• مدیر سایت
  مدیرعامل گروه صنعتی تهران شرق مطرح کرد/کیفیت بالای محصولات شرکت فولاد مبارکه نسبت به مشابه خارجی

  به گزارش چیلان ، محمود صابری، مدیرعامل گروه صنعتی تهران شرق اظهار کرد: محصولات شرکت فولاد مبارکه در مقابل محصولات خارجی از کیفیت مطلوبی برخوردار است. وی افزود: گروه صنعتی تهران شرق مصرف‌کننده انواع محصولات شرکت فولاد مبارکه اعم از انواع ضخامت‌های ورق گرم و مقداری هم از ورق‌های سرد است؛ اما بیشتر مصرف این گروه صنعتی، ورق‌های ساختمانی شرکت فولاد مبارکه است که کیفیت بسیار بالایی دارد. مدیرعامل گروه صنعتی تهران شرق تصریح کرد: ظرفیت اسمی تولید در گروه صنعتی تهران شرق ۹۰۰ هزار تن در سال است، اما متأسفانه با توجه به سهمیه‌بندی عرضه ورق در یک سال گذشته با کمتر از ۱۰ درصد ظرفیت اسمی به فعالیت مشغول هستیم. شایان ذکر است که در اردیبهشت‌ماه سال جاری، هم‌زمان با رشد چشمگیر تولید شرکت، بالاترین بازده کیفی محصولات شرکت در نواحی فولادسازی، نورد گرم، نورد سرد و فولاد سبا به دست آمد که منجر به کسب رکورد ۹۱ درصد در کل شرکت و بهبود ۲درصد نسبت به سال قبل شد که در شرکت فولاد مبارکه رکورد محسوب می‌شود.

 • مدیر سایت
  نتیجه معاملات ورق گرم فولاد مبارکه در بورس کالا

  به گزارش چیلان ، امروز دوشنبه ۳۱ خرداد، ۱۲۰ هزار و ۱۰ تن ورق گرم ورق تولیدی شرکت #فولاد مبارکه در بورس کالا معامله شد. معاملات ورق گرم فولاد مبارکه امروز در قیمت میانگین ۲۰۴۷۱ تومان به ازای هر کیلو، ۵.۸ درصد بالاتر از قیمت پایه انجام شد. قیمت میانگین ورق گرم فولاد مبارکه در معاملات پیشین ۲۱۱۷۴ تومان به ازای هر کیلو بود و امروز قیمت میانگین نسبت به قیمت میانگین پیشین ورق گرم فولاد مبارکه، ۳.۳ درصد کاهش یافت. امروز عرضه ۱۲۰۱۰ تن ورق گرم شرکت فولاد مبارکه با تقاضای خوب ۱۷۵۲۳۰ تنی روبرو شد. ارزش کل معاملات ورق‌ تولیدی فولاد مبارکه در بورس کالا ۲۴۵۷ میلیارد تومان بود. در جدول زیر نتایج معاملات فولاد در بورس کالا را ببینید. اطلاعات معامله نظیر قیمت میانگین، قیمت پایه، میزان تقاضا و … در این جدول قابل مشاهده است.

 • مدیر سایت
  مدیرعامل فولاد سنگان خبر داد / افزایش تولید گندله در فولاد سنگان

  به گزارش چیلان ، مدیرعامل فولاد سنگان در مورد عملکرد تولید شرکت گفت: فولاد سنگان در سال ۹۹ مطابق با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و در راستای اهداف تولیدی و همچنین همسویی با شعار سال در زمینه جهش تولید، اهم فعالیت‌ها و توجه خود را به بخش تولید معطوف و در راستای جلوگیری از خام ‌‌فروشی و باهدف تکمیل زنجیره ارزش در تولید فولاد حرکت کرد. علی امرایی با اشاره به اقدامات شاخص شرکت در حوزه تولید افزود: این شرکت موفق به تولید بیش از ۳میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندله در سال ۹۹ شد که نسبت به سال قبل رشد ۳۴درصدی تولید را نشان داده است. مدیرعامل فولاد سنگان، دستیابی به رکوردهای روزانه، ماهانه و سالانه، تسریع در تامین تجهیزات خارجی پروژه کنسانتره، تکمیل فعالیت‌ها و افتتاح پروژه کنسانتره‌سازی و… از دیگر اقدامات شاخص این شرکت در حوزه تولید برشمرد. وی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ به‌عنوان سال پشتیبانی و اهمیت تولید تصریح کرد: ظرفیت واحد گندله‌سازی فولاد سنگان ۵ میلیون تن در سال است که در این راستا واحد گندله‌سازی برای تولید این مقدار گندله آمادگی لازم را دارد. بنا براین با توجه به امکانات و زیرساخت‌های م..

 • مدیر سایت
  فولاد مبارکه در بین ۵۰ تولیدکننده بزرگ فولاد جهان در سال ۲۰۲۰

  به گزارش چیلان ، بر اساس فهرست منتشر شده درخصوص میزان تولید ۱۳۷ فولادساز بزرگ جهان در سال ۲۰۲۰، مشاهده می‌کنیم که نام ۳ شرکت فولادسازی ایرانی (فولاد خوزستان، فولادمبارکه، ذوب‌آهن اصفهان) در میان آنها قرار گرفته که بهترین رتبه نیز از آن شرکت فولادمبارکه بوده است. شرکت فولاد مبارکه طی سال ۲۰۱۹ میلادی در رتبه ۴۶ جهان قرار داشت و در سال ۲۰۲۰ نیز کماکان این رتبه را حفظ کرد؛ به این شکل که میزان تولید خود را از ۹ میلیون و ۱۲۰هزارتن در سال ۲۰۱۹ به ۹میلیون و ۸۴۰ هزارتن رساند تا همچنان در رتبه ۴۶ و در میان ۵۰ شرکت بزرگ تولیدکننده فولاد در جهان باقی بماند. (شرکت Baowu iron&Steel از کشور چین با تولید ۱۱۴میلیون و ۲۵ هزارتن رتبه اول تولید در سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است.) فولاد مبارکه بالاتر از کوبه استیل ژاپن قرار گرفت نکته جالب درخصوص جایگاه شرکت فولاد مبارکه در مقایسه با برخی از رقیبان این شرکت در آسیاست. برای مثال شرکت کوبه استیل ژاپن به عنوان یکی از برندهای معروف در صنعت فولاد که سال ۲۰۱۹ رتبه ۵۸ را داشت در سال ۲۰۲۰ به رتبه ۶۵ نزول کرده و میزان تولید به ثبت رسیده توسط این شرکت در سال گ..

 • مدیر سایت
  نقش فولاد در مدل مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور

  به گزارش چیلان ،علی امرائی افزود: این مدل کاملا دانش محور بوده و منطبق بر نقشه راه عملی و تحقیقاتی می باشد. در این مدل جامع، کل روستاهای هر شهرستان مورد نظر بوده و قرار است یک الگوی جامعی از مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی خراسان رضوی در شهرستان خواف به عنوان پایلوت عملیاتی گردد. وی گفت: در اجرای این مدل، ابتدا نیروهای بومی تحصیل کرده به عنوان تسهیلگران این طرح در خواف انتخاب شدند. سپس ستاد طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی شهرستان خواف با حضور اضلاع آن شامل کارگزاران حاکمیتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معین اقتصادی و نمایندگان جامعه محلی راه اندازی گردید. که کلیه اقدامات نیز با نظارت عالیه امام جمعه محترم شهرستان خواف و دستگاه قضایی شهرستان پیگیری می شود. وی افزود: از اقدامات آتی در طرح مثلث اقتصادی، برگزاری کارگاه های مشارکتی با حضور اضلاع مثلث و نمایندگان کانون های آبادانی و پیشرفت روستایی است که در نهایت این کارگاه ها منتج به شناسایی پروژه ها و طرح های عملیاتی در حوزه های اجتماعی و فرهنگی، زیرساختی، آموزشی مهارتی، طبیعی و محیط زیستی و اشتغال و کسب و کار خواهد شد.

 • مدیر سایت
  همزمان با سالگرد پیوستن مجتمع فولاد سبا به شرکت فولاد مبارکه عنوان شد

  به گزارش چیلان ، عطایی پور، تصریح کرد: ظرفیت این مجتمع ۷۰۰ هزار تن در سال تعریف شده بود که با توانمندی مدیران، کارشناسان و مردان پرتلاش شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا و با انتقال دانش فنی، تکنولوژی‌های موردنظر، اجرای طرح‌های توسعه و انجام اصلاحات موردنیاز در طول چند سال به ظرفیت ۱.۴ میلیون تن رسید. مدیر مجتمع فولاد سبا افزود: به‌منظور افزایش و تکمیل زنجیره تولید و پشتیبانی از آن، پروژه‌های بزرگی در فولاد سبا در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده است که برخی از آن‌ها به این شرح است: راه‌اندازی واحد مگامدول شهید شهبازی با ظرفیت تولید ۱.۵ میلیون تن آهن اسفنجی در سال؛ واحد اکسیژن سبا شامل دو پلنت ۱۰ هزار متر مکعب بر ساعت تولید گاز اکسیژن و سایر گازهای صنعتی؛ راه‌اندازی توسعه پست ۴۰۰ سبا؛ راه‌اندازی طرح توسعه خط دوم فولادسازی و ریخته‌گری؛ راه‌اندازی نیروگاه CHP سبا با ظرفیت ۲۸ مگاوات؛ راه‌اندازی تصفیه‌خانه آب سبا با ظرفیت ۲۱۰۰ مترمکعب بر ساعت و تصفیه‌خانه پساب با ظرفیت ۷۵۰ مترمکعب بر ساعت؛ راه‌اندازی و بهره‌برداری از راه‌آهن سبا. مجتمع فولاد سبا با داشتن نیروی مجرب و کارآمد توانسته ب..

 • مدیر سایت
  موانع تولید در زنجیره فولاد چیست؟/ پیشنهادات یک تولیدکننده برای مانع‌زدایی و پشتیبانی‌ از تولید

  مدنی‌فر در خصوص عدم ارائه مشوق‌های تولیدی، با اشاره به فضای کسب و کار در یک دهه گذشته، هزینه‌های تولید و مشکلات متعدد که باعث کاهش ظرفیت در این بخش گردیده به خبرنگار چیلان گفت: ارائه مشوق‌های لازم از قبیل، افزایش سهمیه سنگ و کلوخه مورد نیاز به عنوان مواد اولیه، کاهش هزینه فروش سنگ به کارخانه‌های فراوری و گندله‌سازی و مشوق‌های مالیاتی و کاهش هزینه‌های حامل‌های انرژی، می‌تواند به‌عنوان مشوق برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شود و به افزایش تولید کمک کند. مشکلات ارزی و نظام بانکی مدیرعامل سیمیدکو در رابطه با مشکلات ارزی، نظام بانکی (LC)، عدم پشتیبانی مستمر از تولید و افزایش تعمیرات اضطراری و همچنین کندی پیشرفت پروژه‌های توسعه‌ای و زیر ساختی خاطرنشان کرد: این امر نیازمند تسهیل فرآیند انتقال ارز به تأمین‌کنندگان است تا منجر به رفع تعهدات ارزی کارفرمایان و تولیدکنندگان گردد. به گفته مدنی فر، در حال حاضر با توجه به مشکلات این بخش، در شرایط تحریم و عدم تامین قطعات مورد نیاز از خارج از کشور، نیازمند توسعه جدی، توجه به شرکت‌های دانش بنیان و حمایت ویژه از ساخت داخلی تجهیزات و بومی‌سازی در راستای..

 • مدیر سایت
  تولیدکنندگان آهن اسفنجی هم به ارز صادراتی نیاز دارند

  به گزارش چیلان ، علیرضا زاهدیان مدیر عامل فولاد غدیر نیریز گفت: تولیدکنندگان آهن اسفنجی نیز مانند همه واحدهای تولیدی کشور برای استمرار فرآیند تولید به قطعات یدکی نیاز دارند. هر چند تولیدکنندگان آهن اسفنجی به بومی سازی روی آورده اند و در قالب نهضت ساخت داخل ، سعی کرده اند ارزبری فرآیند تولید را کاهش دهند اما با این وجود، شکی نیست که همچنان باید بخشی از قطعات یدکی از خارج تأمین شود و ساخت داخل برخی از قطعات ممکن است به گذشت زمان نیاز داشته باشد. وی ادامه داد: لذا برای تداوم تولید پایدار، واحدهای تولیدکننده آهن اسفنجی هم باید همچون سایر بخش های صنعت و اقتصاد کشور به ارز دسترسی داشته باشند تا بتوانند قطعات یدکی موردنیاز خود را تأمین کنند وی گفت: از آنجا که کشور در شرایط ویژه تحریمی قرار دارد، دولت ممکن از آنهای بالاتری داشته باشد و تأمین نیاز ارزی تولیدکنندگان آهن اسفنجی برای دولت در اولویت های نخست قرار نداشته باشد. لذا باید ضمن ثبات در مقررات و سیاست ها برای تولیدکنندگان آهن اسفنجی نیز سهمیه صادرات لحاظ شود تا آنها بتوانند محصولات خود را در بازارهای صادراتی به فروش برسانند و ارز موردنی..

 • مدیر سایت
  مدیریت بهینه ضایعات تولید لازمه افزایش بهره وری است

  به گزارش چیلان ، محمود ارباب زاده مدیرعامل فولاد سفید دشت گفت: یکی از دغدغه های اصلی مجموعه فولاد سفیددشت همچون سایر واحدهای تولیدی در زنجیره فولاد به ویژه احیاء مستقیم، مدیریت بهینه ضایعات تولید با در نظر گرفتن الزامات زیست محیطی است که راه اندازی واحد بریکت سازی (تبدیل نرمه و غبار حاصل از فرآیند تولید آهن اسفنجی به بریکت سرد قابل استفاده در کوره ذوب) علاوه بر تحقق این مهم، گامی اساسی در راستای ارزش آفرینی و افزایش بهره وری تولید خواهد بود و یک پروژه مهم در راستای نهضت کاهش بهای تمام شده تولید محسوب می شود. وی افزود: علاوه بر این تطابق با تحولات سریع فناوری و تکنولوژی یکی دیگر از دغدغه های مجموعه فولاد سفید دشت است که با توجه به اهمیت فناوری اطلاعات در صنایع امروزی، پروژه دیتاسنتر فولاد سفید دشت در این خصوص در نظر گرفته شده که به بالا بردن امنیت اطلاعات های جاری در شرکت در کنار تامین زیرساخت مناسب برای سرویس های فناوری اطلاعات مجموعه کمک خواهد کرد و آمادگی لازم برای تحول دیجیتال و قرار گرفتن شرکت در مسیر انقلاب صنعتی نسل چهارم را فراهم خواهد نمود.

 • مدیر سایت
  ظرفیت تولید شمش فولاد استان اردبیل ۲ برابر افزایش می‌یابد

  ظرفیت تولید شمش فولاد استان اردبیل ۲ برابر افزایش می‌یابد استاندار اردبیل گفت:چهار واحد تولید شمش فولاد در استان فعال است که این واحدها در حال افزایش ظرفیت تولید تا سقف۲ برابر هستند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۲:۱۹:۰۱ اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در جریان بازدید از واحدهای تولیدی اردبیل تصریح کرد: اکنون ۳۰۰ هزار تن شمش فولاد در استان تولید می‌شود و با اقدامات توسعه‌ای که از سال گذشته شروع شده این میزان تولیدات تا سال آینده به ۶۰۰ هزار تن می‌رسد. وی در بازدید از واحد آرتام سوله گفت: این واحد ۵۰ هزار تن شمش در سال تولید می‌کند که با توسعه فاز فعالیت خود میزان تولید را تا چهار ماه آینده به ۱۲۰ هزارتن و تا پایان سال به ۱۷۰ هزار تن افزایش می‌دهد. استاندار اردبیل اظهار کرد: ۱۵۰ نفر در این واحد مشغول کارند که ۱۲۰ نفر هم در فاز دوم به این تعداد افزوده می‌شود. بهنامجو تامین برق را مشکل این واحد عنوان کرد و از انجام توافقات برای تامین ۱۵ مگاوات برق مورد نیاز این واحد تا هفته آینده خبر داد. وی در ادامه به بازدید از واحد تولید کارتن از ..

 • مدیر سایت
  حفظ ثبات بازار فولاد با فرمول افزایش عرضه در بورس کالا

  حفظ ثبات بازار فولاد با فرمول افزایش عرضه در بورس کالا منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه تاکید وزارت صمت عرضه محصولات فولادی در بورس کالا و پرهیز از فروش در بازار آزاد است گفت: با فرمول افزایش عرضه می توان شاهد حفظ ثبات در بازار داخلی بود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۲:۱۷:۳۳ منصور یزدی زاده افزود: در حال حاضر ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد خراسان و عمده شرکت‌های بزرگ فولادی کف عرضه‌ها را رعایت می‌کنند ولی لازم است که سایر شرکت‌ها نیز به درستی این رعایت را کف عرضه‌ها را انجام دهند. وی با تاکید بر این نکته که منوط کردن صادرات فولاد به رعایت کف عرضه برای جلوگیری از تنش در بازار داخلی زمانی تاثیر مثبت دارد که توسط همه واحدها رعایت شود گفت: مسئله مورد تاکید وزارت صمت هم عرضه محصولات فولادی در بورس کالا و پرهیز از فروش در بازار آزاد است تا سایر واحدها هم به میدان بیایند و با فرمول افزایش عرضه در بورس کالا بتوان ثبات در بازار داخلی را حفظ کرد. لذا اگر همه شرکت‌های فولادی محصولاتشان را در ب..

 • مدیر سایت
  رشد ۱۴۶ درصدی صادرات فولاد شرکت‌های بزرگ

  رشد ۱۴۶ درصدی صادرات فولاد شرکت‌های بزرگ بررسی آمار عملکرد واحدهای بزرگ فولادی کشور حاکی از صادرات یک میلیون و ۱۴۰ هزار و ۶۱۴ تنی فولاد این شرکت‌ها و رشد ۱۴۶ درصدی آن در هم‌سنجی با پارسال است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۲:۲۰:۲۶ بر اساس آمار شرکت‌های ذوب آهن و فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، فولاد اکسین، فولاد هرمزگان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد آذربایجان، فولاد خراسان، فولاد کاوه جنوب، صبا فولاد، فولاد بناب، جهان‌فولاد سیرجان، سنگ‌آهن چادرملو و فولاد کویر، همچنین حاکی از صادرات ۶۳۲ هزار و ۶۳۳ تنی آنها در اردیبهشت‌ماه است. آمار صادرات فولاد این شرکت‌ها در دومین ماه از سال ۱۴۰۰ در مقایسه با اردیبهشت‌ماه ۹۹ رشد ۱۸۷ درصدی نشان می‌دهد. در دو ماهه نخست امسال بیشترین میزان صادرات فولاد توسط شرکت فولاد خوزستان با ۳۴۱ هزار و ۱۸۷ تن انجام شد و پس از آن ذوب آهن اصفهان با ۲۱۳ هزار و ۸۷۳ تن و فولاد مبارکه با ۱۰۶ هزار و ۳۲ تن در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. بررسی آمارهای گمرک و تجارت خارجی همچنین حاکی است بیشترین رشد صادرات در ای..

 • مدیر سایت
  افزایش تولید آلومینا، کاهش ارزبری برای صنعت آلومینیوم دارد

  افزایش تولید آلومینا، کاهش ارزبری برای صنعت آلومینیوم دارد رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: افزایش تولید آلومینا در کشور، کاهش ارزبری برای صنعت آلومینیوم در بر دارد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۲:۳۷:۰۷ وجیه اله جعفری، پیش از امضای قرارداد تولید آلومینا از ماده معدنی نفلین در حضور وزیر صنعت معدن و تجارت سخن می‌گفت، تصریح کرد: در حال حاضر کشورمان سالانه به ۱.۵ میلیون تن پودر آلومینا نیاز دارد که بخش عمده ای از آن از طریق واردات تامین می‌شود. وی ادامه داد: طبق قرارداد با قرارگاه خاتم، در فاز نخست پروژه سالانه۷۰ هزار تن پودر آلومینا از ماده معدنی نفلین سینیت در شهرستان سراب تولید می شود که تاثیر قابل ملاحظه ای در خروج ارز از کشور می‌گذارد. جعفری یادآور شد: تولید فعلی آلومینا در کشور سالانه به ۲۵۰ هزار تن می‌رسد از این رو ضروری است که زمینه افزایش تولید این ماده فراهم آید. معاون وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد: پیش بینی شده در صورت امکان، تولید آلومینا از نفلین در فازهای توسعه به ۲۰۰ هزار تن در سال افزایش یابد. وی ارزش فاز نخ..

 • مدیر سایت
  اختصاص یافتن بیشترین میزان صادرات به زنجیره فولاد

  اختصاص یافتن بیشترین میزان صادرات به زنجیره فولاد بیشترین میزان صادرات در این مدت مربوط به زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط با ۴۰۶ میلیون و ۳۴۸ هزار دلار بود که ۶۰.۸ درصد صادرات را به خود اختصاص داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۳:۳۵:۰۹ در نخستین ماه سال جاری بیش از چهار میلیون و ۳۹۳ هزار تن انواع محصولات حوزه معدن و صنایع معدنی به ارزش ۶۶۷ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۳۴۷ دلار صادر شد. بیشترین میزان صادرات در این مدت مربوط به زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط با ۴۰۶ میلیون و ۳۴۸ هزار دلار بود که ۶۰.۸ درصد صادرات را به خود اختصاص داد. صادرات زنجیره فولاد در مقایسه با فروردین‌ماه پارسال رشد ۲۰۳ درصدی داشته است. رتبه دوم صادرات در این مدت به مس و محصولات پایین‌دستی رسید. کارخانجات ایرانی در فروردین‌ماه بیش از ۵۵ میلیون و ۶۸۰ هزار دلار مس و محصولات پایین‌دستی صادر کردند که حاکی از رشد ۱۷۷ درصدی است. همچنین «سایر معدن و صنایع معدنی» با ۵۴.۸ میلیون دلار (رشد ۲۵۶ درصدی)، زنجیره سیمان با ۴۴.۵ میلیون دلار (رشد ۶۵ درصدی)، زنجیره آلومینیو..

 • مدیر سایت
  قیمت فولاد عرضه شده در داخل حدود ۳۴ درصد بیش از نرخ جهانی است

  قیمت فولاد عرضه شده در داخل حدود ۳۴ درصد بیش از نرخ جهانی است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه قیمت فولاد عرضه شده به مردم حدود ۳۴ درصد بیش از نرخ جهانی است، گفت: برخی از واحدهای تولیدی خریدار فولاد از بورس، به معنای واقعی تولید نداشته و محصولات فولادی خریداری شده را می‌فروشند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۳:۱۷:۲۱ سیدجواد حسینی کیا، با انتقاد از نابسامانی بازار فولاد و گرانی میلگرد، گفت:یکی از دلایل این نابسامانی را باید وجود معافیت مالیاتی دانست، این امر موجب می‌شود که تولیدکنندگان فولاد، محصولات خود را به جای عرضه در بازار به سمت صادرات هدایت کنند. نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر تولید فولاد کشور حدود ۳۰ میلیون تُن بوده اما مصرف واقعی کشور بین ۱۲ تا ۱۴ میلیون تن است در واقع نیمی از محصولات فولادی تولید شده در کشور، مازاد است. وی با بیان اینکه قیمت فولاد عرضه شده به مردم حدود ۳۴ درصد بیش از نرخ جهانی است، اضافه کرد: معافیت مالیاتی به جای آنکه در انتهای زنجیره فولاد باشد در ابتدای آن قرا..

 • مدیر سایت
  تولیدکنندگان آلومینیوم همچنان بر مدار افزایش تولید

  تولیدکنندگان آلومینیوم همچنان بر مدار افزایش تولید آمار منتشر شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از وضعیت تولید آلومینیوم طی دو ماه نخست سال جاری نشان می‌دهد که چهار کارخانه اصلی تولیدکننده آلومینیوم کشور بالغ بر ۸۶ هزار تن شمش آلومینیوم تولید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد ببیشتر است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۳:۳۹:۰۰ طبق آمار چهار شرکت تولیدکننده آلومینیوم طی فروردین و اردیبهشت ماه امسال ۸۶ هزار و ۲۱۶ تن شمش تولید کرده‌اند که در مقایسه با ۶۴ هزار و ۶۸۹ تن تولید شده در دو ماه نخست سال ۱۳۹۹، رشد ۳۳ درصدی داشته است. از میزان مذکور شمش آلومینیوم تولید شده، ایرالکو ۳۰ هزار و ۲۷۸ تن، المهدی ۳۰ هزار و ۱۲۹ تن، سالکو ۱۹ هزار و ۶۶۴ تن وآلومینای ایران ۶۱۴۵ تن تولید داشته‌اند. تولید ماده‌ اولیه آلومینا ۵۲ درصد رشد کرد اما خود آلومینا ۸ درصد افت کرد شرکت آلومینای ایران در دو ماه نخست سال جاری حدود ۱۶۹ هزار و ۱۱۸ تن بوکسیت تولید کرده که نسبت به دو ماه نخست سال گذشته ۵۲ درصد افزایش تو..

 • مدیر سایت
  ثبات در بازار فولاد با عرضه اختصاصی ورق گرم برای نوردکاران ورق سرد

  به گزارش چیلان ، نوید ایزدپناه افزود: در ماه‌های گذشته شاهد رقابت شدیدی برای خرید ورق گرم در بورس کالا بودیم و به دلیل خالی بودن بخش قابل توجهی از ظرفیت تولیدکنندگان ورق سرد، برخی شرکت‌ها ورق گرم را با رقابت بالا از بورس کالا خریداری و به ‌صورت کارمزدی در اختیار تولیدکنندگان ورق سرد قرار می‌دادند. وی گفت: با عرضه اختصاصی ورق گرم، این مشکل تا حد زیادی رفع خواهد شد و دیگر شاهد رقابت مخرب بر سر خرید ورق گرم در بورس کالا نخواهیم بود. ضمنا عرضه اختصاصی کمک می‌کند تا بازار ورق فولادی در کشور به ثبات برسد و تولیدکنندگان ورق سرد نیز دسترسی پایدارتری به مواد اولیه مورد نیاز خود خواهند داشت. بر این اساس پیش بینی می شود با عرضه اختصاصی ورق گرم فولاد مبارکه برای تولیدکنندگان ورق سرد، این تولیدکنندگان و همچنین تولیدکنندگان ورق گالوانیزه، عرضه خود در بورس کالا را افزایش خواهند داد و شاهد شکل‌گیری قیمت‌های تعادلی و ثبات در بازار ورق سرد و گالوانیزه خواهیم بود.

 • مدیر سایت
  تولید ۲.۸ میلیون تن آهن اسفنجی در فولاد سفیددشت

  به گزارش چیلان ، مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت گفت: با تلاش و پشتکار کارکنان واحد احیا مستقیم این شرکت تا کنون بالغ بر ۲.۸ میلیون تن آهن اسفنجی تولید شده است. محمود ارباب زاده افزود: واحد فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت در حال حاضر به بیش از ۸۷.۲۶ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و پیش بینی می‌شود مطابق برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا پایان امسال به بهره برداری برسد. وی گفت: در سال ۹۹ بیش از ۸۳۰ هزار تن آهن اسفنجی تولید شد که نسبت به سال ۹۸ رشد ۱۴.۵ درصدی را نشان می‌دهد. ارباب زاده گفت: همچنین درآمد حاصل از فروش این مقدار آهن اسفنجی ۳۸،۵۶۶ میلیارد ریال بود که با رشد ۱۶۷ درصدی همراه بود. مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت، تأمین بیش از یک میلیون تن گندله، بومی سازی ۳۵ قلم تجهیزات و قطعات ماشین آلات، تسویه و قطعی شدن مالیات سال ۹۷، پیشرفت پروژه تصفیه خانه فاضلاب و انتقال پساب، طراحی و تأمین مرکز داده، ساختمان باسکول و پست برق ۴۰۰ کیلووات و احداث جاده دسترسی DA را از اهم دستاورد‌های شرکت در سال ۹۹ برشمرد.

 • مدیر سایت
  لزوم واگذاری معادن محبوس به شرکت های کارآمد

  به گزارش چیلان ، ناصر تقی زاده افزود : پهنه‌های معدنی زیادی در کشور واگذار شده، بدون این‌که بر روی این پهنه‌ها عملیات خاصی صورت گیرد. مجوزهای اکتشاف و پروانه‌های بهره‌برداری متعددی در کشور، در حال خاک خوردن است و این امر به محبوس شدن معادن منجر شده است. وی گفت: صرف داشتن یک کاغذ برای اکتشاف یا بهره‌برداری از معدن، حقی برای کسی ایجاد نمی‌کند و دارنده باید تخصص و سرمایه مورد نیاز در بخش معدن را داشته باشد. مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ادامه داد: برای ایجاد تحول بزرگ در بخش معدن، باید بروکراسی اداری موجود رفع شود تا مجوزهای اکتشاف و پروانه‌های بهره‌برداری در اختیار شرکت‌هایی قرار گیرد که در این زمینه از تخصص و سرمایه لازم برخودارند. لذا اگر با حل مشکل بروکراسی اداری، معادن محبوس به سرعت به شرکت‌های کارآمد واگذار شود، پتانسیل‌های بخش معدن زودتر بالفعل خواهد شد.

 • مدیر سایت
  رشد ۱۶ درصدی تولید فولاد ایران در ۲ ماهه نخست امسال

  به گزارش چیلان ، عملکرد تولید فولاد ایران در ۲ ماهه نخست سال جاری بسیار خوب بوده و اگر قطعی برق و گاز اختلال زیادی در تولید فولاد کشور ایجاد نکند، به‌راحتی تولید فولاد کشور در سال جاری به حداقل ۳۳.۶ میلیون تن خواهد رسید. آمار منتشرشده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران برای دوره ۲ ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، رشد تولید میلگرد ۱۸ درصد و رشد تولید بیلت و بلوم ۱۷ درصد بوده است. وضعیت تولید فولاد میانی طبق آمارهای انجمن فولاد، تولید فولاد میانی کشور در دوره ۲ ماهه نخست سال ۱۴۰۰، با رشد ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۵ میلیون و ۶۰۵ هزار تن رسیده است که از این میان، سهم بیلت و بلوم، ۳ میلیون و ۳۴۱ هزار تن و سهم اسلب، ۲ میلیون و ۲۶۴ هزار تن بوده است. تولید بیلت و بلوم در ۲ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۷ درصدی و تولید اسلب، رشد ۱۳ درصدی را تجربه کرده است. وضعیت تولید محصولات فولادی در ۲ ماهه نخست سال جاری در ۲ ماهه نخست سال جاری، در مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به دوره مشابه سال گذشته، رشد ۱۰ درصدی داشته است. مجموع ت..

 • مدیر سایت
  کسب مجوز دومین کارخانه فولاد در شهرستان بویراحمد

  به گزارش چیلان ، حسین کلانتری در نشست شورای اشتغال استان از اخذ مجوز دومین کارخانه فولاد در شهرستان بویراحمد و مجوز خط تولید واحد تولید ۶۰/۷۰ خبر داد. استاندار با اشاره به اینکه نرخ بیکاری استان در سال ۹۲، ۱۶.۵ درصد بود، گفت: نرخ بیکاری استان اکنون علی رغم اینکه شیوع کرونا در بسیاری از نقاط جهان باعث تعطیلی بسیاری از مشاغل شده است به ۱۰.۵ درصد کاهش یافت. وی با اشاره به اینکه ۸ طرح بزرگ صنعتی اکنون در استان در حال اجرا است، افزود: در استان اتفاق مهمی در حوزه معادن رخ داده و تحرک خوبی در پتروشیمی ها ایجاد شده است. کلانتری با اشاره اینکه مرحله نخست پتروشیمی گچساران در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد، گفت: با بهره برداری نهایی از این طرح ها زمینه اشتغال ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در استان فراهم می شود. استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اعتباری که برای طرح های معدن و پتروشیمی تصویب شده ۳۷ هزار میلیارد تومان است و هم اکنون ۱۵ هزار میلیارد تومان آن جذب کهگیلویه و بویراحمد شده است. کلانتری با بیان اینکه تاکنون ۱۹ استان توانستند طرح جهش تولید را به مرحله انعقاد قرارداد برسانند، بیان کرد: کهگ..

 • مدیر سایت
  رشد ۱۹۳ درصدی صادرات بخش معدن در فروردین ۱۴۰۰

  رشد ۱۹۳ درصدی صادرات بخش معدن در فروردین ۱۴۰۰ بررسی آمارهای رسمی حاکی از صادرات بیش از ۶۶۷ میلیون دلاری محصولات حوزه معدن و صنایع معدنی در نخستین ماه سال ۱۴۰۰ است که در هم‌سنجی با پارسال رشد ۱۹۳ درصدی نشان می‌دهد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۳:۲۹:۲۳ در نخستین ماه سال جاری بیش از چهار میلیون و ۳۹۳ هزار تن انواع محصولات حوزه معدن و صنایع معدنی به ارزش ۶۶۷ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۳۴۷ دلار صادر شد. بیشترین میزان صادرات در این مدت مربوط به زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط با ۴۰۶ میلیون و ۳۴۸ هزار دلار بود که ۶۰.۸ درصد صادرات را به خود اختصاص داد. صادرات زنجیره فولاد در مقایسه با فروردین‌ماه پارسال رشد ۲۰۳ درصدی داشته است. رتبه دوم صادرات در این مدت به مس و محصولات پایین‌دستی رسید. کارخانجات ایرانی در فروردین‌ماه بیش از ۵۵ میلیون و ۶۸۰ هزار دلار مس و محصولات پایین‌دستی صادر کردند که حاکی از رشد ۱۷۷ درصدی است. همچنین «سایر معدن و صنایع معدنی» با ۵۴.۸ میلیون دلار (رشد ۲۵۶ درصدی)، زنجیره سیمان با ۴۴.۵ میلیون دلار (رشد ۶۵ درصدی)، زنجیر..

 • مدیر سایت
  رشد ۳۱ درصدی تقاضای جهانی مس تصفیه شده تا سال ۲۰۳۰

  رشد ۳۱ درصدی تقاضای جهانی مس تصفیه شده تا سال ۲۰۳۰ تقاضای جهانی مس تصفیه شده تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۳۱ درصد رشد خواهد کرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۳:۲۱:۵۶ به نقل از وب سایت KITCO پیش بینی می‌شود میزان مصرف مس تصفیه شده جهان به دلیل بهبود رشد اقتصادی و نقش حیاتی این فلز سرخ در برق رسانی روند رو به افزایش داشته باشد. بنابراین میزان تقاضای جهانی مس تصفیه شده تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۳۱ درصد افزایش می یابد. دفتر صنعت، علم، انرژی و منابع دولت استرالیا (DISER) اعلام کرد: میزان مصرف مس تصفیه شده جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد رشد ۲ درصدی بود که انتظار می رود در سال جاری میلادی با رشد ۵ درصدی به ۲۵ میلیون تن افزایش یابد. این رشد مصرف ناشی از رشد فعالیت های اقتصادی و ساخت و ساز در چین و نیز افزایش فعالیت اقتصادی در هند، ایتالیا و آمریکا خواهد بود. چین نیمی از مس دنیا را مصرف می‌کند و نقش تعیین کننده‌ای در بازار این فلز سرخ دارد. پیش بینی می‌شود مصرف مس تصفیه شده چین با میانگین رشد ۳ درصدی در سال ۲۰۲۲ میلادی به ۱۵ میلیون تن خواهد رسید. این سا..

 • مدیر سایت
  شـرکت فـولاد مـبارکه حـتی با کاهـش سهمیـه بـرق در تولید و تأمین نیاز بازار فعال است

  به گزارش چیلان ، جواد نیلی احمدآبادی ، در خصوص تأثیر و اجرای طرح مدیریت بار در مجموعه بزرگ فولاد مبارکه، اظهار کرد: در واقع از اواخر اردیبهشت‌ماه فولاد مبارکه مشمول محدودیت‌های مدیریت بار شده است. وی افزود: سال‌های گذشته برنامه مدیریت بار از نیمه خردادماه و بعضا از ابتدای تیرماه آغاز می‌شد، اما امسال این محدودیت‌ها بسیار زودتر اعمال گردید و سهمیه برق فولاد مبارکه کاهش یافت. مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه تأکید کرد: به‌طور قطع هرچه به روزهای گرم‌تر و تیرماه نزدیک‌ می‌شویم، شدت محدودیت‌های مدیریت بار بیشتر می‌شود و این امر محدودیت‌هایی را برای خطوط تولید فولاد مبارکه به همراه دارد. وی با بیان اینکه در زمینه برق همانند سال‌های گذشته، برنامه مدیریت بار به فولاد مبارکه اعلام شد، توضیح داد: به‌طور معمول برخی توقفات و تعمیرات اساسی خط تولید را برای فصل گرم تابستان پیش‌بینی کرده‌ایم، اما امسال با توجه به‌شدت قطعی‌ها، جدا از توقفات برنامه‌ریزی‌شده، برخی توقفات اضطراری برق هم خواهیم داشت که موجب کاهش تولید می‌شود. نیلی تأکید کرد: البته با توجه به انعطاف‌پذیر بودن مجموعه فول..

 • مدیر سایت
  انجام موفقیت آمیز تعمیرات اساسی کوره بلند شماره ۲ ذوب آهن اصفهان

  به گزارش چیلان ، محمدرضا یزدان پناه مدیر برنامه ریزی ونظارت بر نگهداری وتعمیرات شرکت با اعلام این خبر گفت: بر اساس سیاست های کلان کارخانه مبنی بر استفاده حداکثری از ظرفیت های فنی داخل و همزمانی پنج تعمیرات اساسی، با برنامه ریزی منظم و برگزاری جلسات متعدد در رابطه با انجام کیفی تعمیرات اساسی به صورت همزمان در پنج ناحیه از خط تولید، شامل ایستگاه ریخته گری شماره پنج، ساخت و اجرای لوله های اکران دیگ کنورتور شماره دو، تعویض کامل برج های خنک کننده ایستگاه ریخته گری شماره پنج، تعمیرات اساسی آگلوماشین شماره چهار، تعمیرات اساسی درجه سه کوره بلند شماره دو که هرکدام مستلزم به کارگیری توان فنی و زمان بالایی در هنگام اجرا بودند ، با موفقیت اجرایی گردیدند. یزدان پناه افزود: در تعمیرات اساسی کوره بلند شماره دو با توجه به دستورالعمل های موجود و لزوم جایگزینی تجهیزات وینچ اسکیپ جدید با تجهیزات موجود و نیز لزوم رفع عیوب ایجاد شده در اسکلت فلزی پل شیبدار کوره بلند و اجرای طرح تقویتی مورد نیاز، خطوط بحرانی فعالیت ها براساس این دو ردیف فعالیت تعریف و کوره بلند شماره دو در ساعت چهار صبح یکم خردادماه سال جار..

 • مدیر سایت
  خط تولید ورق استنلس استیل شرکت هفت الماس افتتاح شد

  به گزارش چیلان ، عزیزاله افضلی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در این مراسم گفت: بیش از سه هزار واحد صنعتی در استان فعالیت می‌کنند که تعدادی از این صنایع در کشور منحصر به فرد هستند. افضلی با اشاره به افتتاح این خط تولیدی در شرکت هفت الماس، افزود: این شرکت به عنوان یکی از واحدهای نمونه استان قزوین، عمده ترین تولید کننده ورق گالوانیزه، روغنی، استنلس استیل (فولاد زنگ نزن) و سایر مقاطع فولادی در کشور است. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اظهار کرد: این شرکت با حجم تولید بیش از سه میلیون تن ورق گالوانیزه، پاسخگوی ۳۰درصد از نیاز بازارهای داخلی به این محصول است که بخشی از کل تولیدات این واحد در بازارهای جهانی عرضه می شود. او اظهار کرد: مهمترین اولویت های ما در راستای تحقق شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها حمایت از بخش تولید، توسعه صادرات و گره گشایی از مشکلات واحدهای صنعتی نیمه فعال و راکد است. افضلی تاکید کرد: با توجه به شعار سال، آسیب شناسی مشکلات واحدهای راکد و غیر فعال را در دستور کار قرار داده ایم تا بخش‌های مغفول مانده صنعت استان را به صورت عملیاتی فعال ک..

 • مدیر سایت
  روند قیمت فولاد صادراتی ایران/ افزایش قیمت ۲ درصدی شمش همزمان با کاهش قیمت حدوداً ۵ درصدی اسلب

  به گزارش چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن ۴.۸ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۷۴۸ تا ۷۶۵ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۳۳ تا ۶۵۲ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها نسبت به قیمت‌های ۱۲ خرداد، رشد ۲ درصدی را نشان می‌دهد. متال بولتن گزارش داده است که در هفته گذشته ۷۰ هزار تن شمش فولادی صادراتی ایران در قیمت ۶۴۰ دلار به ازای هر تن معامله شده است. همچنین یک محموله شمش صادراتی به قیمت ۶۵۲ دلار و محموله دیگری به قیمت ۶۳۳ دلار به فروش رسیده‌اند. برخی شرکت‌های فولادی ایران، قیمت ۶۶۰ دلاری را برای بیلت صادراتی هدف‌گذاری کرده‌اند. متال بولتن همچنین گزارش داده که یک محموله ۳۰ هزار تنی اسلب صادراتی ایران به قیمت ۷۴۸ دلار به ازای هر تن در هفته گذشته به فروش رسیده است. در هفته‌های اخیر، روند قیمتی اسلب و شمش فولادی صادراتی ایران تحت تأثیر قیمت‌ها در بازار چین قرار داشته است. در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته ..

 • مدیر سایت
  پروژه احداث و بهبود غبارگیرهای شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر به بهره‌برداری رسید

  به گزارش چیلان ، این شرکت در راستای بهبود ارتقاء سطح سلامت کارکنان، تعهد و التزام به انطباق با شاخص‌های کیفی و کمی زیست‌محیطی، اقدام به جمع‌آوری غبار، احداث غبارگیرهای جدید و اصلاح غبارگیرهای موجود کرده‌است. مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر در آیین افتتاح این پروژه گفت: پروژه احداث، توسعه و بهبود غبارگیرهای شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر؛ پروژه‌ای زیست‌محیطی است که در راستای حفظ سلامت پرسنل آن مجموعه و محیط‌زیست منطقه با برآورد ۵۰ تن در ساعت جمع آوری غبار نرمه گندله از محیط و بازگرداندن آن به چرخه تولید با ۱۲۷۲۶۹ نفر ساعت کار انجام شده در حوزه نصب و راه اندازی، بهینه سازی و بهره برداری و ۷۶۵۵ نفر ساعت کار انجام شده در حوزه مهندسی آغاز به کار می کند. مهندس محمد محیاپور افزود: با انجام این پروژه میزان غبار محیطی به کمتر از ۱۰ میلی گرم بر متر مکعب و غبار خروجی استک به کمتر از ۵۰ میلی گرم در متر مکعب می رسد. مهندس ایمان عتیقی مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر نیز در این مراسم گفت: حفاظت از محیط زیست و کاهش آسیب‌های زیست محیطی از جمله رسالت مهم همه شرکت‌هایی است که در حوزه صنعت و م..

 • مدیر سایت
  خوارزمی؛ فولاد خوزستان تهاتر کاتالیست؛ راهکار برنده

  به گزارش چیلان ، یکی از موانع جدی تولید در کشور، فرآیندهای طولانی بروکراتیک و اتلاف زمان در لا به لای دستورالعمل های پیچیده و زمان بر بازرگانی و … در صنایع مادر کشور است. از سوی دیگر کاتالیست ها و جاذب های مستعمل صنایع، علاوه بر ایجاد مشکلات زیست محیطی در صورت عدم بازیافت و رهاسازی در طبیعت، معضلاتی نظیر هزینه های انبارش و نگهداری را برای کارخانجات بزرگ فولاد کشور در پی دارند. گسترش فناوری خوارزمی که از ابتدای فعالیت خود، فرآیند بازیابی کاتالیست ها و جاذب های مستعمل را به عنوان یکی از اولویت های خود قرار داده است، راهکار برنده ای را به مجتمع های صنعتی کشور پیشنهاد می نماید که در حال حاضر با مشاهده مزایای فراوان این راهکار، بسیاری از کارخانجات معظم فولادی و غیر فولادی کشور، این راهکار را برای کاهش پیچیدگی های بروکراتیک و از سویی دستیابی به حداکثر منافع، بر می گزینند. تهاتر کاتالیست های مستعمل ریفرمینگ احیاء مستقیم با کاتالیست های نو و یا جاذب های سولفورزدایی اکسید روی مستعمل با جاذب های نو، بر اساس فرمول های مورد توافق طرفین، راهکاری است که دو پروسه فروش از طریق مزایده و خرید از طریق ..

 • مدیر سایت
  جلسه رسته نورد انجمن فولاد با حضور بیش از ۳۲ شرکت برگزار شد/ تبادل نظر در مورد کاهش فاصله قیمت میلگرد با شمش در بازار داخلی و مشکلات گمرکی

  به گزارش چیلان ، امروز ۱۸ خرداد جلسه هم‌اندیشی شرکت‌های تولیدکننده مقاطع طویل فولادی با حضور بیش از ۳۲ شرکت رسته نورد انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از طریق سامانه جلسات مجازی این انجمن برگزار شد. در این نشست، نوردکاران در مورد موضوعات مهمی همچون کاهش فاصله قیمتی میلگرد و شمش در بازار داخلی و از بین رفتن حاشیه سود تولیدکنندگان مقاطع طویل، مشکلات مربوط به ثبت ارزش پایه صادراتیِ غیرواقعی برای مقاطع طویل فولادی توسط گمرک، تعرفه‌های سنگین کشورهای همسایه بر واردات میلگرد از ایران و غیره بحث و تبادل‌نظر کردند. بهادر احرامیان، نایب رئیس انجمن فولاد و نماینده رسته نورد در این نشست اظهار داشت: قیمت محصولات فولادی در بازارهای جهانی مدتی است که یک موج صعودی را شروع کرده و اگرچه قیمت‌ها چند هفته‌ای است که وارد فاز اصلاحی شده، اما پیش‌بینی می‌شود که در ادامه در سال ۲۰۲۱ همچنان با تقویت تقاضا شاهد رشد قیمت‌ها باشیم. احرامیان افزود: البته قیمت میلگرد صادراتی ایران به دلیل این‌که صادرات ما بیشتر با کشورهای همسایه بوده، پابه‌پای قیمت‌های جهانی و بر اساس این قیمت‌ها افزایش نداشته است. مشکل ثبت قیمت‌ه..

 • مدیر سایت
  تشریح چشم‌انداز اکتشافات مس تا سال ۱۴۰۴

  تشریح چشم‌انداز اکتشافات مس تا سال ۱۴۰۴ توسعه فعالیت‌های اکتشافی و افزایش ذخایر شناخته شده مس کشور مهم‌ترین چشم‌انداز استراتژیک امور اکتشافات و توسعه ذخایر معدنی شرکت مس است و در این چشم‌انداز بسیار مثبت، ارتقای جایگاه جهانی کشور در میزان ذخایر شناخته شده جهانی تا ۱۴۰۴ را ترسیم کرده‌ایم. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۴:۵۶:۴۹ شهریار متوکل مدیر اکتشافات و توسعه ذخایر معدنی شرکت مس با اعلام این خبر گفت: در همین راستا، با تدوین استراتژی نوین اکتشافی در سال ۱۳۹۷، اهداف و دورنمای فعالیت‌های اکتشافی و ارتقای جایگاه کشور در افق آینده و مجموعه اهدافی که لازم است امور اکتشافات به منظور دستیابی به آنها اقدام کند به‌گونه‌ای در نظر گرفته شده است که نیازهای بلندمدت شرکت ملی صنایع مس ایران را پاسخگو باشد. به گفته متوکل، چشم‌انداز ارائه شده نگاهی علمی و عملی به آینده اکتشافات مس و ایجاد پشتوانه ذخایر معدنی به منظور توسعه پایدار در شرکت ملی صنایع مس ایران را در بر دارد. وی افزود: افزایش عمق اکتشافی تا متوسط ۱۵۰۰ تا ۲ هزار متر و تأکید بر شناسا..

 • مدیر سایت
  قابلیت تولید ورق با ضخامت ۱.۵ تا ۱.۲ میلی‌متر در مجتمع فولاد سبا

  قابلیت تولید ورق با ضخامت ۱.۵ تا ۱.۲ میلی‌متر در مجتمع فولاد سبا مدیر تکنولوژی و اجرای پروژه‌های فولاد سبا درخصوص تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی‌شده در مجتمع فولاد سبا گفت: با اقدامات صورت‌گرفته در زمینه تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی‌شده در مجتمع فولاد سبا، امکان تولید ورق با ضخامت ۱.۵ و حتی ۱.۲ میلی‌متر در این مجتمع وجود خواهد داشت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۴:۴۵:۲۵ مصطفی شکرچی‌زاده در حاشیه بازدید مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از خط تولید و تجهیزات مجتمع فولاد سبا اظهار کرد: عمده‌ترین فعالیت‌هایی که در تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی‌شده فولاد سبا انجام می‌شود نصب قفسه ۷ نورد گرم، نوسازی و تعویض اتوماسیون نورد گرم و ریومپ کلی خط ریخته‌گری شماره یک است. به گفته وی، مجتمع فولاد سبا با انجام ریومپ ریخته‌گری خط شماره یک و با افزایش ضخامت تختال از ۶۲ به ۷۵ میلی‌متر و تختال ورودی به نورد از ضخامت ۵۰ به ۵۵ تا ۶۰ میلی‌متر، می‌تواند تا ۲۰ درصد افزایش ظرفیت تولید داشته باشد. شکرچی‌زاده ادامه داد: با ریومپ و نصب قفسه ۷ نورد گرم، قابلیت تولید ورق‌ها..

 • مدیر سایت
  مشکلات سرمایه‌گذار مجتمع فولاد ازنا، مانع افتتاح

  مشکلات سرمایه‌گذار مجتمع فولاد ازنا، مانع افتتاح مجوز مجتمع فولاد و ذوب‌آهن ازنا سال ۸۱ صادر و سه تا چهار سال بعد عملیات ساخت آن شروع شد اما هنوز به بهره‌برداری نرسیده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۴:۳۴:۱۷ کارخانه فولاد ازنا با تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن یکی از قطب‌های تولید فولاد در کشور است که برای ۱۵۰۰ نفر به صورت مستیقم و ۳۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی به همراه دارد. تاکنون وعده‌های زیادی برای افتتاح این مجتمع رسانه‌ای شده اما هیچ‌کدام محقق نشده و بلافاصله وعده جدید از راه می‌رسد. بخشی از طولانی شدن ساخت این کارخانه به تحریم‌های ناجوانمردانه بازمی‌گردد که سال‌ها مانع ورود قطعات شده بود. با اینکه اکثر قطعات کارخانه وارد شده اما چند ماهی می‌شود که عملیات نصب تعطیل است. حشمت بهمنی، فرماندار ازنا در خصوص آخرین وضعیت این پروژه گفت: متاسفانه برای مالک و سرمایه‌گذار مجتمع، مشکلاتی ایجاد شده و پروژه تعطیل است اما رفع موانع این مجتمع در دستور کار قرار دارد. وی با بیان اینکه این پروژه ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دار..

 • مدیر سایت
  قیمت جهانی به عنوان سقف قیمت پایه عرضه شمش فولادی در بورس کالا تعیین شد

  قیمت جهانی به عنوان سقف قیمت پایه عرضه شمش فولادی در بورس کالا تعیین شد با توجه به نزدیک شدن قیمت های شمش به قیمت های جهانی، بورس کالا سقف قیمت پایه شمش فولادی را اعلام کرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۴:۲۹:۱۵ بر اساس ابلاغیه بورس کالا، با توجه به نزدیک شدن قیمت‌های شمش فولادی به قیمت‌های جهانی، بورس کالا سقف قیمت پایه شمش را اعلام کرد. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  حدود ۳۰۰ هزار تن به تولید سالیانه فولاد گیلان افزوده می‌شود

  حدود ۳۰۰ هزار تن به تولید سالیانه فولاد گیلان افزوده می‌شود قائم مقام مدیر عامل مجتمع فولاد گیلان از بهره برداری طرح توسعه مجتمع فولاد گیلان تا پایان تیرماه خبر داد و گفت: به زودی حدود ۳۰۰ هزار تن به تولید سالیانه فولاد گیلان افزوده می‌شود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۴:۲۰:۳۲ نوید ثابت سیار، قائم مقام مدیر عامل مجتمع فولاد گیلان، عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از مجتمع فولاد گیلان در جمع خبرنگاران استان با بیان اینکه این مجتمع در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت دارد، اظهار داشت: طبق پیش بینی تا با راه اندازی این خط گالوانیزه سالیانه ۳۰۰ هزار تن به ظرفیت تولید این مجتمع صنعتی افزوده می شود. وی با اشاره به آغاز عملیات ساخت این پروژه در سال ۹۸ افزود: ارزش سرمایه گذاری در این طرح توسعه به قیمت امروز یکهزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است . وی میزان اشتغال پیش بینی شده برای این واحد را ۴۰۰ نفر به طور مستقیم عنوان و تصریح کرد: از اواخر خرداد ماه نیروها برای راه اندازی این خط تولید جذب می شوند . قائم مقام مدیر عامل مجتمع فولاد گیلان خاطرنشان کرد: تج..

 • مدیر سایت
  احیای صدر فولاد به مشکل خورده است

  احیای صدر فولاد به مشکل خورده است نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس گفت: کارخانه صدر فولاد به مشکل خورده است، ۷ خرداد بنا بود افتتاح شود به مشکل حقوقی بر خورده است و به گذشته برگشتیم. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۳:۵۶:۲۰ مهرداد ویسکرمی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت حادثه ۱۵ خرداد اظهار داشت: خبرنگاران با قدرت و جدیت مسائل را مطالبه می‌کنید، هدف ما از این جلسات استفاده از نظرات کارشناسی خبرنگاران است . وی با بیان اینکه قشر خبرنگار زحمات زیادی می‌کشند، افزود: خبرنگاری کار دشواری است که آزادگی و ایثار می‌خواهد. نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس در رابطه با واگذار کردن امتیاز نیروگاه به ملایر بیان کرد: بنا بر تاسیس نیروگاه حرارتی بوده که در نورآباد و بروجرد در دوره های قبلی باید انجام می‌شد اما نشده و به هر دلیلی به ملایر رسیده است. وی خاطر نشان کرد: اما در (پل بابا حسین) فضایی برای نیروگاه حرارتی بنیاد مستضعفان داریم که زیر ساخت‌ها را وزارت نیرو باید فراهم کند و بخش خصوصی باید برای تاسیس اقدام کند و بنا شد زیر ساخت‌..

 • مدیر سایت
  قیمت جهانی به عنوان سقف قیمت پایه عرضه شمش در بورس کالا تعیین شد

  به گزارش چیلان ، بر اساس ابلاغیه بورس کالا، با توجه به نزدیک شدن قیمت های شمش به قیمت های جهانی، بورس کالا سقف قیمت پایه شمش را اعلام کرد.

 • مدیر سایت
  استراتژی فولاد مبارکه حفظ سهم ۵۰ درصدی بازار ایران است

  به گزارش چیلان ، آیین امضای تفاهم‌نامه سه جانبه انجام مطالعات ژئوفیزیک هوابرد میان سه شرکت فولادمبارکه، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با حضور حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولادمبارکه، علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، محمدیاسر طیب‌نیامعاون امور معادن شرکت فولادمبارکه، ایرج موفق رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان و تعدادی دیگر از مدیران ارشد سازمان زمین شناسی برگزار شد. به گزارش خبرنگار فولاد، علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در این مراسم اظهار کرد: شرکت فولادمبارکه از صنایع پیشران، بنیادین و مادر در صنعت کشور بوده و ما در سازمان زمین‌شناسی با یک اندیشه ملی آماده همکاری با این شرکت فولادساز با سهم ۵۰ درصدی از بازار هستیم. ما وظیفه خود می‌دانیم تا جای ممکن از ایجاد اخلال در تامین خوراک صنایع فولادی کشور به ویژه فولاد مبارکه جلوگیری کرده و از دغدغه فولادسازان کم کنیم. هرچند شرایط ذخایر مواد معدنی در کشور مناسب نیست و در این راستا سازمان زمین شناسی چند..

 • مدیر سایت
  نتیجه معاملات شمش فولادی در بورس کالا/ قیمت میانگین شمش فولادی به ۱۲۹۵۴ تومان رسید

  به گزارش چیلان ، امروز سه‌شنبه ۱۱ خرداد، بورس کالا میزبان عرضه ۱۳۶ هزار و ۴۷۰ تن شمش بلوم شمش بلوم بود که با احتساب معاملات مچینگ، ۶۲ هزار و ۱۰ تن شمش مورد معامله قرار گرفت. قیمت میانگین موزون شمش بلوم در معاملات امروز ۱۲۹۵۴ تومان به ازای هر کیلو بود و شمش ۰.۸ درصد بالاتر از میانگین قیمت‌های پایه اعلامی توسط شرکت‌ها و ۲.۸ درصد بالاتر از قیمت میانگین هفته پیش مورد معامله قرار گرفت. امروز ۳۳ عرضه شمش فولادی بی‌مشتری ماند و نسبت حجم کل معاملات به حجم کل عرضه‌ها ۴۵ درصد بود. در جدول زیر نتایج معاملات امروز شمش بلوم قابل مشاهده است. امروز به لحاظ ارزشی، جمعا ۱۲۳۳ میلیارد تومان فولاد در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.

 • مدیر سایت
  نتیجه معاملات ورق فولادی در بورس کالا/ صف خرید محصولات فولاد مبارکه در بورس کالا

  به گزارش چیلان ، امروز دوشنبه ۱۰ خرداد، ۱۵۰ هزار و ۱۰ تن انواع ورق تولیدی فولاد مبارکه شرکت #فولاد مبارکه در بورس کالا معامله شد. معاملات ورق گرم فولاد مبارکه امروز در قیمت میانگین ۲۱۱۷۴ تومان به ازای هر کیلو (۹.۵ درصد بالاتر از قیمت پایه) انجام شد. قیمت میانگین ورق گرم فولاد مبارکه در معاملات پیشین ۲۰۲۱۷ تومان به ازای هر کیلو بود و امروز قیمت میانگین نسبت به قیمت میانگین پیشین ورق گرم فولاد مبارکه، ۴.۷ درصد افزایش یافته است. امروز شاهد تقاضای خوب برای خرید محصولات فولاد مبارکه در بورس کالا بودیم. ارزش کل معاملات ورق‌ تولیدی فولاد مبارکه در بورس کالا ۳۳۳۸ میلیارد تومان بود. در جدول زیر نتایج معاملات فولاد در بورس کالا را ببینید. اطلاعات معامله نظیر قیمت میانگین، قیمت پایه، میزان تقاضا و … در این جدول قابل مشاهده است.

 • مدیر سایت
  کاهش اختلاف قیمت میلگرد با شمش و فشار به واحدهای نورد/ دو راهی افزایش قیمت یا کاهش تولید میلگرد

  اختلاف قیمت میلگرد و شمش فولادی که در فروردین سال گذشته ۱۹ درصد بوده به ۵ درصد در هفته اول خرداد سال جاری رسیده است. اختلاف قیمت میلگرد با شمش از فروردین سال گذشته تاکنون به‌طور متوسط ۸ درصد بوده است. اختلاف قیمت جهانی میلگرد با شمش، برای دوره‌های یک‌ساله حدوداً ۷ درصد است. همچنین وزارت صمت پیشتر عدد ۱۱ درصدی را برای اختلاف قیمت میلگرد با شمش منطقی دانسته بود. در مورد معاملات اخیر در ایران باید گفت که اختلاف قیمت فعلی میلگرد با شمش، پایین است و با توجه هزینه حمل واحدهای نورد و پِرت ۳ تا ۵ درصدی تبدیل شمش به میلگرد، اختلاف قیمت فعلی جبران هزینه‌ها این واحدها را نمی‌کند و آن‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد. چیلان اختلاف قیمت میلگرد با شمش را از فروردین ۹۹ تا هفته نخست خرداد ۱۴۰۰ بررسی کرده است. در دوره مورد بررسی، بالاترین اختلاف قیمت میلگرد با شمش مربوط به فروردین سال گذشته و پایین‌ترین اختلاف قیمت مربوط هفته چهارم فروردین و هفته اول اردیبهشت امسال است. وزارت صمت پیشتر فاصله قیمتی ۱۱ درصدی را برای معاملات میلگرد و شمش منطقی دانسته بود و این فاصله قیمتی را طی بخشنامه‌ای در مورد روش اعلام قی..

 • مدیر سایت
  موانع تولید ورق سرد از تأمین مواد اولیه تا قطع برق/ فولاد غرب آسیا سال گذشته به دلیل قطع برق و گاز ۲۵ هزار تن تولید خود را از دست داد

  مدیرعامل فولاد غرب آسیا در پاسخ به این سوال که با توجه به شعار سال (تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها)، مهم‌ترین موانع تولید و توسعه در صنعت فولاد چیست، به خبرنگار چیلان گفت: این موانع درباره رسته‌های مختلف، تا حدی متفاوت است؛ برای ما به عنوان تولیدکننده ورق سرد، مهمترین مسئله تأمین مواد اولیه است. مسئله بعدی ما نحوه خرید مواد اولیه و دستورالعمل‌های ستاد تنظیم بازار و همچنین شیوه‌نامه‌هایی است که نهادهای سیاست‌گذار تنظیم می‌کنند. معضل نقدینگی سنگین موردنیاز برای خرید مواد اولیه مهندس خلیقی گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات صنایع پایین‌دستی زنجیره فولاد، بحث نقدینگی مورد نیاز خرید مواد اولیه یا اعتبارات بانکی است. به هرحال ما یک تولیدکننده بزرگ هستیم و می‌بایست ماهانه ۴۰ هزار تن مواد اولیه بخریم. قیمت مواد اولیه بسیار گران است و فولاد غرب آسیا باید هر ماه تقریبا ۸۰۰ میلیارد تومان تأمین اعتبار کرده و برای خرید مواد اولیه، پول پرداخت کند. از آنجا که این دوره‌ تهیه مواد اولیه تا تبدیل به محصول و فروش آن، دو سه ماه طول می‌کشد، نقدینگی بسیار سنگینی مورد نیاز است و لذا برای شرکت‌های نورد سرد، یک..

 • مدیر سایت
  نامه عجیب وزارت نیرو به شرکت‌ها: مصرف برق خود را از این هفته ۴۰ درصد کاهش دهید​/ مدیر یک شرکت فولادی: از ما خواسته‌اند به تعطیلات اجباری تابستانی برویم

  قطعی و کمبود برق به یکی از مشکلات اساسی صنایع فولاد کشور تبدیل شده است. در آخرین تحولات، شرکت برق منطقه‌ای تهران از تعدادی از شرکت‌ها، از جمله چند شرکت فولادی، خواسته است تا در هفته جاری ۶۲ درصد میزان متوسط برقی مصرفی خود در حالت عادی، برق مصرف کنند وگرنه در اولویت قطع برق قرار می‌گیرند! کمبود و قطع برق شرکت‌های فولادی علاوه بر وارد کردن ضررهای سنگین به این شرکت‌ها، قطعاً کاهش تولید و افزایش قیمت‌ها در بازار را درپی خواهد داشت. مدیران یکی از شرکت‌های فولادی بورسی به خبرنگار چیلان گفت: سال گذشته در زمستان، ۱۱ روز مجبور شدیم به خاطر قطعی برق، تولید را به صورت کامل متوقف کنیم و امسال نیز علی‌رغم این‌که قبلاً به ما اعلام کرده بودند در مردادماه باید به تعطیلات اجباری برویم، حالا اعلام شده که باید مصرف برق خود را از هم‌اکنون به شدت کاهش دهیم که این به‌معنای خاموش کردن تعدادی از کوره‌ها و تولید حداقلی است. شرکت برق منطقه‌ای طی نامه‌ای از شرکت‌های فولادی، سیمانی، خودروسازی و تعدادی شرکت دیگر خواسته است که تولید برق خود را از همین هفته حدود ۴۰ درصد طی ساعات ۱۲ تا ۱۸ کاهش دهند. تولید فولاد یک ..

 • مدیر سایت
  کاهش مصرف نسوز در شرکت فولاد خوزستان

  به گزارش چیلان ، محمود لندی معاون بهره‌برداری شرکت فولاد خوزستان با اعلام این خبر افزود: مصرف نسوز واحد فولادسازی در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال های گذشته به پایین‌ترین حد خود رسید، به طوری که کمترین مقدار مصرف سال های قبل، مربوط به سال ۱۳۹۶ و به میزان ۱۱/۹۷۰ کلیوگرم بوده که با تلاش کارشناسان شرکت این میزان در سال ۱۳۹۹ به ۱۱/۷۰۷ کیلوگرم کاهش پیدا کرده است. لندی دستیابی به چنین موفقیتی در شرایط تحریم را نشان از اراده و دانش فنی متخصصان شرکت فولاد خوزستان دانست و اظهار داشت: تحریم‌های ظالمانه دسترسی به منابع با کیفیت خارجی را دشوار کرده است و از سویی دسترسی تامین‌گنندگان به تهیه مواد نسوز مرغوب کمتر شده است. با در نظر گرفتن عوامل کاهش مصرف نسوز همچون: پایداری کیفیت شارژ فلزی کوره‌ها‌ (عمدتا آهن اسفنجی) و صرفه‌جویی در مصرف نسوز، کارگروه تخصصی با حضور کارکنان قسمت‌های تاثیرگذار به ویژه در واحدهای نسوز، کارگاه ذوب، ریخته‌ گری و دیسپاچری تشکیل شد و پس از تلاش‌های بی‌وقفه و پایش مستمر مصرف مواد نسوز، حاصل کار گروه بهبود مولفه‌های تاثیرگذار بر تولید پایدار و در نهایت کاهش مصرف نسوز را به دنبال داشت..

 • مدیر سایت
  کلنگ زنی واحد ذوب و ریخته‌گری مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل

  کلنگ زنی واحد ذوب و ریخته‌گری مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل رئیس هیات مدیره مجتمع فولاد کویر شهرستان آران و بیدگل گفت: عملیات عمرانی دو پروژه صنعتی شامل طرح بروزرسانی خط نورد شماره ۲ و راه اندازی واحد ذوب و ریخته گری فولادهای آلیاژی مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ زنی شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۸ خرداد ۱۴۰۰ زمان : ۱۲:۱۸:۱۰ منبع : خبرگزاری شبستان حمیدرضا خوروش، گفت: عملیات عمرانی دو پروژه صنعتی شامل طرح بروزرسانی خط نورد شماره ۲ و راه اندازی واحد ذوب و ریخته گری فولادهای آلیاژی مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار اصفهان، نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی و مسئولان محلی کلنگ زنی شد. رئیس هیات مدیره مجتمع فولاد کویر شهرستان آران و بیدگل افزود: این واحد به عنوان پیشرفته ترین واحد ذوب و ریخته گری کشور با قابلیت تولید انواع فولادهای کربنی کیفی، آلیاژی میکروآلیاژی و فولادهای زنگ نزن، در زمان بهره برداری بزرگترین مقاطع بلوم در خاورمیانه را تولید خوا..

 • مدیر سایت
  موافقت وزارت صمت با عرضه اختصاصی ورق گرم فولاد مبارکه برای تولیدکنندگان ورق سرد

  نوید ایزدپناه عضو هیئت مدیره شرکت صنایع هفت الماس در گفت‌وگو با چیلان اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته توسط تولیدکنندگان و انجمن فولاد، وزارت صمت با عرضه اختصاصی ورق گرم توسط شرکت فولاد مبارکه برای تولیدکنندگان بزرگ ورق سرد موافقت کرده است و از خردادماه شاهد عرضه اختصاصی ورق گرم خواهیم بود. عضو هیئت مدیره شرکت صنایع هفت الماس به خبرنگار چیلان گفت: در ماه‌های گذشته شاهد رقابت شدیدی برای خرید ورق گرم در بورس کالا بودیم و بنا به خالی بودن بخش قابل توجهی از ظرفیت تولیدکنندگان ورق سرد، برخی شرکت‌ها ورق گرم را با رقابت بالا از بورس کالا خریداری و به‌صورت کارمزدی در اختیار تولیدکنندگان ورق سرد قرار می‌دادند. با عرضه اختصاصی ورق گرم، این مشکل تا حد زیادی رفع خواهد شد و دیگر شاهد رقابت مخرب بر سر خرید ورق گرم در بورس کالا نخواهیم بود. وی افزود: عرضه اختصاصی کمک می‌کند تا بازار ورق فولادی در کشور به ثبات برسد و تولیدکنندگان ورق سرد نیز دسترسی پایدارتری به ماده اولیه موردنیاز خود خواهند داشت. ایزدپناه گفت: با عرضه اختصاصی ورق گرم فولاد مبارکه برای تولیدکنندگان ورق سرد، این تولیدک..

 • مدیر سایت
  نخستین ماشین آلات حفاری عمیق وارد محدوده معدنی چادرملو شد

  به گزارش چیلان ، مهندس تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره چادرملو با بیان اینکه یکی از اولویت های مهم شرکت چادرملو موضوع اکتشاف است افزود: برای تحقق این استراتژی، اقدام به خریداری ۱۰ دستگاه حفاری عمیق نموده ایم که امروز ۲ دستگاه از آنها به محدوده معدنی این شرکت وارد و استقرار یافت . مهندس تقی زاده تاکید کرد: هم اکنون چادرملو آماده انجام هرگونه عملیات اکتشاف عمیق در سراسر ایران می باشد. گفتنی است، این ماشین آلات حفاری که از فناوری روز دنیا و توان حفاری و مغزه گیری تا عمق ۲۵۰۰ متر و توان موتور ۳۸۰ اسب بخار برخوردار هستند با نظارت و راهبری مستقیم کارشناسان حوزه اکتشاف شرکت چادرملو در فرآیند تولید شرکت سازنده ساخته شده است تا سازگاری کامل با شرایط دشوار حفاری در کشورمان را داشته باشند. همچنین ادوات درون چاهی نیز به گونه ای انتخاب شده اند تا ریسک عملیات حفاری مغزه گیری عمیق را تا حداکثر ممکن کاهش دهند.

 • مدیر سایت
  رشد ۱۲۱ درصدی تولید شرکت ورق خودرو

  به گزارش چیلان ، مدیرعامل این شرکت ضمن اعلام این خبر خاطر نشان کرد: میزان تولید شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در فروردین و اردیبهشت سال ۱۳۹۹ رقمی در حدود۲۱۸۳۰ تن بوده که با همت همکاران تلاشگرم در این مجموعه رقم تولید ۴۸۳۱۸ تن در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری ثبت گردیده و این امر نمایانگر رشد ۱۲۱ درصدی تولید در این شرکت می باشد. وی افزود: شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری با ظرفیت نامی ۴۰۰ هزار تن انواع ورق های خودرویی در سال با برخورداری از تکنولوژی روز دنیا، بالاترین ظرفیت تولید این محصول در کشور را داراست، بنابراین این حجم از رشد تولید نشانگر عزم و اراده جدی پرسنل این مجموعه در راستای دستیابی هرچه سریعتر به ظرفیت نامی شرکت می باشد. وحید میرزایی در خصوص مهمترین عوامل دست یافتن به موفقیت ها و رکورد های اخیر این مجموعه در زمینه افزایش میزان تولید محصولات کیفی به استراتژی و راهبرد توسعه، رشد و استفاده از تمامی ظرفیت ها ی موجود در این شرکت در راستای مبدل شدن به سازمانی سرآمد، اشاره نمود و افزود: دغدغه مهم و تمرکز اصلی این مجموعه رسیدن هرچه سریعتر به ظرفیت نامی، با رعایت تمامی اصول..

1385 © کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آرتین پولاد محفوظ است.

بالا