• مدیر سایت
  ابطال معاملات شمش فولادی با دست‌فرمان بورس کالا/ فشار ابطال معاملات بر نوردکاران و مصرف‌کنندگان محصولات فولادی/ آیا باید منتظر میلگرد ۹۰۰۰ تومانی بود؟

  به گزارش چیلان ، بورس کالا بخش عظیمی از معاملات شمش فولادی را در روز جاری ابطال کرد. پیگیری خبرنگار چیلان نشان می‌دهد که معاملات بالاتر از سقف خاصی توسط بورس کالا ابطال شده است؛ اما به‌درستی مشخص نیست که این سقف دقیقاً چه عددی است و با چه فرمولی و بر اساس چه نرخ ارزی محاسبه شده است. نوردکارانی که طرف خریدِ معاملات شمش در روز جاری بودند نیز از این سقف قیمت، هیچ اطلاعی ندارند و در واقع، بورس کالا در یک فضای مبهم و غیرشفاف، اقدام به ابطال معاملات کرده است. علاوه بر این، تعیین سقف برای معاملات شمش فولادی در بورس کالا و در ادامه استفاده از ابزار ابطال معاملات، باعث می‌شود تا انباشت تقاضا در بازار بیشتر شود و این امر خود التهاب در بازار فولاد را بیشتر خواهد کرد. با هر ابطال معاملات، واحدهای نورد فولاد در تامین مواد اولیه خود با مشکل مواجه می‌شوند و این واحدها مجبور خواهند بود در سال جهش تولید، زیر ظرفیت اسمی خود کار کنند. بازنده دیگر رویه ابطال معاملات، مصرف‌کنندگان نهایی یعنی عامه مردم خواهند بود. وقتی ابطال معاملات باعث شود تا تقاضای واحدهای نورد فولاد، بی‌پاسخ بماند، اصلاً عجیب نیست که ..

 • مدیر سایت
  رشد ۲۸ درصدی سود خالص گل گهر در سال ۹۸

  به گزارش چیلان ، طبق گزارش حسابرسی‌نشده، در سال ۹۸، نماد بورسی کگل با سرمایه ثبت‌شده ۴۸۰۰ میلیارد تومانی، به ازای هر سهم ۱۱۷.۱ تومان سود ساخت. درآمدهای عملیاتی گل گهر در سال ۹۸، ۱۳۳۵۵ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال ۹۷، رشد ۳۹ درصدی را نشان می‌دهد. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی گل گهر هم در سال ۹۸، رشد ۴۱ درصدی داشته است. این ترکیب درآمد و هزینه، باعث شد تا سود ناخالص گل گهر در سال ۹۸، رشد ۳۷ درصدی را نسبت به سال ۹۷ ثبت کند. شرکت معدنی و صنعتی گل گهر اعلام کرده است در سال ۹۹، ظرفیت خطوط ۵، ۶ و ۷ کنسانتره خود را از ۶ میلیون تن در سال به ۸.۱ میلیون تن در سال افزایش می‌دهد و همچنین ظرفیت خطوط گندله‌سازی ۱ و ۲ را افزایش می‌دهد. جزئیات فروش شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در سال ۹۸ را در نمودار زیر ببینید:

 • مدیر سایت
  کاهش چالش‌ دسترسی به مواد اولیه و افزایش سود فولادسازان با استفاده بهینه از بارفلزی (قراضه آهنی و آهن اسفنجی)

  علی‌رغم پیشرفت چشمگیر صنعت فولاد در ایران، صنعت بازیافت فلزات آهنی به‌عنوان تامین ماده اولیه حیاتی فرایند ذوب نوپا مانده است و توسعه زیربنایی در این زمینه صورت نپذیرفته است. این در صورتی است که در شرایط‌ کنونی علی رغم تولید حدود ۲۰ میلیون تن آهن اسفنجی، صنعت فولاد عملاً نیاز به ۲۴ میلیون تن از این محصول دارد. این کمبود، مسلتزم تولید حدود ۶ میلیون تن گندله مازاد بر موجودی امروزی است و تا برقراری توازن زنجیره تامین به زمان نیاز است. در عین حال صنعت فولاد در جهان، فولاد سازان را تشویق به سنجش ارزش افزوده در بهره وری بار فلزی در کوره ذوب (value in use) بجای صرافا” مقایسه قیمت اولیه بار فلزی می کند. این مقاله با استناد به مطالعات فنی و اقتصادی جهانی و از جمله ایران در تاثیر فرآوری بار فلزی بر راندمان تولید ذوب را بر اساس آمار صنعتی عنوان می کند که استفاده بهینه از بارفلزی نه تنها موجب کاهش چالش‌های دسترسی به مواد اولیه می گردد، بلکه موجب افزایش سود فولادسازان هم می شود. بازیافت فلزات آهنی در فولادسازی ایران به علت استفاده غالب آهن اسفنجی به عنوان ماده پیش ذوب، عدم آشنایی کامل به توجیه فن..

 • مدیر سایت
  میلگرد فولادی یک شرکت در بورس کالای ایران پذیرش شد

  میلگرد فولادی یک شرکت در بورس کالای ایران پذیرش شد مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که کالای میلگرد فولادی یک شرکت مورد پذیرش قرار گرفت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۰ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۷:۱۹:۱۵ بر اساس این اطلاعیه ، پذیرش ۲.۵۰۰ تن کالای میلگرد فولادی (کالای مشتری) ، تولیدکننده شرکت فولاد البرز ایرانیان و عرضه کننده شرکت دنیای فولاد افق کیش، پس از بررسی مدارک و مستندات در دویست و پنجاه و هفتمین جلسه کمیته عرضه در تاریخ ۹ تیر ماه ۹۹ در بازار اصلی بورس کالای ایران مورد تصویب قرار گرفت. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  اولین ذوب فاز ۲ فولاد کاوه جنوب کیش با موفقیت انجام شد/​ زمان آغاز بهره‌برداری آزمایشی از طرح توسعه بزرگ کاوه

  به گزارش چیلان ، اولین ذوب در کوره ۲۱۰ تنی فاز ۲ فولاد کاوه جنوب کیش با موفقیت انجام شد و مذاب تولیدی در این فاز، در خط ریخته‌گری فاز ۱ کارخانه به شمش فولادی تبدیل شد. در اواخر ماه جاری (تیرماه) یا اوایل مرداد، بهره‌برداری آزمایشی از فاز ۲ فولاد کاوه جنوب کیش آغاز خواهد شد. طرح توسعه فولاد کاوه جنوب کیش، بزرگ‌ترین طرح فولادی کشور است که در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد. ظرفیت فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش برابر با فاز اول و ۱.۲ میلیون تن در سال است. با راه‌اندازی این فاز، تولید شمش فولادی در فولاد کاوه جنوب کیش، دو برابر خواهد شد. فولاد کاوه جنوب کیش با قرار گرفتن در سواحل جنوبی کشور در بندر عباس، موقعیت خوبی برای دسترسی به بازارهای صادراتی دارد و اساسا یک شرکت صادراتی محسوب می‌شود. در سال گذشته این شرکت ۸۸۰ هزار تن صادرات شمش فولادی انجام داد و انتظار می‌رود با راه‌اندازی فاز ۲ این شرکت، صادرات فولاد کشور افزایش یابد.

 • مدیر سایت
  ضرایب قیمتی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی عادلانه است/ تغییر ضرایب قیمتی، افزایش قیمت فولاد را در پی خواهد داشت

  به گزارش چیلان ، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌‌ای به معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت نظر خود را در مورد مباحث مطرح‌شده پیرامون تعدیل ضرایب قیمتی محصولات سنگ آهن (کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی) به‌صورت رسمی اعلام کرد. این نامه که پیش از این نوشته شده است و اکنون یک نسخه از آن در اختیار چیلان قرار گرفته، حاوی مواضع رسمی انجمن فولاد در مورد ضرایب قیمتی زنجیره فولاد است. متن نامه انجمن فولاد حاوی نکات بسیار مهمی است که برای توسعه متوازن زنجیره فولاد اهمیت حیاتی دارند. در نامه انجمن فولاد به صراحت آمده است که «ریشه اصلی نارضایتی برخی شرکت‌های معدنی از قیمت‌های فعلی سنگ آهن که تابعی از قیمت شمش فولادی است، غیر واقعی بودن قیمت شمش به دلیل اعمال سیاست‌های کنترلی است و نه ضرایب موجود». همچنین در نامه انجمن فولاد که حاوی چندین بند است، حمایت از معادن کوچک‌مقیاس وجود دارد و بر تفاهم شرکت‌های معدنی و فولادی در خصوص ضرایب قیمتی زنجیره تأکید شده است. متن کامل نامه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت به شرح زیر است: جناب آقای دکتر اسماعیلی؛ ..

 • مدیر سایت
  جزئیات ایده «صندوق حمایت از زنجیره فولاد» / مشارکت فولادی‌ها و معدنی‌ها در صندوق چگونه خواهد بود؟

  به گزارش چیلان ، جاماندگی و عقب‌ماندگی در موضوع فرآوری معدنی در آینده کشور شاهد خواهیم بود و در کشور در آینده نزدیک با کمبود سنگ آهن مواجه خواهد شد. به گفته دبیر انجمن فولاد، راه حل مناسب، این است که «صندوق حمایت از زنجیره فولاد» شکل بگیرد و همه ارکان زنجیره فولاد به تناسب سودآوری، درصدی از سود خود را به این صندوق واریز کنند. دبیر انجمن فولاد در خصوص «صندوق حمایت از زنجیره فولاد» توضیح داد: معادن انفال و ثروت ملی است و واریز درصدی از سود به این صندوق همانند ذکاتی است که از انفال حاصل می شود. بدین ترتیب، «درصدی از سود خالص به تناسب سودآوری» می تواند در رابطه با بخش هایی از زنجیره فولاد که نیاز به حمایت دارد صرف شود و در جهت توسعه معدنی بکار گرفته شود. خلیفه سلطانی وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت را حمایت از توسعه معدنی و افزایش توان تأمین در زنجیره فولاد دانست و گفت: سیاستگذاری ها باید در جهت توسعه اکتشاف باشد و همه افرادی که سود بیشتری دارند سهم بیشتری نیز در این رابطه بر عهده دارند. به گفته وی، در حال حاضر، پهنه‌هایی در معادن کوچک در اختیار افراد است و باید با توانمندسازی آنها به یک اک..

 • مدیر سایت
  تغییر ضرایب قیمتی «به نفع هر یک از حلقه‌های زنجیره فولاد» تبعات دارد/ با منطقی شدن قیمت شمش فولادی، انتظارات تولیدکنندگان سنگ آهن برآورده می‌شود

  رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در خصوص مشاجره بین فولادسازان و تولیدکنندگان سنگ آهن بر سر تعیین قیمت کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی، با تشریح تاریخچه شکل‌گیری صنعت فولاد در ایران، گفت: همزمان با احداث کارخانه ذوب آهن اصفهان، معادن زغالسنگ و سنگ آهن که تامین‌کننده خوراک کارخانه بودند نیز در نقاط مختلف کشور شناسایی شدند و همگی در قالب یک شرکت تحت عنوان ذوب آهن ایران با مدیریت واحد شروع به‌کار کردند و وظیفه معادن، استخراج و فرآوری مواد معدنی و وظیفه ذوب آهن تولید فولاد بود. دکتر سبحانی افزود: در سال‌های پس از انقلاب با توسعه و تعدد واحدهای فولادسازی و کشف و تجهیز معادن جدید، اگر چه هریک از معادن در قالب شخصیت حقوقی مستقل و به صورت شرکت به ثبت رسیدند اما همگی به‌صورت دولتی تحت مدیریت شرکت ملی فولاد ایران اداره می‌شدند که آن شرکت هر ساله میزان تولید سنگ آهن و زغالسنگ را بر اساس نیاز واحدهای فولادسازی برنامه‌ریزی و مدیریت می‌کرد و قیمت مواد معدنی را بر مبنای قیمت محصولات فولادی و فاصله معادن تا کارخانه محل مصرف، راسا تعیین و ابلاغ می‌کرد و شرکت‌ها ملزم به پذیرش آن بودند. مشکل تعیین قیمت..

 • مدیر سایت
  فروش ۲ هزار ۹۸۴ میلیارد تومانی شرکت مس در خردادماه

  فروش ۲ هزار ۹۸۴ میلیارد تومانی شرکت مس در خردادماه مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: شرکت مس در خردادماه سال جاری فروش خوب ۲ هزار ۹۸۴ میلیارد تومانی را ثبت کرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۹ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۸:۵۲:۰۶ سعدمحمدی با اعلام این خبر افزود: شرکت مس با تحقق این میزان فروش در خردادماه، در مجموع در سه ماهه نخست امسال موفق به ثبت فروش ۶ هزار و ۴۱۷ میلیارد تومانی شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۳۱۴ میلیارد تومان بیشتر فروش داشته است. وی با اشاره به رشد ۲۶ درصدی فروش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: همچنین مقدار ۹ تن مس کاتدی و ۳۰ تن سولفور مولیبدن و محصولات دیگر در روزهای پایانی خردادماه در بورس کالا به فروش رفته که با توجه به عدم بارگیری در خردادماه در فروش تیرماه لحاظ خواهد شد. مدیر عامل شرکت مس تاکید کرد: این موفقیت در شرایطی حاصل شد که بسیاری از مناسبات اقتصادی و تجارتی دنیا تحت تاثیر بیماری کرونا در جهان است و بسیاری از شرکت‌های بزرگ معدنی و تجاری دنیا فعالیت‌های اقتصادی خود را متوقف یا کم کرده‌اند. با این حال شرکت ملی مس نه ..

 • مدیر سایت
  پرونده معوقات بانکی شرکت پرشین فولاد به نتیجه رسید

  پرونده معوقات بانکی شرکت پرشین فولاد به نتیجه رسید دادستان تهران از به نتیجه رسیدن پرونده معوقات بانکی شرکت پرشین فولاد خبر داد و گفت: با توجه به محکومیت شرکت مذکور به پرداخت ۲۸ میلیون و ۹۸۰ هزار دِرهَم به بانک ملت و همچنین وجود بدهی ۱۱ هزار میلیارد تومانی ارزی و ریالی آن به بانک صادرات، جلسه مشترکی در دادسرای جرایم اقتصادی تشکیل شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۹ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۷:۲۳:۳۳ علی القاصی مهر، در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به تلاش‌های قوه قضاییه برای وصول معوقات کلان بانکی، از به نتیجه رسیدن پیگیری‌های دادستانی تهران در پرونده شرکت پرشین فولاد خبر داد. دادستان تهران توضیح داد: با توجه به محکومیت شرکت مذکور به پرداخت ۲۸ میلیون و ۹۸۰ هزار دِرهَم به بانک ملت و همچنین وجود بدهی ۱۱ هزار میلیارد تومانی ارزی و ریالی آن به بانک صادرات، جلسه مشترکی در دادسرای جرایم اقتصادی تشکیل و توافق شد با انتقال سهام بانک صادرات که متعلق به این هلدینگ بود، مبلغ بدهی مذکور به این دو بانک‎ جمعاً در حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان تهاتر شود که این..

 • مدیر سایت
  جزئیات مصوبه ستاد تنظیم بازار برای بازار فولاد و لوازم خانگی

  جزئیات مصوبه ستاد تنظیم بازار برای بازار فولاد و لوازم خانگی طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار از این پس عرضه شمش و اسلب فولادی فقط از طریق بورس کالا امکان‌پذیر است و تامین ارز و ورق فولادی مورد نیاز کارخانه‌های لوازم خانگی مشروط به بارگذاری و ثبت اطلاعات آنها در سامانه جامع تجارت است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۹ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۷:۱۸:۲۴ طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار که حالا به دستگاه های مرتبط و تولیدکنندگان ابلاغ شده، تامین ارز و ورق مورد نیاز واحدهای تولیدکننده لوازم خانگی منوط به ثبت اطلاعات تولید، توزیع، قیمت و موجودی این واحدها در سامانه جامع تجارت و سامانه جامع انبارها است. همچنین عرضه شمش فولاد و اسلب تنها از طریق بورس کالا امکان پذیر است و اگر عرضه ای در خارج از بورس صورت گیرد، تخلف محسوب می شود. متن مصوبه ستاد تنظیم بازار به شرح زیر است: . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  جلسه تعیین ضرایب قیمتی زنجیره فولاد بی‌نتیجه ماند

  جلسه تعیین ضرایب قیمتی زنجیره فولاد بی‌نتیجه ماند جلسه فولادی‌ها و معدنی‌ها برای ضرایب قیمتی زنجیره فولاد بی‌نتیجه ماند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۹ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۷:۰۴:۲۹ امروز دوشنبه ۹ تیر، جلسه‌ مهمی با موضوع بررسی ضرایب قیمتی زنجیره فولاد (قیمت کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی) در وزارت صمت برگزار شد که این جلسه بدون تصمیم‌گیری در خصوص تغییر ضرایب قیمتی به پایان رسید. در این جلسه مقرر شد که کمیته‌ای توسط معاونت امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت تشکیل شود و ظرف یک هفته تا ده روز آینده، آخرین تغییرات ضرایب قیمتی توسط وزارت صمت ابلاغ شود. لازم به ذکر است، جلسه امروز در وزارت صمت با شرکت ۴ تشکل فولادی و معدنی (انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، انجمن سنگ آهن، خانه معدن و کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران) و با حضور دکتر اسماعیلی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت برگزار گردید. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  جولان کرونا در بزرگترین تولیدکننده مس جهان

  جولان کرونا در بزرگترین تولیدکننده مس جهان آمار اخیر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در میان کارکنان شرکت کودلکوی شیلی نشان می‌دهد که چرا بزرگترین تولیدکننده مس جهان اقدامات برای مهار شیوع این پاندمی را تشدید کرده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۸ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۰۸:۲۹:۳۰ آمار اتحادیه فدراسیون کارگران مس نشان می‌دهد از ۷۱ هزار کارگری که در شرکت دولتی کودلکو مشغول به کار هستند، ۱۹۵۱ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. این شرکت مستقر در سانتیاگو حاضر نشد آمار کارگران بیمار خود را اعلام کند. بر اساس آمار فدراسیون، تا پنج شنبه گذشته معدن ال تنینته در مرکز شیلی با ۶۶۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا تا پنج شنبه بدترین آمار را داشته و پس از آن معدن چوکیکاماتا در شمال این کشور با ۴۷۳ مورد قرار دارد. بر مبنای آمار مذکور، نرخ ابتلا در شرکت کودلکو به ۲.۷ درصد رشد کرده است. بالدو پروکوریکا، وزیر معدن شیلی اظهار کرده که نرخ ابتلا به ویروس کرونا در صنعت مس حدود یک درصد است. کودلکو هفته گذشته به شیفت ۱۴ روز کار و ۱۴ روز استراحت در معدن ال تنینته که بزرگترین و سودآورترین..

 • مدیر سایت
  رشد ۳۲ درصدی درآمد فروش فولاد مبارکه​ در سه ماه نخست سال جاری

  به گزارش چیلان ، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: از ابتدای سال جاری و پس از این‌که رهبر معظم انقلاب شعار «جهش تولید» را در دستور کار تولیدکنندگان و صنعتگران کشور قرار دادند، با توجه به اهداف ترسیم‌شده سال ۱۳۹۹ در فولاد مبارکه، همه مدیران و کارکنان شرکت عزم خود را جزم کردند تا همانند سال‌های گذشته راهبرد ایشان را جامه عمل بپوشانند و در شرایط تحریم، شیوع ویروس کرونا و کاهش قیمت جهانی نفت، اقتصاد کشور را یاری کنند. وی در تشریح کسب این موفقیت‌ها گفت: در بخش تولید فولاد خام، فولاد مبارکه در سه‌ماهه ابتدایی سال، به همت همکاران این حوزه توانست یک‌میلیون و ۸۹۶ هزار و ۱۹۱ تن تختال تولید کند که این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (یک‌میلیون و ۶۳۱ هزار و ۸۱۲ تن) حاکی از رشد ۱۶.۲ درصدی است. مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در ادامه با اشاره به اهمیت تأمین حداکثری انواع محصولات فولادی تخت برای کشور افزود: علاوه‌بر تلاش همکاران ناحیه نورد گرم فولاد مبارکه، همکاران بلندهمت مجتمع فولاد سبا هم در بهار سال جاری خوش درخشیدند و توانستند در بخش کلاف گرم با ۹ درصد رشد تولید نسبت‌به مدت مشابه..

 • مدیر سایت
  رکورد تولید ماهانه آهن اسفنجی در فولاد سفیددشت شکسته شد

  به گزارش چیلان ، محمود ارباب زاده افزود: این میزان تولید نسبت به اردیبهشت ماه امسال(۷۲۵۳۳ تن) ارتقا یافته است. وی افزود: پروژه فولادسازی این مجتمع به میزان ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. مدیر مجتمع فولاد سفیددشت اظهار داشت: امیدواریم تا پایان امسال در بهره¬برداری از واحد فولادسازی و ریخته گری نیز مانند واحد احیای مستقیم در بین واحدهای فولاد استانی پیشتاز باشیم. ارباب زاده ادامه داد: این طرح فولادی سال گذشته ۷۲۵ هزار تن آهن اسفنجی تولید کرد که نسبت به سال ۹۷، رشد ۳۱ درصدی را رقم زده است. شرکت فولاد سفیددشت یکی از طرح‌های هفت‌گانه فولادی کشور است که سال ۹۳ با مشارکت ایمیدرو و فولاد مبارکه به شرکت سهامی خاص تبدیل شد و در سال ۹۵ واحد احیا مستقیم آن به بهره‌ برداری رسید.

 • مدیر سایت
  تغییر ضرایب قیمتی «به نفع هر یک از حلقه‌های زنجیره فولاد» تبعات دارد

  دکتر سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت و گو با چیلان اظهار داشت: چالش تعیین قیمت بین تولیدکنندگان سنگ آهن و فولادسازان از زمانی شروع شد که با یک تصمیم غلط در فرایند خصوصی سازی، مالکیت معادن سنگ آهن که تامین کننده خوراک فولادسازان بودند از مالکیت کارخانجات فولادی جدا شد و تضاد منافع سهامداری این دو گروه موجب کشمکش برای تعیین قیمت شد تا جایی که گاها معادن با قطع یا کاهش ارسال سنگ آهن واحدهای فولادی را تحت فشار قرار می دادند. اخیرا، با تغییر معاونت معدنی مجددا زمزمه تغییر ضرایب مجدد مطرح شده است. به گفته رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، همه تولیدکنندگان زنجیره آهن و فولاد از سنگ آهن تا محصولات نهایی اجزاِ لاینفک یکدیگر هستند و معاونت محترم معدنی وزارت صمت با توجه به مسئولیت سازمانی خود در امور معادن و صنایع معدنی به خوبی از تبعات تغییر ضرایب به نفع هر یک از حلقه های زنجیره که اعتراض حلقه های بعدی را به همراه دارد مطلع اند و قطعا در تصمیمات خود به دو اصل «کارشناسی و بی‌طرفی» توجه خواهند داشت. مشروح این گفت و گوی ویژه را بزودی در چیلان آنلاین بخوانید.

 • مدیر سایت
  قیمت‌های فوب خلیج فارس مبنای قیمت‌گذاری در زنجیره فولاد قرار گیرد

  مهرداد اکبریان در مورد ضرایب قیمتی در زنجیره فولاد به خبرنگار چیلان گفت: در یک سال و نیم گذشته، قیمت‌گذاری دستوری هم در حوزه مواد معدنی و هم محصولات میانی زنجیره فولاد باعث شده تا شرکت‌ها ناراضی باشند. شرکت‌ها یا انتقاد دارند که مواد اولیه را گران می‌خرند یا انتقادشان به قیمت‌گذاری دستوری این است که محصولات خود را ارزان می‌فروشند. وی افزود: قیمت‌گذاری دستوری در زنجیره فولاد، مشکلاتی را هم در حوزه تولید و هم توزیع ایجاد کرده است و در این شیوه قیمت‌گذاری باید یک بازنگری اساسی صورت گیرد. قیمت‌های فوب خلیج فارس مبنا قرار گیرد رئیس انجمن سنگ آهن ایران در مورد مباحث صورت‌گرفته در مورد تغییر ضرایب قیمتی زنجیره فولاد گفت: نظر انجمن سنگ آهن این است که پروژه‌های بخش معدن و فولاد، پروژه‌های کوتاه‌مدت نیستند، بلکه پروژه‌هایی بلندمدت هستند و کارخانه‌های این بخش، باید سال‌های سال کار کنند. لذا نگاه ما به قیمت‌ها و سرمایه‌گذاری، باید بلندمدت باشد. مهرداد اکبریان خاطرنشان کرد: در کشوری که تولید فولاد آن در سال جاری بنا است به ۳۰ میلیون تن در سال برسد و مصرف فولاد ۱۳ میلیون تن است، صنعت فولاد دیگر یک ص..

 • مدیر سایت
  زمان بهره‌برداری از بخش فولادسازی شرکت صنعت فولاد شادگان

  به گزارش چیلان ، مدیرعامل فولاد خوزستان ضمن تشکر از تلاش‌ های هیات مدیره صنعت فولاد شادگان، مرحوم احمدیان مدیرعامل اسبق و سعید قاسم زاده مدیرعامل کنونی این شرکت اظهار داشت: با وجود این‌ که شادگان از مناطق کم‌ برخوردار استان بوده، لیکن پیشرفت پروژه های این شرکت تاکنون جای تقدیر و تشکر دارد. وی در ادامه گفت: با توجه به شعار سال جاری که “جهش تولید” نام دارد، باید سعی شود موانع موجود در مسیر پیشرفت پروژه بخش فولاد سازی این شرکت هرچه سریعتر برطرف شده و در سال آینده شاهد بهره برداری فولاد شادگان در زمینه تولید فولاد باشیم. محمدی افزود: امیدواریم با تکمیل پروژه ها در زنجیره گروه فولاد خوزستان، به ظرفیت تولید ۶ میلیون تن محصولات فولادی که مدنظر است، دست یابیم. در ادامه عاشوری عضو هیات رییسه سهام داران عمده گروه فولاد خوزستان در بازدید از پیشرفت روند طرح فولادسازی در شرکت صنعت فولاد شادگان گفت: سهام داران عمده تمامی سعی خود را برای برطرف نمودن موانع موجود به‌ کار می‌گیرند. وی با تقدیر از زحمات کارکنان گروه فولاد خوزستان در گرمای طاقت‌ فرسای تابستان اظهار داشت: هدف ما برداشتن قدم های سریعتر برای..

 • مدیر سایت
  ثبت رکورد در آهن اسفنجی سفید دشت

  ثبت رکورد در آهن اسفنجی سفید دشت مدیر مجتمع فولاد سفیددشت از تولید ۷۳ هزار و ۳۵۸ تن آهن اسفنجی و ثبت رکورد جدید تولید طی خردادماه امسال خبر داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۷ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۱:۳۰:۱۴ محمود ارباب زاده افزود: این میزان تولید نسبت به اردیبهشت ماه امسال (۷۲۵۳۳ تن) ارتقا یافته است. وی افزود: پروژه فولادسازی این مجتمع به میزان ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. مدیر مجتمع فولاد سفیددشت اظهار داشت: امیدواریم تا پایان امسال در بهره‌برداری از واحد فولادسازی و ریخته‌گری نیز مانند واحد احیای مستقیم در بین واحدهای فولاد استانی پیشتاز باشیم. ارباب زاده ادامه داد: این طرح فولادی سال گذشته ۷۲۵ هزار تن آهن اسفنجی تولید کرد که نسبت به سال ۹۷، رشد ۳۱ درصدی را رقم زده است. شرکت فولاد سفیددشت یکی از طرح‌های هفت‌گانه فولادی کشور است که سال ۹۳ با مشارکت ایمیدرو و فولاد مبارکه به شرکت سهامی خاص تبدیل شد و در سال ۹۵ واحد احیا مستقیم آن به بهره‌ برداری رسید. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  تولید ۹۰‌ میلیون تن سنگ آهن در ایران طی سال گذشته

  تولید ۹۰‌ میلیون تن سنگ آهن در ایران طی سال گذشته ۹۰ میلیون تن سنگ آهن در کشور در سال گذشته تولید شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۷ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۰:۱۱:۲۱ به نقل از منافن، بیش از ۹۰ میلیون تن سنگ آهن در کل ایران در سال گذشته تولید شده است که فقط هفت درصد از آن صادر شده است. کاهش صادرات سنگ آهن به دستور رهبر ایران صورت گرفته تا از صادرات مواد معدنی فرآوری نشده جلوگیری شود و در کشور برای تولید محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر استفاده شود‌. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  رشد ۱۹ و ۱۴ درصدی تولید آند و کاتد در سه ماهه نخست امسال

  رشد ۱۹ و ۱۴ درصدی تولید آند و کاتد در سه ماهه نخست امسال پالایشگاه خاتون آباد در خردادماه با رشد ۵۷ درصدی نسبت به برنامه ۶ هزار و ۱۹۲ تنی موفق به ثبت رکورد تولید ۹ هزار و ۷۳۲ تن کاتد شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۷ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۰:۰۸:۴۳ دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس با بیان اینکه از ابتدای سال جاری برنامه‌های تولید شرکت مس روند صعودی خوبی را آغاز کرده است گفت: پالایشگاه خاتون آباد در خردادماه با رشد ۵۷ درصدی نسبت به برنامه ۶ هزار و ۱۹۲ تنی موفق به ثبت رکورد تولید ۹ هزار و ۷۳۲ تن کاتد شد. همچنین این رکورد نسبت به رکورد قبلی ۴،۵ درصد رشد داشته است. سعدمحمدی با بیان اینکه کنسانتره مصرف شده در خرداد ماه ۳۱۷۸۴ تن بوده است که ۰.۸ درصد نسبت به رکود قبلی (۳۱۵۳۶ تن در بهمن ۹۶) افزایش داشته است، افزود: همچنین، مجموع تولید کاتد شرکت مس طی سه‌ماهه نخست سال جاری به ۶۹ هزار تن رسید که نسبت به برنامه ۶۰ هزار و ۴۱۹ تنی رشد ۱۴ درصدی داشته است. سعدمحمدی افزود:‎ همچنین از ابتدای سال تا پایان خردادماه ۹۱ هزار و ۵۴۹ تن آند تولید شده است که نسبت ب..

 • مدیر سایت
  صادرات سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله امکان‌پذیر شد

  صادرات سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله امکان‌پذیر شد وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای حمایت از زنجیره فولاد و صنایع پایین‌دستی، صادرات سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله که مورد استفاده تولیدکنندگان فولاد کشور قرار نمی‌گیرد را، صرفا با اخذ مجوز از معاونت امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه و پرداخت عوارض مجاز دانست. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۷ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۰:۰۳:۵۶ وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به منظور حمایت از تولیدکنندگان فولاد و ضرورت توجه به ارزآوری زنجیره تولید این محصولات، هرگونه صادرات سنگ‌آهن، کنسانتره و گندله صرفا در شرایطی مجاز خواهد بود که نیاز تولیدکنندگان فولاد کشور تامین شده باشد. بر این اساس، صادرات اقلام مذکور صرفا با مجوز معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و با پرداخت عوارض امکان‌پذیر خواهد بود. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  تامین نیاز آهک فولاد خراسان از معادن مرغوب شهرستان نیشابور

  به گزارش چیلان ، کسری غفوری با بیان این که آهک و دولومیت از نیازهای اساسی فولاد خراسان است و برای رفع این نیاز تصمیم گرفته شد مجموعه‌ای در نزدیکی فولاد خراسان احداث گردد، افزود: در این چارچوب طرح‌های مطالعاتی آن انجام و از سال گذشته طرح احداث آن با برنامه زمان بندی و پیش بینی های عملیاتی آغاز شد. وی در ادامه این بازدید گفت: فولاد خراسان برای به ثمر رسیدن هر چه سریع تر این کارخانه در بخش مالی و تامین تجهیزات، حمایت‌های لازم را انجام می دهد و به موازات آن هم امیدواریم طرح توجیهی احداث خط تولید دوم این کارخانه هرچه سریعتر ارائه شود. معاون استاندار و فرماندار نیشابور هم در این بازدید که روز سه شنبه، ۳ تیر ماه ۱۳۹۹، در محل شهرک صنعتی عطار نیشابور انجام شد، با اشاره به این که «شرکت تعاونی فولادیار» به عنوان یک معین اقتصادی، گام‌هایی منطقی در جهت ایجاد اشتغال پایدار روستایی و حمایت از اقشار آسیب پذیر برداشته است، گفت: با احداث این کارخانه توسط فولادیار، فاصله مکانی میان محل های تولید و بهره برداری کاهش می یابدکه این موضوع موجب ایجاد ارزش افزوده و کاهش هزینه‌ها است. علیرضا قامتی با بیان این که..

 • مدیر سایت
  قیمت شمش فولادی در بورس کالا طبق چه فرمولی تعیین می‌شود؟

  پیرو پیگیری شرکت‌های فولادی، فعالان بازار فولاد و رسانه‌ها، چیلان در گفت‌وگویی با وحید یعقوبی، مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، خواستار شفا‌ف‌سازی در خصوص آخرین مقررات تنظیم بازار شد. مدیر اجرایی انجمن فولاد در توضیح صحت و سُقمِ خبرهایی که در رسانه‌ها در مورد قیمت پایه شمش فولادی منتشر شده است، گفت: کمیته تخصصی فولاد در تاریخ ۱۱ خرداد جلسه‌ای برگزار کرد که در آن بر اساس تصمیمات جلسه معاونین وزیر صمت، قیمت پایه شمش فولادی در معاملات بورس کالا، ۸۸ درصد قیمت فوب شمش صادراتی ایران ضربدر قیمت ارز نیمایی اعلام شد . این صورتجلسه در روزهای گذشته به اعضای کمیته تخصصی فولاد ابلاغ شده است و رسانه‌ای شدن آن به این معنا نیست که قیمت پایه شمش فولادی در بورس کالا، طبق فرمول ۸۸ درصدی تعیین می‌شود. وحید یعقوبی افزود: اساساً مصوبات کمیته تخصصی فولاد، زمانی قابلیت اجرایی دارند که در کارگروه تنظیم بازار به تصویب برسند و برای اجرا ابلاغ شوند. در مورد پیشنهادات کمیته تخصصی فولاد در جلسه ۱۱ خرداد هم باید گفت که این پیشنهادات به تأیید کارگروه تنظیم بازار نرسیده است و فعلا ملاک عمل نیست. فرمول قیمت ..

 • مدیر سایت
  شرکت‌های تولیدکننده مقاطع طویل فولادی در محل انجمن فولاد تشکیل جلسه می‌دهند

  به گزارش چیلان ، جلسه مهم هم‌اندیشی شرکت‌های تولیدکننده مقاطع طویل روز یک‌شنبه هشتم تیر برگزار می‌شود. در این جلسه، نحوه تأمین شمش فولادی مورد نیاز واحدهای نورد مقاطع طویل، مسائل مرتبط با عرضه مقاطع طویل فولادی در بورس کالا، تحولات بازار و مقررات تنظیم بازار و چالش‌ها و راهکارهای افزایش صادرات مقاطع طویل فولادی، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. سیدرسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، طی نامه‌ای از مدیران عامل شرکت‌های تولیدکننده مقاطع طویل فولادی خواسته است تا هفته آینده در این جلسه هم‌اندیشی شرکت کنند. تصویر دعوت‌نامه ارسالی برای شرکت‌های تولیدکننده مقاطع طویل فولادی را ببینید:

 • مدیر سایت
  اجرایی نشدن دستاوردهای طرح جامع فولاد کشور، در سیاست‌گذاری‌های صنعتی بررسی شود

  به گزارش چیلان ، امیرحسین نادری، مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران درنشست تخصصی پایش طرح جامع فولاد کشور اظهارداشت: وجود حتی یک برنامه بد بهتر از بی برنامه بودن است و جای بسی تاسف و تعجب است که با وجود طرح مهم و بسیار خوبی همچون طرح جامع فولاد کشور بعنوان یک سند و برنامه بالادستی، شاهد هستیم که عدم توجه به این طرح چه مشکلات بزرگی را برای کشور و صنعت فولاد و معدن ایجاد کرده است. وی خاطرنشان ساخت: بدلیل عدم توجه به این سند شاهد جزیره ای عمل کردن وبخشی نگری در ایجاد و احداث و صدور مجوزهای فولادی و معدنی بوده و هستیم که این عدم توجه باعث ازبین بردن مزیت ها و ظرفیت های همه جانبه کشور و منابع ملی شده است. نادری اضافه کرد:طرح جامع فولاد کشور،یک سند متقن ومحکمی است که وضعیت همه جانبه و زوایای مختلف صنعت کشورومنابع خدادادی رااحصاکرده وبا اماروارقام چشم اندازی برای حرکت درمسیری درست را پیش پای ما گذاشته است. در این نشست تخصصی،علاوه بر دکتر نادری ،اعضای هیئت مدیره، معاونین و کارشناسان شرکت ملی فولادایران حضورداشتند وکارشناسان شرکت فولاد تکنیک بعنوان متولیان انجام مطالعات طرح جامع فولادکشور، دراین ..

 • مدیر سایت
  تا دو هفته آینده نظر نهایی را در مورد ضرایب زنجیره فولاد اعلام می‌کنیم

  تا دو هفته آینده نظر نهایی را در مورد ضرایب زنجیره فولاد اعلام می‌کنیم نتیجه نهایی تعیین ضرایب زنجیره فولاد که به چهار تشکل بخش خصوصی سپرده شده بود بر اساس اعلام محمدرضا انصاری نایب رییس اتاق بازرگانی ایران تا دو هفته دیگر از سوی اتاق به وزارت صمت اعلام خواهد شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۴ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۰:۳۰:۳۰ نایب رییس اتاق ایران در رابطه با نتیجه تعیین ضرایب قیمتی زنجیره فولاد با اشاره به اینکه جلسات خوبی با معدنی‌ها و فولادی‌ها برگزار کرده‌ایم، گفت: تاکنون پنج جلسه که در آن همه مدیران معدنی و فولادی حضور یافته‌اند، برگزار کرده‌ایم که در طی این جلسات مدیران هر دو بخش از لحاظ فکری به یکدیگر نزدیکتر شده‌اند. وی افزود: در طول این جلسات طرفین موارد مدنظر خود را هم عنوان کرده‌اند اما مشکل آن است که هنوز به یک اجماع برای اعلام نظر نهایی دست نیافته‌ایم و در صورت دستیابی به هر اجماعی، اتاق نتیجه جلسات را به وزارت صمت اعلام خواهد کرد. نایب رییس اتاق ایران با تاکید بر اینکه تا دو هفته دیگر تصمیم نهایی اعلام می‌شود، تصریح کرد: از وزارتخانه مهلت ..

 • مدیر سایت
  هدف‌گذاری صادرات یک میلیارد دلاری فولاد آذربایجان‌شرقی

  هدف‌گذاری صادرات یک میلیارد دلاری فولاد آذربایجان‌شرقی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت و ظرفیت بسیار بالای صنعت فولاد استان در ایجاد اشتغال و ارزآوری، گفت: با رونق صنعت فولاد صادرات یک میلیارد دلاری محصولات فولادی در سال جهش تولید هدف‌گذاری شده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۳ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۴۷:۵۱ حبیب امین زاده روز سه شنبه در نشست مشترک با انجمن فولاد آذربایجان شرقی و بازدید از یک شرکت تولیدی، اظهار کرد: چالش‌های پیش روی صنایع فولادی و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های تولیدی این حوزه در جلسات ادواری با انجمن فولاد آذربایجان شرقی همواره مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و بر این اساس مسائل مربوط به رفع موانع تولید و رفع مشکلات صنایع فولادی و تبدیلی به صورت منظم بویژه در سال جهش تولید پیگیری می‌شود. وی بر حمایت از ظرفیت بسیار بالای سرمایه گذاران بخش خصوصی در صنایع فولادی تأکید کرد و گفت: صنایع فولادی جزو صنایع پیشگام و برتر استان در سال جهش تولید می‌باشد و با توجه به ضرورت عملیاتی شدن جهش تولید و میزان رشدی که داشته ایم، ..

 • مدیر سایت
  توانایی صادرات ۱۰ میلیون تن فولاد وجود دارد

  توانایی صادرات ۱۰ میلیون تن فولاد وجود دارد دبیر ستاد تنظیم بازار کشور گفت:مجموعه تولید شمش فولاد کشور بالغ بر ۱۷ میلیون تن است و اکنون توانایی لازم برای صادرات حدود ۱۰ میلیون شمش فولاد وجود دارد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۳ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۴۵:۱۴ به نقل از شبکه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن وتجارت، محمد رضا کلامی افزود: نیاز و مصرف داخلی به شمش فولاد سالیانه، حدود هفت تا هشت میلیون تن است. دبیر ستاد تنظیم بازار کشور در ارتباط با مصوبه‌های ستاد در مورد تولیدات فولادی توضیح داد: قیمت پایه فولاد از ۹۵ درصد Fob قیمت صادراتی آغاز و سقف قیمتی این فلز نیز قیمت صادراتی تولیدات کشور است، به عبارتی تولیدکنندگان داخلی اجازه فروش فولاد تولیدی خود را بالاتر از قیمت فروش به سایر کشورها، به متقاضیان ایرانی نخواهند داشت. به گفته وی، این تصمیم برای ایجاد انگیزه‌های لازم برای توسعه صادرات، تامین و عرضه حداکثری داخلی اتخاذ شده، همچنین با توجه به تامین حداکثری منافع تولید با قیمت پایه مناسب، مقادیر عرضه در بازار داخلی افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند به مدیریت باز..

 • مدیر سایت
  ۲ کارخانه تولید آهن اسفنجی در استان کرمان احداث می‌شود

  ۲ کارخانه تولید آهن اسفنجی در استان کرمان احداث می‌شود استاندار کرمان گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت با احداث دو کارخانه تولید آهن اسفنجی به ظرفیت ۲.۷ میلیون تن در سال موافقت کرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۳ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۱:۴۴:۲۵ محمدجواد فدائی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه به منظور بررسی پاره‌ای از مسائل مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان کرمان جلساتی با حضور مدرس خیابانی سرپرست وزارتخانه صمت و اسماعیلی معاون معدنی این وزارت در تهران برگزار شد اظهار داشت: در این جلسه مواردی متعددی از مشکلات و مسائل استان کرمان در این حوزه بررسی و برای رفع آن تصمیم‌گیری شد. وی با اشاره به سفر هیئتی به استان کرمان ظرف دو هفته آینده برای بررسی کامل و جامع مسائل معدنی استان گفت: نتیجه این بررسی‌ها در جلسه‌ای با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت جمع‌بندی و در مورد مسائل و پیشنهادات تصمیم‌گیری شود. استاندار کرمان با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد تا پیشنهادی برای نحوه برگشت بخشی از حقوق دولتی معادن به استان کرمان جهت طرح در هیئت دولت ارس..

 • مدیر سایت
  موافقت شرکت‌های تولیدکننده آهن اسفنجی با تخصیص سهمیه به واحدهای ذوب فولاد

  رضا شهرستانی، عضو دیگر هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نیز در مورد نتایج این دو نشست به خبرنگار چیلان گفت: در این جلسات، تولیدکنندگان آهن اسفنجی و ذوب القایی مشکلات خود در خصوص تخصیص سهمیه های آهن اسفنجی و همچنین عرضه در بورس کالا را مطرح کردند و برای حل این مشکلات تبادل نظر شد که البته مسئله اصلی تولیدکنندگان آهن اسفنجی برای رعایت برنامه تخصیص به واحدهای القایی، دریافت گندله با قیمت مصوب است و مقرر شد انجمن این درخواست را از وزارت صمت داشته باشد که به طور جدی این موضوع را عملیاتی کند. شهرستانی ابراز امیدواری کرد که تولیدکنندگان شمش قوس الکتریکی، آن میزان از تولیدات خود را که نمی‌توانند صادر کنند، در بورس کالا عرضه نمایند. وی در ادامه تصریح کرد: با عرضه شمش فولادی تولیدی توسط واحدهای ذوب القایی و همچنین عرضه تتمه تولیدات کوره‌های قوس الکتریکی که به خارج از کشور صادر نشده، در بورس کالا، بازار فولاد وضعیت مناسب‌تری پیدا می کند و فاصله قیمت‌ها در بورس کالا و کفِ بازار، کاهش می یابد که البته لازمه این کار اصلاح قیمت پایه در بورس کالا است. واحدهای ذوب القایی باید برای تامین پایدار..

 • مدیر سایت
  ایمیدرو تامین سنگ آهن فولادسازان را برعهده دارد/ مجوز فولادسازی، گندله‌سازی و کنسانتره‌سازی، خارج از طرح جامع فولاد صادر نمی‌شود

  به گزارش چیلان به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور در جلسه کنترل مدیریت ایمیدرو (بررسی عملکرد سال ۹۸ و برنامه های سال ۹۹ شرکت مبارکه)، با اشاره به راهبری این حوزه در تامین خوراک فولادسازان، اظهار داشت: مقررشده سود شرکت چادرملو طی امسال تقسیم نشود و منابع مالی صرفه توسعه این شرکت شود. وی افزود: ایمیدرو تامین سنگ چادرملو را در دستور کار دارد و از طرفی این شرکت متعهد می شود، ۳ میلیون تن کنسانتره مورد نیاز مبارکه را تامین کند. غریب پور گفت: به دنبال این هستیم تا با دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، هیچ گونه مجوز فولادسازی، گندله‌سازی و کنسانتره‌سازی “خارج از طرح جامع فولاد” صادر نشود. سرمایه گذاری در طرح های توسعه مبارکه از محل سود معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره عملکرد فولاد مبارکه گفت: این شرکت دارای برنامه های توسعه ای است و به پاس این عملکرد برنامه داریم که سود سهم مبارکه را به تامین مالی طرح های توسعه این شرکت اختصاص دهیم. رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به استراتژی ایمیدرو در حفظ سود شرکت های و سرمایه گذاری آن در طرح های توسعه، گفت: زمانی که مدیران شرکت ها گرایش به توسعه دار..

 • مدیر سایت
  ثبت یک رکورد جدید در فولاد سفیددشت

  به گزارش چیلان ، با تولید ۷۳ هزار و ۳۵۹ تن آهن اسفنجی در واحد احیاء مستقیم، رکورد تولید این محصول نسبت به اردیبهشت ماه سال جاری به میزان ۸۲۶ تن ارتقا یافت. مهندس جمشید علی بابایی مدیر عملیات و تکنولوژی و توسعه شرکت با اعلام این خبر از عزم مجموعه فولاد سفیددشت برای دستیابی به تولید با ظرفیت نامی در سال جهش تولید خبر داد. علی بابایی همچنین با اشاره به روند رو به رشد اجرای پروژه های اساسی و جنبی شرکت خاطرنشان کرد با راه اندازی واحد تصفیه اولترافیلتراسیون، در سال جاری کل آب مورد نیاز کارخانه از منبع پساب شهر بروجن تامین می گردد. مدیر واحد عملیات شرکت فولاد سفیددشت ضمن قدردانی از تلاش مدیران و کارکنان و پیمانکاران مرتبط این شرکت و حمایت سهام داران (فولاد مبارکه و سازمان ایمیدرو) ابراز امیدواری کرد با گذر از مشکلات پیش رو می توان همواره شاهد تولید مداوم و ایمن در بزرگترین واحد صنعتی استان باشیم.

 • مدیر سایت
  رکوردشکنی بهاریِ فولاد خوزستان

  به گزارش چیلان ، علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان‌ از دستیابی به تولید بیش از یک میلیون تُن شمش،‌ در فصل بهار خبر داد. محمدی با اشاره به ارتقاء تولید ماهانه در دو ماه نخست سال جاری افزود: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بنام جهش تولید مزین شده است،‌ فولاد خوزستان توانست با تکیه بر توان داخلی برای اولین بار در سه ماهه نخست سال با تولید یک میلیون و ۲۴ هزار تُن شمش، به رکورد جدیدی در فصل بهار دست یابد. مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان تشدید تحریم‌ های ظالمانه را فرصتی برای اعتماد به توان داخلی دانست و اظهار داشت: در سال های اخیر تشدید تحریم‌ های ظالمانه، کشور را با مشکلات اقتصادی مواجه کرده است، لیکن خودباوری، تکیه بر توان داخلی و نگاه تامین از منابع داخل پیامدهای مثبت تشدید تحریم‌ هاست. وی افزود: تولید با کیفیت و صادرات‌ محور و ارزآوری از ویژگی‌های محصولات شرکت فولاد خوزستان است. بدون شک همه‌ی توان خود را بکار می‌ گیریم که به اقتصاد بدون نفت کمک کنیم. محمدی اشاره‌ای هم به افتتاح کارخانه‌ی گندله‌سازی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کرد و گفت: این کارخانه در مجموع با ظرفیت ۵ میلیون‌ تُن گندل..

 • مدیر سایت
  رشد ۷۹ درصدی سود خالص فولاد خراسان در سال ۹۸

  به گزارش چیلان ، طبق گزارش حسابرسی‌نشده، نماد بورسی فخاس با سرمایه ثبت‌شده ۹۰۰ میلیارد تومانی، در سال ۹۸ به ازای هر سهم ۸۴.۳ تومان سود ساخت. درآمدهای عملیاتی فولاد خراسان در سال ۹۸، ۴۴۴۶ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال ۹۷، رشد ۴۹ درصدی را نشان می‌دهد. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی فولاد خراسان در سال ۹۸، رشد ۵۳ درصدی داشته است. این ترکیب درآمد و هزینه، باعث شد تا سود ناخالص فولاد خراسان در سال ۹۸، رشد ۳۱ درصدی را نسبت به سال ۹۷ تجربه کند. در تصویر زیر جزئیات عملکرد فولاد خراسان در سال ۹۸ را ببینید:

 • مدیر سایت
  رشد ۱۵۲ درصدی سود شرکت مس نسبت به سال ۹۷

  رشد ۱۵۲ درصدی سود شرکت مس نسبت به سال ۹۷ دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران در ۱۲ماهه منتهی به اسفند ۱۳۹۸ مبلغ ۱۲۰۱ ریال به ازای هر سهم سود محقق کرده است که با احتساب افزایش سرمایه،۱۵۲ درصد نسبت به سال ۹۷ رشد داشته است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۱ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۰۷:۲۷:۰۰ سعدمحمدی با اعلام این خبر افزود: همچنین در این دوره درآمد های عملیاتی شرکت مس با رشد خوب ۱۲۲ درصدی همراه بود و سود عملیاتی نیز ۱۳۹درصد رشد داشته است. ثبت رکورد تولید روزانه خاک سولفوری سعدمحمدی در ادامه با اشاره به ثبت رشد ۱۴ درصدی آند در فروردین ماه و رشد ۱۲ درصدی کاتد در پالایشگاه خاتون آباد در اردیبهشت ماه گفت: با همت تمامی پرسنل در تاریخ ۲۶ خردادماه امسال شاهد ثبت رکورد تولید روزانه خاک سولفوری به میزان ۱۳۲۵۰۰ تن در روز بودیم که نسبت به رکورد قبلی در خرداد سال ۱۳۹۸، ۲ هزار و ۵۰۰ تن رشد داشته است. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  جهش تولید آلومینیوم در سال سخت

  جهش تولید آلومینیوم در سال سخت مدیرعامل شرکت آلومینای ایران پیش‌بینی کرد در ماه‌های بعدی شرایط تولید آلومینا به دلیل طرح‌های بهینه‌سازی و توسعه‌ای که در مجموعه آلومینا در حال انجام است، نسبت به سال گذشته بهتر خواهد بود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۱ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۰۷:۲۳:۵۰ شرکت آلومینای ایران به‌عنوان تنها تولیدکننده آلومینا در خاورمیانه نقش تاثیرگذاری در تامین مواد اولیه فلز آلومینیوم کشور ایفا می‌کند. این شرکت سال گذشته موفق شد ۲۳۳ هزار تن آلومینا تولید کند که از این مقدار ۲۰۰ هزار تن به تولید شمش آلومینیوم اختصاص یافت. این در حالی است که شرکت آلومینا در نظر دارد با تقویت زیرساخت کارخانه‌هایش، پرونده سال ۱۳۹۹ را با تولید ۲۴۵ هزار تن آلومینا ببندد. البته سیاست‌گذاران این شرکت معتقدند اگر محدودیت‌های معدن تاش که به‌دلیل مسائل زیست‌محیطی پیش آمده است برداشته شود، تولید ۲۵۵ هزار تن آلومینا دور از دست نخواهد بود. در گفت‌وگو با تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران مهم‌ترین دستاوردهای این شرکت را در سال گذشته و برنامه‌های پیش‌روی آن زیر ذره‌بین قر..

 • مدیر سایت
  جزئیات افزایش دو برابری ظرفیت تولید فولاد کاوه در سال ۹۹​

  عبدالمجید شریفی در گفتگو با خبرنگار چیلان در مورد شرایط تولید در این شرکت گفت: ظرفیت فولادسازی در فاز اولِ شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، ۱.۲ میلیون تن است که خوشبختانه در سال ۹۸، میزان تولید شرکت یک میلیون و ۱۵۷ هزار تن بود و تولید با راندمای بالای ۹۶ درصد، صورت گرفت. جزئیات راه‌اندازی فاز دوم طرح توسعه فولاد کاوه جنوب کیش رئیس هیات مدیره فولاد کاوه جنوب کیش عنوان کرد: ظرفیت فاز دوم فولاد کاوه برابر با فاز اول و ۱.۲ میلیون تن در سال است. این فاز در محل کارخانه احداث شده، تمام تجهیزات کارخانه خریداری و کار انتقال و نصب آن نیز انجام شده است. راه‌اندازی‌های سرد هم صورت گرفته و در واقع، مراحل راه‌اندازی آغاز شده است. در ماه‌های پیش رو نیز تولید آزمایشی از فاز دوم طرح توسعه آغاز خواهد شد. وی در مورد اجرای این طرح توسعه در شرایط تحریم گفت: واقعاً اجرای فاز دوم طرح توسعه در شرایط تحریمی کار دشواری بود که انجام شد. هلدینگ کاوه پارس در این شرایط ریسک کرد و تأمین مالی از درآمدهای داخلی شرکت صورت گرفت تا اجرای طرح تسریع شود. رئیس هیات مدیره فولاد کاوه جنوب کیش افزود: در سال جاری در حالی که کشور د..

 • مدیر سایت
  رشد ۵۴ درصد سود خالص فولاد آلیاژی ایران در سال ۹۸ + نمودار

  طبق گزارش حسابرسی‌نشده، نماد بورسی فولاژ با سرمایه ثبت‌شده ۶۰۰ میلیارد تومانی، در سال ۹۸ به ازای هر سهم ۹۴.۴ تومان سود ساخت. درآمدهای عملیاتی فولاد آلیاژی ایران در سال ۹۸، ۲۸۰۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال ۹۷، رشد ۵۳ درصدی را نشان می‌دهد. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی فولاد آلیاژی ایران در سال ۹۸، رشد ۴۸ درصدی داشته است. این ترکیب درآمد و هزینه، باعث شد تا سود ناخالص فولاد آلیاژی ایران در سال ۹۸، رشد ۶۹ درصدی را نسبت به سال ۹۷ تجربه کند. در تصویر زیر جزئیات عملکرد فولاد آلیاژی ایران در سال ۹۸ را ببینید:

 • مدیر سایت
  بارگذاری سیزدهیمن ریفرمر فولادی با کاتالیست شرکت نفت وگاز سرو

  به گزارش چیلان ، شرکت نفت و گاز سرو به‌عنوان پیشگام تولید کاتالیست در صنایع فولاد، پالایش و پتروشیمی، بار دیگر توانست خدمتی ارزنده به صنایع فولادی کشور ارائه نماید. در هفته جاری واحد احیا مستقیم آهن مجتمع فولاد سیرجان ایرانیان با ظرفیت تولید یک میلیون تن آهن اسفنجی در سال، با کاتالیست‌های تولیدی شرکت نفت و گاز سرو بارگذاری گردید. نکته حائز اهمیت در این بارگذاری پایش عملکرد ریفرمر و مشاوره بهره برداری از کاتالیست شرکت خارجی سود کمی تا زمان تعویض و جایگزینی با کاتالیست تولیدی سرو می‌باشد. این اقدام با هدف تکمیل زنجیره خدمات تخصصی کاتالیست و بومی سازی کامل دانش فنی این کالای استراتژیک بوده که شامل پوشش تمامی نیازهای مجتمع‌های مصرف کننده این محصول دانش بنیان به ویژه در حوزه بهره برداری از کاتالیست می‌باشد که از ۲ سال گذشته به طور گسترده در مجتمع‌های فولادی کشور آغاز شده است. همچنین کاتالیست‌های بارگذاری شده در این ریفرمر به روش پرسی تولید شده که بعنوان بروزترین تکنولوژی تولید کاتالیست در جهان شناخته می‌شود. این تکنولوژی که در ایران تنها در اختیار شرکت نفت و گاز سرو می‌باشد، دارای مزیت های..

 • مدیر سایت
  ایران به صف تولیدکنندگان جهانی فوم آلومینیوم با خواص ویژه پیوست

  ایران به صف تولیدکنندگان جهانی فوم آلومینیوم با خواص ویژه پیوست فوم آلومینیوم سلول بسته از جمله محصولات استراتژیک در حوزه مواد است که به روش ریخته‌گری متخلخل به دست می‌آید، با شروع محدودیت‌های تحریمی، تولیدکنندگان جهانی از فروش آن به ایران خودداری کردند و این موضوع، انگیزه‌ای شد تا فعالان دانش‌بنیان، ایران را به تنها تولیدکننده منطقه‌ای این محصول تبدیل کنند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۱ تیر ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۲۲:۱۵ کیانوش عسگری، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان فوم آلومینیومی را فلز آلومینیوم دانست که از روش ریخته‌گری به شکل متخلخل تولید می‌شود و افزود: به دلیل برخی ویژگی‌ها از جمله وزن بسیار پایین، قابلیت جذب بالای انرژی، قابلیت جذب صدا، عایق حرارتی، قابلیت جذب ارتعاش، قابلیت جذب امواج و مقاومت در برابر اشتعال، این نوع خاص از فلز کاربردهای بسیار متنوعی در صنایع دارد. وی با بیان اینکه این محصول در برابر خوردگی مقاوم است و با محیط زیست سازگار است، اظهار کرد: در رده‌بندی جهانی، این ماده در زمره مواد پیشرفته تلقی شده و جزء ۱۰ ماده نسل فردا شناخته می‌شود. ت..

 • مدیر سایت
  نتیجه معاملات مقاطع طویل فولادی در بورس کالا

  به گزارش چیلان ، امروز به لحاظ ارزشی ۲۴۴.۱ میلیارد تومان مقاطع طویل فولادی در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت. در جدول زیر نتایج معاملات امروز مقاطع طویل فولادی در بورس کالا را ببینید. اطلاعات معامله نظیر قیمت میانیگن، قیمت پایه، میزان تقاضا و … در این جدول قابل مشاهده است:

 • مدیر سایت
  تشکیل کمیته مشترکی بین جامعه فولاد و راه آهن

  محمد سیاوشی در مورد تشکیل این کمیته مهم به خبرنگار چیلان گفت: این کمیته به میزبانی انجمن فولاد و بین شرکت راه آهن و جامعه فولاد تشکیل می‌شود. در حال حاضر، ۷۰ درصد بازار حمل و نقل ریلی به شرکت‌های فعال در زنجیره فولاد اختصاص یافته و با همکاری جامعه فولاد کشور و شرکت راه آهن، می‌توان از ظرفیت‌های خالی شبکه ریلی کشور استفاده کرد یا با سرمایه‌گذاری شرکت‌های فولادی، این ظرفیت‌ها را در جهت افزایش بهره‌وری، توسعه داد. مدیرکل دفتر مهندسی حمل و نقل راه آهن افزود: در تفاهم‌نامه‌ای که به زودی بین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران امضاء می‌شود، تعهدات هریک از طرفین، تعریف و پیگیری می‌شود، و کمیت‌های تشکیل می‌شود که حلقه وصل صنعت فولاد و راه آهن خواهد بود. حمل و نقل ریلی، راهی برای توسعه بیشتر صنعت فولاد محمد سیاوشی در مورد رابطه صنعت فولاد و حمل و نقل ریلی کشور اظهار داشت: با این که زنجیره فولاد، بیشترین سهم را از ظرفیت بار جابجاشده توسط سیستم حمل و نقل ریلی کشور دارد، اما رابطه بین این صنعت و سیستم حمل و نقل ریلی، می‌تواند رشد و توسعه بسیار بیشتری پیدا کند و این هم به نف..

 • مدیر سایت
  ظرفیت تولید کلاف‌های صنعتی مجتمع فولاد کویر به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد

  احمد خوروش در گفت‌وگو با چیلان ، عنوان کرد: در حال حاضر، اغلب فولاد‌سازان کشور، تولیدکننده فولادهای ساختمانی هستند که محصول نهایی آن مستقیما در صنعت ساختمان به کار می‌رود. این در حالی است که می‌توان با تولید فولادهای صنعتی، ارزش افزوده قابل توجهی را از طریق تولید محصولات پایین‌دستی در کشور ایجاد کرد. وی افزود: تولید کلاف‌های صنعتی، اشتغالزایی و گردش مالی را در صنعت فولاد تا چندین برابر افزایش می‌دهد و علاوه بر آن بسیاری از محصولات مورد نیاز کشور را تامین کرده و از طریق صادرات این محصولات، ارزآوری قابل توجهی را برای کشور به‌دنبال دارد. وضعیت تولید کلاف‌های صنعتی توسط مجتمع فولاد کویر وی تصریح کرد: مجتمع فولاد کویر تاکنون سرمایه‌گذاری قابل توجهی را برای تولید کلاف‌های صنعتی انجام داده و موفق شده است با تولید ۵۰ نوع فولاد کیفی، تنوع محصولات خود را تا ۴۰۰ گرید افزایش دهد. مدیر عامل مجتمع فولاد کویر خاطرنشان کرد: این مجتمع در حال حاضر ظرفیت تولید ۵۰ هزار تن محصول کلاف و ۶۰ هزار تن شاخه را در ماه داراست که از این حیث در میان نوردکاران در کشور رکورددار است. وی تاکید کرد: افق توسعه فولاد ..

 • مدیر سایت
  رشد ۷ درصدی سود خالص فولاد خوزستان در سال ۹۸

  به گزارش چیلان ، طبق گزارش تلفیقی حسابرسی‌نشده شرکت فولاد خوزستان، این شرکت در سال ۹۸ با سرمایه ثبت‌شده ۱۹۰۴.۸ میلیارد تومانی، به ازای هر سهم ۱۷۹.۷ تومان سود ساخت. درآمدهای عملیاتی فخوز در سال ۹۸، ۱۶۱۰۶ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال ۹۷، رشد ۴۱ درصدی را نشان می‌دهد. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی فولاد خوزستان هم در سال ۹۸، رشد ۵۶ درصدی داشته است. این ترکیب درآمد و هزینه، باعث شد تا سود ناخالص فولاد خوزستان در سال ۹۸، رشد ۱۲ درصدی را نسبت به سال ۹۷ ثبت کند. در تصویر زیر جزئیات عملکرد فولاد خوزستان در سال ۹۸ را ببینید:

 • مدیر سایت
  کلنگ‌زنی واحد نورد گرم شماره ۲ فولاد مبارکه/ ممنوعیت صادرات همه نوع سنگ آهن

  به گزارش چیلان ، با حضور مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، خداداد غریب‌پور، معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو، دکتر اسماعیلی معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت، و مدیر عامل فولاد مبارکه، ضمن افتتاح چند پروژه بزرگ ملی در فولاد مبارکه، کلنگ عملیات تکمیل نورد گرم شماره ۲ فولاد مبارکه در این شرکت به زمین زده شد. حسین مدرس خیابانی پس از افتتاح پروژه های بازیافت حرارت نیروگاه گازی (HRSG )، شبکه فشار قوی و فشار متوسط شماره ۲ شهید خرازی و سوئیچگیری های۴۰۰و ۶۳ کیلو ولت شماره ۲ و گلنک زنی ابر پروژه تکمیل طرح شهید خرازی(نورد گرم شماره ۲) از شرکت فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین مجتمع صنعتی کشور که نماد کار و تلاش، تولید و توسعه کشور است نام برد. واردات ورق گرم به کشور با افتتاح پروژه نورد گرم دو قطع می‌شود مدرس خیابانی اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر در حوزه تولید ورق های مورد نیاز صنایع خودروسازی، صنایع نفت و گاز و لوله سازی و لوازم خانگی واردکننده هستیم که با به بهره برداری رسیدن نورد گرم شماره دو فولاد مبارکه اصفهان که ظرفیت آن ۴.۲ میلیون تن است در تمامی این حوزه ها نه..

 • مدیر سایت
  آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران/ پیش‌روی شمش فولادی و اسلب صادراتی ایران در سقف قیمتی سال ۹۹

  به گزارش چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت اسلب صادراتی ایران در هفته جاری، در محدوده ۳۶۵ تا ۳۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به هفته گذشته، افزایش قابل توجه ۳.۱ درصدی را نشان می‌دهد. در این هفته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران به محدوده ۳۶۳ تا ۳۷۵ دلار به ازای هر تن رسید که میانگین این قیمت‌ها، ۳۶۹ دلار به ازای هر تن، افزایش ۰.۴ درصدی را نسبت به قیمت‌های ۲۱ خرداد نشان می‌دهد. خبر خوب این روزهای بازار فولاد این است که قیمت فولاد صادراتی ایران، با کاهش محدودیت‌های جهانی مهار کرونا احیا شده است. قیمت بیلت صادراتی ایران که در اوج بحران کرونا در اوایل فروردین حتی تا ۳۲۷ دلار به ازای هر تن هم پایین آمده بود، حالا میانگین هفتگی آن به ۳۷۰ دلار به ازای هر تن هم تنه می‌زند و قیمت بیلت صادراتی در برخی معاملات، ۳۷۵ دلار به ازای هر تن نیز گزارش شده است. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز که در اردیبهشت ماه تا ۳۲۰ دلار به ازای هر تن پایین آمده بود، در این هفته در محدوده ۳۶۵ تا ۳۷۰ دلار به ازای هر تن معامله شد که رشد قیمت قابل توجهی محسوب می‌شود. تقاضا برای فولاد میانی و..

 • مدیر سایت
  رشد یک درصدی سود خالص ذوب آهن در سال ۹۸

  به گزارش چیلان ، طبق گزارش حسابرسی‌نشده، در سال ۹۸، نماد فرابورسی ذوب با سرمایه ثبت‌شده ۶۱۵۰.۳ میلیارد تومانی، به ازای هر سهم ۱۲.۲ تومان سود ساخت. درآمدهای عملیاتی ذوب آهن در سال ۹۸، ۱۰۸۶۳ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال ۹۷، رشد ۵۱ درصدی را نشان می‌دهد. بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی ذوب آهن هم در سال ۹۸، رشد ۷۳ درصدی داشته است. این ترکیب درآمد و هزینه، باعث شد تا سود ناخالص ذوب آهن در سال ۹۸، کاهش ۱۶ درصدی را نسبت به سال ۹۷ ثبت کند. در تصویر زیر جزئیات عملکرد ذوب آهن در سال ۹۸ را ببینید:

1385 © کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آرتین پولاد محفوظ است.

بالا