اوﻟﯿﻪ واﺳﻄﻪ‌ای ﺻﻨﺎﯾﻊ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻓﻮﻻد ﺧﺎم ﮐﺸﻮر ﺑﻪ ﻇﺮﻓﯿﺖ ﺳﺎﻟﯿﺎﻧﻪ پنج ﻣﯿﻠﯿﻮن ﺗﻦ ﮐﻨﺴﺎﻧﺘﺮه و ﮔﻨﺪﻟﻪ در ﺳﺎل ۹۲ در ﺳﻨﮕﺎن ﺧﻮاف واقع در ۳۰۰ ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮی ﺟﻨﻮ..

 • مدیر سایت
  عملکرد فولاد آلیاژی ایران در دوره سه ماهه نخست سال ۹۹​​​​/ افزایش ۷۳ درصدی سود خالص فولاژ

  به گزارش چیلان ، درآمدهای فروش شرکت فولاد آلیاژی ایران در سه ماهه نخست امسال با رشد ۲۸ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۸۷۵.۹ میلیارد تومان رسید. حجم کل فروش فولاژ در سه ماهه نخست سال جاری، ۱۰۵ هزار و ۴۱۰ تن، شامل ۹۳ هزار و ۷۳۰ تن فولاد آلیاژی و ۱۱ هزار و ۶۸۰ تن محصولات مهندسی بوده است. جزئیات عملکرد فولاد آلیاژی ایران را در جدول زیر ببنید:

 • مدیر سایت
  عملکرد گل گهر در دوره سه ماهه نخست سال ۹۹​​​/ افزایش ۱۶ درصدی سود خالص کگل

  به گزارش چیلان ، درآمدهای فروش شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در سه ماهه نخست امسال با رشد ۳۱ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۴۱۰۶ میلیارد تومان رسید. گل گهر در سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۳.۶ میلیون تن کنسانتره و حدود ۳.۱ میلیون تن گندله تولید کرده است. جمع تولیدات گل گهر در سه ماه نخست سال جاری به بیش از ۶ میلیون تن رسید. شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر توانسته است در سه ماه نخست سال جاری از محل فروش گندله ۳۷ هزار و ۶۱ میلیارد و ۹۷ میلیون ریال، گندله ریزدانه ۱۷۹ میلیارد و ۴۳۵ میلیون ریال و کنسانتره سه هزار و ۱۵۲ میلیارد و ۳۳۸ میلیون ریال درآمد کسب کند. جزئیات عملکرد این شرکت را در جداول زیر ببینید:

 • مدیر سایت
  ریل ذوب آهن طبق آخرین استانداردها تولید می‌شود

  عباس خطیبی معاون وزیر راه و شهرسازی و معاونت ساخت و توسعه راهن آهن دوشنبه ۳۰ تیرماه از خط تولید ذوب آهن اصفهان و کارگاه تولید ریل این شرکت بازدید کرد . وی در این بازدید ، تولید ریل را تامین کننده نیاز کشور دانست و گفت : تولید این محصول رویایی بود که در ذوب آهن اصفهان به واقعیت پیوست. مهدی نصر معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان نیزدر این بازدید گفت :تولید ریل به دست توانمند ذوب آهنی های پرتلاش دستاورد بسیار بزرگی برای کشور به شمار می رود. محمد امین یوسف زاده مدیر مهندسی نورد ذوب آهن نیز گفت: این مجتمع عظیم صنعتی هم اکنون توانایی تولید انواع ریل را دارد و متناسب با درخواست مشتری این محصول استراتژیک را وارد بازار می کند. وی افزود : تولید ریل از مرحله شمش تا نورد مطابق با آخرین‌استانداردها در این شرکت مادر صنعتی انجام‌ می گیرد و کلیه آزمایشات و اندازه گیری ها در فرایند تولید به صورت اتوماتیک انجام می گیرد.

 • مدیر سایت
  عملکرد فولاد هرمزگان در دوره سه ماهه نخست سال ۹۹​​/ افزایش ۲۶ درصدی سود خالص هرمز

  به گزارش چیلان ، درآمدهای فروش فولاد هرمزگان در سه ماهه نخست امسال با رشد ۱۳ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته به ۱۶۷۱ میلیارد تومان رسید. فولاد هرمزگان در دوره سه ماهه نخست سال جاری، بیش از ۳۲۰ هزار تن اسلب تولید کرده است. تناژ صادراتی هرمز در فصل بهار امسال، بیش از ۱۱۳ هزار تن بوده است… جزئیات عملکرد فولاد هرمزگان را در جداول زیر ببینید:

 • مدیر سایت
  دلایل دوگانه التهاب در بازار آهن/ سیاست‌های اشتباه وزارت صمت چگونه فنر قیمت فولاد را فشرده کرد؟

  رضا شهرستانی، عضو هیات مدیره انجمن فولاد به خبرنگار چیلان گفت: یکی از دلایل اصلی التهاب در بازار فولاد، افزایش نرخ ارز است. بی‌ثباتی در بازار ارز، بازار فولاد را ملتهب کرده و نامشخص بودن نرخ ارز و نوسانات شدید آن، وضعیت بدی برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است. تنها در عرض یک هفته، نرخ ارز جهش ۱۵ درصدی داشته است. در زنجیره فولاد، بسیاری از هزینه‌ها از نرخ مواد اولیه گرفته تا قطعات یدکی، دلاری است و تولیدکنندگان به دلیل نامشخص بودن نرخ ارز، ترس این را دارند که نتوانند مواد اولیه خود را تامین کنند. در واقع، بی‌ثباتی نرخ ارز، بازار فولاد را ملتهب و تصمیم‌گیری‌های تولیدی یا تجاری را دشوار کرده است. سیاست‌های اشتباه وزارت صمت و فنر قیمت فولاد عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد با ذکر یکی دیگر از دلایل التهاب بازار آهن، خاطرنشان کرد: دلیل دوم التهاب در بازار فولاد، سیاست‌های اشتباه وزارت صمت، خصوصاً معاونت امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه است که در ماه‌های گذشته با پایین نگه داشتن قیمت فولاد به‌صورت کاذب، این بلبشو را ایجاد. با سیاست‌های غلط، قیمت فولاد به‌صورت کاذب و تصنعی در نرخ‌ه..

1385 © کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آرتین پولاد محفوظ است.

بالا