• مدیر سایت
  ایران هفتمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان شد

  ایران هفتمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان شد انجمن جهانی فولاد اعلام کرد، ایران در ماه نوامبر ۲۰۲۲ به جایگاه هفتمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان صعود کرد؛ ایران طی سالیان اخیر به طور معمول در رتبه ۱۰ بزرگترین تولیدکنندگان فولاد جهان قرار داشته است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۰ دی ۱۴۰۱ زمان : ۱۲:۴۵:۳۸ به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، انجمن جهانی فولاد از تولید ۲.۹ میلیون تن فولاد در ایران طی یازدهمین ماه سال جاری میلادی خبر داده است. تولید فولاد ایران در این ماه با رشد ۳.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. رشد ۳.۹ درصدی تولید فولاد ایران در نوامبر ۲۰۲۲ و با وجود تداوم تحریم‌های غیرقانونی آمریکا در حالی است که کل تولید فولاد جهان در این ماه ۳.۷ درصد و تولید فولاد آمریکا ۱۰.۵ درصد کاهش یافته است. در این گزارش آمده است : ایران طی سال‌های اخیر بر اساس آمار ۱۲ ماهه دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان بوده است اما در نوامبر امسال توانسته برای نخستین بار تا جایگاه هفتمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان بر اساس آمار ماهانه بالا رود. تولید فولاد ایران..

 • مدیر سایت
  رونمایی از مهمترین طرح‌ها و برنامه‌های «ومعادن»

  به گزارش چیلان ،وی افزود: باتوجه به زیرساختی که برای پروژه های شرکت در سنوات پیشین ایجاد شده ، بخش عمده ای از سهام( شرکت بین‌­المللی مهندسی ایران) ایریتک به شرکت معادن و فلزات منتقل شده است و عمده پروژه‌های ما به صورت ای‌پی‌سی قرار است توسط این شرکت انجام شود، این موضوع، ظرفیت و پتانسیل بالایی برای توسعه شرکت معاون و فلزات‌ به عنوان هلدینگ معدنی فلزی به‌خصوص در حوزه‌های استراتژیک ایجاد می‌کند. دکتر مهرانی در خصوص برخی از طرح های توسعه شرکت گفت: طرح فروسیلیس و منگنز قرار است به عنوان یک حوزه جدید در زنجیره ارزش راه‌اندازی شود. طرحی را در رابطه با فولادهای استیل کرد در دستور کار داریم که معمولا در صنعت تایر و برای شرکت‌های معدنی در مجموعه‌هایی که تولید نوار نقاله برای صنایع فولادی و فلزی می‌کنند، استفاده می شود که با سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیون یورویی پیش‌ بینی این است که طی ۱۸ ماه آینده این طرح بتواند با پیشرفت خوبی مواجه شود. سالی ۱۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی از بورس معاون مالی و اقتصادی “ومعادن ” گفت: باتوجه به اینکه پروژه‌های بزرگی در سهام شرکت معادن و فلزات تعریف شده و ظرفیت رشد و..

 • مدیر سایت
  کاهش هزینه‌های تولید و مخاطرات زیست‌محیطی زنجیره فولاد با موقعیت استراتژیک فولاد اقلید

  به گزارش چیلان ،شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در حال اجرای هفت پروژه در قالب پروژه‌های پیشرانان پیشرفت ایران است، پروژه‌هایی که از اهمیت بیشتری نسبت به سایر پروژه‌های در دست اجرای این هلدینگ برخوردار هستند و قرار است با بهره‌برداری از آنها هزاران فرصت شغلی ایجاد شود. یکی از این پروژه‌ها که در استان فارس در حال اجرا است، پروژه فولاد اقلید پارس است. شرکت فولاد اقلید پارس در ۹ بهمن ماه ۱۴۰۰ با هدف احداث یک واحد احیای مستقیم (تولید آهن اسفنجی) در شهرستان اقلید استان فارس در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید و شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، معدنی و صنعتی چادرملو و بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک) به ترتیب با ۵۱، ۳۰ و ۱۹ درصد سهامداران شرکت فولاد اقلید پارس هستند. سرمایه گذاری ۶ هزار میلیارد تومانی؛ بهره برداری تا ۱۴۰۴ در ۲۸ خرداد ماه امسال قرارداد احداث واحد احیای مستقیم شرکت فولاد اقلید پارس امضا شد. براساس این قرارداد شرکت ایریتک که هم سهامدار شرکت فولاد اقلید پارس است و هم پیمانکاری احداث واحد احیای مستقیم آن را عهده دارد، متعهد به احداث یک واحد ۱.۱..

 • مدیر سایت
  تولید ورق‌های گالوانیزه رنگین در چهارمحال و بختیاری

  به گزارش چیلان ،مدیر عامل فولاد تاراز گفت: این کارخانه تنها کارخانه خاورمیانه در تولید ورق‌های رنگین با پوشش ارگانیک است. دکتر داود فروتن افزود: این ورق هم با پوشش کروم تولید می‌شود هم با پوشش رنگین یا toc، ورق رنگین دوستدار محیط زیست است و ۵برابر ورق عادی مقاوم به خوردگی است. وی گفت: این ورق بعد از شستشو وارد کوره شده و حرات۷۲۰ درجه سانتی گراد می‌بیند و سپس روکش روی برروی ورق اعمال می‌شود. فروتن افزود: این ورق خاصیت انعطاف پذیری، ضدخوردگی و ضداثر انگشت دارد. وی گفت: این محصول فناورانه علاوه بر تنوع و ضد شوره بودن ویژگی‌های منحصر به فرد زیادی دارد. در ادامه مدیر کل صمت چهارمحال و بختیاری گفت: ماهانه ۳ هزار تن ورق گالوانیزه رنگین با ضخامت ۰/۳ تا ۲ میلیمتر در این کارخانه تولید می‌شود. رستمی افزود: این ورق با خاصیت انعطاف پذیری در لوازم خانگی، ساختمان و خودرو کاربرد دارد. ظرفیت اسمی این کارخانه ۲۶۰ هزار تن در سال است.کارخانه ورق تاراز در ۱۵کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد

 • مدیر سایت
  رکورد تامین ماهیانه کنسانتره در فولاد سنگان شکسته شد

  به گزارش چیلان ، شمسی نیا، معاون بهره برداری فولاد سنگان با اعلام این خبر گفت: همکاران پرتلاش ما در واحد کنسانتره سازی با تلاش شبانه روزی در آذرماه، موفق به تولید ۳۵۹ هزار و ۵۸۴ تن کنسانتره شدند. وی افزود : پولادمردان،فولاد سنگان نیز در دوازدهم وسیزدهم آذرماه رکورد تولید روزانه را جابجا و زمینه ساز دستیابی به رکورد ماهیانه را مهیا نموده بودند. معاون بهره برداری گفت: این موفقیت‌ها نتیجه مجاهدت شبانه روزی کارکنان تلاشگر در مجموعه فولاد سنگان و حاصل همدلی و پشتکار آنان بوده است.

 • مدیر سایت
  اجرای بزرگترین مخزن ذخیره و بازچرخانی پساب در فولاد خراسان

  به گزارش چیلان ، عملیات خاکی پروژه «احداث مخزن ذخیره و بازچرخانی» پساب با ظرفیت ۳۵۰هزار متر مکعب، با هدف مدیریت بهینه مصرف آب در شرکت مجتمع فولاد خراسان به اتمام رسید. با اجرای فاز نخست پروژه این مخزن ۳۵۰هزار متر مکعبی، عملیات عایق کاری و تکمیل پروژه آغاز شده است تا علاوه بر امکان تصفیه و بازچزخانی پساب صنعتی، یکی از حلقه های مکمل پروژه تصفیه پساب شهری نیشابور نیز پیشاپیش فراهم شود. رئیس «نظارت بر فضای سبز» شرکت مجتمع فولاد خراسان، با اعلام این خبر افزود: با اجرای این استخر ذخیره آب که در صنایع استان سابقه نداشته است، امکان ذخیره، تصفیه و بازچرخانی روزانه بیش از ۳۰۰۰ متر مکعب پساب در داخل سایت صنعتی بدون در نظر گرفتن پساب حاصل از اجرای سیستم فاضلاب شهری نیشابور و نیز جمع آوری آب های سطحی فراهم می شود.

 • مدیر سایت
  انجمن جهانی آهن و فولاد؛ تولید فولاد ایران در مرز ۲۸ میلیون تنی

  انجمن جهانی آهن و فولاد؛ تولید فولاد ایران در مرز ۲۸ میلیون تنی انجمن جهانی آهن و فولاد اعلام کرد: درحالی که تولیدفولاد جهان در ۱۱ ماهه سال جاری میلادی ۳.۷ درصدکاهش داشته است، ایران توانسته باافزایش ۸.۵ درصدی، حدود ۲۸ میلیون تن فولاد در این مدت تولید کند . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۴ دی ۱۴۰۱ زمان : ۱۳:۵۷:۲۶ انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد ۸.۵ درصدی تولید فولاد ایران در ۱۱ ماهه سال جاری میلادی خبر داد. تولید فولاد ایران که در ۱۱ ماهه سال ۲۰۲۱ بیش از ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن اعلام شده بود؛ در مدت مشابه امسال به ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تن افزایش یافته است. رشد ۸.۵ درصدی تولید فولاد ایران از ابتدای ۲۰۲۲ و با وجود تحریم‌ها علیه ایران در حالی است که کل تولید فولاد جهان در این دوره ۳.۷ درصد افت داشته و در میان ۱۰ تولیدکننده بزرگ فولاد جهان تنها ایران و هند بوده‌اند که در این دوره با رشد تولید مواجه شده‌اند و تولید ۸ کشور دیگر از جمله آمریکا کاهش داشته است. تولید فولاد آمریکا در ۱۱ ماهه امسال ۵.۵ درصد کاهش داشته و به ۷۴.۴ میلیون تن رسیده..

 • مدیر سایت
  قطعی گاز واحدهای آهن اسفنجی و تاثیر آن بر تولید فولاد کشور

  قطعی گاز واحدهای آهن اسفنجی و تاثیر آن بر تولید فولاد کشور یک مدیر صنعتی ضمن ابراز گلایه از قطعی گاز صنایع طی ماه جاری بر تاثیرات منفی آن بر تولید فولاد کشور و آینده مبهم آن خبر داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۴ دی ۱۴۰۱ زمان : ۱۳:۵۵:۳۳ محمدرضا پاکسیما، مدیر کارخانه احیاء مستقیم فولاد غدیر ایرانیان، ضمن بیان این که آهن اسفنجی به عنوان یک کالای استراتژیک و به عنوان مواد اولیه کوره‌های تولید فولاد محسوب می‌شود، قطعی گاز این واحدها را موجب آسیب‌های جبران ناپذیری در روند تولید فولاد کشور دانست. وی گفت: ایجاد مشکل برای تولید آهن اسفنجی و فولاد علاوه بر این که باعث بهم خوردن تعادل بازار داخلی و افزایش قیمت‌ها می‌شود، باعث خواهد شد تا تعهدات صادراتی فولادسازان با مشکل روبرو شود. این مدیر صنعتی خاطرنشان کرد: فعالان در حوزه فولاد معتقدند باید تمام صنایع در محدودیت گاز سهیم باشند و قطعی گاز صنایع فولادی عادلانه نیست، ما بارها در سال‌های گذشته گفته‌ایم اگر محدودیت را برای کلیه صنایع در نظر بگیرند، هر صنعتی با ۳۰ درصد کاهش می‌تواند هم به تولید خود ادامه دهد ..

 • مدیر سایت
  در ۹ماهه سال جاری محقق شد/ رشد ۱۰درصدی درآمد فولاد مبارکه

  به گزارش چیلان ،مهدی کویتی معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه ضمن اشاره به مطلب فوق، درآمد حاصل از فروش این شرکت در آذر ماه را بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: درمجموع ۹ ماهه سال جاری درآمد فروش فولاد مبارکه با رشد ۱۰درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۱۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. وی در ادامه از رشد فزاینده صادرات در آذرماه سال جاری خبر داد و گفت: در حوزه صادرات با عنایت به این که مدیریت شرکت همواره بر اولویت تامین بازار داخل تاکید داشته است از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۳۵۹ هزار تن محصولات شرکت به بازارهای خارجی عرضه شده است. اما در شرایط فعلی که کشور بیش از هر زمان دیگر به ارزآوری نیاز داشته است، این شرکت همگام با سیاست ها و استراتژی های اقتصادی کشور، به تنهایی در آذر ماه سال جاری توانست با فروش ۱۴۹ هزار تن محصول در بازارهای جهانی میزان صادرات شرکت را به ۵۰۸ هزارتن افزایش دهد. رشد ۱۸ درصدی تولید محصولات فولادی وی در بخش دیگری از سخنان خود به مقدار تولید شرکت فولاد مبارکه در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ اشاره و اظهار کرد: علی رغم این که تمامی خطوط تولید شرکت در ف..

 • مدیر سایت
  ذوب آهن اصفهان آماده تولید هرگونه فولاد مورد نیاز در صنعت ساختمان ایران

  ذوب آهن اصفهان آماده تولید هرگونه فولاد مورد نیاز در صنعت ساختمان ایران مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان در پنل راهکارهای توسعه صنعت سازه های فولادی گفت: محصولات ساختمانی ذوب آهن اصفهان به راحتی می تواند نیاز طرح نهضت ملی مسکن را پوشش دهد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۸ آذر ۱۴۰۱ زمان : ۱۲:۵۹:۴۲ در بزرگترین رویداد دانش و صنعت سازه های فولادی ایران، پنل راهکارهای توسعه صنعت سازه های فولادی با حضور سید رسول میرقادری چهره برجسته فولادی سال ۱۴۰۱،مرتضی شیرین‌پرور مدیر تحقیق و توسعه شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان و تنی چند از صاحب نظران عرصه سازه و فولاد، با رویکرد بررسی راهکارهای بهره گیری از محصولات فولادی استاندارد در صنعت ساختمان، چهارشنبه بیست و سوم آذرماه در سالن همایش های هتل المپیک تهران برگزار شد. مرتضی شیرین پرور مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان گفت: این شرکت در طول حیات بیش از نیم قرنی خود، تولید و تنوع سبد محصولات را بر اساس استانداردهای روز دنیا همواره رسالت اصلی قرار داده است. وی افزود : محصولات ارزش افزا به عنوان مثال میلگردهای آلیاژی، تبرید..

 • مدیر سایت
  پایان موفقیت‌آمیز تعمیرات اساسی خط قلع‌اندود فولاد مبارکه

  به گزارش چیلان ،در پی انجام این عملیات تعمیراتی بزرگ و تأثیرگذار، خبرنگار فولاد، ضمن گفت‌وگو با برخی از مدیران و کارشناسان ناحیه نورد سرد، ابعاد و ارزش این پروژه را مورد بررسی قرار داده است. ماحصل این گفت‌وگوها را در ادامه می‌خوانید. بهزاد بهادرانی، مدیر ناحیه نورد سرد خط قلع‌اندود در ناحیه نورد سرد فولاد مبارکه ازجمله خطوط نهایی تولید محصولات پوشش‌دار است که از سال ۱۳۸۲ رسما مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. فرایند اصلی این خط شامل اعمال پوشش نازک قلع بر روی ورق است که طی آن قلع به‌صورت الکتروشیمیایی از آند جدا و بر روی ورق نشانده می‌شود. محصول قلع‌اندود ناحیه نورد سرد فولاد مبارکه طی دو سال پیاپی تندیس‌های جایزه ملی کیفیت ایران را کسب کرده است. در ادامه موفقیت‌های سال‌های گذشته، موفق شدیم از ظرفیت اسمی عبور کنیم و رکورد تولید سال را محقق سازیم. همچنین در پایان شهریورماه سال جاری، رکورد هم‌زمان در کمیت و کیفیت محصول قلع‌اندود در این فرایند محقق شده است. البته این موارد موجب غفلت از اصلاحات زیرساختی در فرایند نشده و اقدامات مؤثری در جهت تداوم تولید و کیفیت و بهبود شرایط ایمنی تولید انج..

 • مدیر سایت
  جانمایی جدید لوپ های کنترلی در تولیدات کک و مواد شیمیایی ذوب آهن اصفهان

  به گزارش چیلان ،محمدحسن کیانی مهندس ارشد واحد دو بازیابی مواد با اعلام این خبر گفت: در فرایند کلاوس گوگرد از سوزاندن گاز اسیدی در کوره از ئیدروژن سولفوره، گوگرد صنعتی تولید می شود. در این فرآیند گازهای ترش موجود در گاز کک شامل آمونیاک و ئیدروژن سولفوره به کمک تولید آب آمونیاکی غلیظ در زیر واحد جذب از گاز کک جدا و به فاز آبی جذب می گردد سپس در زیر واحد احیای محلول گاز های ترش به کمک بخار و به صورت گاز اسیدی وارد کوره کلاوس شده و در این کوره سوزانده و گوگرد صنعتی تولید می شود. ابراهیم کاظمی مهندس ارشد مکانیک کارگاه های شیمیایی نیز در این خصوص اظهار داشت : از ابتدای راه اندازی واحد کلاوس، لوپ های کنترلی موجود در زیر واحد احیای محلول به دلیل دمای بالای سیال زیر این واحد و خوردگی شدید این سیالات دچار فرسودگی شدید می شدند و همواره نشتی سیالات و توقف واحد از این ناحیه وجود داشت. وی افزود: طرح تغییر جا به جایی لوپ های کنترلی مرتبط بین زیر واحدهای احیای محلول که با دمای بالا کار می کند به زیر واحد جذب که با دمای پایین کار می کند، اجرا شد. کاظمی گفت: این طرح به مدیریت امور فنی و برنامه ریزی ت..

 • مدیر سایت
  اصلاح فوری محدودیت های گازی فولادسازان

  به گزارش چیلان ، دکتر بهرام سبحانی، رئیس انجمن فولاد در این نامه ضمن گلایه از عدم هماهنگی قبلی در ابلاغ محدودیت ها و قطعی گاز کارخانجات زنجیره فولاد، آورده است: با توجه به اینکه گاز در فرایند تولید فولاد نقش اساسی تکنولوژیکی دارد و همچون صنایع دیگر مانند کارخانجات سیمان و نیروگاه ها، امکان استفاده از سوخت جایگزین در این فرآیند میسر نیست، لذا قطعی یا اعمال محدودیت های شدید تامین گاز طبیعی خصوصاً درکارخانجات احیاء مستقیم فولاد به منزله توقف تولید آهن اسفنجی به عنوان ماده اولیه مورد نیاز کارخانجات فولاد سازی و طبعاً توقف تولید فولاد و تعطیلی کارخانجات زنجیره فولاد آن هم در شرایط ویژه و حساس اجتماعی فعلی کشور است که پیامد های آن کاهش شدید درآمدهای داخلی و ارزی حوزه اقتصادی صنعت و معدن را در بر می گیرد. رئیس انجمن فولاد در نامه خود پیشنهاد داده است: اعمال محدودیت های اجتناب ناپذیر می تواند به گونه ای اصلاح شود که هم محدودیت شرکت ملی گاز ایران در تامین گاز کشور رعایت گردد و هم تولید فولاد کشور آسیب کمتری ببیند به طور مثال امکان جابجایی سهمیه ابلاغی به کارخانجات مختلف در یک استان با موافقت ص..

 • مدیر سایت
  تولید ۲.۵ میلیون تن کلاف گرم در مجتمع فولاد سبا رویاپردازانه نیست

  به گزارش چیلان ،همزمان با نخستین روز از هفته سوم آذرماه محمد یاسر طیب نیا مدیر عامل گروه فولاد مبارکه به همراه جمعی از معاونین و مدیران شرکت ضمن حضور در مجتمع فولاد سبا و دیدار با مدیران و کارکنان این ناحیه از تلاش همکاران و روند روبه رشد تولید کمی و کیفی محصول در فولاد سبا قدردانی کرد. وی با بیان این که تلاش روزافزون و پویایی به خوبی در فولاد سبا دیده می شود، گفت: دستاوردهای همکاران نشان می دهد که تک تک این عزیزان با انسجام و همدلی هرچه بیشتر به وظایف خود و اهداف سازمان آشنائی کامل دارند. تولید محصولات قابل عرضه در بازارهای جهانی در گروه فولاد مبارکه طیب نیا با یبان این که ظرفیت ها و زیر ساخت های بسیار خوبی در فولاد سبا وجود دارد، بر رفع چالش ها و موانعموجود در این ناحیه تاکید کرد و گفت: با عنایت به شرایط بازارهای جهانی فولاد و لزوم تولید حداکثری محصولات خاص در گروه فولاد مبارکه باید با ایجاد توسعه متوازن در کل گروه و به ویژه در مجتمع فولاد سبا محصولاتی خاص و رقابتی تولید کنیم. برای اجرای توسعه ها منتظر کشورهای غربی و بیگانگان نمانیم مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با تاکید بر این که در..

 • مدیر سایت
  رشد ۱۰۰ درصدی تولید ماشین آلات معدنی در کشور

  رشد ۱۰۰ درصدی تولید ماشین آلات معدنی در کشور وزیر صنعت، معدن و تجارت از رشد ۱۰۰ درصدی تولید ماشین آلات معدنی در کشور در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۹ آذر ۱۴۰۱ زمان : ۱۱:۴۸:۲۰ سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث مجتمع صنعتی تولید تایرهای معدنی و فوق سنگین در شهرستان کرمان با ۱۸۰ میلیون یورو سرمایه گذاری با اشاره به انجام ۱۴۰۰ میلیون تن عملیات معدنی در سال گذشته گفت: در موضوع معدن بیشتر افکار به سمت استخراج می‌رود اما معدن پس و پیشی دارد که در صورت تکمیل این زنجیره، اشتغال و ارزش افزوده بسیار بالایی برای کشور فراهم می‌شود. وی با بیان اینکه از ۱۴۰۰ میلیون تن عملیات معدنی ۶۷۰ میلیون تن ماده معدنی به دست آمده است، افزود: این حجم گسترده و رو به رشد عملیات معدنی را در حالی شاهد هستیم که در تولید ماشین آلات معدنی در ۶ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد رشد داشته‌ایم. وزیر صمت تولید لاستیک برای ماشین آلات معدنی را در راستای تولید خودرو و ماشین آلات مع..

 • مدیر سایت
  کمبود جهانی مس در راه است

  کمبود جهانی مس در راه است شرکت معدنی گلنکور به جمع گروهی از معدن‌کاران پیوسته که در مورد کمبود مس در آینده هشدار داده و استدلال می‌کند که کسری عظیمی در انتظار این فلز صنعتی مهم خواهد بود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۹ آذر ۱۴۰۱ زمان : ۱۱:۴۰:۰۱ منبع : ایمپاسکو گری ناگل مدیر اجرایی شرکت معدنی گلنکور تاکید کرد: در حالی که برخی افراد بر این باورند که صنعت مانند چرخه‌های قبلی برای برآورده کردن افزایش تقاضای پیش‌بینی شده ناشی از انتقال انرژی، عرضه را افزایش می‌دهد، اما باید تاکید کنم که این بار کمی متفاوت خواهد بود. او برآوردهایی ارائه کرد که نشان می‌دهد شکاف تجمعی بین تقاضا و عرضه پیش‌بینی شده بین سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۳۰ به میزان ۵۰ میلیون تن است. ناگل همچنین تصریح کرد: با کسری زیادی در مس مواجه خواهیم شد و اگرچه مطالب زیادی در مورد آن نوشته می‌شود اما هنوز این مساله در قیمت‌ها منعکس نشده است. معدن‌کاران و تحلیل‌گران مس نسبت به کسری رو به رشد از اواسط دهه ۲۰۲۰ هشدار داده‌اند که ناشی از افزایش تقاضا برای مس در مزارع بادی و خورشیدی و همچنین افزایش استفاده ا..

 • مدیر سایت
  منتظر افزایش سرمایه فملی باشید

  منتظر افزایش سرمایه فملی باشید مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران از افزایش سرمایه ۵۰ درصدی فملی خبر داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۹ آذر ۱۴۰۱ زمان : ۱۱:۳۶:۵۰ دکتر علی رستمی در ادامه افزود: هیأت مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران نیز با این افزایش سرمایه از محل سود انباشته موافقت کرده است. به گفته مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، این مجوز افزایش سرمایه به منظور تأمین بخشی از منابع مورد نیاز جهت تکمیل طرح‌های توسعه در دست اجرا به تصویب رسیده است. رستمی بیان کرد: در صورت تأیید سازمان بورس و طی مراحل قانونی همچنین تصویب سهامداران محترم سرمایه شرکت با افزایش ۵۰ درصدی به ۶۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  دست یابی به فناوری‌های نوین در ورق خودرو چهارمحال و بختیاری

  به گزارش چیلان ، مدیر خط تولید کارخانه ورق خودرو چهارمحال و بختیاری گفت: با سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلاری نیاز خودرو سازان به کلاف و ورق رویی خودرو تامین می‌شود. ایزدی افزود: جوش پذیری، رنگ پذیری و مقاومت به خوردگی از ویژگی‌های ورق رویی گالوانیزه است. همچنین مدیر کل صمت چهارمحال و بختیاری گفت: تولید انبوه ورق رویی گالوانیزه خودرو خدمتی به چرخه تولید است. رستمی افزود: سالانه ۳۶ هزار تن ورق رویی خودرو در این کارخانه تولید می‌شود که صرفه جویی ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلاری برای کشور دارد. وی گفت: تولید این ورق خودرو پشتوانه یک پژوهش ۴ ساله را دارد که پس از شش ماه امتحان خود را در صنایع خودرو سازی به خوبی پس داده است. رستمی افزود: کارخانه ورق خودرو چهارمحال و بختیاری علاوه بر تولید ورق رویی خودرو دو محصول دانش بنیان در قسمت‌های جانبی و استحکام بدنه تولید کرده است. کیفیت بالای این ورق خودرو توجه خودرو سازان کشور را به خود جلب کرده است.

 • مدیر سایت
  سهم ۸ درصدی فولاد مبارکه در تولید ناخالص داخلی بخش صنعت کشور

  به گزارش چیلان ،غلامرضا سلیمی با بیان اینکه عملکرد گروه فولاد مبارکه نقش مؤثری در پیشبرد اقتصادی و تأمین نیازهای صنایع کشور داشته و دارد، تصریح کرد: با تلاش و همت کارکنان این مجموعه ۱۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کلاف گرم و ۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزارتن انواع محصولات سرد و پوشش‌دار تولید شده است. وی در ادامه افزود: عملکرد درخشان کارکنان نواحی در شش‌ماهه اول سال جاری و رشد چشمگیر تولید در این مدت مؤید عزم راسخ همکاران در تحقق اهداف کلان شرکت است که به‌رغم افزایش محدودیت‌های مصارف انرژی در خطوط به ‌دست ‌آمده است؛ به‌نحوی‌که در دو ماه نخست سال جاری، علاوه بر رکوردهای پیاپی ثبت‌شده در فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت و مجتمع فولاد سبا و همچنین در گروه فولاد مبارکه، بعد از ۱۲ سال رکورد احیا مستقیم شماره یک و بعد از سه سال رکورد خط نورد گرم ارتقا یافت. معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه از تأمین حداکثری نیاز کارخانه‌های داخلی و پیشگیری از التهاب بازار به‌عنوان یکی از استراتژی‌های اصلی این شرکت یاد و اظهار کرد: رویکرد فولاد مبارکه همواره افزایش بهره‌وری و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های خطوط تولید در راستای پا..

 • مدیر سایت
  کاهش مصرف الکترود در کوره‌های قوس الکتریکی ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه

  به گزارش چیلان ،در فولاد مبارکه از ابتدای بهره‌برداری تا کنون، با انجام پروژه‌ها و تحقیقات مختلف تلاش‌های زیادی برای کاهش مصرف الکترود در کوره‌های قوس این شرکت صورت گرفته است. در نتیجه این تلاش‌ها اکنون میزان مصرف الکترود این شرکت در هشت‌ماهه سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۹۲ درصد کاهش یافته است و اکنون فولاد مبارکه بین فولادسازان مطرح جهان الگوی مصرف در این حوزه شناخته می‌شود. در پی کسب موفقیت‌های ارزشمند فولاد مبارکه در این زمینه، خبرنگار فولاد به سراغ کارشناسان ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم رفته است و چگونگی کسب این موفقیت و اهمیت آن را جویا شده است. ماحصل این گفت‌وگوها را در ادامه می‌خوانید. ابراهیم روح الهی، مهندس فرایند فولادسازی و ریخته‌گری مداوم با تلاش کارکنان ناحیه فولادسازی، مصرف الکترود در کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه در هشت‌ماهه سال ۱۴۰۱ به ۱.۹۷ کیلوگرم به ازای هر تن اسلب تولیدی رسید. این رقم در هشت‌ماهه مشابه سال ۱۴۰۰ به میزان ۲.۱۲۰ کیلوگرم بر تن اسلب بوده و مقایسه آن‌ها نشان‌دهنده کاهش ۹۲/۶ درصدی است. این دستاورد موجب صرفه‌جویی قابل‌توجه ۱۰۰ میلیارد توما..

 • مدیر سایت
  چرا قطع برق و گاز، فقط خط تولید واحدهای فولادی را نشانه گرفته است؟

  به گزارش چیلان ، دکتر علی محمدی، مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران، درگفت‌وگو با چیلان به چالش‌های فولادسازان از جمله صادرات و انرژی اشاره کرد و نسبت به اصراری که دولت بر قطع برق و گاز واحدهای فولادی دارد انتقاد داشت. وی خواستار تعامل دولت با تولیدکنندگان در بحث تنظیم بازار فولاد، تسهیل صادرات و تأمین انرژی و مواد اولیه شد. به گفته این مدیر فولادی، متاسفانه قطع برق، خط تولید شرکت‌های فولادی را نشانه گرفته و چالش‌هایی را برای تحقق ظرفیت تولید و حتی مشکلاتی در حوزه کارگری به وجود آورده است. این در حالی است که باید در نظر داشت که فقط شرکت‌های فولادی قربانی کمبود برق و گاز نباشند و تمام صنایع نظیر پتروشیمی نیز به همان نسبت که برق مصرف می کنند می‌بایست محدودیت برای‌شان اعمال شود.

 • مدیر سایت
  حرکت انقلابی در صنایع ریخته‌گری

  به گزارش چیلان ، دکتر دامادی، مدیر عامل هلدینگ ساتکو در گفت‌وگو با خبرنگار چیلان در خصوص اهمیت تامین انرژی برای صنایع اظهار کرد: تامین انرژی بحث کلیدی در صنعت فولاد و قطعات ریخته‌گری است که نیازمند توجه جدی‌تر است؛ از این رو کمبود انرژی مثل کمبود برق می‌تواند باعث توقف خط تولید شود که این بحران بسیار جدی را برای تولید و اشتغال به همراه دارد. وی تاکید کرد: انرژی الکتریکی در خارج از کشور بر عکس ایران بسیار گران قیمت است این در حالی‌است که ما از این انرژی بهره‌مند نمی‌شویم و بهره وری تولیدات ما به این دلیل اندک است. دامادی، در خصوص فعالیت اصلی هلدینگ ساتکو بیان کرد: ما توسط نیروهای دانش بنیان کلیه خط تولید قالب‌های ریخته‌گری را راه‌اندازی و تولید کردیم که این را می‌توان یک حرکت انقلابی در زمینه صنایع ریخته‌گری به حساب آورد. وی افزود: هدف اصلی ما توسعه اتوماتیک‌سازی صنعت قطعه ریزی در کشور است؛ که با به کارگیری نیروهای جوان و با تکیه بر دانش و اطلاعات آنها این مهم محقق می‌شود.

 • مدیر سایت
  ثبت پنجمین رکورد روزانه تولید کلاف گرم در مجتمع فولاد سبا

  به گزارش چیلان ،بهمن خلیلی مدیر عملیات مجتمع فولاد سبا ضمن اعلام خبر پنجمین رکورد تولید در این مجتمع گفت: کارکنان پرتلاش این مجتمع در تاریخ ۱۰ آذرماه ۱۴۰۱ با تولید ۵۳۸۰ تن کلاف گرم موفق به ثبت رکورد تولید روزانه دیگری شدند. این در حالی است که در این مجتمع از ابتدای سال جاری تا کنون ۳ رکورد ماهانه تولید کلاف گرم نیز به ثبت رسیده است. وی ادامه داد: این رکورد در حالی به ثبت رسید که رکورد قبلی ۵۳۳۶ تن در تاریخ ۶ مهرماه سال جاری محقق شده بود. خلیلی با اشاره به اینکه در افزون بر این رکورد کمّی، از نظر کیفیت هم کلاف‌های تولیدی بالای ۹۹ درصد است، خاطرنشان کرد: افزایش کیفی سطح محصول ارزش این رکورد را دوچندان ساخته است. مدیر عملیات مجتمع فولاد سبا تصریح کرد: در سال «تولید، دانش‌بنیان؛ اشتغال‌آفرین» برای چندمین بار است که رکوردهای روزانه و ماهانه در واحدهای مختلف تولید سبا شکسته می‌شود و این مهم نشان‌دهنده همدلی تمامی کارکنان در بخش‌های تولیدی و پشتیبانی در همه سطوح شرکت فولاد مبارکه است. با توجه به پیوستگی خطوط تولید در سبا، هماهنگی بین خطوط و کنترل فرایند تولید نقش بسزایی در افزایش کمّی و کی..

 • مدیر سایت
  ثبت رکورد تولید روزانه کنسانتره در فولاد سنگان

  به گزارش چیلان ،مدیرکارخانه کنسانتره‌سازی فولاد سنگان با اعلام این خبر گفت: همکاران پرتلاش ما در واحد کنسانتره سازی با تولید ۱۸ هزار و ۶۱۰ تن کنسانتره در روز رکوردی جدید را ثبت کردند. محمد گلی پور با اعلام اینکه این میزان تولید، بالاترین میزان تولید کنسانتره تابحال است، افزود : کارکنان ما توانستند به میزان تولید ۱۸ هزار و ۶۱۰ تن کنسانتره در روز دست یابند که با لطف خدا و همت مردانه موفق به تولید بالاترین میزان تولید کنسانتره از ابتدای راه اندازی تاکنون شدند. وی ادامه داد: کارخانه کنسانتره سازی فولاد سنگان، نخستین کارخانه پنج میلیون‌تنی واحد کنسانتره در شرق کشور است که در کوران تحریم ها و به دست متخصصان داخلی راه اندازی و به بهره برداری رسیده است. مدیر کارخانه کنسانتره سازی یادآور شد،با وجود مشکلات جاری و قطعی برق در تابستان، این شرکت مصمم است با تولید پایدار و با کیفیت در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال افرین، برنامه تولید ۳/۵ میلیون تن کنسانتره را محقق تا گامی ارزشمند در تولید پایدار و مطمئن بردارد. بالاترین رکورد تولید روزانه کنسانتره در حالی بدست آمد که رکورد قبلی تولید روزانه کنس..

 • مدیر سایت
  زیرساخت‌های انرژی از توسعه‌ ایجاد شده در صنعت فولاد عقب افتاده است

  به گزارش چیلان ،مهندس محمد کشانی، مدیر عامل فولاد صنعت بناب و عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفت‌وگوی اختصاصی با چیلان :دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی فولاد در افق چشم انداز ۱۴۰۴ به راحتی امکان پذیر است اما زیرساخت‌های مورد نیاز برای بهره‌برداری از این ظرفیت فراهم نیست که از جمله مهم‌ترین آن‌ها عقب ماندگی زیرساخت‌های انرژی از توسعه ایجاد شده در صنعت فولاد است. لذا برای حل این معضل هم خود واحدهای فولادی باید به میدان بیایند و هم دولت در تعامل با فولادسازان و تشکل ها تصمیمات موثر بگیرد…. اولین همایش_تخصصی_انرژی_در_صنعت_فولاد روز ۲۸ آذرماه با حضور معاونین وزارتخانه های نفت، نیرو و صمت به همراه مدیران شرکت ملی گاز فولاد، شرکت مدیریت شبکه برق، ایمیدرو و شرکت‌های فولادی و معدنی در کنار تشکل‌های تخصصی و شرکت‌های فعال حوزه انرژی برگزار می شود.

 • مدیر سایت
  رفع کمبود ورق سرد در کشور با اجرای طرح‌های توسعه/ ۴۰ هزار تن تولید را به دلیل قطع برق از دست دادیم

  به گزارش چیلان ، غلامرضا خلیقی مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا، در گفت‌وگو با چیلان با اشاره به اجرای طرح توسعه و رسیدن ظرفیت این کارخانه به یک میلیون تن گفت: امیدواریم با ظرفیت جدید شاهد کمبود ورق سرد در کشور نباشیم. به گفته مدیرعامل فولاد غرب آسیا، این شرکت با ظرفیت اسم در هشت ماه ابتدای سال فعالیت داشت اما ۴۰ هزار تن تولید را به دلیل قطع برق از دست داد. وی افزود: با راه‌اندازی نیروگاه در فولاد غرب آسیا، امیدواریم تابستان سال آینده مشکل برق نداشته باشیم. جزئیات این طرح نیروگاهی در همایش_تخصصی_انرژی_در_صنعت_فولاد نیز اطلاع‌رسانی می‌شود. این مدیر فعال فولادی همچنین نقدی به سیاست‌های تنظیم بازار وارد کرد و گفت: سیاست‌هایی که وزارت صمت برای کنترل بازار طرح‌ریزی کرده، شرایط را برای خرید و تامین مواد اولیه کارخانجاتی مثل ما با مشکل مواجهه کرده است. به گفته خلیقی، این‌گونه سیاست‌های اقتصادی منجر به از دست دادن ظرفیت تولید شرکت‌های فولادی و در نتیجه عدم تحقق رشد تولید می‌شود.

 • مدیر سایت
  تایید مجدد محصولات ذوب آهن اصفهان برای صادرات با تمدید گواهینامه CARES

  به گزارش چیلان ،علیرضا رضوانیان معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان در جلسه افتتاحیه این ممیزی که با حضور مدیران مرتبط در سالن جلسات مدیرعامل شرکت برگزار شد، به بیان اقدامات انجام شده در زمینه ارتقاء کیفیت پرداخت و گفت: ذوب آهن اصفهان فراتر از اجرای الزامات استانداردهای مورد بررسی و استقرار و تمدید آنها گام برداشته است. محمد صدری مدیرکیفیت فراگیر ذوب آهن اصفهان نیز گفت: دومین ممیزی مراقبتی بعد از اخذگواهینامهCARES طــی روزهای ۱ و۲ آذر ماه توسط سرممیز موسسه مذکور Yavuz Deveciler از انگلستان و در مدیریت های مرتبط انجام شد که با توجه به عدم مشاهده هیچ گونه عدم انطباقی، گواهینامه CARES تمدید اعتبار شد. وی، گفت: مدیریت های مختلف به ویژه حوزه خرید، برنامه ریزی و مهندسی صنایع، نورد، فولادسازی، امور فنی و برنامه ریزی تولید، اتوماســیون و ارتباطات، بازاریابی و فروش خارجی، روابط عمومی، حراست، فن آوری اطلاعات و دیگر مدیریت های مرتبط در برگزاری موفقیت آمیز این دوره از ممیزی مشارکتی فعال داشتند. سرممیزموسسه CARES نیز با تشریح چگونگی ممیزی انجام شده در قسمت های مختلف شرکت، تلاش گسترده ذوب آه..

 • مدیر سایت
  نیروگاه سمنان پیشران پیشرفت ایران در تولید برق خواهد بود

  به گزارش چیلان ،تامین برق یکی از چالش‌های اصلی برای صنایع است. از همین رو شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با ایجاد شرکت پویا انرژی به این عرصه ورود کرده است و حالا با حضور در پروژه نیروگاه سمنان می‌تواند نقش مهم خود در تامین برق را ایفا کند. قائم مقام مدیرعامل شرکت پویا انرژی در خصوص این شرکت اظهار کرد: این شرکت در سال ۱۳۹۶ کار خود را آغاز کرد، البته پیش‌تر شرکتی در زمینه معدنی بود که با تغییر اسم و اساسنامه، شرکت تولید و توسعه پویا انرژی شکل گرفت. این مجموعه از زمان یاد شده با نیروگاه سمنان و ۲۴.۵ درصد سهام شرکت گهر انرژی سیرجان کار خود را آغاز کرد. اوژن مکری افزود: از آن زمان نیروگاه سمنان با ۷۵.۵ درصد سهام در اختیار پویا انرژی بود که به دنبال اصلاح، تغییر و توسعه نیروگاه بود. نیروگاه سمنان شامل ۲ واحد گازی ساخت شرکت مپنا با ظرفیت ۱۶۲ مگاوات هرکدام که ما در سال ۹۹ تعمیرات اساسی به همراه عملیات ارتقا را در این واحد‌ها انجام دادیم و ظرفیت آن‌ها به ۱۸۳ مگاوات تغییر پیدا کرد. یعنی ۲۱ مگاوات در هر واحد افزایش یافت. وی گفت: در سال ۱۴۰۰، تفاهمنامه‌ای بین وزارت صمت و وزارت نیرو در خص..

 • مدیر سایت
  پیشرفت ۲۰ درصدی طرح تولید بیلت فولاد سفیدشت

  به گزارش چیلان ، مدیر عملیات کارخانه فولاد سفیدشت گفت: هزینه اجرای این طرح حدود ۳۱ میلیون یورو است. ایمان سـلیمانی از بهره برداری این طرح در سال ۱۴۰۳ خبر داد و افزود: ظرفیت اسمی تولید بیلت در این کارخانه سالانه ۸۰۰ هزار تن است. به گفته وی، همچنین واحد فولادسازی و ریخته گری کارخانه فولاد سفیدشت ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با بهره برداری این خط تا پایان سال ظرفیت تولید آهن اسفنجی به دو برابر می‌رسد. وی همچنین گفت: واحد فولادسازی و ریخته گری کارخانه فولاد سفیدشت ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. مدیر عملیات کارخانه فولاد سفیدشت گفت: با بهره برداری این خط تا پایان سال ظرفیت تولید آهن اسفنجی به دو برابر می‌رسد. آقای سلیمانی هزینه اجرای این طرح را ۱۸۰ میلیون یورو دانست. به گفته وی ظرفیت تولید آهن اسفنجی در این کارخانه سالانه ۸۰۰ هزار تن است. مدیرعملیات کارخانه فولاد سفیدشت افزود: با راه اندازی خط تولید واحد فولادسازی و ریخته گری زمینه اشتغال هزار نفر در استان فراهم می‌شود. فولاد مبارکه اصفهان با ۶۵ درصد و ایمیدرو با ۳۵ درصد سهامداران شرکت فولاد سفیددشت هستند.

 • مدیر سایت
  آمادگی ایمیدرو برای کمک به راه اندازی ۷ طرح فولادی

  به گزارش چیلان ،وجیه الله جعفری در جلسه پایش طرح های هفتگانه فولادی که در محل شرکت ملی فولاد ایران و با حضور اعضای هیات عامل ایمیدرو ، معاونان وکارشناسان این سازمان ، مدیرعامل و معاونین شرکت ملی فولاد ایران و مدیران عامل طرح های هفتگانه فولادی برگزار شد با بیان مطلب فوق گفت: مدیران و مجریان طرح ها زمانبندی لازم را برای تکمیل و راه اندازی در دستورکار خود داشته باشند و بر همین اساس هم ما در ایمیدرو با سطح بندی و اولویت بندی نیازها اقدامات لازم برای کمک و مساعدت به طرح ها را انجام می دهیم. رئیس هیات عامل ایمیدرو همچنین خاطر نشان ساخت : مشکلات مالی در همه پروژه ها وجود دارد ولی باید مجری ، مشاور و پیمانکار به یک اجماع برای تعیین نیازهای مالی خود برسند و ما هم درکنارشان خواهیم بود منوط به اینکه همه چیز بصورت مدون و برنامه ریزی شده به ما ارائه شود. توجه به محیط زیست وی با تاکید بر اینکه کمبود آب ، گاز و برق از مشکلات اساسی کشور هست، خاطرنشان ساخت: ما در حال رایزنی با وزارتخانه نیرو و دیگر دستگاه های مسئول هستیم تا کمترین قطعی انرژی های مذکور به واحدهای معدنی و فولادی تحمیل شود ولی باید ای..

 • مدیر سایت
  فرصت‌ها و چالش‌های تولید فولاد سبز

  به گزارش چیلان ، چایچی عنوان کرد: صنعت فولاد جهان ۸ درصد از تقاضای انرژی و در عین حال ۷ درصد از کل دی اکسید کربن تولید شده توسط بشر را تشکیل می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ میلادی، تولید فولاد سبز (بدون انتشار CO۲) به رقابتی شدید بین فولادسازان جهان تبدیل شود. مهم‌ترین اولویت‌ها در تولید فولاد سبز وی ادامه داد: مهم‌ترین تمرکز در زمینه تولید فولاد سبز در درجه اول بر روی تغییر روش تولید از کوره بلند به سمت کوره قوس الکتریکی و در درجه دوم بر روی تولید آهن اسفنجی و فرایند احیا آهن با استفاده از هیدروژن قرار دارد. بی‌شک مهم‌ترین فرصت پیش روی صنعت فولاد در راه رسیدن به فولاد سبز، کاهش قابل ملاحظه حجم گازهای آلاینده و گلخانه‌ای است که در راستای سیاست‌های اقلیمی و تعهدهای جهانی تولید فولاد با کربن صفر از اهمیت بالایی برخوردار است. مدیرعامل فولاد آلیاژی ایران تصریح کرد: بی‌تردید در آینده نزدیک، فولادسازهایی که نتوانند مسیر تولید خود را در راستای فولاد سبز منطبق سازند، در معرض جرایم سنگین و محدودیت‌های میزان تولید و صادرات قرار خواهند داشت. همچنین با توجه به چالش‌های فراوان تأمین انرژی پا..

 • مدیر سایت
  سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری و اجرای بیش از ۲۵۰ پروژه زیست‌محیطی در فولاد مبارکه

  به گزارش چیلان ،رئیس محیط‌ زیست شرکت فولاد مبارکه گفت: تاکنون بیش از ۲۵۰ پروژه در حوزه محیط‌زیست در زمینه کاهش آلاینده‌های هوا، آب، خاک، پسماندها و کاهش مصرف انرژی در فولاد مبارکه اصفهان اجرا شده است. بهنام کاویانی گفت: شرکت فولاد مبارکه برای اجرای پروژه‌های زیست‌محیطی خود تاکنون ۳۰ هزار میلیارد تومان، معادل یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده است. پایش آنلاین و اندازه‌گیری آلاینده‌ها از مهم‌ترین پروژه‌های فولاد مبارکه وی افزود: نصب سیستم مه‌پاش برای کنترل گردوغبار و آلودگی هوا، نصب انواع غبارگیر و پاشش شیر آهک و سیستم رطوبت‌سنجی برای کنترل بیشتر آلودگی هوا، ساخت سایت مدرن و ساماندهی پسماندهای تولیدی از طریق سامانه جامع مدیریت پسماند سازمان محیط‌زیست، مشارکت در برنامه‌های کاهش گازهای گلخانه‌ای، ساخت سالن استاندارد برای نگهداری تجهیزات حاوی روغن اسکارل، ساخت تصفیه‌خانه ۳۷۰۰ مترمکعبی بر ساعت و بازچرخانی پسماندهای صنعتی و شهری، اجرای بزرگ‌ترین پروژه اسمز معکوس کشور با ظرفیت ۳۰۰۰ مترمکعب در ساعت، نگهداری ۱۶۰۰ هکتار فضای سبز برای کاهش دی‌اکسید کربن و دمای هوا در منطقه و اجرای سیستم‌های پای..

 • مدیر سایت
  چرا مجموع صادرات فولاد ایران، ۷.۵ درصد کاهش یافت؟

  به گزارش چیلان ، گزارش آماری ۷ ماهه فولاد کشور که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر شده، حاکی از کاهش ۹ درصدی در صادرات فولاد میانی (شمش و اسلب) و افت ۴ درصدی در صادرات محصولات فولادی (مقاطع طویل و تخت) است که مجموع این دو، یعنی صادرات فولاد میانی و کل محصولات فولادی کاهش ۷.۵ درصدی معادل ۴۵۰ هزار تن نسبت به ۷ ماهه سال ۱۴۰۰ نشان می دهد. یکی از دلایل عمده کاهش صادرات فولاد ایران که طی ماه های اخیر به ثبت رسیده است، به مصوبه جنجالی وضع عوارض صادراتی بر محصولات فولادی کشور در ابتدای سال جاری بر می گردد چرا که اکثریت صادرات فولاد ایران در بخش فولاد میانی است که آن هم به صورت سفارشی صادر می شود یعنی از زمان عقد قرارداد تا ثبت در گمرکات، ۲ تا ۳ ماه زمان می برد و لذا تاثیر آن مصوبه، بلافاصله مشهود نبود و در آمارهای صادرات فولاد ایران از تیر و مرداد ماه به بعد کاملا نمایان شده است. انجمن فولاد در همان روزهای ابلاغ این مصوبه، آن را غیر کارشناسی دانست و نسبت به پیامدهای آن از جمله کاهش صادرات و ارزآوری فولاد کشور هشدار را داد اما متأسفانه توجه به موقع به این هشدار دلسوزانه نشد و فرصت مه..

 • مدیر سایت
  نگاهی به واردات محصولات فولادی در ۷ ماهه امسال

  نگاهی به واردات محصولات فولادی در ۷ ماهه امسال آمار واردات زنجیره فولاد از شمش فولاد تا انواع مقاطع، محصولات فولادی و آهن اسفنجی نشان می‌دهد که علاوه بر صفر شدن واردات آهن اسفنجی و اسلب به کشور، در هفت ماهه امسال میزان واردات مقاطع طویل فولادی بیشترین میزان افت واردات نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ را به خود اختصاص داده، اما کمترین میزان واردات اقلامی فولاد مختص شمش فولاد است که معادل میزان وارداتی سال گذشته آن است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۵ آذر ۱۴۰۱ زمان : ۱۲:۰۳:۳۲ بر اساس آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه، میزان واردات مجموع مقاطع طویل شش درصد کمتر شده اما واردات مقاطع تخت و محصولات فولادی به‌ ترتیب یک و دو درصد نسبت به واردات در هفت ماهه ۱۴۰۰، بیشتر شده است. میزان واردات شمش فولاد تغییری نداشته و واردات آهن اسفنجی همچنان صفر است. بیشترین میزان واردات فولادی در مدت مذکور سال جاری مختص محصولات فولادی معادل ۴۸۵ هزار تن است که نسبت به میزان واردات آن در مدت مشابه سال گذشته معادل ۴۷۹ هزار تن، بیشتر (یک ..

 • مدیر سایت
  زنگ خطر برای صادرات محصولات فولادی ایران به شرق آسیا

  زنگ خطر برای صادرات محصولات فولادی ایران به شرق آسیا یک مقام مسئول دولتی، با ارائه نمودار آماری به بررسی صادرات محصولات فولادی ایران به شرق آسیا پرداخت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۵ آذر ۱۴۰۱ زمان : ۱۱:۵۳:۴۷ در گزارش مدیریت اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو آمده است: افزایش تولید ۴۶ میلیون تنی فولاد درکشورهای اندونزی، مالزی ، ویتنام و فیلیپین در دستور کار همایش فولاد کشورهای جنوب‌شرقی آسیا درمالزی قرار دارد. در بخش دیگری از گزارش امیر صباغ با بیان تقاضای کاهشی فولاد در جنوب‌شرق آسیا آورده است: تولید این میزان فولاد در این چهار کشور به معنای از دست رفتن بازارهای صادراتی و کلیدی فولاد ایران است. در این گزارش همچنین آمده است: میزان واردات فولاد تا هفت سال آینده (۲۰۳۰) از تقاضای ۴۴ درصدی فعلی به ۲۵ درصد می رسد و افزایش تولید فولاد این کشورها به تدریج باعث تعادل درعرضه و تقاضا و افت واردات فولاد منطقه جنوبشرق آسیا خواهد شد. در پایان این گزارش با اشاره به حجم واردات و صادرات کشورهای جنوبشرق آسیا اظهار شده است : این کشورها سال گذشته ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزا..

 • مدیر سایت
  رشد ۹۰ درصدی تولید کنسانتره و ۱۴ درصدی تولید گندله فولاد سنگان تا آبان ۱۴۰۱

  به گزارش چیلان ،شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در ادامه روند تولید مستمر و باکیفیت و با ثبت رکوردهای متعدد، دستیابی به ظرفیت تولید نامی ۵ میلیون تن گندله را در دست تحقق دارد. فولاد سنگان امسال رکوردهای تولید قابل توجهی را در کارخانه گندله و کنسانتره ثبت کرده است. کارخانه گندله‌سازی این شرکت با بیش از ۲۰ درصد از ظرفیت نامی اش فعالیت داشته و تولید در کارخانه کنسانتره سازی نیز علی رغم وجود مشکلات جاری، توانسته ایم از ظرفیت اسمی عبور کنیم. رشد تولید در سایه رکوردها محقق می گردد. معاون بهره برداری فولاد سنگان با اشاره به روند رو به رشد تولید در این شرکت عنوان کرد : فولاد سنگان در شش ماه نخست سال ، با وجود مشکلات ناشی از قطعی خطوط برق و چالش‌های متاثر از آن موفق به تولید بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندله شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، روند رشد بیش از ۱۴ درصد را نشان می دهد و مطمئنا رشد تولید، این نکته مهم را در پی دارد که ، رشد تولید در سایه رکوردها تحقق یافتنی است. شمسی نیا اضافه کرد : همکاران توانمند و جهادگر ما موفق به ثبت سه رکورد تولید ماهیانه گندله شدند که نتیجه این کارتیمی به تو..

 • مدیر سایت
  جزئیات طرح‌های توسعه در فولاد شادگان / برنامه فولاد شادگان برای احداث یک واحد نیروگاهی ۳۶۰ مگاواتی

  به گزارش چیلان ،حسین کهزاد مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان در گفت‌وگو با چیلان با اظهار داشت: فولاد شادگان در نیمه نخست سال ۱۴۰۱، علی‌رغم محدودیت‌های مصرف برق و همین‌طور محدودیت‌های چند روزه مصرف گاز، موفق به تولید بالغ بر ۳۸۰ هزار تن آهن اسفنجی شد. این شرکت یک واحد فولادسازی به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن را نیز در دست احداث دارد که پیشرفت فیزیکی آن تا پایان نیمه نخست سال جاری ۷۳ درصد بوده و در سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد. تأثیر محدودیت‌های مصرف انرژی کهزاد با تشریح جزئیات بیشتر در مورد عملکرد این شرکت گفت: برنامه تولید فولاد شادگان در نیمه نخست امسال، تولید بالغ بر ۴۰۰ هزار تن آهن اسفنجی بود که به دلیل محدودیت‌های برق و قطعی شش‌روزه گازِ کارخانه نتوانستیم به آن دست یابیم. در نیمه دوم سال تمام تلاش خود را خواهیم کرد که این عقب‌ماندگی را جبران کنیم. برنامه تولید سال ۱۴۰۱ مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان خاطرنشان ساخت: برنامه تولید ما در سال جاری، تولید آهن اسفنجی بالغ بر ۸۰۰ هزار تن در سال است. سال گذشته برای نخستین بار با تولید ۸۰۷ هزار تن آهن اسفنجی، تولید فولاد شادگان از ظرفیت اسمی فرات..

 • مدیر سایت
  صادرات ۲۲۶ هزارتن شمش فولادی چادرملو

  به گزارش چیلان ، شرکت معدنی و صنعتی چادر ملو طی ۷ ماهه امسال بالغ بر ۷۹۰ هزار تن شمش فولادی در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رسانده است. معاون بازرگانی چادرملو در گفت و گویی با اعلام این خبر افزود: تولید و صادرات محصولات فولادی چادرملو علاوه بر تضمین سود سهام داران و تامین سرمایه ارزی پروژههای در دست احداث می تواند عامل مهمی در افزایش رقابت پذیری با سایر مشتریان افزایش ثبات در تولید و کسب ارزش افزوده مناسب و اعتبار بخشی به برند شرکت در بازارهای بین المللی باشد. دکتر حسین اطمینان همچنین با اشاره به رشد قابل توجه فروش شمش فولادی چادرملو نسبت به سال گذشته گفت: در ۷ ماهه سال گذشته ۴۶۴ هزار تن شمش فولادی چادرملو در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رسید و امسال طی همین مدت ۷۹۰ هزار تن شمش فولادی فروخته شده است که با ٣٢۶ هزار تن ،افزایش رشد قابل توجه ۷۰ فروش محصول شمش چادرملو را نشان می دهد. وی همچنین افزود شرکت معدنی و صنعتی چادرملو هم اکنون سهم ۱۸% از کل بازار فروش شمش داخلی پس از شرکت فولاد خوزستان را در اختیار دارد .

 • مدیر سایت
  آغاز نهضت تولید فولادهای خاص و پرآلیاژ در فولاد مبارکه

  به گزارش چیلان ، در این جلسه، مدیرعامل فولاد مبارکه پس از استماع گزارش‌های معاونان و مدیران شرکت، تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع ایمنی، توجه همه کارکنان و پیمانکاران شرکت را به رعایت حداکثری دستورالعمل‌های این حوزه جلب می‌کنیم و همچنان تأکید داریم که سلامت کارکنان به‌عنوان اصلی‌ترین سرمایه شرکت از اولویت‌های فولاد مبارکه است. در این خصوص اگرچه عملکردها نشان می‌دهد فرایند به‌درستی در حال انجام است، اما باید پیش‌بینی‌ها، بازرسی‌ها و برنامه‌های جامع‌تری برای ارتقای عملکرد ایمنی داشته باشیم. محمدیاسر طیب‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن ابراز خرسندی از روند روبه‌رشد کیفیت محصولات و همچنین تولید محصولات کیفی و خاص در شرکت اظهار داشت: این روند نشان می‌دهد همه همکاران به ضرورت و مزایای تولید محصولات متنوع کیفی آگاهی پیدا کرده‌اند؛ ازاین‌رو به خاطر داشته باشیم هر محصولی که تولید می‌کنیم باید همچنان منطبق با سفارش و درخواست مشتری و نیاز روز بازار باشد. وی در همین زمینه تصریح کرد: آغاز نهضت تولید فولادهای خاص و پرآلیاژ در فولاد مبارکه بسیار ارزشمند است و گام بلندی در صنعت فولاد کشور به شم..

 • مدیر سایت
  اقدامات گسترده ذوب آهن اصفهان برای برداشت حداقلی آب از زاینده رود

  به گزارش چیلان ،مهندس رخصتی با بیان این که ذوب آهن اصفهان از بدو تاسیس مدیریت مصرف آب را در دستور کار داشته است، گفت: به ویژه در دو دهه اخیر پیشرفت های خوبی در کاهش مصرف آب اتفاق افتاده است. مدیرعامل شرکت افزود: با اجرای پروژه های مختلف و بازچرخانی آب، هیچ گونه خروجی پساب از کارخانه نداریم که خشک بودن لاگن های شرق جاده فولادشهر به زرین شهر گواه بر این امر است. وی با بیان این که مصرف ۲۰ متر مکعب آب برای تولید یک تن چدن در این کارخانه به ۴ متر مکعب کاهش یافته است، گفت: برای مدیریت بهینه مصرف آب، تصفیه خانه مجهزی با به روزترین تجهیزات دنیا در دست احداث است که با بهره برداری از آن در سال آینده، پساب شهر و روستاهای فلاورجان تصفیه خواهد شد. مدیرعامل ذوب آهن با تأکید بر تعامل حداکثری و همسویی با نیاز های جامعه و مدیریت بهینه مصرف آب، تصریح کرد: ذوب آهن از سال ۱۳۴۴ حق آبه تخصیص یافته ای دارد اما بر اساس مسئولیت اجتماعی خود کمتر از ۴۰ درصد از این حق آبه را استفاده کرده ایم و در چند سال آینده نیز برداشت آب از زاینده رود را به میزان آب شرب مورد نیاز کاهش خواهیم داد. علیرضا رضوانیان معاون برنا..

 • مدیر سایت
  رشد ۵ درصدی صادرات آهن و فولاد ایران در ۷ ماهه سال جاری/جزئیات کامل صادرات فولاد میانی، محصولات فولادی و آهن اسفنجی + جدول

  به گزارش چیلان ، در ۷ ماهه نخست سال جاری، صادرات فولاد میانی کشور، ۴ میلیون و ۷۹۹ هزار تن بوده که افزایش ۱۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. از صادرات فولاد میانی، سهم صادرات بیلت و بلوم در ۷ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، ۲ میلیون و ۸۲۲ هزار تن، و سهم صادرات اسلب،۸۶۰ هزار تن بوده است. در ۷ ماهه نخست سال جاری، صادرات اسلب کاهش ۳۶ درصدی را تجربه کرده است و صادرات بیلت و بلوم نیز ۴ درصد افزایش یافته است. وضعیت صادرات محصولات فولادی کل صادرات محصولات فولادی کشور در ۷ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، ۱ میلیون و ۷۸۱ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش ۴ درصدی را نشان می‌دهد. از میان محصولات فولادی، سهم صادرات مقاطع طویل فولادی، ۱ میلیون و ۵۸۰ هزار تن بوده و صادرات این مقاطع در ۷ ماهه نخست سال جاری، ۶ درصد افزایش یافته است. صادرات میلگرد که بیشترین سهم را از میان صادرات کل محصولات فولادی دارد، در ۷ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ۱میلیون و ۴۱۵ هزار تن رسیده است. صادرات مقاطع تخت فولادی نیز با کاهش ۴۶ درصدی به ۲۰۱ هزار تن رسیده است. گفتنی است در ۷ ماهه نخست امسال ص..

 • مدیر سایت
  در «تابستان سرد» بر بازار فولاد ایران چه گذشت؟

  به گزارش « چیلان »، در تابستان امسال، همزمان با سقوط قیمت‌ها در بازار جهانی فولاد، معاملات شمش فولادی در بازار ایران نیز وضعیت مناسبی را تجربه نکرد و کاهش قیمت‌ها باعث شد تا حاشیه سود فولادسازان کاهش یابد و تعداد زیادی از شرکت‌هایی که تنها در حلقه تولید شمش فعال بودند در زیان قرار گرفتند. بازار ورق فولادی نیز وضعیت مناسبی نداشت و قیمت‌ها در این بازار به نرخ‌های اواخر سال ۱۳۹۹ بازگشت! روند سرد معاملات شمش در بورس کالا قیمت میانگین موزون شمش فولادی در بورس کالا که در ابتدای تابستان سال جاری ۱۳۳۵۹ تومان به ازای هر کیلو بود، در هفته آخر شهریور ۱۴۰۱ به ۱۲۷۳۶ تومان به ازای هر کیلو رسید. این بدان معناست که در انتهای شهریور نسبت به ابتدای تابستان سال جاری، قیمت شمش فولادی در بورس کالا ۴.۷ درصد کاهش یافته است. قیمت میانگین موزون شمش فولادی در بورس کالا در ابتدای سال جاری ۱۵۰۶۲ تومان به ازای هر کیلو بود و در پایان ۶ ماهه نخست امسال، قیمت شمش ۲۳۲۶ تومان به ازای هر کیلو معادل ۱۵.۴ درصد کاهش یافت. در نمودار زیر روند حجم و قیمت معاملات شمش در بورس کالا را ببینید: عقب افتادن قیمت شمش در بازار دا..

 • مدیر سایت
  ضربه دامپینگ روسیه و چین بر تولیدکنندگان ورق گالوانیزه در ایران / زیان بیش از ۳ هزار تومانی در هر کیلو تولید ورق گالوانیزه‌

  به گزارش چیلان ، مدیرعامل فولاد تاراز در خصوص تأثیر قیمت‌های جهانی بر درآمد فروش این شرکت گفت: همچون سایر شرکت‌ها، قیمت‌های جهانی بر درآمد فروش شرکت ما که در انتهای زنجیره فولاد قرار داریم، تأثیر داشته است. همانطور که می‌دانید مقادیر فروش انتهای زنجیره فولاد از نظر تناژی با مقادیر میان زنجیره و ابتدای زنجیره قابل قیاس نیست. ما از این جهت که در انتهای زنجیره فولاد و تک‌حلقه‌ای هستیم، ناچاریم با گرفتن ورق سرد آن را تبدیل ‌کنیم و مابقی فرآیندهای بالادست در سایر کارخانجات انجام می‌پذیرد که این امر ما را به شدت آسیب‌پذیر ساخته است. وی ادامه داد: در واقع، کاهش قیمت‌های جهانی خصوصاً باعث شده تا شرکت‌هایی که تنها محصول مرتبط با یک حلقه از زنجیره فولاد را تولید می‌کنند، در معرض فشار قرار بگیرند و فشار مالی بزرگی به شرکت‌های تولیدکننده ورق گالوانیزه وارد شده است. دامپینگ روسیه و چین مدیرعامل فولاد تاراز در خصوص مشکلات موجود در حوزه تولید ورق گالوانیزه بیان داشت: متاسفانه با توجه به شرایط نامناسبی که در بازار به وجود آمده ما با رکود و کاهش قیمت‌ها مواجه شده‌ایم. این کاهش قیمت و رکود عمدتاً به ..

 • مدیر سایت
  دستگاه برش اسلب با موفقیت در خط تولید فولاد خوزستان نصب شد

  به گزارش چیلان ، محمد‌مهدی شریف‌شاذیله در ادامه گفت: یکی از مشتریان درون‌استانی فولاد خوزستان، شرکت نورد و لوله اهواز است. اسلب مورد نیاز این شرکت، عرض ۶۰۰ است. با توجه به اینکه اسلب تولیدی فولاد خوزستان عرض ۱۲۵۰ است، تصمیم گرفته شد، با استفاده از دستگاه برش، اسلب مورد نیاز شرکت نورد در مبدأ برش داده شود. کار نصب از اواخر شهریورماه آغاز شد و با همکاری مجدانه‌ی واحدهای خرید، ساختمانی، ماشین‌آلات و به محوریت فولادسازی در کمتر از چهل روز دستگاه برش اسلب که تولید داخل کشور است، خریداری و از ابتدای آبان‌ماه راه‌اندازی شد. دستگاه دوم هم از ابتدای آذرماه در مدار قرار می‌گیرد. مدیر بخش فولادسازی کاهش چشم‌گیر هزینه‌‌های حمل و نقل را از جمله نتایج اجرای طرح نام برد و افزود: پیش از اجرای طرح، هر تریلر تنها یک اسلب به وزن ۱۵ تُن را به مقصد شرکت نورد لوله اهواز حمل می‌کرد، در صورتی که، پس از برش هر تریلر قادر به حمل سه اسلب برش‌خورده به وزن ۲۲.۵ تُن است و این شرایط یعنی کاهش ۳۳ درصدی هزینه‌های حمل و نقل و افزایش تُناژ انتقال. از طرفی شمش برش‌خورده به راحتی در خط تولید کارخانه مقصد بارگذاری می‌شود..

 • مدیر سایت
  احتمال قطع گاز صنایع فولادی از آذر / فولاد و پتروشمی در اولویت قطع گاز

  به گزارش چیلان ، محمدرضا جولایی مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران خبر از قطعی گاز صنایع داده و گفته است: در صورت عدم کاهش مصرف گاز خانگی و تجاری احتمال قطع گاز صنایع و اعمال محدودیت بیشتر برای نیروگاه‌های کشور وجود دارد. جولایی با بیان اینکه درحال حاضر اعمال محدودیت برای صنایع فولاد و پتروشیمی در اولویت است گفت: میزان اعمال محدودیت بستگی به افزایش مصرف خانگی و تجاری دارد، پیش‌بینی ها نیز حکایت از این دارد که طی یک هفته آینده هوا سردتر شود در قبال این سرد شدن اگر مصرف افزایشی باشد شروع محدودیت‌ها استارت می‌خورد.

 • مدیر سایت
  کاهش قیمت فولاد در بازارهای جهانی چه تبعاتی برای شرکت‌های ایرانی دارد؟ / چه صنایعی بیشتر در معرض آسیب‌اند؟ / آیا زمان وضع تعرفه‌ بر روی واردات است؟

  به گزارش چیلان ،مدیر فروش داخلی شرکت فولاد مبارکه اصفهان اظهار داشت: کاهش قیمت‌ها در بازار داخلی در حالی صورت گرفته که بسیاری از مصرف‌کنندگان ورق فولادی، این محصول را با قیمت قبل خریداری کرده‌اند و یک انتظار تورمی نیز مثل سال‌های قبل را داشته‌اند. چنین وضعیتی باعث شده تا موجودی ورق در انبارها بیش از میزان مصرف روزانه شود و صنایع پایین‌دست با مسئله کاهش قیمت مواد اولیه و به تبع آن، افت قیمت محصولات نهایی روبرو شوند. این تنش البته در تمامی جهان وجود دارد و بازار ایران نیز از این شرایط مستثنی نیست. قیمت‌ها در حال کف‌سازی تاجمیر ریاحی در خصوص وضعیت فعلی قیمت‌ها در بازار ورق افزود: این قیمت‌ها نیاز به یک کف‌سازی دارد. موجودی‌ای نیز که با قیمت‌های بالا خریداری شده، باید به‌صورت کالای نهایی در بازار فروخته شود تا در نهایت بازار از یک نقطه شروع جدید، آغاز به کار کند. امیدواریم قیمت‌های فعلی قیمت‌های کف بازار باشد تا کاهش بیشتر از این را در بازارهای جهانی و در کشور خودمان نداشته باشیم. به تأخیر انداختن خریدها به علت مذاکرات احیای برجام مدیر فروش داخلی شرکت فولاد مبارکه اصفهان در خصوص تبعات..

 • مدیر سایت
  تولیدکنندگان ورق گالوانیزه در آستانه ورشکستگی

  مهندس حمید شجاعی در گفت و گو با « چیلان » در خصوص قیمت‌های بازار و مشکلات پیش آمده به دلیل کاهش قیمت‌ها گفت: شرکت‌های تولیدکننده ورق گالوانیزه‌ چند ماهی است که با مشکلات ناشی از قیمت‌های دستوری حاکم بر بازار دست و پنجه نرم می‌کنند. این قیمت‌های دستوری به دلیل اختلافی که با قیمت تمام‌شده شرکت‌های تولیدکننده ورق گالوانیزه‌ دارد، باعث ضرر تولیدکنندگان این محصول شده‌ است. احتمال بیکار شدن کارگران بخش تولید ورق گالوانیزه مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری ادامه داد: پیرو این مسائل، تولیدکنندگان ورق گالوانیزه‌ جلسات مشترکی با هدف رفع این مشکلات داشته‌اند. در این جلسات تلاش شده تا هم منافع مصرف‌کنندگان و هم منافع تولیدکنندگان مدنظر قرار گیرد. به‌هرحال در هر کدام از شرکت‌های تولیدی، تعدادی کارگر و کارمند مشغول به کار هستند و به واسطه این‌کار و تولید، امرار معاش می‌کنند. باید در نظر داشته باشیم که اگر روال به همین شکل ادامه پیدا کند ممکن است تعداد بسیاری از این کارگران و کارمندان به سبب تعطیلی کارخانه‌ها، از کار بی‌کار شوند. وی تصریح کرد: این اتفاق (یعنی تعطیلی کارخانجات) برخلاف استر..

 • مدیر سایت
  الزام صادرکنندگان محصولات فولادی به دریافت گواهی صادراتی از بورس کالا

  به گزارش چیلان ،سیف‌الله امیری اظهار کرد: فعالان صادراتی و افراد حقیقی و حقوقی که قصد صدور کالاها، محصولات و تولیدات فولادی خود را به بازارهای هدف صادراتی دارند، باید گواهی صادراتی اخذ کنند. اخذ گواهی صادراتی بر اساس ابلاغیه و مصوبه کمیته مدیریت بازار وزارت صمت صادرمی‌شود. مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت افزود: تمام صادرکنندگان محصولات فولادی باید به مدت دو هفته یعنی از ۲۱ آبان ماه تا ۵ آذر برای صادرات انواع محصولات خود از بورس کالا گواهی صادراتی اخذ کنند. وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح صدور کالاهای کیفی به کشورهای مقصد است، گفت: اخذ گواهی صادراتی از صادرات محصولاتی که از کف بازار جمع می‌شد و کیفیت پایینی داشت، به دیگر کشورها جلوگیری می‌کند و در واقع، سوپاپ اطمینان کیفی برای محصولات فولادی ایران است. امیری با بیان اینکه محصولات صادراتی ابتدا به بورس کالا عرضه خواهد شد، اعلام کرد: بر اساس کف عرضه محصولات فولادی به بورس کالا، هر تولیدکننده‌ای که کالا یا محصول خود را به بورس کالا عرضه کرده باشد، می‌تواند محصول خود را به کشورهای هدف صادراتی صادر کند. به گفته وی، این طرح به طور..

۱۳۸۵ © کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آرتین پولاد محفوظ است.

بالا