• مدیر سایت
  افزایش سرمایه در فولاد مبارکه به منظور سرمایه گذاری در حوزه های زیرساختی صنعت فولاد کشور است

  به گزارش چیلان ، محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در ارائه گزارش هیأت‌مدیره به مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام در خصوص افزایش سرمایه برای سال منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ گفت: این افزایش سرمایه به منظور احداث نیروگاه سیکل ترکیبی، خرید ۵۰ دستگاه لوکوموتیو، جبران مخارج انجام‌شده بابت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر و جبران مخارج بابت سرمایه‌گذاری‌های صورت‌گرفته بوده است. وی گفت: به دلیل محدودیت‌های ناشی از قطعی سراسری برق در کشور و تحت تأثیر قرار گرفتن تولید در شرکت و این که انرژی الکتریکی پیش‌نیاز مهم در توسعه صنعت است و هزینه‌های سنگین توقف خطوط تولید فولاد ناشی از قطعی برق می‌باشد، شرکت فولاد مبارکه درصدد احداث نیروگاه سیکل ترکیبی است تا تولید برق در نیروگاه سیکل ترکیبی با ظرفیت اسمی ۹۱۴ مگاوات ساعت و ظرفیت عملی ۷۵۰ مگاوات ساعت را محقق کند تا زمینه افزایش تولید ۵۰۰ هزار تن تختال دیگر را عملیاتی کند. وی بیان کرد: انعقاد قرارداد خرید ۵۰ دستگاه لوکوموتیو دیزل الکتریک با شرکت مهندسی و ساخت لوکوموتیو مپنا برای تسهیل حمل و نقل و جابه‌جایی محصولات خود در شبکه ریلی کشور..

 • مدیر سایت
  طرح بزرگ فولاد شهریار تبریز برای جبران کمبود ورق فولادی کشور

  به گزارش چیلان ، نوید نواده اباذر نایب رییس گروه صنعتی پارس ساختار با اعلام این خبر گفت: جایگزین کردن محصولات فولادی صنعتی با ارزش افزوده بسیار بالا در خطوط تولید، به روز کردن فناوری‏ های خطوط تولید فولاد و بکارگیری نیروهای متخصص و متعهد، کاهش بروکراسی احداث و تامین مالی از مهمترین ارکان توسعه در شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه این گروه صنعتی به شمار می‏ روند. وی افزود:احداث کارخانجات نورد سرد این شرکت در زمینی به مساحت ۵۴ هزار متر مربع با مجموع سرمایه گذاری ارزی و ریالی بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی حدود ۷۰۰ نفر از اول سال ۱۴۰۰ شروع شده است. نایب رییس گروه صنعتی پارس ساختار با بیان اینکه این طرح در ۷ خط تولید احداث می گردد تصریح کرد: تاکنون این طرح با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت در حال اجراست و بخشی از تجهیزات خطوط تولید آن نیز از گمرک ترخیص و در محل پروژه مستقر شده است. نواده اباذر تاکید کرد: ورق سرد نورد شده تولیدی این مجموعه یکی از محصولات استراتژیک صنعت فولاد می باشد که عمده کاربرد آن در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی و سایر صنایع تولیدی خوا..

 • مدیر سایت
  جلسه کمیته بومی سازی و توسعه تکنولوژی زنجیره آهن و فولاد

  به گزارش چیلان ، این جلسه به میزبانی مشترک ذوب آهن اصفهان و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و با حضور مدیران و نمایندگانی از وزارت صمت، وزارت علوم، ایمیدرو، انجمن تولیدکنندگان فولاد و شرکت های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، چادرملو، گل گهر، گهر زمین، فولاد هرمزگان، اپال پارسیان، سنگ آهن مرکزی، شرکت ملی فولاد، فولاد سبزوار، سنگ آهن سنگان، فولاد آلیاژی ایران و ایریسا حضور دارند. کمیته بومی سازی و توسعه تکنولوژی زنجیره آهن و فولاد با راهبری ایمیدرو و انجمن فولاد و مشارکت شرکت های بزرگ زنجیره آهن و فولاد تشکیل شده و رسالت تقویت ساخت داخل در این زنجیره را دنبال می کند.

 • مدیر سایت
  شمش C60 در ذوب آهن اصفهان تولید شد

  به گزارش چیلان ،سیاوش خواجوی مدیر بخش فولادسازی ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت: بدین منظور چدن با شرایط فنی مناسب،کنورتورها با شرایط دمش و نسوز نرمال و همچنین پاتیل های فولاد با مکانیزم دمش از کف و دارای نسوز با شرایط فنی ایده آل، برنامه ریزی شد. وی افزود : با توجه به کاربرد این فولاد در شرایط حساس و استراتژیک ،در فرایند ذوب آن گوگرد،فسفر و اکسیژن فعال در سطح پایین قرار گرفت و ذوب پس از تخلیه از کنورتور در ریخته گری،سرباره گیری شد و در کارگاه LF مجدداً سرباره سازی شده و اکسیژن آن زیر ۲۰ PPM تنظیم گردید. مدیر بخش فولادسازی ذوب آهن اصفهان ادامه داد : با توجه به درخواست مشتری (تهیه ذوب با۴ K پایین) پس از تهیه در LF به VD منتقل گردید و قبل از ریخته گری،عملیات گاز زدایی روی آن انجام شد و حدود ۷۰۰۰ تن ذوب C۶۰ مطابق با درخواست مشتری تحویل گردید. خواجوی گفت : برای افزایش کیفیت ذوب از روش ریخته گری اسلاید گیت و با پوشش کامل، ذوب در تاندیش و حفاظت با روش گاز خنثی استفاده شد و در نهایت شمش C۶۰به مدیریت نورد شرکت تحویل داده شد

 • مدیر سایت
  رشد ۶ درصدی تولید فولاد ایران در ۳ ماهه نخست سال جاری​/ جزئیات کامل تولید فولاد میانی، محصولات فولادی و آهن اسفنجی + جدول

  به گزارش چیلان ، در ۳ ماهه نخست سال جاری، تولید کل محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵ درصدی و تولید آهن اسفنجی رشد ۱۳ درصدی داشته است. وضعیت تولید انواع فولاد میانی طبق آمارهای انجمن فولاد، مجموع تولید فولاد میانی کشور در ۳ ماهه نخست سال جاری، ۸ میلیون و ۵۷۵ هزار تن بوده است. در ۳ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید بیلت و بلوم در ایران با رشد ۴ درصدی به ۵ میلیون و ۶۱ هزار تن بود. تولید اسلب نیز در ۳ ماهه نخست سال جاری با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۳ میلیون و ۵۱۴ هزار تن رسیده است. وضعیت تولید محصولات فولادی در ۳ ماهه نخست امسال، در مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۵ درصدی داشته است. مجموع تولید محصولات فولادی در ۳ ماهه نخست امسال، ۵ میلیون و ۶۷۳ هزار تن بوده است. در ۳ ماهه نخست سال ۱۴۰۱، ۳ میلیون و ۱۵۲ هزار تن محصولات طویل و ۲ میلیون و ۵۲۱ هزار تن محصولات تخت در کشور تولید شده است. رشد تولید محصولات طویل ۲ درصد و رشد تولید محصولات تخت ۱۰ درصد بوده است. تولید میلگرد در ۳ ماهه نخست سال جاری، ۲ میلیون و ۵۹۲ ه..

 • مدیر سایت
  ۲۵ درصد از نیاز گروه فولاد خوزستان را سیمیدکو تأمین می‌کند/ ظرفیت تولید سیمیدکو ۲ برابر می‌شود

  به گزارش چیلان ، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در بازدید از شرکت صنعتی معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو)، نقش این شرکت را در تامین مواد اولیه کلیدی دانست. روز یکشنبه نهم مردادماه ۱۴۰۱ امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان از شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) بازدید و نقش این مجموعه را در تامین مواد اولیه کلیدی خواند. ابراهیمی در این بازدید ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های مختلف تولید، بهره‌برداری، توسعه و مسئولیت‌های اجتماعی در شرکت سیمیدکو اظهار داشت: شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) به عنوان یکی از شرکت های تابعه فولاد خوزستان نقش موثری در تامین مواد اولیه ایفا می نماید. وی افزود: شرکت فولاد خوزستان با تولید ۳/۸ میلیون تن شمش، رتبه دوم فولاد کشور را در اختیار دارد، در سال گذشته با تولید ۳/۳ میلیون تن و صادرات ۶۰ درصدی، ۱.۴ میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داشتیم. این دستاورد علیرغم محدودیت های برق و گاز، نشان از همت بلند مدیران و کارکنان گروه فولاد خوزستان دارد. وی با بیان اینکه جایگاه شرکت سیمیدکو حیاتی و اساسی است، افزود: این اعداد و ..

 • مدیر سایت
  حفظ اشتغال و حمایت از مصرف‌کنندگان با مدیریت بازار داخل و تثبیت قیمت فولاد

  به گزارش چیلان ،طهمورث جوانبخت معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه، به برخی مشکلات و راهکارهای این حوزه اشاره نموده است که می‌خوانید؛ مدیریت بازار محصولات فولادی از چه نظر اهمیت دارد؟ به‌طور خلاصه به‌منظور جلوگیری از تعطیلی کارخانجات و حفظ اشتغال در زنجیره فولاد این امر اجتناب‌ناپذیر است. با توجه به روند نزولی قیمت‌ها در بازار جهانی در چندماهه گذشته، در بازار ایران نیز روند کاهشی قیمت محصولات فولادی ازجمله محصولات تخت در سه‌ماهه گذشته ادامه داشته است. این کاهش قیمت با توجه به تحویل سلف محصولات باعث گردیده خریداران، زمان تحویل محصول با زیان‌هایی روبرو گردند. تداوم این روند می‌تواند موجب تعطیلی برخی کارخانجات تعدیل فعالیت‌ها و در پی آن تعدیل نیرو در آن‌ها شود. به نظر شما راهکار چیست؟ به‌منظور جلوگیری از این اتفاق و وارد آمدن مشکلات عدیده به حوزه اشتغال در زنجیره فولاد لازم است بازار محصولات فولادی به‌ویژه ورق گرم به شکلی مدیریت گردد که کاهش قیمت متوقف گردیده و یا حداقل در دوره زمانی بلندمدت‌تری اتفاق افتد. در حوزه ورق گرم در بازار ایران فعلا میزان عرضه محصولات فولاد مبارکه چقدر است؟ د..

 • مدیر سایت
  آینده‌ای به‌شدت رقابتی در پیش داریم

  محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: عملکرد ۴ ماهه تولید، راه‌اندازی واحد گاززدایی و کربن‌زدایی در مجتمع فولاد سبا و تولید تختال فولادهای الکتریکی، اتفاقات خوب سال جاری بوده که جای تقدیر و تشکر از کارکنان شرکت دارد. وی گفت: چشم‌انداز تولید امسال، عبور از مرز ۱۰میلیون تن فولاد خام است تا تولید به میزان قابل قبولی محقق شود. وی افزود: بازار و شرایطی که صنعت فولاد در آن قرار گرفته، به‌گونه‌ای است که قیمت محصولات فولادی پایین آمده که البته جنگ روسیه و اکراین در این امر بی‌تاثیر نبود؛ آینده‌ای به‌شدت رقابتی در پیش داریم و آنچه که پیش‌بینی می‌شود این است که باید در استراتژی‌های خود بازبینی به عمل آوریم. ضرورت توجه به محصولات کیفی با ارزش افزوده بالاتر، از اهمیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار است. طیب نیا گفت: امروزه اهمیت مدیریت هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری در استفاده از منابع و انرژی‌ها دوچندان شده است. وی در پایان گفت: با توجه به چالش انرژی و هزینه‌ها در صنعت فولاد برای مسیر پیش رو برنامه‌ریزی‌هایی در دستور کار قرار گرفته است

 • مدیر سایت
  با بهره برداری از ۵ دستگاه لکوموتیو جدید صورت گرفت/ نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی ذوب آهن اصفهان

  به گزارش چیلان ،مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در آیین آغاز بهره برداری از این لکوموتیو ها با حضور هیات مدیره و جمعی از مسئولین این شرکت گفت : سرعت حمل و نقل یک شاخص کلیدی در بهره وری است که تامین این لکوموتیوها می تواند این شاخص را در ذوب آهن ارتقا دهد . مهندس ایرج رخصتی با اشاره به اینکه ناوگان حمل و نقل ریلی ذوب آهن در حال تحول است افزود : این لکوموتیوها مربوط به یک برند معتبر جهانی هستند و در ارتقاء بهره وری حمل و نقل شرکت تاثیر بسیاری دارند . این تکنولوژی به همراه دانش آن به کار گرفته شده است و منطبق با سیستم حمل و نقل ریلی ذوب آهن است . وی با بیان اینکه در زمینه تعمیرات لکوموتیوها ، آمادگی ارائه خدمت به راه آهن جمهوری اسلامی را نیز داریم، اظهار داشت : در همه بخش های ذوب آهن اصفهان شاهد مدرنیزاسیون هستیم و از بالاترین سطوح تکنولوژی استفاده می کنیم و لذا نباید تصور شود که این صنعت به دلیل قدمت نیم قرنی ، از تجهیزات قدیمی استفاده می کند . معاون خرید ذوب آهن اصفهان نیز دراین خصوص گفت : تامین این لکوموتیوها برای تسریع در جریان ورود مواد اولیه ، تخلیه ایستگاه زرین شهر و بازگرداندن واگن های خا..

 • مدیر سایت
  ثبت بالاترین رکورد تولید کنسانتره در فولاد سنگان

  به گزارش چیلان ،محمد گلی پور، مدیر تولید کارخانه کنسانتره سازی فولاد سنگان با اعلام این خبر گفت: همکاران پرتلاش ما در واحد کنسانتره سازی با تولید ۱۶ هزار و ۲۰ تن کنسانتره در روز خبرساز شدند. وی با اعلام اینکه این میزان تولید، بالاترین میزان تولید کنسانتره تابحال است، افزود : همکاران پرتلاش ما توانسته بودند به میزان تولید ۱۳ هزار و ۶۱۰ تن کنسانتره در روز دست یابند که با لطف خدا و با همتی مضاعف، موفق به تولید بالاترین میزان تولید کنسانتره از ابتدای راه اندازی تاکنون به میزان بیش از شانزده هزار تن نیز شدند. وی ادامه داد: محدودیت های برق در چند وقت اخیر مشکلات بسیاری را برای تولید در این واحد ۵ میلیون تنی کنسانتره به وجود آورده و رکورد تولید روزانه بیش از ۱۶ هزار تن درحالی بدست آمد که کیفیت نامناسب بعضی از قطعات خارجی موجب توقف در تولید گشته و بعلت تحریم امکان ورود قطعات باکیفیت دیگر وجود ندارد. به گزارش روابط عمومی فولاد سنگان، مدیر تولید واحد کنسانتره این شرکت یادآور شد، با وجود مشکلات جاری بعلت عدم حضور کارشناسان خارجی در هنگام بهره برداری از کارخانه و راه اندازی آن به همت متخصصین و..

 • مدیر سایت
  تولید اولین اسلب در شرکت فولاد جهان‌آرا

  به گزارش چیلان ، تولید آزمایشی نخستین اسلب فولادی در شرکت فولاد جهان آرای اروند با موفقیت انجام و بر این اساس فاز یک این شرکت آماده بهره‌برداری شد. با تولید آزمایشی اولین اسلب، فاز یک شرکت فولاد جهان آرای اروند به‌عنوان اولین تولیدکننده اسلب عریض (۲۲۰cm) واقع در سایت صنعتی خرمشهر با ظرفیت تولید سالیانه ۱.۲ میلیون تن اسلب آماده بهره‌برداری شد. مجتمع فولاد جهان‌آرا در چندین فاز طراحی شده است و علاوه بر ۳ فاز تولید اسلب، یک واحد گندله‌سازی ۵ میلیون تنی، ۳ مدول احیاء مستقیم و ۳ واحد نورد نیز در آن احداث خواهد شد.

 • مدیر سایت
  تاکید معاون اول رییس جمهور بر لزوم برنامه ریزی برای مشارکت مردم در پروژه ها و هدایت نقدینگی موجود در جامعه به سمت تولید

  به گزارش چیلان ،پنجمین جلسه پروژه های پیشران اقتصاد ملی به ریاست معاون اول رییس جمهور و با حضور مدیران شرکتهای بزرگ عضو گروه، برگزار شد. در این نشست دکتر مخبر از اهتمام ویژه دولت برای کمک به اجرای طرح ها و پروژه های گروه پیشران خبر داد و بیان داشت دولت مصمم است موانع پیش روی اجرای این پروژه ها را برطرف و مسیر سرعت بخشیدن به روند عملیاتی سازی این طرح ها را هموار کند. معاون اول رییس جمهور با ابراز خرسندی از شکل گیری گروه “پیشرانان پیشرفت ایران” ، بر لزوم برنامه ریزی برای هدایت نقدینگی موجود در جامعه به سمت تولید تأکید کرد و خواستار سهیم شدن و مشارکت هر چه بیشتر مردم در اجرای این پروژه ها شد. این جلسه با دستور بررسی وضعیت پروژه های چهل و هشت گانه پیشران پیشرفت ایران برگزار شد و مدیران عامل شرکت های مربوطه گزارشی از آخرین وضعیت طرح ها و پروژه های در دست اجرا ارائه و به تشریح مسائل و مشکلات پیش رو پرداختند. همچنین در این نشست دکتر سید مهدی سدیدی دبیر گروه پیشرانان پیشرفت گزارشی از فعالیت ۹ ماهه این گروه در قالب چهار محور مانع زدایی مستمر اجرای پروژه ها، ساختار نظارت و پایش، فعالیت شاخه ..

 • مدیر سایت
  جزئیات رشد تولید در گروه فولاد مبارکه

  مدیرعامل گروه فولاد مبارکه از تثبیت جایگاه دهم کشور ایران در رتبه‌بندی بین فولادسازان جهان بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد خبر داد و گفت: این موفقیت با اتکا به تداوم تولید در گروه فولاد مبارکه علی‌رغم کاهش تولید فولاد در جهان و کاهش ۱۰.۸ درصدی تولید فولاد کشور به‌دست‌آمده است. متن کامل گفت‌وگو با مدیرعامل فولاد مبارکه به شرح زیر است: در حال حاضر وضعیت تولید در فولاد مبارکه چگونه است؟ از ابتدای سال ۱۴۰۱ گروه فولاد مبارکه با رکوردشکنی‌های پی‌درپی به دستاوردهای درخشانی در همه خطوط تولید دست یافتند. به‌نحوی‌که در سه‌ماهه نخست سال با تولید ۲ میلیون و ۹۹۱ هزار تن فولاد خام رشد ۱۱.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل (۳۱۱ هزار تن بیشتر از مدت مشابه سال ۱۴۰۰) و در خردادماه نیز با تولید ۸۶۶ هزار تن، افزایش ۱۵ درصدی را محقق نمودند. همچنین کارکنان بلندهمت گروه فولاد مبارکه در خردادماه سال جاری در تولید آهن اسفنجی با تولید یک‌میلیون و ۴ هزار تن رشد ۹.۹ درصدی را تجربه کردند و در حوزه کلاف گرم نیز با تولید ۵۹۳ هزار تن رشد ۳۱ درصدی را به ثبت رساندند. از آنجائی که متأسفانه همه‌ساله فولاد مبارکه در فص..

 • مدیر سایت
  بومی سازی یکی از قطعات مهم تولید ریل در ذوب آهن اصفهان

  به گزارش چیلان ،مسعود اتحاد توکل مدیر اتوماسیون و ارتباطات ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت : با توجه به اهمیت ادی کارنت در واحد تولید ریل نورد۶۵۰ و همچنین نبود مشابه داخلی و خارجی آن،برنامه ریزی شد با استفاده از دانش و امکانات موجود در ذوب آهن اصفهان مراحل طراحی،ساخت،شبیه سازی وتست برد الکترونیکی (سخت افزاری و نرم افزاری) آن انجام شود تا از این طریق سیستم تولید ریل با قابلیت اطمینان و بدون وقفه فعال باشد. وی افزود : در این راستا کارشناسان آزمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر مجموعه خدمات فنی اتوماسیون با همکاری پرسنل برق نورد ۶۵۰ ،دستورالعمل های مختلف را جهت ایجاد ارتباط دقیق بین قسمت ها به وسیله سخت افزار مناسب طراحی کردند. مدیر اتوماسیون و ارتباطات نشان کرد : عدم رفع اشکال از برد الکترونیکی ادی کارنت، پتانسیل توقف را در پی داشت که با تلاش و همت پرسنل مدیریت های اتوماسیون و ارتباطات و مهندسی نورد این محدودیت مرتفع شد. وی اظهار داشت : با توجه به اینکه شرح عملکرد،اطلاعات فنی و کاتالوگ از دستگاهها در دسترس نبود،با استفاده از دانش و توانمندی کارشناسان آزمایشگاه الکترونیک و کامپیوتر،مراحل طر..

 • مدیر سایت
  بومی‌سازی یک محصول استراتژیک توسط فولاد مبارکه/ تختال فولاد الکتریکی برای نخستین بار در کشور تولید شد

  محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: هم‌زمان با عید غدیر و برای نخستین بار در کشور، تولید تختال موردنیاز فولادهای الکتریکی با ۱.۸ درصد سیلیسیم، با اتکا به دانش فنی و همت والای مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه میسر شد و ایران به جمع معدود تولیدکنندگان این قبیل فولادها پیوست. وی این دستاورد ارزشمند را گامی بزرگ و استراتژیک در راستای تولید محصولات با ارزش افزوده بالا دانست و ادامه داد: رفع نیازهای داخلی، رقابت با تولیدکنندگان خارجی و شکستن حلقه تحریم‌های ظالمانه از مهم‌ترین دستاوردهای این موفقیت است. کاربرد فولادهای الکتریکی به گفته مدیرعامل فولاد مبارکه، فولادهای الکتریکی در زمینه تولید ترانسفورماتورها و موتورهای الکتریکی و همچنین در تولید فولادهایی با خواص مغناطیسی خاص کاربرد دارند و مقادیر زیاد سیلیسیم و آلومینیوم و مقادیر بسیار کم کربن و گوگرد از مشخصه‌های بارز این نوع محصولات فولادی است. وی با تأکید بر اینکه فولادهای الکتریکی با ۱.۸ درصد سیلیسیم یکی از گریدهای استراتژیک صنعت فولاد محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: تولید این نوع فولادها حتی در خارج از کشور هم به‌صورت محدود ..

 • مدیر سایت
  کلاف،رکورد تولید ماهانه ۲۰۸۰۰ تن را ثبت کرد

  به گزارش چیلان ،محمدامین یوسف زاده مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان در خصوص این رکورد تولیدی گفت : مهندسی نورد از حدود دی ماه سال ۱۳۹۹ افزایش تولید کلاف را در دستور کار قرار داد و تا قبل از آن تولید کلاف به طور میانگین حدود ۱۰۰۰۰ تن در ماه بود که اواخر سال ۱۴۰۰ به حدود ۱۹۰۰۰ تن تولید رسیدیم و در تیرماه سال جاری نیز رکورد ۲۰۸۰۰ تن در انواع سایزهای مختلف ثبت گردید. وی پارامترهای ارتقاء تولید محصول کلاف را چنین برشمرد : افزایش سرعت خطی و بعضاً رفع ایرادات،مهارت و تجربه بالای پرسنل و همچنین تمرکز بیشتر کارگاه نورد ۳۵۰ بر روی تولید محصول کلاف از جمله دلایل ثبت این رکورد تولید محسوب می شوند. سومین محصول با ارزش افزوده بالای ذوب آهن اصفهان در مسیر رشد تولید مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه بعد از محصولات ریل و انواع Hها،کلاف سومین محصول با ارزش افزوده تولیدی است،اظهار داشت: محصول کلاف برای اولین بار در حدود سال ۷۸ و به میزان ۲۰۰۰ تن در ماه تولید شد و روند رشد و توسعه تولید را در پیش گرفته است. تولید کلاف، دو برابر میلگرد ارزش افزوده دارداین مقام مسئول در خصوص میزان ارزش افز..

 • مدیر سایت
  پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه افزایش ظرفیت توسعه پارک‌های انباشت و برداشت ناحیه آهن‌سازی

  رضا خادم کیمیایی گفت: با عنایت به هدف‌گذاری فولاد مبارکه برای حفظ سهم بیش از ۴۵ درصدی خود در تولید فولاد کشور و افزایش ظرفیت شرکت مادر، این پروژه تعریف شد تا بتواند در آینده نیز همچنان نیاز واحدهای احیا مستقیم و درنهایت فولادسازی را تأمین کند. مدیر اجرای پروژه‌های آهن‌سازی فولاد مبارکه افزود:اصلاح و تکمیل پارک‌های انباشت و برداشت و خطوط انتقال مواد موجود و احداث مجموعه انباشت و برداشت و خطوط انتقال مواد جدید هدف این پروژه است. وی ادامه داد: در طرح جدید، پارک‌های قبلی به‌منظور افزایش ظرفیت ذخیره مواد اولیه به پارک مکانیزه تبدیل می‌شود و در بخش دوم به‌منظور تغذیه مگامدول‌های واحد احیا مستقیم شماره ۲ (واحد احیا شهید خرازی) مطابق طرح، دو پارک جدید به عرض حدود ۴۷ متر و طول حدود ۱۰۰۰ متر ایجاد خواهد شد. وی گفت: هم‌زمان با اجرای این پروژه، بستر ریلی لازم جهت نصب ماشین‌آلات جدید انباشت و برداشت نیز طراحی‌شده است.بخش اعظم قطعات با استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های سازنده داخلی انجام می شود.

 • مدیر سایت
  ذوب آهن اصفهان،رکورد تولید روزانه ۹۸۰۵ تن چدن مذاب را ثبت کرد

  به گزارش چیلان ،همایون صمیمی مدیر بخش کوره بلند ذوب آهن اصفهان با اعلام این خبر گفت : قیمت های انرژی و کک در دنیا رو به افزایش است و با توجه به تامین حدود ۷۰ درصد از زغال مصرفی کارخانه از معادن داخلی و ۳۰ درصد از کک و زغال مصرفی از خارج از کشور و تامین منابع مالی و انتقال این حجم از مواد اولیه، نیاز است مصرف کک را در کارخانه کاهش دهیم. وی افزود : در این راستا از سال قبل چند تیم کاری تشکیل شده که نتایج خوبی نیز رقم خورده و به طور میانگین نسبت به سال قبل مصرف کک خشک حدود ۴۰ کیلوگرم کاهش یافته است و در کوره بلند شماره ۲ نیز مصرف کک خشک به کمتر از ۵۰۰ کیلوگرم به ازاء هر تن چدن رسیده است و انشاا… با بهره برداری از پروژه تزریق پودر زغال به کوره بلند،رکوردهای چشمگیری در زمینه کاهش مصرف کک حاصل خواهد شد.

 • مدیر سایت
  تولید محصولات با ارزش افزوده بالا در ذوب آهن اصفهان/ رکوردشکنی صرفه‌جویی در مصرف آب

  ایرج رخصتی، در گفت و گو با چیلان تصریح کرد: طرح تصفیه پساب با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال انجام است و امیدواریم امسال بتوانیم با موفقیت این طرح را وارد مدار کنیم و برداشت از منابع آبی موجود مانند زاینده رود را به حداقل برسانیم. اهداف تولیدی ذوب آهن در سال ۱۴۰۱ مهندس رخصتی در خصوص دو هدف اصلی ذوب آهن در سال ۱۴۰۱ گفت: مرز تولید سه میلیون تن چدن را در ذوب آهن به عنوان یک هدف مهم در دستور کار قرار دادیم و همزمان با افزایش کمّی، میزان تولید محصولات با ارزش افزوده بالا نیز طبق برنامه حداقل باید امسال به ۸۰۰ هزار تن برسد تا افزایش کمّی و کیفی تولید را در کنار همدیگر داشته باشیم. وی گفت: با توجه به افزایش شدید قیمت‌های آب، گاز و برق و به ویژه در ماه‌های پایانی سال قیمت کک و زغال در بازار جهانی افزایش بسیاری یافت و مواد اولیه داخلی هم از افزایش قیمت بی‌نصیب نماند. برای اینکه بتوانیم در سال ۱۴۰۱ اهداف کمی و کیفی را محقق نماییم با توجه به قیمت‌هایی که عنوان شد باید صرفه‌جویی را در بخش‌های مختلف در دستور کار قرار دهیم. قیمت گاز و برق در مقایسه با اول سال ۱۴۰۰ تقریبا هشت برابر شده است، قیمت کک و زغال..

 • مدیر سایت
  مقایسه قیمت پایه و کشف‌شده شمش فولادی در بورس کالا / مضرات قیمت پایه غیرواقعی

  به گزارش چیلان ، بررسی چیلان نشان می‌دهد که از دهم خرداد سال جاری به بعد، فاصله قیمت کشف‌شده و قیمت پایه شمش فولادی در بورس کالا رو به افزایش گذاشته و به بالاترین میزان (۱۴.۱ درصد) در ۱۷ خرداد رسیده است. در معاملات هفته گذشته بورس کالا (۲۸ تیر) نیز قیمت کشف‌شده شمش ۸.۴ درصد بالاتر از قیمت پایه عرضه بوده است که فاصله قابل توجهی محسوب می‌شود. قیمت پایه غیرواقعی شمش در بورس کالا که نزدیک به نرخ‌های قراضه آهن و پایین‌تر از قیمت تمام‌شده بسیاری از شرکت‌ها است، باعث شده تا انگیزه برای عرضه شمش کاهش یابد و در عین حال قیمت میانگین موزون معاملات نیز متناسب با قیمت‌های پایه کاهش نیابد. در واقع، قیمت‌های پایه غیرواقعی، نتیجه‌ای جز فشار به تولیدکنندگان و کاهش تولید فولاد و همچنین ایجاد تورم قیمت‌ها در آینده نخواهد داشت.

 • مدیر سایت
  چالش تجهیز و پشتیبانی معادن

  به گزارش چیلان ،بدلیل کافی نبودن ماشین آلات و تجهیزات حفاری عمیق و همچنین کمبود عملیات اکتشاف در سطح کلان معادن کشور، عاملی شد تا شرکت اکتشاف تجلی صبا تاسیس گردد. تا این شرکت با حمایت سهامداران خود و با استفاده از ماشین آلات حفاری عمیق که از اساسی ترین تجهیزات مورد نیاز در این صنعت میباشد گامی موثر در جهت اکتشاف و حفاری معادن بردارد. در حال حاضر باتلاش و پیگیریهای شرکت بازرگانی معادن و صنایع معدنی ایران، اولین بخش از ماشین آلات و تجهیزات خریداری شده به کشور وارد شده است. این تجهیزات که از تکنولوژی نوین بهره می برند در روزهای آتی ، جهت انجام ماموریت از پیش ترسیم شده به شرکت اکتشاف تجلی صبا تحویل خواهد شد

 • مدیر سایت
  محکومیت ۱۴۳ میلیارد ریالی برای قاچاق فولاد

  محکومیت ۱۴۳ میلیارد ریالی برای قاچاق فولاد مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران از جریمه ۱۴۳ میلیارد ریالی برای قاچاق فولاد خبر داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۲۹ تیر ۱۴۰۱ زمان : ۱۷:۳۸:۴۹ به نقل از تعزیرات حکومتی، احمد جعفری نسب گفت: با گزارش اصناف شهرستان ری در مورد خرید و فروش فولاد بر خلاف ضوابط تعیین شده از سوی دولت، پرونده‌ای تشکیل و برای رسیدگی به شعبه پنجم تعزیرات حکومتی ارجاع شد. مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران افزود: شعبه پس از رسیدگی و با توجه به مدارک موجود در پرونده، اتهام انتسابی را محرز دانست و متهم را به پرداخت ۱۴۳ میلیارد و ۲۴۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  مصرف حدود ۸۰ درصد برق صنایع استان مرکزی در آلومینیوم سازی

  مصرف حدود ۸۰ درصد برق صنایع استان مرکزی در آلومینیوم سازی معاون اقتصادی استانداری مرکزی گفت: باید میزان مصرف صنعت آلومینیوم سازی بدون آسیب به تولید کارخانه کاهش می‌یابد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۲۲ تیر ۱۴۰۱ زمان : ۱۶:۳۸:۳۳ میرزاخانی معاون اقتصادی استانداری مرکزی در نشست کمیته مدیریت مصرف استان مرکزی مطالبی به شرح زیر بیان کرد. صنایع استان مرکزی با مصرف روزانه ۴۴۰ مگاوات برق همکاری خوبی در مدیریت مصرف برق دارند که ۳۴۰ مگاوات این مصرف در صنعت مهم آلومینیوم سازی است و با تدابیری این میزان مصرف بدون آسیب به تولید کارخانه کاهش می‌یابد. اهمیت مدیریت مصرف برق در تولید، صنعت، کشاورزی و دام و طیور در رسیدن سریع اقلام مورد نیاز مردم به دستشان است و مطالبه مدیریت مصرف برق باید با اولویت بندی باشد مثلا تولید کارخانه مای بی بی مهم است و نباید وقفه ایجاد شود. همکاری بیشتر بخش‌های مختلف از مصوبات این نشست بود و در مورد مصرف بهینه از سوی مردم و بخش خانگی هم باید بیش از گذشته مورد توجه باشد. در این نشست حاضران دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود را در زمینه مدیریت مصر..

 • مدیر سایت
  ذوب‌آهن مشکل تامین برق ندارد

  به گزارش چیلان ، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ذوب‌آهن اصفهان برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ لحظاتی قبل با حضور بیش از ۷۳ درصد سهامداران آغاز شد. ایرج رخصتی، مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان، در ابتدای این نشست به ارائه گزارش عملکرد هیئت مدیره پرداخت و اظهار کرد: ساختمان و زیرساخت بیشترین مصرف فولاد به ویژه فولادهای با کیفیت بالا را در دنیا دارد. وی افزود: ایران از نظر مصرف فولاد خام به عنوان یک شاخص توسعه یافتگی رتبه هشتم را دارد. ذوب‌آهن ۶۴ درصد تیرآهن کشور را تامین می‌کند. جایگاه شرکت ذوب‌آهن در وضعیت و صنعت در رتبه سوم تولید فولاد خام با ۲۴۸۹ هزار تن فولاد خام داشته است. مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان گفت: شرکت ذوب‌آهن تنها شرکتی است که در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹، پنج درصد رشد تولید فولاد داشته است. رخصتی افزود: شمش اگر بخواهد به حوزه خلیج فارس صادر شود برای شرکت‌های ایرانی بهتر است، زیرا عوارضی به محصولات نهایی بسته شده است که برای ایران مقرون به صرفه نیست. ذوب‌آهن مشکل تامین برق ندارد وی افزود: وضعیت تولید طی ۳ سال اخیر نشان می‌دهد همه محصولات با رشد تولید مواجه بوده‌ا..

 • مدیر سایت
  افزایش ۳۴ درصدی عرضه محصولات فولاد مبارکه به بازارهای داخلی

  به گزارش چیلان ، مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه گفت: با عنایت به اهمیت تأمین حداکثری بازارهای داخلی کشور و بی‌نیاز شدن از واردات، با تلاش بلندهمتان خطوط تولید فولاد مبارکه در سه‌ماهه اول سال ۱۴۰۱ علاوه رشد تولید، میزان عرضه محصولات این شرکت شامل ورق‌های گرم و اسیدشویی به بازارهای داخلی نیز به میزان ۳۴ درصد افزایش یافت و واردات محصولات فولادی نزدیک به صفر رسید. محمد تاجمیر ریاحی افزود: موفق شدیم در سه‌ماهه اول سال، ۱۵۵ درصد رشد در زمینه تحویل محصول گالوانیزه را رقم بزنیم. وی ادامه داد: در همین مدت کل محصولات ۲۰ درصد افزایش عرضه نسبت به سال گذشته داشته است که سهم بازار داخل از این محصولات ۲۸ درصد بوده و کاهش صادرات به‌منظور تأمین هرچه بیشتر بازارهای داخل صورت گرفته است. وی گفت: علت افزایش عرضه محصولات شرکت به بازارهای داخلی تقاضایی بوده که در ماه‌های اخیر در بازار به وجود آمده است. ریاحی در پایان گفت: با توجه به افزایش تقاضا از سوی صنایع خودروسازی فولاد مبارکه سعی کرده با تمام توان محصولات موردنیاز این صنعت را نیز تأمین کند.

 • مدیر سایت
  نبود ثبات در قوانین، ابرچالش اجرای پروژه‌ها

  به گزارش چیلان ،امین صفری بیان کرد: شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با توجه به استراتژی‌ها، نقش و اهمیت شرکت در حوزه معدن و صنایع معدنی و فلزی کشور، پروژه‌های متعددی را در دست اقدام دارد. وی افزود: با توجه به اینکه شرکت بیشتر سهام شرکت‌های حوزه معادن و صنایع معدنی و فلزی را در اختیار دارد، در این بخش به فعالیت می‌پردازد و بر همین اساس اکثر پروژه‌ها نیز در این حوزه تعریف شده‌اند. اجرای پروژه مس جانجا معاون امور معادن و صنایع معدنی «ومعادن» با اشاره به یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌هایی که در در حال انجام است، عنوان کرد: یکی از بزرگ‎‌ترین و مهم‌ترین پروژه‌ها، معدن مس جانجا به شمار می‌آید که قرار است در این معدن با انجام اکتشافات تکمیلی و باطله‌برداری و سپس استخراج و در نهایت احداث کارخانه کنسانتره مس به ظرفیت ۱۳۰ هزار تن تکمیل شود. صفری مطرح کرد: خوشبختانه در این پروژه قرارداد منعقد و شرکت مورد نظر و زمین برای انجام پروژه اختصاص داده شده است. همچنین مدیرعامل و هیئت مدیره شرکت جهت تسریع در فرایند‌های اداری تعیین شده‌اند. علاوه‌براین، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی فازهای اجرای پروژه مشخص شده ..

 • مدیر سایت
  تولید محصول باکیفیت؛ اولویت شرکت فولاد مبارکه

  علیرضا مولوی‌زاده مدیر متالورژی و روش‌های تولید شرکت فولاد مبارکه بیان کرد:در واحد متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه تمامی امور متالورژیکی و روش‌های تولید مناسب، طراحی و توسعه محصولات جدید، متناسب با نیازهای بازار و سفارش مشتریان انجام می شود. وی گفت: این واحد همچنین از بروز هرگونه اختلال در نواحی مختلف که ممکن است به‌دلیل تنوع دستورالعمل‌های کاری به‌وجود آید، پیشگیری می‌کند. در این واحد ۳۰ نفر از کارشناسان مجرب در حال فعالیت هستند که ۱۱هزار استاندارد پایه را برای تولید محصول در فولاد مبارکه بررسی می‌کنند. همچنین سیستم کنترل مدارک و سیستم تعیین ظرفیت عملیاتی تولید نیز در این واحد وجود دارد. در این زمینه فعالیت‌های مهمی ازجمله محاسبه نرخ تمام‌شده محصولات نیز انجام می‌شود. مولوی‌زاده افزود: کار شبکه‌ای یکی از نکات مهمی است که توانمندی فولاد مبارکه را افزایش می‌دهد. به‌طور مثال، در موضوع تولید لوله‌های موردنیاز در خط لوله انتقال نفت و گاز ترش که خورندگی بالایی دارد، فولاد مبارکه با همکاری شرکت‌های دیگر موفق شد، ۴۰۰هزار تن تختال ویژه تولید کند و به شرکت اکسین تحویل دهد. این پروژه به‌..

 • مدیر سایت
  یک شرکت دانش بنیان، اولین صادرکننده کاتالیست ایران

  به گزارش چیلان ، فارغ از این دستاوردها، صنعت کاتالیست همواره به عنوان یکی از صنایع با فناوری بالا در زمره صنایع دانش بنیان قرار داشته و دارد. برای آشنایی بیشتر با دستاوردهای این صنعت در کشور گفت و گویی با دکتر محمدحسین مولوی زاده مدیر عامل و نایب رییس هیئت مدیره شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان از زیرمجموعه های شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات انجام داده ایم که مشروح آن در ادامه تقدیم شما می شود. شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان در چه سالی تاسیس شده، هدف از تاسیس آن چه بوده و در چه حوزه هایی فعالیت می کند؟ شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان در سال ۱۳۹۰ به عنوان یک شرکت دانش بنیان از شرکت های تابعه هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با توجه به شرایط اقتصادی کشور و در زمینه تحقیق و تولید کاتالیست و بومی سازی دانش تولید کاتالیست به منظور مقابله با تحریم های ظالمانه و تامین نیاز داخلی این محصول و جلوگیری از خروج ارز از کشور شروع به فعالیت کرده است. این شرکت تولید کننده انواع کاتالیست های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی بوده که با بهره مندی از یک دهه تجربه و توان تخصصی به تازگی با افتخار وارد باشگا..

 • مدیر سایت
  در راستای صادرات میلگرد آجدار به کشور آلمان / ذوب آهن اصفهان گواهینامه همولوگیشن را دریافت کرد

  به گزارش چیلان ،محمد صدری مدیر کیفیت فراگیر ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت : با توجه به مطالعه بازار و نیازسنجی انجام شده جهت صادرات به کشور آلمان،محصولات میلگرد آجدار مطابق استاندارد DIN۴۸۸ در دستور تولید قرار گرفت، لذا با نماینده ممیزی و تایید کننده نهایی محصول مطابق این استاندارد،جهت انجام ممیزی و ارزیابی شرایط فنی و فرایندهای سازمان با الزامات استاندارد های ISO۹۰۰۱ و DIN۴۸۸ از انتهای سال ۹۹ هماهنگی های لازم به عمل آمد. تعداد ۲۱۰ نمونه ذوب ارسالی ذوب آهن اصفهان به کشور آلمان تایید شد وی افزود : در این خصوص جهت مهیا شدن شرایط ممیزی،با هماهنگی مدیریت های مرتبط پس از تولید ،کنترل و بازرسی کیفی شمش و محصولات، نمونه های مختلف از میلگردهای آجدار سایز ۱۲ (۶۰ نمونه از ۳ ذوب)،سایز ۲۰ (۲۵ نمونه از یک ذوب)،سایز ۲۵ (۵۰ نمونه از ۲ ذوب، و سایز ۳۲ (۷۵ نمونه از ۳ ذوب)جمعا” ۲۱۰ نمونه جهت انجام آزمون های آنالیز شیمیایی،خواص مکانیکی،تست خستگی و اندازه گیری های مربوط به هندسه آج از این محصولات تهیه و به آزمایشگاه کشور آلمان ارسال شد و خوشبختانه نتایج حاصل از انجام آزمون های مورد نظر بر روی نمونه ها ..

 • مدیر سایت
  وزیر صمت: فولاد مبارکه کشور را از واردات فولاد الکتریکی بی‌نیاز کرد

  وزیر صمت: فولاد مبارکه کشور را از واردات فولاد الکتریکی بی‌نیاز کرد وزیر صمت با تقدیر از عملکرد فولاد مبارکه در تنظیم بازار، کاهش چشمگیر مصرف آب و تولید محصولات ویژه، گفت: پیش از این زمانی که قصد تولید الکتروموتور را داشتیم، فولاد الکتریکی را از دیگر کشورها خریداری و وارد می‌کردیم اما فولاد مبارکه کشورمان را از واردات این محصولات خاص بی نیاز کرده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۰ تیر ۱۴۰۱ زمان : ۱۵:۳۸:۲۸ به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در آئین بازدید و افتتاح چند پروژه صنعتی در مجتمع فولاد سبا که جمعی از نمایندگان مردم اصفهان و شهرستان‌های لنجان و مبارکه در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، پس از افتتاح واحدهای گاززدایی و کربن‌زدایی تحت خلأ (V.O.D & V.D) و اسمز معکوس ثانویه (RO۲) فولاد سبا و بازدید از فولاد مبارکه اظهار کرد: امروز به پاس قدردانی از زحمات و تلاش‌های مدیران و کارکنان سختکوش فولاد مبارکه، از این مجموعه دیدن کردم؛ فولاد مبارکه کشورمان را از واردات این محصولات خاص بی نیاز کر..

 • مدیر سایت
  برنامه‌ریزی برای تولید ۶۰۰ هزار تن کاتد مس در استان کرمان

  برنامه‌ریزی برای تولید ۶۰۰ هزار تن کاتد مس در استان کرمان مدیرعامل شرکت مس گفت: بنا داریم تولید کاتد در استان کرمان را به ۶۰۰ هزارتن برسانیم. پارسال میزان تولید ۲۸۵ هزار تن کاتد بود که حدود ۲۴۰ هزار تن از کنسانتره مس و مابقی آن از قراضه مس تولید شده بود. همچنین قصد داریم میزان تولید در مجتمع سونگون را به ۴۰۰ هزار تن برسانیم. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۰ تیر ۱۴۰۱ زمان : ۱۵:۳۴:۴۴ علی رستمی با تأکید بر اینکه باید به عنوان سرباز جمهوری اسلامی شبانه‌روز به دنبال تحقق اهداف‌مان باشیم، با اشاره به موضوع اکتشافات گفت: در سرزمین ایران تا کنون فقط هفت درصد از مساحت کشور اکتشاف شده و هنوز ۹۳ درصد از مساحت آن باید مورد عملیات اکتشافی قرار گیرد. به گفته رستمی حتی در استان کرمان به عنوان بهشت معادن ایران هنوز در بخش اعظمی از مساحت استان و خود محدوده معدن مس سرچشمه اکتشافات کامل صورت نگرفته است. وی افزود: یکی از دلایل این موضوع این است که شرکت ملی صنایع مس ایران با قدمت ۵۰ ساله تا مدتی قبل حتی یک دستگاه حفاری اکتشافی یا شرکت تخصصی حفاری اکتشافی نداشت. چندماه ..

 • مدیر سایت
  صادرات فولاد کاهش یافت

  صادرات فولاد کاهش یافت اولین نشانه‌های وضع عوارض صادراتی برای محصولات فولادی در افت ۱٫۵ درصدی صادرات فولاد در دو ماه ابتدایی سال جاری نمایان شد. این در حالی است که اخیراً رضا شهرستانی، عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد، نسبت احتمال بازشدن پای قاچاقچیان به صنعت فولاد هشدارهایی را مطرح کرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۰ تیر ۱۴۰۱ زمان : ۱۵:۳۰:۱۱ آخرین آمار منتشرشده از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد از افت ۱٫۵ درصدی کل صادرات فولاد ایران حکایت دارد. طبق اطلاعات به‌دست‌آمده در دو ماهه نخست سال جاری، صادرات کل فولاد میانی و محصولات فولادی به یک میلیون و ۴۲۳ هزار تن رسید. یعنی افت ۱٫۵ درصدی صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل. البته این روند منفی بیشتر به افت چشمگیر محصولات فولادی بازمی‌گردد. به‌رغم رشد ۱۰ درصدی صادرات فولاد میانی، فروش خارجی محصولات فولاد ۲۵ درصد کاهش پیدا کرد تا نمودار صادراتی این صنعت را به زیر صفر بکشاند. از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت میزان صادرات محصولات فولادی به ۳۵۷ هزار تن رسید. در این مدت صادرات فولاد میانی کشور نیز یک میلیون و ۶۰۶ هز..

 • مدیر سایت
  نظارت بر بازار آهن و فولاد دست اتحادیه فروشندگان نیست

  نظارت بر بازار آهن و فولاد دست اتحادیه فروشندگان نیست رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد و فلزات با اشاره به عدم شفافیت در بازار عرضه و تقاضای آهن و فولاد، گفت: نظارتی در خصوص عرضه و فروش آهن و فولاد وجود ندارد و قیمت‌گذاری آن از دست خارج شده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۰ تیر ۱۴۰۱ زمان : ۱۵:۲۱:۲۳ حمیدرضا رستگار، در خصوص نقش و جایگاه اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد و فلزات در بازار و چرخه تولید و توزیع، گفت: صنعت آهن، فولاد و اتحادیه آهن جزوه حلقه‌ها و زنجیره‌های اصلی در صنعت فولاد است. بخشی از آن مرتبط با بخش تولید است. تولید کننده‌ها در مجموعه‌ای تحت عنوان انجمن های تولید کننده‌ها حضور دارkد. بخشی از گروه تولید، دولتی بوده و تحت نظر دولت فعالیت می‌کنند. نمونه آن فولاد مبارکه است. بخش دوم گروه تولید خصوصی هستند. حلقه دوم، شامل نظام توزیع می‌شود. اتحادیه آهن با این حلقه در ارتباط است. به این معنا که کسانی که قصد دارند در کل کشور در حوزه توزیع فعالیت کنند، باید مجوز توزیع داشته باشند. وی با اشاره به مشکلاتی که این اتحادیه در بعد کلان با آن موجه..

 • مدیر سایت
  خودتحریمی صادرات فولاد با یک بخش‌نامه‌/ تصرف بازارهای صادراتی ایران توسط رقبا

  مهندس کشانی ضمن بیان میزان تولید و فعالیت‌های این شرکت، در خصوص چالش‌ها و مشکلات پیش‌روی مجتمع فولاد صنعت بناب گفت: فولاد بناب دارای دو خط ذوب (۳۰۰ هزار تن ذوب قوس الکتریکی و ۱۵۰ هزار تن ذوب القایی) است. این شرکت دارای ظرفیت ۱.۵ میلیون تن نورد در سال است. مجتمع فولاد صنعت بناب نیز مانند سایر شرکت‌های نورد با مشکل تأمین مواد اولیه مواجه شده است. البته نگرانی درباره تأمین مواد اولیه موضوع جدیدی نیست و از سال‌های گذشته وجود داشته است. عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در رابطه با علل اصلی چالش تأمین مواد اولیه گفت: یکی از علل این مشکل، حلقه مفقوده‌ سنگ آهن و ضعف اکتشاف در ابتدای زنجیره آهن و فولاد است. بر اساس هدف‌گذاری انجام‌شده قرار است تا سال ۱۴۰۴ تولید فولاد کشور به ۵۵ میلیون تن برسد اما در حوزه تأمین سنگ با مشکل مواجه هستیم. مشکل اصلی‌تر برای مجتمع صنعت فولاد بناب این است که به معدن وصل نیست. زیان در حلقه آخر زنجیره فولاد مهندس محمد کشانی در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای رفع مشکل تأمین مواد اولیه گفت: برای رفع این مشکل تمهیداتی با همکاری تیم جدید و هیئت مدیره اندیشیده..

 • مدیر سایت
  تولید دوماده الکترود گرافیتی و کک سوزنی برای نخستین بار در ایران

  به گزارش چیلان ، امیر عباس حسینی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در مراسم آغاز عملیات اجرایی پایلوت نیمه صنعتی پیوسته گوگردزدایی کک‌سازی تاخیری و الکترود گرافیتی در خصوص این مهم گفت: امیدوارم با این اتفاق بخش مهمی از مواد اولیه تولیدی در این صنعت در داخل کشور بر پایه ایرانی دانش ایرانی توسعه پیدا کند. وی گفت: این دو ماده در صنعت آلومینیوم کاملاً وارداتی است و برای تولید آن در صنعت فولاد هم تلاش‌های شده بود. اما در مدلی که امروز برنامه ریزی شده، برای نخستین انجام خواهد شد. در این دو حوزه وابستگی خیلی شدیدی به خارج کشور داریم در حالی که در زنجیره فولاد و آلومینیوم در داخل کشور کارخانه های معظمی وجود دارد. به گفته وی، این دانش در مرحله اول با سرمایه‌گذاری نزدیک به ۵ میلیون یورو انجام خواهد شد اما خود کارخانه در سایز صنعتی برای تولید نزدیک دو میلیون کک طراحی خواهد شد که مصرف عادی کشور خواهد بود ، نیاز امروز ایران تقریباً نزدیک به یک و نیم میلیون تن کک در صنعت آلومینیوم است ، که وارد می‌شود. مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر گفت: در صنعت فولاد هم که در الکترود است کاملاً وارداتی است و سرم..

 • مدیر سایت
  در سه ماهه نخست سال جاری صورت گرفت/رشد ۱۱ درصدی تولید فولاد خام در گروه فولاد مبارکه

  به گزارش چیلان ، عباس اکبری محمدی، معاون بهره برداری فولاد مبارکه گفت: از ابتدای فروردین تا پایان خردادماه تولید گندله گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه و سنگان) در مجموع با ۶.۶ رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به سه میلیون و ۳۰۳ هزار تن، افزایش یافت. وی گفت: تولید آهن اسفنجی در گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه، مجتمع فولاد سبا، فولاد هرمزگان و فولاد سفید دشت) نیز رشد ۷.۴ درصدی داشته و به ۳ میلیون و ۲۹۴ هزار تن رسیده است. محمدی افزود: در سه ماهه نخست سال جاری در گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه، مجتمع فولاد سبا و فولاد هرمزگان) در مجموع ۲ میلیون و ۹۹۱ هزار تن تختال تولید شده است وی در پایان گفت: بیش از ۹۰ درصد ورق گرم کشور در گروه فولاد مبارکه تولید می شود، در سه ماهه نخست امسال در شرکت فولاد مبارکه یک میلیون و ۴۸۴ هزار تن و در مجتمع فولاد سبا نیز ۳۹۷ هزار تن ورق گرم تولید شده که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب رشد ۷.۲ و ۵۷.۲ درصدی را نشان می دهد.

 • مدیر سایت
  درخواست معاون وزارت صمت از وزارت نیرو: نظرات کارشناسی انجمن فولاد در برنامه محدودیت‌های برق مدنظر قرار گیرد

  به گزارش چیلان ، انجمن فولاد در نامه خود به معاون هماهنگی و محیط کسب‌وکار وزارت صمت و همچنین در جلسه مشترک خود با وزارتخانه‌های صمت و نیرو عنوان کرده بود که برنامه ابلاغی وزارت نیرو برای محدودیت‌های مصرف برق واحدهای فولادی در موارد متعددی مصرف واقعی برق کارخانجات را مبنای اعمال محدودیت‌ها قرار نداده و اعداد موجود در این برنامه با مصرف واقعی برق شرکت‌ها مغایرت دارد. انجمن فولاد استدلال کرده که «فارغ از دیماند خریداری شده هر یک از شرکت‌ها، میزان محدودیت اعمال‌شده در تأمین برق کارخانجات زنجیره فولاد، حتی از ۵۰ درصد میانگین برق مصرفی آنان نیز بیشتر است». این در حالی است که وزیر نیرو در جلسه خود با هیئت مدیره این انجمن، وعده داده بود که حداکثر میزان اعمال محدودیت در تأمین برق مصرفی صنعت فولاد طی دوره ۳ ماهه محدودیت‌ها، ۳۰ درصد باشد. انجمن فولاد برای این که وعده وزیر نیرو در مورد تأمین بهتر برق صنایع فولاد محقق شود، درخواست کرده است که فعالیت شبانه کارخانجات زنجیره فولاد از ساعت ۲۳ تا ۹ صبح تا پایان تابستان بدون محدودیت تأمین برق صورت گیرد. ضرورت لحاظ محدودیت‌های فنی تولید فولاد انجمن فو..

 • مدیر سایت
  مجمع عمومی عادی سالانه انجمن نوردکاران فولادی ایران برگزار شد

  مجمع عمومی عادی سالانه انجمن نوردکاران فولادی ایران برگزار شد برگزاری نشست هم اندیشی اعضای انجمن با حضور سعید عمرانی دادستان کل کشور و مهدی نیازی معاونت وزارت صمت نیز پس از جلسه مجمع عمومی عادی سالانه انجمن نوردکاران فولادی ایران برگزار گردید. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۱۳ تیر ۱۴۰۱ زمان : ۱۳:۱۳:۵۹ مجمع عمومی عادی سالانه انجمن نوردکاران فولادی ایران دوشنبه ۱۳ تیرماه در محل اتاق بازرگانی ایران، با حضور حداکثری اعضاء برگزار گردید. در این جلسه گزارش عملکرد هیات مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران در حضور میرشفیعی نماینده اتاق بازرگانی ایران ، حمید رضا طاهری زاده رئیس مجمع ، فرهاد نیک نفس و امین فر ناظران مجمع از سوی اباذر براری دبیر انجمن قرائت شد. همچنین مصطفی عبدالهی عضو هیات مدیره و خرانه دار و همچنین حسابرس رسمی انجمن گزارشی از صورت‌های مالی و ترازنامه انجمن را مطرح کردند که مورد تایید حضار قرار گرفت. از طرفی مجید سعیدیان نیز گزارشی از عملکرد کلی انجمن در حضور حضار قرائت کرد که موافقت آنها را بدنبال داشت. در این مجمع همچنین پیشنهاد افزایش حق عضوی..

 • مدیر سایت
  افزایش تولید فولادی‌ها در دو ماه نخست امسال

  افزایش تولید فولادی‌ها در دو ماه نخست امسال آمار تولید فولادی‌ها طی دو ماه نخست امسال نشان می‌دهد، با توجه به اینکه محدودیت برق صنایع از نیمه خرداد ماه اعمال شده است، روند افزایش تولیدی که از ابتدای سال آغاز شده بود، ادامه یافت و آمار تولید دو ماهه ابتدایی نیز افزایشی رقم خورد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۱۳ تیر ۱۴۰۱ زمان : ۱۲:۳۰:۴۱ طبق آمار ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، طی دو ماه اول امسال میزان تولید کل آهن اسفنجی بیشترین افزایش تولید را داشته‌ و در مقابل کمترین میزان افزایش را مقاطع طویل فولادی در این مقایسه آمار به خود اختصاص داده‌اند. در مجموع فروردین و اردیبهشت ماه امسال دو میلیون و ۲۸ هزار تن مقاطع طویل فولادی تولید شده است که نسبت به یک میلیون و ۹۴۰ هزار تن تولیدی در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ رشد چهار درصدی داشته است. پس از آن تولید شمش فولاد (فولاد میانی) با رشد پنج درصدی و محصولات فولادی با رشد شش درصدی از به ترتیب پنج میلیون و ۶۰۵ هزار تن (شمش فولاد) و سه میلیون و ۵۷۶ هزار تن (محصولات فولادی) به پنج میلیون و ۸۸۵ هزار تن (شمش ..

 • مدیر سایت
  رقابت جهانی برای تولید فولاد سبز

  رقابت جهانی برای تولید فولاد سبز صنعت تولید فولاد دنیا در حال آزمودن تکنیک‌هایی برای ساخت و تولید فولاد سبز بدون اتکا به سوخت‌های فسیلی است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۱۳ تیر ۱۴۰۱ زمان : ۱۲:۲۲:۳۵ منبع : زومیت در شهر ووبرن ماساچوست، ناحیه‌ای حومه‌ای واقع در شمال بوستون، کادری از مهندسان و دانشمندان با روپوش‌های سفید روی میز داخل فضایی آزمایشگاهی و با استفاده از نور نئون در حال بررسی و واکاوی دسته‌ای منظم از شمش‌های فولادی خاکستری به‌اندازه‌ی قطعه‌های آجر ساختمانی متداول بودند. سوژه‌ی مدنظر آن‌ها فولاد بود؛ اما فولادی که درمقایسه‌با فولادهای متداول یک تفاوت خاص داشت. فولاد بررسی‌شده‌ی دانشمندان در ووبرن با استفاده از روشی نوآورانه ساخته شده بود؛ روشی که بوستون متال، شرکت جداشده از مرکز MIT، در‌حدود ده سال پیش ابداع کرده و پایه‌گذاران آن امیدوار‌‌‌ند که تکنیکشان بتواند شیوه‌ی ساخت آلیاژ را به‌طرز چشمگیری برای قرن‌های تغییر دهد. دست‌اندرکاران این شرکت مدعی هستند که با استفاده از الکتریسیته برای جداسازی آهن از سنگ معدن، امکان ساخت فولاد بدون انتشار د..

 • مدیر سایت
  رشد ۸ درصدی در تولید کاتد در بهار امسال

  رشد ۸ درصدی در تولید کاتد در بهار امسال دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت مس ضمن اعلام رکوردهای جدید سه ماهه در مجتمع‌ها، از استخراج ۵۰ میلیون و ۷۱۳ هزار تن ماده معدنی با رشد ۷ درصدی و تولید ۱۴ میلیون و ۵۸۹ هزار تن سنگ سولفوری با رشد ۸ درصدی در مقایسه با برنامه تا پایان خرداد ۱۴۰۱ خبر داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۱۳ تیر ۱۴۰۱ زمان : ۱۲:۱۳:۳۹ دکتر علی رستمی گفت: همچنین تولید ۷۸،۵۶۹ تن مس محتوی معدنی از رشد ۷ درصدی و تولید ۳۲۷،۶۰۸ تن کنسانتره مس از رشد ۹ درصدی نسبت به برنامه حکایت دارد. به گفته وی، آند تولیدی نیز به ۹۲ هزار و ۷۲ تن رسیده که رشد ۷ درصدی نسبت به برنامه داشته و کاتد تولیدی نیز با رشد ۸ درصدی به رقم ۷۵ هزار و ۴۸۴ تن رسید. همچنین اسید سولفوریک با تولید ۲۵۰ هزار و ۵۴۷ تن رشد ۳۱ درصدی را در کارنامه تولید ثبت کرده است. ثبت رکورد در مجتمع‌ها دکتر رستمی همچنین از ثبت رکوردهای جدید سه ماهه در مجتمع‌ها در مقایسه با سه ماهه سال خبر داد. وی گفت: در سرچشمه طی سه ماه سال گذشته ۱۹۰هزار و ۳۸ تن کنسانتره مس تولید شده بود در حالی که امسال با رشد تولید ب..

 • مدیر سایت
  فولاد مبارکه فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه کاهش مصرف آب داشته است

  به گزارش چیلان ،محمود چیتیان معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب‌منطقه‌ای اصفهان در ارتباط با میزان برداشت صنایع از حوضه زاینده‌رود اظهار کرد: میزان برداشت کلیه صنایع مهم استان اصفهان در حوضه زاینده‌رود سالیانه ۶۱ میلیون مترمکعب است که از این میزان، حدود ۴۰ میلیون مترمکعب برداشت از آب‌های سطحی، حدود ۱۰ میلیون مترمکعب برداشت از آب‌های زیرزمینی و حدود ۱۱ میلیون مترمکعب مربوط به برداشت از پساب‌هاست. وی افزود: طبق مصوبات شورای عالی آب مقرر است مصرف صنایع استان از آب رودخانه زاینده‌رود کاهش یابد و با پساب جایگزین شود؛ در این راستا شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ضمن پیگیری‌های مستمر از صنایع در این زمینه اقدام به کاهش آب تحویلی به آن‌ها کرده است؛ به‌طوری‌که میزان مصرف آب سطحی صنایع مهم استان از ۹۰ میلیون مترمکعب در دهه ۷۰ به حدود ۴۰ میلیون مترمکعب در حال حاضر رسیده است. چیتیان خاطرنشان کرد: در این بین شرکت فولاد مبارکه نیز با صرف هزینه‌های سنگین اقدامات و فعالیت‌های گسترده در زمینه کاهش مصرف آب، اقدام به بازچرخانی و مدیریت کاهش مصرف آب کرده است؛ همچنین جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب در راستای جایگ..

 • مدیر سایت
  بررسی مسائل زنجیره فولاد با حضور وزیر صمت

  به گزارش چیلان ، سید رسول خلیفه سلطانی دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به جلسه وزیر صمت با تشکل ها در روز پنج شنبه دوم تیرماه سال جاری با اظهار داشت: در این جلسه آقای فاطمی امین بر رویکرد تشکل گرایی وزارت صمت در دولت سیزدهم تاکید کردند و در پاسخ به دغدغه تشکل ها برای مشورت گرفتن بیشتر دولت، تلاش برای ایجاد ساختارهای مناسب در وزارت صمت را یکی از دلایل عدم ارتباط ملموس با انجمن ها طی ماه های گذشته اعلام کرده و وعده دادند که از مردادماه، تعامل مشورتی وزارت صمت با تشکل ها به ویژه در صنایع فولاد، پتروشیمی و چند حوزه اصلی دیگر به طور مستمر و کارآمد برقرار شود. دبیر انجمن فولاد ادامه داد: خوشبختانه در این جلسه فرصتی فراهم شد تا مسائل تولیدکنندگان زنجیره فولاد در همه حلقه ها هر چند به طور اجمالی مطرح شود و وزیر صمت هم ضمن تاکید به معاونین خود برای حضور ثابت تشکل ها از جمله انجمن فولاد در جلسات کارگروه مدیریت بازار، مقرر کردند که جلسات اختصاصی برای بررسی مسائل هر یک از رسته ها مخصوصاً رسته هایی که مسائل عدیده تری دارند مثل کارخانجات ذوب القایی با حضور ایشان برگزار شود. خلیفه سلطا..

 • مدیر سایت
  تولید بیش از ۱۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تن محصولات فولادی در چادرملو

  به گزارش چیلان ، معاون مالی و سرمایه انسانی چادرملو بمناسبت هفته معدن و صنعت در گفت و گویی با اشاره به نقش این شرکت معدنی و صنعتی فولاد کشور گفت : چادرملو در سال‌های اخیر، با در اختیار داشتن زنجیره کامل فولاد از معدن تا تولید شمش، عملکردی مطلوب در این صنعت استراتژیک داشته است. واحد فولادسازی این شرکت در سال ۱۴۰۰ توانست بیش از ظرفیت اسمی و به میزان یک میلیون و ۵۴ هزار تن فولاد تولید کند. علاوه بر این، در سال گذشته یک میلیون و ۴۶۴ هزار تن آهن اسفنجی، ۳ میلیون و ۸۰۹ هزار تن گندله و ۱۲ میلیون و ۱۸۶ هزار تن کنسانتره سنگ‌آهن نیز تولید کرده است. مهندس فرهاد آذرین فر در خصوص پیامدهای ناشی از چالش های تأمین انرژی تصریح کرد: اگرچه چادرملو در کنار خط لوله گاز سراسری کشور قرار دارد و برق مورد نیاز واحدهای معدنی و صنعتی شرکت نیز توسط نیروگاه‌ها‌ اختصاصی شرکت تامین می‌شود، اما‌ قطعی گاز در فصل زمستان منجر به از دست دادن ۱۵۰ هزار تن فولاد در این واحد صنعتی گردید . وی افزود: طرح اصلاح و آزادسازی نرخ انرژی، که از اوخر سال گذشته برای صنایع کشور اِعمال شده است موجب افزایش هزینه ها گردید و تبعاتی برای ش..

 • مدیر سایت
  نتیجه معاملات آهن اسفنجی در بورس کالا/ کاهش حدوداً ۱۲ درصدی قیمت آهن اسفنجی!

  به گزارش چیلان ، امروز شنبه ۴ تیر ماه، بورس کالا میزبان عرضه ۸۶ هزار و ۵۰۰ تن آهن اسفنجی بود که از این عرضه‌ها با احتساب معاملات مچینگ، ۴۳ هزار تن مورد معامله قرار گرفت. قیمت میانگین موزون آهن اسفنجی در معاملات امروز ۸۱۱۱ تومان به ازای هر کیلو بود و آهن اسفنجی ۱۱.۹ درصد کمتر از قیمت میانگین موزون هفته پیش مورد معامله قرار گرفت. امروز نسبت حجم کل معاملات به حجم کل عرضه‌های آهن اسفنجی در بورس کالا ۵۰ درصد بود که حاکی از تقاضای ضعیف برای آهن اسفنجی به دلیل رکود در بازار فولاد و مشکل محدودیت مصرف برق واحدهای فولادسازی است. در جدول زیر نتایج معاملات امروز آهن اسفنجی قابل مشاهده است.

 • مدیر سایت
  وزیر صمت: روسیه کاهش قیمت شدیدی در بازار فولاد ایجاد کرده است/ قیمت فولاد از نرخ ارز پیروی نمی‌کند

  به گزارش چیلان ، فاطمی امین به شرایط بازار فولاد هم اشاره کرد و گفت: قیمت فولاد در سال جدید نوساناتی داشت. گرچه برخی این شرایط را به بازار ارز ارتباط می‌دهند، اما باید گفت که قیمت فولاد از نرخ ارز پیروی نمی‌کند. وزیر صمت تصریح کرد: عدم توازن در حوزه سرمایه‌گذاری و زنجیره تامین در صنایعی همچون فولاد و خودرو و موارد دیگری همچون برق و گاز از جمله مشکلاتی است که ما با آن روبرو هستیم. درست است هنگام گلوگاه‌هایی همچون قطعی برق و گرانی اجناس با پیگیری‌های مقطعی مشکلات آن تا حدودی برطرف می‌شود اما این مرتفع شدن تنها مانند مسکنی است که نمی‌تواند بیماری اصلی را درمان کند. قیمت‌های داخلی نباید به نرخ ارز وابسته باشد وی با اشاره به تأثیرات قیمت ارز بر نرخ‌های داخلی بیان داشت: ما با دست خودمان قیمت‌های داخلی را به نرخ ارز وصل کرده‌ایم، ارز به سه روش بر روی قیمت‌های ما تأثیر می‌گذارد به عنوان مثال وقتی نرخ ارز بالا می‌رود کالاهای وارداتی مانند روغن یا پنبه گران می‌شود. اثر دوم که ارز دارد اثر انتظار تورمی است وقتی قیمت ارز افزایش می‌یابد مردم فکر می‌کنند برای حفظ ارزش پول دارایی خود را باید به ار..

 • مدیر سایت
  برقراری عدالت صنعتی با تعریف طرح های جدید در مناطق کم برخوردار

  به گزارش چیلان ،وجیه اله جعفری، رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: ارائه طرح های جدید یکی از مهمترین خروجی های تدوین طرح جامع آلومینیوم کشور است. این طرح ها باید به گونه ای تعریف شوند تا عدالت صنعتی در کشور با رعایت الزامات کارشناسی و همچنین توجیه اقتصادی برقرار شود. جعفری خاطر نشان کرد: صنایع کشور نیاز به ساماندهی دارند که تنها بخشی در حیطه وظایف و اختیارات ایمیدرو قرار دارد. ایمیدرو به عنوان نهادی بستر ساز و توسعه ای نقش هدایت سرمایه گذار به منظور توسعه صنعت کشور را برعهده دارد. رشد هدایت نقدینگی به بخش معدن معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: طی سال های اخیر، هدایت نقدینگی در حوزه معدن نسبت به گذشته روند رو به رشدی را تجربه کرده است. بنابراین با نگاه جامع باید بستر سرمایه گذاری در صنایع پایین دست آلومینیوم فراهم شود. به گفته وی، تعریف طرح های سرمایه گذاری در پایین دست و بالادست صنعت آلومینیوم به ویژه در مناطق کم برخوردار کشور منجر به کاهش نرخ بیکاری و رشد اشتغالزایی در این مناطق خواهد شد. وی ضمانت اجرایی را از دیگر الزامات طرح مذکور دانست و گفت: بازار سرمایه گذاری مطمئن و پیش بینی..

 • مدیر سایت
  کسب رکورد تولید سنگ شکنی سیمیدکو

  به گزارش چیلان ، مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد با اعلام این خبر گفت:تولید کارخانه سنگ شکنی سیمیدکو در خرداد ماه امسال به ۴۹۲۰۹۵ تن رسید و این مجتمع توانست رکورد بیشترین میزان تولید ماهانه خود را از زمان راه اندازی تا کنون جابجا کند. محمد مدنی فر افزود:با همت و تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر مدیران و کارگران مجتمع صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) علی الخصوص حوزه بهره برداری و کارکنان سخت کوش کارخانه سنگ شکنی این شرکت، این میزان تولید در شرایطی بدست آمد که رکورد تولید قبلی کارخانه سنگ شکنی و خط انتقال سیمیدکو به میزان ۴۶۸۱۰۶ تن در ماه بود. کارخانه سنگ شکن سیمیدکو با ظرفیت تولید سالانه ۱۲ میلیون تن و خط انتقال ۷ کیلومتری یکی از منحصر به فرد ترین و بزرگترین کارخانه ها در نوع خود می باشد. سیمیدکو تولید کننده کنسانتره و گندله سنگ آهن هرکدام به ظرفیت ۲/۵ میلیون تن در سال واقع در منطقه معدنی سنگان شهرستان خواف استان خراسان رضوی و از شرکت های تابعه هلدینگ فولاد خوزستان است.

۱۳۸۵ © کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آرتین پولاد محفوظ است.

بالا