• مدیر سایت
  پیشرفت ۹۰درصدی واحد فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت

  پیشرفت ۹۰درصدی واحد فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت پیشرفت اجرایی واحد فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت به مرز ۹۰درصد رسید. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۸:۱۵:۰۶ مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت گفت: با ترخیص دیگر تجهیزات این واحد از گمرک و تکمیل آن، طرح فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت در فهرست افتتاح طرح‌های ملی قرارخواهد گرفت. محمود ارباب زاده افزود: با بهره برداری از طرح فولادسازی می‌توان به ظرفیت سالانه ۸۰۰هزار تن اسلب دست یافت. وی با اشاره به دیگر طرح‌های توسعه‌ای فولاد سفیددشت گفت: احداث واحد بریکت سازی باهدف افزایش بهره وری و مدیریت بهینه ضایعات از سال۹۸ در دستور کار قرار گرفت و در نیمه پاییز امسال راه اندازی می‌شود. ارباب زاده افزود: همچنین تجهیزات برق بالادست واحد اکسیژن وارد سایت شده است و این واحد در آبان امسال به بهره برداری می‌رسد. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  سهم تولید فولاد خوزستان در کشور از ۲۵ به ۱۲.۵ درصد رسیده است

  سهم تولید فولاد خوزستان در کشور از ۲۵ به ۱۲.۵ درصد رسیده است مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: سهم تولید فولاد این شرکت در کشور در سال‌های گذشته ۲۵ درصد بود که متاسفانه اکنون به ۱۲.۵ درصد رسیده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۷:۱۰:۰۳ امین ابراهیمی روز گذشته در آیین آغاز سه طرح توسعه‌ای فولاد خوزستان شامل ماشین ریخته‌گری اسلب عریض، کارخانه اکسیژن ۴ و نیروگاه ۵۲۰ مگاواتی، بیان کرد: در تابستان گذشته به واسطه چالش برق در استان و کشور متاسفانه تولید زیادی را از دست دادیم؛ پارسال تولید یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن را در برنامه داشتیم که یک میلیون و ۳۷۸ هزار تن تولید شد. وی افزود: تناژ از دست رفته ناشی از محدودیت برقی،۵۰۹ هزار تن محصول بود که در این کاهش شدید تولید، معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل فروش را از دست دادیم. وی با بیان اینکه روند رشد تولید فولاد در این شرکت از ۳۶۸ هزار تن در سال ۵۷ به ۳۰ میلیون تن در سال ۹۹ رسیده ادامه داد: در شرکت فولاد خوزستان در افق ۱۴۰۴ هدف ۵۵ میلیون تن تولید تعیین شده که قرار است با تحقق این هدف رتبه..

 • مدیر سایت
  ۱۸۷ درصد رشد درآمد فروش فولاد هرمزگان

  به گزارش چیلان ، درآمد فروش شرکت فولاد هرمزگان در مردادماه امسال ۱۴۹۱.۵ میلیارد تومان بوده است که نسبت به تیر ماه کاهش ۱۳ درصدی داشته است. مقایسه فروش این شرکت در مرداد ماه ۱۴۰۰ با ماه مشابه در سال ۹۹ نشان می‌دهد میزان درآمد شرکت ۱۲۶ درصد افزایش یافته است. درآمد مردادماه این شرکت ۱۲ درصد کمتر از متوسط فروش سال ۱۴۰۰ بوده است. این شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای مرداد ماه ۱۴۰۰ در مجموع مبلغ ۸۵۱۷.۴ میلیارد فروش داشته است که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال ۹۹ رشد ۱۸۷ درصدی داشته است

 • مدیر سایت
  ضرورت افزایش بازده کیفی محصولات فولادی

  به گزارش چیلان ، در همین راستا باید گفت که روند کیفی‌سازی محصولات در شرکت فولاد مبارکه در ابتدای سال ۱۴۰۰ تداوم داشت و در اردیبهشت‌ماه بالاترین رکورد کیفی‌سازی محصولات از تاریخ شکل‌گیری شرکت فولاد مبارکه ثبت شد و بازده کیفی محصولات شرکت فولاد مبارکه به ۹۱ درصد رسید. همچنین در سال گذشته نسبت به سال ۹۸، تمام پارامترهای کیفی شامل ذوب‌های خارج از استاندارد و کاهش عیوب محصولات تولیدی در فولاد مبارکه با بهبود نیم تا ۲.۵ درصدی همراه بود که باید نسبت به مقیاس تولید ۷میلیون تن فولاد خام سنجیده شود. ارتقای کیفیت کالاها و محصولات داخلی از مهم‌ترین ضروریات در ایجاد جایگاه مناسب برای محصولات ایرانی در بازارهای داخلی و جهانی و نیز در اذهان مصرف‌کنندگان و در واقع به اعتماد و انتخاب آنها است. در راستای تحقق شعار سال، شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان سازمانی متعالی و پیشرو، همگام با رکورد کمی در تولید به کیفی‌سازی محصولات اهتمام ویژه‌ای دارد. اگرچه هدف‌گذاری در بنگاه‌های اقتصادی بزرگ بر افزایش کمی محصولات تولیدی است، اما در شرکت فولاد مبارکه و ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، شاخص کیفیت محصولات هم هدف‌گ..

 • مدیر سایت
  خیز بلند چادرملو برای ثبت بالاترین رکورد تولید کنسانتره در سال

  به گزارش چیلان ، مهندس حمید جهانی مدیر مجتمع معدنی چادرملو با اعلام این خبر گفت: بسیار خرسندم که به یاری خداوند متعال و همت و تلاش کلیه کارکنان شرکت، تحت رهنمودهای مدیرعامل محترم و هماهنگی هیات مدیره محترم شرکت معدنی و صنعتی چادرملو میزان تولید کنسانتره در روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ از مرز ۶ میلیون تن عبور کرد و افتخار جدیدی که در تاریخ فعالیت این مجتمع بی نظیر است به ثبت رسید. مهندس جهانی با بیان این مطلب افزود: میزان بارگیری کنسانتره به مقصد فولاد سازان بزرگ کشور نیز به میزان ۶/۱۳۳/۷۵۸ تن رسیده است و این بدین معناست که در طی این دوره کلیه تولیدات و انبارهای کنسانتره، حمل و به فروش رسیده است. ثبت این میزان تولید و فروش در شرایطی که کشور عزیزمان گریبانگیر مبارزه با بیماری کووید ۱۹ ، رفع موانع کمبود برق، مشکلات تامین قطعات یدکی و مصرفی، فرسودگی دستگاهها و رفع تحریم ها میباشد شاهکار دیگری است که همکاران شرکت با سعی و تلاش، همدلی و همیاری به این افتخارات دست پیدا نموده اند. ایشان ضمن تبریک این موفقیت ابراز امیدواری کرد کما فی السابق با غلبه بر رفع تحریم ها و با حمایتهای مدیرعامل محتر..

 • مدیر سایت
  تبعات شوک برق برای تولید، بازار و صادرات فولاد

  تولید محصولات فولادی در مجتمع‌های فولادسازی و نورد فولاد با توجه به تداوم قطعی برق همچنان با محدودیت مواجه است و این وضعیت سبب شده که فولادسازان در کشور با حداقل ظرفیت به کار خود ادامه دهند. متأسفانه، شوک جدیدی که به واسطه قطعی یک شبه برق به بدنه فولاد وارد شد، در کنار کاهش تولید، باعث شد که به بسیاری از تعهدات صادراتی شرکت‌های فولادی لطمه وارد شود و بخش صادرات برای ایران کمرنگ‌تر از گذشته شود. همچنین به علت نابسامانی‌ها در تولید فولاد، در زمینه مقاطع فولادی سبد کارخانه‌های تولیدی جور نیست چون تولید شمش به اندازه کافی نیست و به همین علت برخی از سایزهای مقاطع فولادی با توافق با مشتریان تولید می‌شود. در این شرایط که تولید با محدودیت مواجه شده، تولیدکنندگان فقط برخی از سایزها را در مقاطع فولادی تولید می‌کنند تا به مشتریان خود تحویل دهند. در کل، مشکل قطعی برق باعث ایجاد اختلال در تولید، عدم تعادل در بازار و همچنین از دست رفتن فرصت‌های صادراتی شده است. سال‌ها طول کشید تا بازار عراق به تسخیر شرکت‌های فولادی ایرانی درآمد و این شرکت‌ها توانستند با صادرات خود ضرر و زیان انباشته خود را جبران و..

 • مدیر سایت
  مدیرعامل فولاد هرمزگان عنوان کرد: حیات شرکت ها و سازمان ها به توسعه آنها بستگی دارد

  به گزازش چیلان ، عطالله معروفخانی در بازدید از شرکت میرکو با تاکید بر حمایت و پیگیری همه جانبه از طرح‌های توسعه گفت : حیات شرکت ها و سازمان ها به توسعه آنها بستگی دارد. وی با اشاره به طرح های توسعه ای در دست اقدام فولاد هرمزگان اعم از پروژه افزایش ظرفیت زیر سقف فولادسازی از ۱.۵ به ۲ میلیون تن و پروژه زیرساختهای مورد نیاز افزایش ظرفیت تا سقف دو میلیون تن اظهار داشت : با اجرایی شدن این طرح ها فولاد هرمزگان به یکی از بزرگترین تولید کنندگان فولادی در جنوب کشور تبدیل خواهد شد. معروفخانی حضور نیروهای جوان ، متعهد، مسئولیت پذیر و تحول گرا در فولاد هرمزگان را یک اصل مهم دانست و ابراز امیدواری کرد با و جود چنین سرمایه هایی و نیز با یاری خداوند و حمایت دولت مردمی قطعاً به این مهم دست خواهیم یافت . وی نتیجه جمع این فعالیت‌ها را در نهایت درخشش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سرتاسر دنیا دانست. وی در ادامه به تاسیس شرکت میرکو و خدمات هلدینگ فولاد مبارکه در کشور اشاره کرد و گفت: باعث افتخار است که یکی دیگر از زیرمجموعه‌های فولاد مبارکه در استان هرمزگان خدمات خود را به صنعت کشور ارائه می‌کند .این..

 • مدیر سایت
  ۵۴,۰۲۷ میلیارد تومان درآمد فروش فولاد مبارکه

  به گزارش چیلان ، درآمد ماهیانه شرکت فولاد مبارکه اصفهان در مرداد ماه امسال ۸۹۴۰.۲ میلیارد تومان بوده است که نسبت به تیر ماه کاهش ۲۲ درصدی داشته است. مقایسه فروش این شرکت در مرداد ماه ۱۴۰۰ با ماه مشابه در سال ۹۹ نشان می‌دهد میزان درآمد فروش آن ۱۰۸ درصد افزایش یافته است. درآمد فروش مردادماه شرکت فولاد مبارکه ۱۷ درصد کمتر از متوسط فروش سال ۱۴۰۰ بوده است. فولاد مبارکه از ابتدای سال مالی تا انتهای مرداد ماه ۱۴۰۰ در مجموع مبلغ ۵۴۰۲۶.۹ میلیارد تومان درآمد فروش داشته است که نسبت به فروش آن در مدت مشابه سال ۹۹ رشد ۱۴۷ درصدی داشته است.

 • مدیر سایت
  افزایش تولید فولاد نسبت به دو ماه قبل

  افزایش تولید فولاد نسبت به دو ماه قبل عضو هیئت‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: در تیرماه نسبت به ماه قبل حدود ۴۵ درصد و در مردادماه نیز بالای ۵۰ درصد کاهش تولید فولاد را داشته‌ایم درحالی‌که در شهریورماه حدود ۳۰ درصد کاهش تولید فولاد را خواهیم داشت، زیرا چند روز است که شرایط بهتر شده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۶:۴۹:۲۶ سید رضا شهرستانی، درباره وضعیت تولید فولاد با توجه به قطعی برق، گفت: طی سه ماه اخیر که مشکل برق وجود آمد و فشار به صنعت فولاد وارد کردند شاهد این بودیم که در تیرماه نسبت به ماه قبل حدود ۴۵ درصد کاهش تولید فولاد داشته‌ایم. وی افزود: همچنین در مردادماه با وجود اینکه هنوز آمار‌ها داده نشده است، ولی پیش‌بینی‌ می‌شود که بالای ۵۰ درصد کاهش تولید فولاد را داشته‌ایم. عضو هیئت‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: به نظر‌ می‌رسد که در شهریورماه حدود ۳۰ درصد کاهش تولید فولاد خواهیم داشت، زیرا چند روز است که شرایط بهتر شده است. وی در خصوص اینکه چه راهکار‌هایی برای بهبود وضعیت تولید فولاد در نظر گرفته‌ش..

 • مدیر سایت
  تحقق تعمیرات ۴۰ درصدی مجتمع فولاد سبا در اصفهان

  تحقق تعمیرات ۴۰ درصدی مجتمع فولاد سبا در اصفهان تولید ۲ میلیون تن محصول در مجتمع فولاد سبا و ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن درگروه فولاد مبارکه هدف گذاری شده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۶:۴۶:۱۴ مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در بازدید از تعمیرات اساسی برنامه ریزی شده در مجتمع فولادسبا گفت: تحقق این تعمیرات افزایش تولید را تا ۲۰ سال آینده در این مجتمع تضمین می‌کند. حمیدرضا عظیمیان افزود: تعمیرات اساسی این مجموعه صنعتی مدت زیادی بود که در دستور کار شرکت قرار داشت، اما به دلیل لزوم تامین نیاز بازار و توزیع مناسب محصولات فولادسبا، تعمیرات به تعویق می‌افتاد. مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: با حضور پیمانکار و مشاور خارجی به سرعت در حال پیشرفت و بیش از ۴۰ درصد تعمیرات این مجتمع فولادسازی محقق شده است. وی افزود: باعملیاتی شدن طرح تعمیرات اساسی برنامه ریزی شده در مجتمع فولادسبا و با افزایش ضخامت ورق‌های تولیدی، میزان تولید کمی در این واحد فولادسازی به دو میلیون تن افزایش می‌یابد. مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه با اجرای این طرح، ..

 • مدیر سایت
  افزایش صادرات ۸۸ درصدی محصولات فولادی و ۳۹ درصدی شمش

  افزایش صادرات ۸۸ درصدی محصولات فولادی و ۳۹ درصدی شمش میزان صادرات محصولات فولادی و شمش طی ۵ ماهه امسال به ترتیب ۸۸ و ۳۹ درصد افزایش یافت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۹:۰۰:۲۱ انجمن تولیدکنندگان فولاد اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان مرداد، ۳ میلیون و ۷۹ هزار تن انواع شمش فولادی (اسلب، بلوم و بیلت) صادر شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲ میلیون و ۲۱۳ هزار تن بود. همچنین طی ۵ ماهه امسال، یک میلیون و ۳۹۹ هزار تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، انواع ورق، نبشی و غیره) به خارج صادر شد. این آمار در ۵ ماهه سال ۹۹ حدود ۷۴۴ هزار تن بود. افزایش واردات محصولات و کاهش واردات شمش میزان واردات محصولات فولادی و شمش طی ۵ ماهه ۱۴۰۰ به ترتیب ۳۳۸ هزار و ۲ هزار تن بود که در مقایسه با میزان واردات مدت مشابه سال گذشته (۳۳۶ هزار و ۳ هزار تن)، به ترتیب یک درصد افزایش و ۳۳ درصد کاهش یافت. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  ۱۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق برای صنایع معدنی اختصاص یافت

  ۱۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق برای صنایع معدنی اختصاص یافت به گفته معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ١٠ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق برای معادن و صنایع معدنی کشور اختصاص یافته است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۷:۴۱:۲۹ به نقل از شبکه خدمات تولید و تجارت، اسدالله کشاورز در حاشیه بازدید از پروژه سیلیکون متال اظهار کردافزود: برای ایجاد هر فرصت شغلی ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که با افزایش قیمت ها، این هزینه‌ها بیشتر شده است. معاون معدنی وزارت صمت ضمن اشاره به اینکه ایجاد فعالیت اقتصادی برای اولین بار ریسکپذیر است، افزود: با توجه به شرایط اقلیمی در چند دهه آینده مشکل تامین انرژی داریم که تاسیس شهرک سیلیکون متال و تولید سلول های خورشیدی پسندیده است و می توان در این راستا موثر باشد. وی از در نظر گرفتن ۱۰ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق برای صنایع معدنی که با احداث نیروگاه، برق مصرفی را تامین کنند، خبر داد و گفت: در کنار احداث نیروگاه، مصرف گاز بالا میرود که برنامههایی برای این موضوع نیز اندیشیده شده است. شایان ذکر است پروژه س..

 • مدیر سایت
  صادرات آلومینیوم روسیه ۱۰ برابر شد

  صادرات آلومینیوم روسیه ۱۰ برابر شد طبق داده‌های جدید اداره گمرک فدرال روسیه، صادرات آلومینیوم این کشور در ماه جولای ۱۰ برابر سال قبل شده و به ۷.۴ میلیارد دلار رسید. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۶:۵۶:۲۲ به نقل از راشاتودی، طبق داده‌های جدید اداره گمرک فدرال روسیه، صادرات آلومینیوم این کشور در ماه جولای ۱۰ برابر سال قبل شده و به ۷.۴ میلیارد دلار رسید. از لحاظ وزنی، صادرات آلومینیوم روسیه در این ماه از ۳ میلیون تن فراتر رفت. پیشتر از این مقامات روسیه برای کنترل قیمت بازارهای داخلی بین آگوست و دسامبر برای صادرات هر تن آلومینیوم تعرفه‌ای ۲۵۴ دلاری وضع کرده بودند. این تعرفه‌ها همچنین برای صادرات فلزات آهنی و غیرآهنی دیگر شامل نیکل و مس هم وضع شده بود. قیمت جهانی آلومینیوم از ابتدای امسال بیش از ۴۰ درصد رشد کرده که این از فلزات معدنی دیگر بیشتر است. عامل اصلی افزایش قیمت آلومینیوم تغییراتی است که مقامات چین با هدف کاهش آلایندگی در بازارهای داخلی این کشور انجام داده‌اند. تبدیل شدن چین به واردکننده خالص آلومینیوم باعث شده است که جهان..

 • مدیر سایت
  آلومینیوم رکورد قیمتی ۱۳ ساله را شکست

  آلومینیوم رکورد قیمتی ۱۳ ساله را شکست برای نخستین بار در ۱۳ سال گذشته قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن از ۳ هزار دلار عبور کرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۶:۵۴:۰۸ به نقل از بلومبرگ، برای نخستین بار در ۱۳ سال اخیر ساعاتی پیش قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن وارد کانال ۳ هزار دلاری شد. دلیل افزایش قیمت آلومینیوم نگرانی از تداوم اخلال در عرضه این فلز اساسی به بازار بوده است و از طرف دیگر چشم‌انداز تقاضا برای آن همچنان افزایشی است. در معاملات امروز در حالی قیمت آلومینیوم روند افزایشی خود را ادامه داد که طی سه هفته گذشته هم ۱۵ درصد رشد کرده بود. اقدامات دولت چین در راستای پایین آوردن مصرف برق و کاهش آلایندگی باعث شده تا تولید آلومینیوم در این کشور پایین بیاید. در عین حال کودتا در گینه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان بوکسیت یا سنگ آلومینیوم به بازار جهانی باعث نگرانی بازار نسبت به مختل شدن عرضه این مواد اولیه تولید آلومینیوم شده است. تولیدکنندگان آلومینیوم در اتحادیه اروپا هم با افزایش هزینه‌ها مواجه شدند چراکه از یک طرف..

 • مدیر سایت
  مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس: بریکت گرم در بورس کالا عرضه می‌شود

  مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس: بریکت گرم در بورس کالا عرضه می‌شود مدیر عامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس گفت: این شرکت برای اولین بار بریکت گرم ازامروز ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ در بورس کالای ایران عرضه می‌کند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۶:۵۱:۴۰ به نقل از روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس سعید بزرگی روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد:یکی از مهم‌ترین مزیت‌های عرضه بریکت گرم دربورس کالا، شفافیت در قیمت گذاری محصولات ابتدایی زنجیره فولاد کشور است وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت صبا فولاد خلیج فارس اولین و بزرگترین تولید کننده بریکت گرم در کشور می باشد تصریح کرد: صبا فولاد خلیج فارس با عرضه محصولات خود در بورس کالا می تواند با ارائه محصولات با کیفیت‌تر در کنار رفع نیازمندی‌های داخلی، چرخه صادرات را نیز شفاف کند. مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس ، بریکت گرم را به عنوان یک کالای استراتژیک در صنعت فولاد کشور دانست و گفت: با توجه به تجربه موفق عرضه دیگر محصولات فولادی در بورس کالا و تسهیل خرید و فروش آن برای خریداران، امیدواری زیادی وجود د..

 • مدیر سایت
  با امکان توسعه تا ۱۰۰۰ مگاوات / احداث نیروگاه ۵۲۰ مگاواتی در دستور کار فولاد خوزستان قرار گرفت

  به گزارش چیلان ، امین ابراهیمی،مدیرعامل فولاد خوزستان عنوان کرد: ما به دنبال رفع مشکل هستیم هرچند که در گفته های اعلام شده از سمت وزارت نیرو، صنعت فولاد بیشتر به عنوان چالش این وزارت خانه مطرح است و کمبود برق صنعت فولاد به عنوان دغدغه ای برای این وزارت خانه مطرح نیست. وی به عنوان راهکار برای رفع چالش قطعی برق در سه بازه کوتاه، میان و بلندمدت تشریح کرد: در کوتاه‌مدت باید شاهد هوشمند‌سازی نظام کاهش برق باشیم و ۱۰ درصد دیماند در تمامی صنایع و بر اساس استراتژیک بودن آنها بررسی شود. در میان مدت برای رفع این چالش ها می توان بحث احیای نیروگاه های قدیمی و به روزرسانی تجهیزات را داشته باشیم که ما نیز می توانیم برای اجرایی شدن آن کمک کنیم چراکه در حال حاضر ۸۵ هزار مگاوات ظرفیت اسمی داریم که ۳۸ درصد آن‌ ظرفیت ویژه است که باید احیای نیروگاه‌ها با کمک واحدهای فولادی انجام شود تا نیروگاه‌ها وارد مدار گردند و در بلند مدت نیز احداث شرکتهای مادر تخصصی به صورت مشترک و احداث نیروگاههای اختصاصی برای پرمصرف ها می تواند موثر باشد. همچنین مدیرعامل فولاد خوزستان طرح افزایش ۵ برابری بهای برق صنایع فولادی و م..

 • مدیر سایت
  رویکرد وزارت صمت در تنظیم بازار، اصلاح ساختاری است و نه برخورد دستوری/ امضاهای طلایی در بازار فولاد باطل می‌شود

  به گزارش چیلان ، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نشست امروز خود با جمعی از نمایندگان، گفت: اقداماتی که در جریان کنترل قیمت سیمان در وزارت صمت صورت گرفت، برخورد تعزیراتی و دستوری نبود بلکه اصلاح ساختارها منجر به تعادل بازار و کاهندگی قیمت ها شد. سیدرضا فاطمی امین با اشاره به نشست صبح امروز (یکشنبه ۲۱ شهریور) خود با جمعی از نمایندگان به ریاست علی نیکزاد نایب رئیس مجلس در خصوص موضوع تنظیم بازار سیمان، فولاد و کالاهای اساسی که در کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد، گفت: در این نشست گزارشی درباره اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های بازار سیمان و فولاد ارائه شد. وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: طبق قولی که در زمان رأی اعتماد به نمایندگان ملت داده شد، خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه‌ای ۲۵ هزار تومان رسید. عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه نرخ سیمان فله نیز به ۳۶۰ تومان رسید که همان قیمت سه ماه قبل است، تأکید کرد: کاری که ما برای کنترل قیمت سیمان انجام دادیم اصلاح ساختار بود و با روش‌های تعزیراتی، موردی و همچنین ایجاد جو روانی قیمت‌‎ها به اینجا نرس..

 • مدیر سایت
  عرضه بریکت گرم در بورس کالا برای نخستین بار در ایران

  به گزارش چیلان به نقل از روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس، سعید بزرگی مدیرعامل این شرکت در جلسه شورای هماهنگی مدیران ضمن تشکر از فرخ فدایی سرپرست فروش شرکت، با اعلام خبرعرضه بریکت گرم شرکت صبا فولاد خلیج فارس از یکشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ برای نخستین بار در بورس کالای ایران اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های عرضه بریکت گرم دربورس کالا، شفافیت در قیمت گذاری محصولات ابتدایی زنجیره فولاد کشور است. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت صبا فولاد خلیج فارس اولین و بزرگترین تولید کننده بریکت گرم در کشور می باشد تصریح کرد: صبا فولاد خلیج فارس با عرضه محصولات خود در بورس کالا می تواند با ارائه محصولات با کیفیت‌تر در کنار رفع نیازمندی‌های داخلی، چرخه صادرات را نیز شفاف کند. مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس، بریکت گرم را به عنوان یک کالای استراتژیک در صنعت فولاد کشور دانست و گفت: با توجه به تجربه موفق عرضه دیگر محصولات فولادی در بورس کالا و تسهیل خرید و فروش آن برای خریداران، امیدواری زیادی وجود دارد که بریکت گرم تولیدی این شرکت نیز بتواند جایگاه مناسبی در این بازار بدست آورد. بزرگی خاطرنشان..

 • مدیر سایت
  گزارش ۵ نخست ماهه ۱۴۰۰ اعلام شد؛ افزایش ۴ درصدی تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ

  به گزارش چیلان ، ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن از ابتدای فروردین تا پایان مرداد ۱۴۰۰، حدود ۲۱ میلیون و ۱۹۵ هزار و ۲۹۰ تن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۹، حدود ۲۰ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۳۱۸ تن بود. از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۷ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۷۳۹ تن، «چادرملو» ۵ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۶۷۹ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۲ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۹۷۷ تن، «گهر زمین» یک میلیون و ۹۶۰ هزار و ۵۱۱ تن، «مرکزی» یک میلیون و ۶۴۷ هزار و ۱۶۴ تن، «توسعه فراگیر سناباد» ۸۹۱ هزار و ۹۸۹ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۹۳۲ هزار و ۴۸۱ تن، «صبانور» ۴۹۲ هزار و ۵۲۶ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان» ۴۵۶ هزار و ۴۰۰ تن و «جلال آباد» ۲۰۵ هزار و ۸۲۴ تن کنسانتره آهن تولید کردند. طی ۵ ماهه نخست امسال، شرکت های بزرگ ۶ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۶۶۲ تن کنسانتره به شرکت ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۷ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۵۶۴ تن)، حدود ۸ درصد کاهش نشان می دهد. میزان تولید کنسانتره آهن در ماه مرداد، ۴ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۸۶۶ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۴ میلیون و ۳۲۸ هزار ..

 • مدیر سایت
  مدیرعامل آهن و‌ فولاد ارفع تاکید کرد:هم چراغ خانه‌ها روشن بمانند و هم کوره‌های کارخانجات

  به گزارش چیلان ، به عبارتی در هر بحرانی که پیش می آید دولت ها، سیاست هایی را در پیش می گیرند که در کوتاه مدت فشار کمتری به کل بدنه اقتصاد که ستونهای اصلی آن تولیدکنندگان هستند، وارد نمایند و از طرف دیگر اصل بحران در کوتاهترین زمان ممکن برطرف گردد. در صورتیکه همگان اذغان دارند با اقدام وزارت نیرو در دولت قبل در راستای قطع برق واحدهای تولیدی فولاد و سیمان، شوک سنگینی به این بازار وارد شد که قطعا تبعات سنگینی در آینده برای این حوزه دارد همانطور که در میزان صادرات شرکتها و تولید تیر و مردادماه، ماحصل این تصمیم را شاهد بودیم متاسفانه قطع برق هم بر کنترل قیمت و هم سیاستهای صادراتی تاثیر منفی گذاشت و در نهایت فعالان حوزه فولاد را معترض کرد. علی محمدی در این خصوص عنوان نمود:دولت جدید با رویکردی جدید آغاز به کار کرده است و با توجه به توانمندی و تجربیات ارزشمند دکتر فاطمی امین در وزارت صمت و مهندس محرابیان در قامت وزارت نیرو که در کارنامه خود وزارت صنایع و معادن را دارد، می توان به تحولات مثبتی در دو حوزه صنایع معدنی و انرژی امیدوار بود، چراکه ایشان باتوجه به سابقه فعالیت های خود با مشکلات و دغ..

 • مدیر سایت
  رئیس واحد گالوانیزه و ورق رنگی شرکت فولاد مبارکه مطرح کرد: نقش استراتژیک فولاد مبارکه در تأمین مواد اولیه صنعت لوازم خانگی

  به گزارش چیلان ، علیرضا گندمکار رئیس واحد گالوانیزه و ورق رنگی شرکت فولاد مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد اظهار کرد: این شرکت در حال حاضر قادر به تولید ۳ نوع ورق رنگی ساختمانی، دکوراتیو و ورق‌های مخصوص لوازم خانگی است که از کیفیت بالایی برخوردار است. وی با بیان این که تولید ورق‌های گالوانیزه رنگی برای تولید لوازم خانگی، بسیار دشوار بوده و از حساسیت بالایی برخوردار است،‌ افزود: شرکت فولاد مبارکه در ایران تنها تولید کننده این نوع ورق بوده و یکّه‌تاز این عرصه است و در این مسیر باید با شرکت‌های کره‌ای و اروپایی رقابت کند که بیش از ۲۵ سال تجربه در تولید این نوع ورق های فولادی دارند و خوشبختانه توانسته عملکرد قابل قبولی داشته باشد. رئیس واحد گالوانیزه و ورق رنگی شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه ماهانه ۵۰۰ تن ورق گالوانیزه ویژه برای لوازم خانگی تولید می‌کند که ورق اولیه برای تولید بیش از ۲۲ هزار دستگاه یخچال را تشکیل می‌دهد. وی در ادامه اذعان داشت: این میزان تولید فولاد مبارکه در حالی است که ظرفیت تولید ۶۰۰ تن ورق مخصوص این صنعت در ماه با راه‌اندازی خط تکمیلی آن در آینده به ..

 • مدیر سایت
  تملک فولاد اکسین از سوی فولاد خوزستان؛ فوری ترین راه اشتغال منطقه‌ای در مسیر انباشت ثروت ملی

  به گزارش چیلان ، این مهم با زیرساخت، دانش فنی، اعتبار مالی و در نهایت راه‌اندازی شرکت فولاد اکسین تماما از سوی فولاد خوزستان انجام شد. فولاد اکسین در سال ۱۳۸۸ با ظرفیت اسمی یک میلیون و ۵۰ هزار تن و تنها تولیدکننده ورق‌‎های عریض فولادی در خاورمیانه به بهره‌برداری رسید. احداث خط تولید نورد ورق عریض به منظور تامین مواد اولیه زنجیره صنایع کشتی‌سازی، مخازن تحت فشار، خطوط انتقال نفت و گاز و … و قطع وابستگی واردات اسلب‌های مورد نیاز صنایع فوق از خارج و استراتژی صادرات محصول، از سوی شرکت فولاد خوزستان به عنوان مجری طرح تعیین شد. یکپارچه‌سازی زنجیره ارزش محصولات فولادی در جنوب کشور به عنوان عاملی موثر در توسعه صنعت فولاد و آثار توسعه‌ای و اشتغال پایدار ناشی از آن منوط به الحاق خط نورد تجهیزات ورق عریض در اختیار شرکت فولاد اکسین خوزستان بعنوان صنعت میانی در زنجیره ارزش است. همه‌ چیز برای یک شروع عالی و قرار گرفتن فولاد اکسین در مدار تولید محصولات نهایی که کمک شایانی به صنعت نفت می‌کرد آماده بود، که در تصمیمی ناگهانی و غیر کارشناسی، فولاد اکسین بدون در نظر گرفتن شرایط به وزارت تعاون، کار و رفا..

 • مدیر سایت
  از سرگیری صادرات مستقیم محصولات شرکت فولاد اکسین خوزستان

  به گزارش چیلان ، امین آسیابان مدیر عامل فولاد اکسین گفت: این شرکت طی دو سال گذشته موانعی بر سر راه صادرات مستقیم بنام خویش داشت که با رفع آنها و برنامه ریزی مناسب توانست ضمن انعقاد قراردادهایی با خریداران کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس، صادرات محصولات خود را مجدداً آغاز نماید. وی خاطر نشان کرد: این شرکت به واسطه تولید ورق های فولادی عریض در کلاس جهانی و قابل رقابت با برترین تولیدکنندگان دنیا، توانسته نظر مصرف کنندگان خارجی بویژه اروپایی ها را به خود جلب نماید. آسیابان افزود: بنا بر اظهار خریداران اروپایی، ورق های تولیدی این شرکت کیفیت بسیار مناسبی دارند به گونه ای که مصرف کنندگان ورق، آن را برتر از نمونه های آسیایی و در رده نمونه های اروپای غربی قرار می دهند. مدیر عامل فولاد اکسین اظهار داشت: نکته حائز اهمیت آن است که کلیه مراحل فرآیند صادرات ورق از بازاریابی و مذاکره با مشتریان خارجی تا انجام تشریفات گمرکی و امورات بندری محموله های صادر شده ورق، برای نخستین بار و مستقلاً در شرکت فولاد اکسین خوزستان انجام گرفته است. آسیابان در پایان خاطر نشان کرد، صادرات پایدار محصولات فولادی جزء..

 • مدیر سایت
  بومی‌سازی سوپرمندریل نورد گرم در مجتمع فولاد سبا

  به گزارش چیلان ، مندریل ۱۳ تنی خط نورد گرم فولاد سبا با همکاری یک شرکت داخلی در قزوین بومی سازی و کشور از واردات این تجهیز مهم بی نیاز شد. مدیرعامل مجتمع فولاد سبا گفت: با بومی سازی این کلاف پیچ بیش از ۴۰ میلیارد ریال در این مجتمع صرفه جویی شد. مصطفی عطایی پور با اشاره به اینکه تولید این نوع مندریل‌ها در انحصار شرکت دانیلی ایتالیا بود افزود: نمونه بومی سازی شده به لحاظ کیفیت و تکنولوژی از نمونه‌های خارجی عملکرد بهتری دارد. وی افزایش میزان بهره وری تولید با کلاف پیچ‌های داخلی را به میزان ۵۰۰ هزارتن برشمرد و گفت: با ساخت این مندریل ایرانی تولید از یک میلیون تن به بیش از یک میلیون ۵۰۰ هزارتن افزایش خواهد یافت.

 • مدیر سایت
  در مجتمع معدنی چادرملو رخ داد :افزایش ۱۰درصدی تولید کنسانتره در ۵ ماه ابتدایی سال

  به گزارش چیلان ، مهندس حمید جهانی مدیر مجتمع معدنی چادرملو در گفتگویی با اعلام این خبر گفت: تولید کنسانتره در مجتمع معدنی چادرملو تا آخر مرداد به ۵ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۳۷۹ رسید که نسبت به سال گذشته ۹.۸ درصد و نسبت به برنامه ۲۵.۹۸ درصد افزایش داشته است. وی افزود: مجموع کنسانتره حمل شده از محل دپو و تولید نیز ۵ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۱۰۸ تن بوده که نسبت به سال گذشته ۲۲.۴۹ درصد افزایش داشته است این آمار نشان می‌دهد که نه تنها هر آنچه تولید شده بلکه دپوی کنسانتره هم فروخته شده و از منطقه به محل کارخانه‌های فولاد منتقل شده است. مدیر مجتمع معدنی چادرملو با بیان اینکه افزایش تولید در سایه کاهش توقف‌ها و بالابردن کارکرد تجهیزات و ماشین‌آلات محقق شده است تصریح کرد: با همراهی همه پرسنل عملیاتی و ستادی شرکت، توانستیم افزایش تولید را رقم بزنیم. با ادامه روند فعلی تولید پیش‌بینی می‌شود انشالله تولید کنسانتره در مجتمع معدنی چادرملو تا آخر شهریور ماه به ۶ میلیون تن برسد که در نوع خود یک رکوردشکنی دیگر و افتخاری جدید برای چادرملو به شمار می رود. جهانی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: مجتمع معدنی چادرم..

 • مدیر سایت
  ایمیدرو به دنبال سوق دادن شرکت‌ها به سمت دیجیتال‌سازی و استقرار نسل چهارم و پنجم صنعت

  به گزارش چیلان ، امسال موعد اجرای برنامه ششم توسعه به پایان می‌رسد و از سال دیگر باید برنامه هفتم اجرایی شود لذا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و وزارتخانه‌ها در تلاش هستند هرچه زودتر برنامه هفتم توسعه را تهیه کنند تا دولت آن را قبل از لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده و لایحه بودجه براساس برنامه هفتم مورد بررسی قرار گیرد. سال ۱۴۰۱ اولین سال برنامه پنج ساله هفتم است و طبیعتا بودجه ۱۴۰۱ نیز باید براساس آن تدوین، بررسی و تصویب شود. در این راستا ایمیدرو نیز برنامه‌های خود را تهیه کرده و در حال هماهنگی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است. به سراغ مهندس سمیه خلوصی مدیر برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو رفتیم تا از جرئیات این برنامه بیشتر بدانیم. سمیه خلوصی در این رابطه گفت: محورهای مرتبط با تدوین برنامه هفتم توسعه تا حدودی مشخص شده اند. یکی از محورهای موردنظر در برنامه توسعه هفتم سوق دادن شرکت‌ها به سمت دیجیتال‌سازی و استقرار صنعت نسل چهارم و نسل پنج در شرکت‌های زیرمجموعه است. فولاد مبارکه از شرکتهایی است که در این خصوص پیشرو می­باشد، برنامه­ ریزی کرده‌ و قرار است بعد از ۴ سال عضو ..

 • مدیر سایت
  قطعی برق، تولید فولاد کشور را نصف کرد/ جزئیات کامل تولید فولاد میانی، محصولات فولادی و آهن اسفنجی در ۵ ماهه نخست سال جاری

  به گزارش چیلان ، در مردادماه نسبت به خرداد سال جاری، تولید بیلت و بلوم کاهش ۵۴ درصدی، تولید میلگرد کاهش ۴۷ درصدی و تولید آهن اسفنجی کاهش ۴۴ درصدی داشته است. نرخ رشد تولید فولاد میانی کشور که در دوره ۳ ماهه نخست سال جاری، ۶ درصد بوده است، با قطعی‌های برق در ۵ ماهه نخست سال جاری به منفی ۱۲ درصد رسیده است. میزان تولید فولاد میانی کشور در ۵ ماه نخست امسال ۱ میلیون و ۵۲۶ هزار تن کمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. وضعیت تولید انواع فولاد میانی طبق آمارهای انجمن فولاد، در دوره ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۰، تولید بیلت و بلوم در ایران با کاهش ۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۶ میلیون و ۴۹۵ هزار تن رسیده است. تولید اسلب نیز در ۵ ماهه نخست سال جاری با کاهش ۹ درصدی به ۴ میلیون و ۳۳۳ هزار تن رسیده است. در مرداد ماه سال جاری نسبت به خرداد، میزان تولید بیلت و بلوم ۵۴ درصد و میزان تولید اسلب ۴۲ درصد کاهش یافته است. قابل ذکر است که کاهش تولید فولاد در کوره‌های قوس الکتریکی شدیدتر از کوره‌های ذوب القایی بوده است و تولید شمش کوره‌های قوس الکتریکی در مردادماه نسبت به خرداد سال جاری، ۶۵ درصد کاهش یافت..

 • مدیر سایت
  عدم تأمین مستمر برق، کارخانجات فولادی را نابود خواهد کرد

  به گزارش چیلان ، دکتر احمد دنیانور رئیس هیئت‌مدیره شرکت فولاد جنوب در سمینار تخصصی «چالش برق در زنجیره فولاد» گفت: اگر قرار باشد که قطع برق صنایع فولاد به‌صورت مکرر اتفاق بیفتد و برق شرکت‌های زنجیره فولاد به‌صورت مستمر و پایدار تأمین نشود، حتما کارخانجات فولادی نابود خواهند شد و بیش‌ از ۱۵۰ واحد صنعتی فولادی از بین خواهند رفت. به‌صراحت می‌گویم در صورت عدم تأمین پایدار برق شرکت‌های فولادی، حداقل هزاران نفر بیکار خواهند شد و لذا وزارت نیرو و دولت و مجلس باید در تصمیم خود برای تحمیل محدودیت‌های شدید مصرف برق به صنایع فولاد، تجدیدنظر کنند. دنیانور در این سمینار تخصصی اظهار داشت: حالا که معاونین محترم وزیر نیرو و مدیران وزارت نیرو و وزارت صنعت معدن تجارت حضور دارند و مدیرعامل توانیر نیز بصورت آنلاین در نشست حاضر هستند، بعنوان یک صنعتگر قدیمی و به نمایندگی از همکارانم صاحبان کارخانجات فولادی و صنایع بالادستی و پایین‌دستی فولادی به‌صراحت می‌گویم اگر قرار باشد قیمت هزینه مصرفی برق به این شکل که می‌خواهید اجرا کنید و بین پنج‌ تا شش برابر بشود و دیماند حذف و گواهی ظرفیت جایگزین آن گردد و اگر قر..

 • مدیر سایت
  معدن نه در اولویت آقای رئیس جمهور بود، نه حتی وزارت صمت

  به گزارش چیلان ، بخش معدن و صنایع معدنی در ۸ سال گذشته روند رو به رشدی داشته است به ویژه در دوره وزارت نعمت زاده در وزارتخانه صنعت، معدن وتجارت و ریاست مهدی کرباسیان بر ایمیدرو بیش از هر زمان دیگر مطرح شد و مانند جزیره‌ای تازه کشف شده، کنجکاوی‌ها را برانگیخت؛ برخی توجه‌ها تبدیل به پل شد و دست بخش معدن را گرفت و به جلو رفت و برخی کنجکاوی‌ها نیز شاید از سر دلسوزی مانع شد و حرکت این بخش را کند کرد. با اخذ رای اعتماد وزرای کابینه دولت سیزدهم و جلوس بر صندلی‌ مقام عالی وزارت، لابی‌ها و رفت و آمدها برای انتساب مدیران جدید شروع شده است؛ انتخاب‌هایی که هر کدام می‌تواند سرنوشت بخش معدن را در ۴ سال پیش رو و حتی در سالهای آینده بسازد. باز هم با این نگاه دنیای معدن به سراغ یکی از پرتلاش‌ترین مدیران سابق سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی یعنی دکترمهدی کرباسیان رفت که در دو دوره دولت روحانی معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو بود و تا مهر ماه ۹۷ با قانون منع استخدامی بازنشستگان، از این پست استعفا داد و در مورد مسیری که بخش معدن در ۸ سال گذشته پیموده، و اینکه دولت سیزدهم با چه فرصتها و ..

 • مدیر سایت
  معدنی‌های بزرگ‌ در پنج ماهه امسال چقدر فروخته‌اند؟

  معدنی‌های بزرگ‌ در پنج ماهه امسال چقدر فروخته‌اند؟ بررسی آمار فروش شرکت‌های بزرگ معدنی نشان می‌دهد که تولیدکنندگان بزرگ معدنی کشور همچون شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (۲۳۲ درصد)، فولاد مبارکه (۱۴۷ درصد)، سنگ‌آهن گوهرزمین (۱۴۶ درصد)، ذوب آهن اصفهان و شرکت ملی صنایع مس ایران (هریک ۱۱۹ درصد) در پنج ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش فروش داشته‌اند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۲۰:۱۴:۰۲ بر اساس گزارش عملکرد فروش شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با (نماد کچاد)، در مرداد ماه امسال با عبور تولید کنسانتره آهن از مرز چهار میلیون تن، برابر ۴۰ میلیون و ۶۲۱ هزار و ۱۴۸ ریال بوده و از میزان، سهم فروش در بازار داخلی ۳۲ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۱۰۰ ریال و در بازار صادراتی نیز برابر با هفت میلیون و ۶۸۶ هزار و ۴۸ ریال بوده است. بیشترین محصول به فروش رفته در بازار داخلی کنسانتره آهن (خشک) و در بازارهای صادراتی فولاد بوده است. شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از ابتدای سال مالی جاری تا انتهای مردادماه فروشی برابر ۱۷۰ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۴۵۲ ریال داشته ا..

 • مدیر سایت
  صادرات فولاد به افغانستان متوقف نشده است

  صادرات فولاد به افغانستان متوقف نشده است برخی منابع خارجی در حالی از توقف صادرات فولاد ایران به افغانستان خبر می‌دهند که به گفته عضو هیأت مدیره انجمن فولاد، توقفی در صادرات به افغانستان اتفاق نیفتاده و فقط تامین نیاز داخل به فولاد در اولویت کاری شرکت‌های فولادی قرار گرفته است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۶:۳۵:۲۱ روز گذشته برخی منابع خارجی از توقف صادرات فولاد ایران به افغانستان به دلیل شرایط سیاسی حاکم بر این کشور و حضور طالبان خبر دادند، اما عضو هیأت مدیره انجمن فولاد با رد این مطلب اعلام کرد که محدودیت صادرات فولاد ایران به همه کشورها به دلیل اولویت تامین نیاز داخل اعمال شده است. رضا شهرستانی، عضو هیأت مدیره انجمن فولاد در این مورد اظهار داشت: صادرات فولاد ایران به افغانستان متوقف نشده، بلکه برای صادرات فولاد کشور اولویت‌بندی صورت گرفته است، به این صورت که ابتدا باید تأمین نیاز داخل در اولویت کار شرکت‌های فولادی قرار گیرد. وی ادامه داد: با کاهش تخصیص برق به واحدهای فولادی طی دو ماه گذشته و حالا که در سومین ماه قرار داریم، ت..

 • مدیر سایت
  اخذ مجوز ۲ کارخانه فولاد در منطقه ویژه پارسیان

  اخذ مجوز ۲ کارخانه فولاد در منطقه ویژه پارسیان مدیرعامل منطقه ویژه انرژی بر پارسیان از دریافت مجوز ۲ کارخانه فولاد برای منطقه ویژه خبر داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۶:۲۷:۰۱ سید علی اصغر علامه صبح امروز (۱۳ شهریورماه) در جمع خبرنگاران، گفت: در مدت فعالیت در منطقه ویژه، در حوزه زیر ساخت، جذب سرمایه گذار، اصلاح ساختار در منطقه ویژه و صادرات و واردات به صورت ویژه فعالیت کرده ایم. وی با بیان اینکه منطقه ویژه پارسیان در استان هرمزگان غریب بود و در کشور شناخته شده نبود، اظهارکرد: ۷۰۰ میلیارد تومان تامین اعتبار کرده‌ایم، ۱۰ پروژه پیمانکارش مشخص شده، هشت پروژه گلنگ زده شده و ۲ پروژه هم بهمن ماه سال گذشته کلنگ زنی شده است. علامه با اشاره به اینکه در حوزه زیر ساخت ۱۰ پروژه داریم، تاکید کرد: چهار شرکت مشاوره در حوزه برق، پتروشیمی، مخابرات و سرمایه‌گذاری وجود دارد تا مطالعات جامع را انجام دهند و براساس این برنامه‌ها و اعتبارات را ببندیم. مدیر عامل منطقه ویژه انرژی بر پارسیان، با بیان اینکه همه این زیرساخت‌ها در جهت مانع زدایی و حرکت در..

 • مدیر سایت
  معاملات قراردادهای اختیار معامله فولاد مبارکه در بورس آغاز شد

  معاملات قراردادهای اختیار معامله فولاد مبارکه در بورس آغاز شد دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر روی سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان در بازار مشتقه بورس اوراق بهادار تهران از امروز(شنبه) آغاز شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۶:۲۳:۳۳ مدیریت ابزارهای نوین مالی شرکت بورس تهران اعلام کرد: دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر روی سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در سررسید مهرماه ۱۴۰۰، از امروز (شنبه) در بازار مشتقه بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد. دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر روی سهام شرکت‌ معدنی ‌و صنعتی‌ چادرملو (کچاد)برای سررسید مهرماه ۱۴۰۰ و دوره معاملاتی قراردادهای اختیار معامله خرید و فروش بر روی سهام شرکت سرمایه‌گذاری‌ غدیر (وغدیر) در سررسید آبان ماه ۱۴۰۰، از امروز(دوشنبه) در بازار مشتقه بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد. معاملات مربوط به این قراردادها تنها به صورت برخط بوده و صرفاً از طریق کارگزارانی که مجوز معاملات برخط در این بازار را دارا باشند، قابل انجام است..

 • مدیر سایت
  توقف صادرات فولاد ایران به افغانستان

  توقف صادرات فولاد ایران به افغانستان منابع آگاه اعلام کردند: ایران صادرات فولاد به افغانستان را به دلایل شرایط پیش آمده متوقف کرده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۶:۱۳:۵۵ به نقل از S&P گلوبال، منابع آگاه اعلام کردند: ایران صادرات فولاد به افغانستان را به خاطر شرایط سیاسی و مشکلات لجستیکی پیش آمده در افغانستان متوقف کرده است. ایران بزرگ‌ترین صادرکننده فولاد به افغانستان است و سالانه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تن به این کشور صادرات دارد. در واقع ایران ۲۵ درصد کل نیاز افغانستان به فولاد را تأمین می‌کند. بخش قابل توجهی از فولاد صادراتی به افغانستان توسط شرکت فولاد اصفهان و خراسان تولید می‌شود. ایران همچنین با افغانستان قرارداد فروش ریل آهن نیز دارد. ترکیه، پاکستان و چین از جمله دیگر تأمین‌کنندگان فولاد افغانستان هستند. چند هفته‌ای می‌شود که روند صادرات فولاد ایران به افغانستان پایین آمده اما کارشناسان بر این باورند که احتمالا طی چند هفته‌ آینده صادرات ایران به افغانستان از سر خواهد گرفته شد. یک کارگزار فولاد در تهران می‌گوید صادرات به ..

 • مدیر سایت
  فولاد خوزستان بر روی ریل توسعه:اجرای سه طرح عظیم توسعه‌ای شرکت فولاد خوزستان عملیاتی شد

  به گزارش چیلان ، امین ابراهیمی افزود: شرکت فولاد خوزستان از زمان تاسیس همواره در مسیر افزایش تولید و تنوع‌ بخشی گام برداشته است. تا به امروز توانسته‌ایم با برنامه‌ریزی و ارتقای تولید، به عنوان دومین تولیدکننده فولاد کشور و بزرگ‌ ترین عرضه‌کننده‌ی شمش فولادی در کشور شناخته شویم و از ابتدای راه‌اندازی و شروع فعالیت مجموعه، ظرفیت تولید شمش فولاد را از ۱/۵ میلیون تن، با انجام پروژه‌های مختلف و فعالیت‌های مستمر با هدف بهبود تولید و افزایش بهره‌وری، تا حدود ۴ میلیون تن افزایش دهد. ابراهیمی آغاز به کار طرح ماشین ریخته‌گری اسلب عریض را نقطه‌ی عطف توسعه فولاد خوزستان دانست و افزود: تامین شمش شرکت‌های نوردی یکی از اهداف اصلی فولاد خوزستان است. مجاورت شرکت فولاد اکسین و لزوم تامین اسلب مورد نیاز این شرکت، باعث شد طرح احداث ماشین ریخته‌گری اسلب عریض در دستور کار قرار گیرد. پس از اجرای کامل طرح علاوه بر میزان تولید فعلی شمش،‌ سالانه یک میلیون و ۲۰۰‌ هزار تن شمش اسلب عریض با گریدهای فولاد آلیاژی و ساختمانی در شرکت فولاد خوزستان تولید می‌شود. وی افزود: سرمایه‌گذاری این طرح، ۱۲۸ میلیون یورو و مدت زم..

 • مدیر سایت
  رئیس برنامه‌ریزی تعمیرات نورد گرم فولاد مبارکه عنوان کرد: اجرای موفق تعمیرات سالیانه ناحیه نورد گرم فولاد مبارکه

  به گزارش چیلان ، مرتضی رمضانی با اعلام این خبر افزود: توقف سالیانه نوردگرم به مدت هفت روز و با بیش از ۲۳ هزار نفر ساعت کار و با همکاری پیمانکاران و سایر واحدهای سازمان با موفقیت به انجام رسید. وی افزود: با توجه به اهمیت تولید خط نوردگرم و محدودیت زمانی جهت آماده‌سازی‌های لازم، در کمتر از سه هفته فعالیت‌های هماهنگی و برنامه‌ریزی با همکاری مجدانه کلیه گروه‌های مرتبط انجام گردید و در نهایت تعمیرات سالانه با انجام موفقیت‌آمیز تمام فعالیت‌های پیش‌بینی‌شده، طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده به اتمام رسید. رئیس تعمیرات خط نورد گرم نیز در خصوص این عملیات سالیانه گفت: در توقف سالیانه امسال، همکاران ناحیه نورد گرم با تلاش و همدلی و همکاری صمیمانه پیمانکاران و سایر واحدهای سازمان موفق به اجرای کامل فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده به‌صورت کاملا ایمن در خط نورد گرم شدند. مسعود نصیری به مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در راستای انجام این توقف سالیانه اشاره کرد و افزود: اصلاح میزهای هات شارژ کمپ ۳ انبار تختال، انجام فعالیت‌های تعمیراتی اساسی کوره ۴، ماشین‌کاری سکشن‌های ۱DC و ۴DC قسمت نورد مقدماتی، تعمیر مبدل سیستم‌..

 • مدیر سایت
  اجرای پروژه احداث کارخانه اکسیژن ۴ در شرکت فولاد خوزستان عملیاتی شد

  به گزارش چیلان ، نشست هماهنگی اجرای طرح اکسیژن ۴، روز سه شنبه نهم شهریورماه ۱۴۰۰ با حضور محمد نیکوکار قائم مقام مدیرعامل در امور بهره برداری و توسعه، میثم شهنیانی معاون برنامه ریزی و اجرای پروژه ها، عزت الله حسینی مدیر پروژه و جمعی از مسئولان در سالن کنفرانس مهمانسرای نور دویست دستگاه برگزار شد. در این نشست که با هدف نهایی نمودن طرح انجام شد، محمد نیکوکار قائم مقام مدیرعامل در امور بهره برداری و توسعه اظهار داشت: پروژه احداث کارخانه اکسیژن ۴ برای شرکت فولاد خوزستان از اهمیت بالایی برخوردار است. تزریق اکسیژن کیفیت و کمیت آهن اسفنجی را افزایش می‌دهد. امیدواریم طبق برنامه زمانبندی این پروژه را به بهره برداری برسانیم. در ادامه میثم شهنیانی معاون برنامه ریزی و اجرای پروژه ها اظهار داشت: در شرکت فولاد خوزستان کیفیت و مدت زمان برای اجرای پروژه بسیار مهم و باارزش است. به منظور تامین گازهای صنعتی مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای، احداث کارخانه اکسیژن ۴ در اولویت قرار گرفته و به زودی شاهد آغاز این طرح هستیم. شهنیانی با اشاره به هزینه ۲۶ میلیون یورویی این پروژه اظهار داشت: مدت زمان اجرای طرح ۳۶ ماه ..

 • مدیر سایت
  تبدیل تحریم به فرصت تولید داخلی در شرکت فولاد اکسین خوزستان

  به گزارش چیلان ، امین آسیابان مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان به تشریح حوزه فعالیت شرکت فولاد اکسین خوزستان پرداخت و اظهار کرد: فولاد اکسین در راستای تامین حلقه گمشده زنجیره تامین صنایع نیازمند به ورق‌های عریض فولادی و عملیات حرارتی همچون نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع دریایی و ساختمانی از سال ۸۸ آغاز بکار کرد. وی افزود: مشابه محصولات تولیدی اکسین در سالهای گذشته عمدتا وارداتی بودند و بدلیل عدم توجه به توانمندی و رسالت احداث این کارخانه جهت رفع نیازهای صنعت نفت و گاز و پتروشیمی و دیگر صنایع تا قبل از انجام پروژه خط لوله گوره جاسک، نقش قابل توجهی در تولید محصولات خاص و مورد اشاره نداشتیم، از این رو در پی تحریم‌های ظالمانه و عدم امکان واردات ورق‌های فولادی، با اعتماد به توان داخلی، متخصصان این شرکت تهدید تحریم را به فرصت تبدیل کرده و در پروژه‌های ملی و استراتژیک کشور به رسالت خود عمل کرده و به خوبی نقش آفرینی کردند و همگام با آن سبد تولید محصولات این شرکت، مطابق رسالت اصلی این شرکت به ورق‌های فولادی آلیاژی و api(خطوط لوله انتقال نفت و گاز) اختصاص یافت. مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان گفت: ای..

 • مدیر سایت
  مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان : تولید ۵۰ نوع محصول منطبق با استانداردهای روز دنیا در ذوب آهن اصفهان

  به گزارش چیلان ، محمدامین یوسف زاده گفت : مدیریت مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان شامل چهار کارگاه است که ۲۰۰۰ نفر از تلاشگران کارخانه افتخار تولید حدود ۵۰ نوع محصول منطبق با استانداردهای روز دنیا را در این کارگاهها و با همکاری سایر بخش های کارخانه ثبت کردند. وی افزود : بخش طراحی این مدیریت در گرید یک R&D است و به عنوان نمونه طراحی ریل زبانه سوزن که قبلاً از کشور فرانسه وارد می شد از جمله دستاوردهای این بخش به شمار می رود. تولید ریل در ذوب آهن اصفهان نماد خواستن،توانستن است مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان تصریح کرد : تولید ریل سالها،آرزوی مردم ایران بود و ذوب آهن اصفهان به همت تلاشگران بخش های مختلف کارخانه به این آرزو جامه عمل پوشاند و ایران اسلامی را از قید و بند این وابستگی رها کرد. در یک جمله می گویم تولید ریل در ذوب آهن نماد خواستن،توانستن است. در سال ۹۹ رکورد تحویل ۶۰ هزار تنی ریل را ثبت کردیم این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر ذوب آهن اصفهان، تنها تولید کننده انواع ریل در غرب آسیا محسوب می شود اظهار داشت : در سال ۹۸ حدود ۲۵ هزار تن ریل به جمهوری اسلامی تحویل دادیم و در سال ۹..

 • مدیر سایت
  نتیجه معاملات شمش فولادی در بورس کالا/ کاهش ۸.۶ درصدی قیمت شمش نسبت به هفته گذشته

  به گزارش چیلان ، امروز سه‌شنبه ۹ شهریورماه، بورس کالا میزبان عرضه ۱۰۷ هزار و ۳۰۰ تن شمش بلوم بود که با احتساب معاملات مچینگ، کل این عرضه‌ها مورد معامله قرار گرفت. قیمت میانگین موزون شمش بلوم در معاملات امروز ۱۳۵۶۲ تومان به ازای هر کیلو بود و شمش ۱.۹ درصد بالاتر از قیمت‌ پایه اعلامی و ۸.۶ درصد پایین‌تر از قیمت میانگین موزون هفته گذشته، مورد معامله قرار گرفت. در جدول زیر نتایج معاملات امروز شمش بلوم قابل مشاهده است. امروز به لحاظ ارزشی، جمعا ۲۲۶۵ میلیارد تومان فولاد (شمش، اسلب و ورق) در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.

 • مدیر سایت
  اجرای طرح عظیم ماشین ریخته گری اسلب عریض در فولاد خوزستان عملیاتی شد

  به گزارش چیلان ، نشست هماهنگی اجرای طرح احداث ماشین ریخته‌گری اسلب عریض با حضور محمد نیکوکار قائم مقام مدیرعامل در امور بهره برداری و توسعه، میثم شهنیانی معاون برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌ها، محمود لندی معاون بهره برداری و جمعی از مدیران شرکت، هفتم شهریورماه ۱۴۰۰ در سالن کنفراسن مهمانسرای نور دویست دستگاه برگزار شد. در این نشست که با هدف نهایی نمودن طرح انجام شد،‌ محمد نیکوکار قائم مقام مدیرعامل در امور بهره‌برداری و توسعه اظهار داشت: همواره تامین شمش شرکت‌های نوردی یکی از اهداف اصلی فولاد خوزستان است. مجاورت شرکت فولاد اکسین و لزوم تامین اسلب مورد نیاز این شرکت، باعث شد طرح احداث ماشین ریخته‌گری اسلب عریض در دستور کار قرار گیرد. در ادامه نشست میثم شهنیانی معاون برنامه ریزی و اجرای پروژه ها از شروع تهیه اسناد احداث نیروگاه حرارتی ۵۲۰ مگاواتی اختصاصی خبر داد و افزود: با اجرای طرح احداث نیروگاه و در مدار قرار گرفتن آن علاوه بر برداشته شدن محدودیت‌های برقی، پایداری تولید تضمین می‌شود. همچنین با افتخار شروع طرح احداث متالورژی ثانویه و ماشین ریخته گری اسلب عریض را به اطلاع همگان می‌رسانیم. ..

 • مدیر سایت
  ضرورت همکاری توانیر با تولیدکنندگان

  صنایع تولیدی و کارخانه‌ها از قطعی‌های مکرر برق ضررهای هنگفتی متحمل شده‌اند. تعطیلی واحدهای تولیدی صنعت فولاد در نتیجه محدودیت‌های مصرف برق، ضمن برهم زدن تعادل بازار باعث بروز مشکلاتی متعددی در این صنعت و صنایع وابسته به فولاد می‌شود. علاوه بر کمبود برق، قیمت آن نیز در سال جاری برای واحدهای تولیدی زنجیره فولاد به شدت افزایش یافته است. قطعی برق تعادل بازار فولاد را برهم زده است و در حال حاضر تقاضا برای شمش فولادی رو به افزایش است و ما با کمبود شمش و افزایش قیمت آن در بازار مواجه هستیم. شرکت توانیر باید با شرکت‌های تولیدی همکاری کند. برای حل مشکل کمبود برق، نباید نخست به سراغ تولید و تعطیلی واحدهای تولیدی رفت؛ چرا که این موضوع باعث کاهش تولید واحدهای صنعتی شده و در نهایت ممکن است کمبود و گرانی برخی محصولات را در بازار به همراه داشته باشد.

 • مدیر سایت
  قیمت شمش صادراتی ایران از روند نزولی جهانی پیروی می‌کند

  قیمت شمش صادراتی ایران از روند نزولی جهانی پیروی می‌کند قیمت‌های صادراتی شمش فولادی ایران در هفته منتهی به چهارشنبه ۲۵ آگوست همچنان نزولی بود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۸ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۷:۵۶:۲۷ به نقل از Fastmarkets، انتظار می‌رفت که تولید فولاد از کارخانه‌های ایران در ماه سپتامبر بهبود یابد، زمانی که هوا خنک خواهد شد و کارخانه‌ها اجازه خواهند داشت که از برق بیشتری برای تولید فولاد استفاده کنند. در حال حاضر، تولیدکنندگان فولاد ایرانی مجبور بودند قیمت‌ها را کاهش دهند تا فروش جدیدی را به دست آورند. یک محموله ۴۰ هزار تنی شمش ایران برای تولید میلگرد کلاف که برای حمل در ماه اکتبر برنامه‌ریزی‌شده بود، با قیمت ۶۱۷ دلار به ازای هر تن فوب بنادر جنوبی ایران به چین فروخته شد. بدون احتساب پرداخت اضافی برای درجه میلگرد کلاف، این قیمت شمش پایه ۳-۵ spp که توسط Fastmarkets ارزیابی شده است، معادل ۶۰۷ دلار به ازای هر تن فوب بنادر جنوبی ایران است. هزینه حمل‌ونقل برای ماه اکتبر ۵۰ تا ۵۵ دلار در هر تن بود. با احتساب حاشیه سود ۱۰ دلاری معامله‌گر و هزینه‌های بان..

 • مدیر سایت
  ساخت سازه‌های فولادی غیراستاندارد باید متوقف شود

  ساخت سازه‌های فولادی غیراستاندارد باید متوقف شود مدیرکل استاندارد استان تهران با تاکید براینکه باید مانع ساخت سازه‌های فولادی غیر استاندارد شد گفت: استانداردسازی سازه‌های فولادی لازمه کیفیت بنا است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۸ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۷:۴۹:۰۰ به نقل از روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری گفت: برای ارتقای کیفیت بناها، باید از سازه‌های اصلی مانند سازه‌های فولادی شروع کرد؛ که این امر با تعامل شایسته انجمن تولیدکنندگان سازه‌های فولادی و اداره‌کل استاندارد استان تهران میسر شده‌ است. وی افزود: اداره‌کل استاندارد استان تهران آمادگی دارد با همکاری انجمن تولیدکنندگان سازه‌های فولادی، مطابق مقررات و وظایف خود، مانع تولید غیراستاندارد حتی بزرگترین تولیدکننده سازه‌های فولادی در استان تهران شود. طاهری ادامه داد: جریان استانداردسازی سازه‌های فولادی از استان تهران آغاز و به دیگر استان‌های کشور تسری یافت و درحال حاضر در استان، سه واحد تولیدی، مجوز استاندارد دریافت کرده‌اند و تا آخر امسال به ۱۰ واحد خواهد رسید. طاهری همکاری چن..

 • مدیر سایت
  رشد ۱۰۱درصدی صادرات فولاد در چهار ماه امسال

  رشد ۱۰۱درصدی صادرات فولاد در چهار ماه امسال صادرات وزنی فولاد شرکت‌های بزرگ طی چهار ماه امسال، با رشد ۱۰۱درصدی همراه شد و از ۲.۸ میلیون تن عبور کرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۸ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۷:۴۰:۴۸ از ابتدای فروردین تا پایان تیرماه ۱۴۰۰ تعداد بیست شرکت فولادی توانستند افزون بر ۲ میلیون و ۸۵۲هزار تن انواع محصول فولادی روانه بازارهای صادراتی کنند. در این میان شرکت‌های بزرگ، بیشترین سهم را در رشد صادرات ایفا کرده اند به طوری که میزان صدور فولاد مبارکه ۲۴۱درصد، فولاد خوزستان ۸۵درصد، ذوب آهن اصفهان ۵۱درصد، فولاد آلیاژی ایران ۲۸۳درصد و فولاد خراسان ۱۶۴درصد افزایش یافت و همچنین شرکت‌های فولاد کاوه جنوب (بیلت)، بناب و فولاد کویر به ترتیب ۷۶درصد، ۱۴۸ درصد و ۵۶درصد رشد عملکرد در صدور این محصولات داشته اند. رشد ۵۲درصدی صادرات تیر ماه در همین حال عملکرد صادراتی این تعداد شرکت در تیر ماه نیز به رغم قطعی برق حکایت از رشد ۵۲درصدی دارد. طی مدت مورد بررسی ۷۷۴هزار تن انواع محصولات فولاد به خارج از کشور صادر شد. در ماه چهارم امسال نیز عملکرد صادراتی شرکت‌ه..

 • مدیر سایت
  افزایش ۴.۸ درصدی تولید معادن مس جهان

  افزایش ۴.۸ درصدی تولید معادن مس جهان میزان تولید و ظرفیت معادن و کارخانه های تصفیه مس جهان در ۵ ماهه نخست ۲۰۲۱ افزایش یافت و به مرز ۸.۶ میلیون تن رسید. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۸ شهریور ۱۴۰۰ زمان : ۱۷:۳۷:۰۸ براساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا پایان می ۲۰۲۱ میلادی، حدود ۸ میلیون و ۵۹۴ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تن بود که حاکی از افزایش حدود ۴.۸ درصدی تولید است. از این میزان، ۴ میلیون و ۵۸۰ هزار و ۷۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، یک میلیون و ۸۴۰ هزار و ۴۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۳۲ هزار و ۸۰۰ تن «آفریقا»، ۷۴۴ هزار و ۵۰۰ تن «اروپا» و ۳۹۵ هزار و ۲۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است. افزایش ۴.۵ درصدی ظرفیت معادن مس در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۰ میلیون و ۶۴۵ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی (۱۰ میلیون و ۱۸۳ هزار تن)، حاکی از افزایش ۴.۵ درصدی است. افزایش ۳.۹ درصدی تولید مس تصفیه شده فعالان مس جهانی در ۵ ما..

 • مدیر سایت
  معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های فولاد مبارکه مطرح کرد/ ابراز امیدواری درخصوص برداشته شدن موانع سرمایه‌گذاری در دولت جدید

  به گزارش چیلان ، غلامرضا طاهری معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های شرکت فولاد مبارکه با اشاره به توسعه سرمایه‌گذاری‌های فولاد مبارکه در زنجیره ارزش محصولات فولادی، اظهار کرد: از سهام معادن بزرگ سنگ و آهن همچون گل‌گهر و چادرملو گرفته تا شرکت‌های فولادی همچون فولاد هرمزگان جنوب، فولاد امیرکبیر کاشان و فولاد سفیددشت، فولاد مبارکه از حالت یک شرکت تولیدی صرف خارج شده و عملا به گروهی از شرکت‌ها با کسب‌وکارهای نسبتا مرتبط تبدیل گشته است. وی افزود: شرکت فولاد مبارکه با رصد فرصت‌های رشد خود در کنار رشد ارگانیک و با انجام طرح‌های توسعه زیر سقف، خرید و تملک سهام شرکت‌های مختلف در طول زنجیره ارزش را مدنظر قرار داده که این شرکت‌ها یا مانند شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و شرکت صنعتی و معدنی چادرملو در بالادست زنجیره ارزش، یعنی در بخش تولید مواد اولیه و سنگ‌آهن قرار دارند و یا هم‌راستا با فعالیت‌های تولید محصولات فولادی هستند، مانند شرکت فولاد هرمزگان جنوب، شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری، شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری و شرکت فولاد امیرکبیر کاشان و برخی از ش..

 • مدیر سایت
  پیامدهای کاهش تولید در بخش فولادسازی

  علی‌رغم مخالفت‌های گسترده و نارضایتی فعالان عرصه‌ صنعت، طرح افزایش ۵ برابری بهای برق صنایع فولادی و معدنی از ابتدای سال جاری به تصویب رسید و شکل اجرایی به خود گرفت و باعث م شد. در چنین شرایطی انتظار بر این بود که برق‌رسانی به صنایع، روندی مستمر و پایدار به خود بگیرد که عملاً نه تنها این اتفاق رخ نداد، بلکه محدودیت‌های برقی به اوج خود رسید. فولادسازی صنعتی مادر است و توقف تولید در این بخش می‌تواند تبعات بسیاری به دنبال داشته باشد. افت تولید محصول و جا ماندن از برنامه‌ریزی‌های تولید، اولین معضلی است که قطعی برق برای واحدهای فولادی کشور رقم زده است. افت تولید شمش فولادی، عرضه این محصول به بازار را دچار اخلال می‌کند. شمش فولاد حلقه میانی زنجیره آهن و فولاد بوده و تعیین قیمت در حلقه‌های ابتدایی و انتهایی زنجیره به نوعی وابسته به قیمت شمش فولادی است. زمانی که اخلالی در این بخش میانی به وجود‌ آید، حلقه‌های بالادست و پایین‌دست نیز با چالش روبه‌رو می‌شوند.

۱۳۸۵ © کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آرتین پولاد محفوظ است.

بالا