• مدیر سایت
  رشد فروش نمادهای سنگ‌آهنی در سال ۹۸ و بازدهی یک‌ساله سهام آن‌ها

  درآمد فروش شرکت‌های سنگ‌آهنی بورسی که سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند داشته‌اند، مشخص شده است. شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور (نماد کنور) با رشد فروش ۸۳ درصدی، بیشترین رشد فروش در میان سنگ‌آهنی‌ها را به خود اختصاص داده است. شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در سال ۹۸، موفق به تحقق فروش ۷۴۶ میلیارد تومانی شد. شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در سال ۹۸، موفق به تحقق فروش ۹ هزار و ۶۶۸ میلیارد تومانی شد که نسبت به سال ۹۷، رشد ۳۷ درصدی را نشان می‌دهد. شرکت معدنی و صنعتی گل گهر نیز در سال ۹۸، موفق به تحقق فروش ۱۳ هزار و ۵۳ میلیارد تومانی شد که نسبت به سال ۹۷، رشد ۳۶ درصدی را نشان می‌دهد. از حیث بازدهی یک‌ساله سهام نیز صبانور با بازدهی ۲۱۸ درصدی، بیشترین بازدهی را به خود اختصاص داده است. البته ارزش بازار کنور یک‌دهم ارزش بازار کگل و یک‌هشتمِ ارزش بازار کچاد است و به‌عنوان یک قاعده کلی در یک سال اخیر در بورس تهران با مسامحه می‌توان گفت که از میان نمادهای مشابه، آن‌هایی که ارزش بازار کمتری داشته‌اند، رشد قیمت سهام بیشتری را تجربه کرده‌اند. ارزش بازار، ارزش روز یک شرکت سهامی است که از حاص..

 • مدیر سایت
  افزایش اختلاف قیمت پایه میلگرد نسبت به قیمت معاملاتی شمش به ۱۱ درصد​/ اختلاف ضریب قیمت پایه تیرآهن با قیمت کشف‌شده شمش ۲ برابر شد

  در این صورتجلسه که مربوط به جلسه ۸۱ کارگروه تنظیم بازار است، بند ۵ تصمیمات جلسه ۲۰/۱۱/ ۹۸ کمیته تخصصی فولاد مورد تایید و تصویب قرار گرفته و آمده است: قیمت پایه میلگرد و تیرآهن در بورس کالا بر اساس قیمت متوسط هفته‌ای که شمش در آن خریداری شده است، به ترتیب معادل ۱۱ و ۱۴ درصد (قیمت پایه میلگرد معادل ۱۱/۱ متوسط هفتگی قیمت پایانی شمش و قیمت پایه تیرآهن معادل ۱۴/۱ متوسط هفتگی قیمت پایانی شمش) تعیین می گردد. علاوه بر این در این صورتجلسه دست وزارت صمت برای دخالت در بازار فولاد و معاملات بورس کالا به شیوه عجیبی باز گذاشته شده است به طوری که حذف قیمت های پیشنهادی نامتعارف و غیرنرمال (پایین‌تر و بالاتر)، محدودیت صادراتی و برخورد قهری با تولیدکنندگان مجاز شمرده شده است! این در حالی است که هیچگونه تعریف یا حد مشخصی برای قیمت‌های متعارف تعیین نشده و این مسئله یک ابهام اساسی در این مصوبه به شمار می‌رود. این صورتجلسه مهم کارگروه تنظیم بازار را در زیر ببینید:

 • مدیر سایت
  نتیجه اولین عرضه ورق فولادی در بورس کالا در سال ۹۹

  امروز عرضه ورق گرم C، ورق گرم B، ورق سرد B و ورق گالوانیزه G تولیدشده توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا انجام شد. امروز در بورس کالا ۱۷۴۸۱ تن ورق گرم B با قیمت پایه ۵۵۴۷ تومان به ازای هر کیلو عرضه شد. ۲۲۳۰ تن ورق گرم C با قیمت پایه ۵۵۶۰ تومان به ازای هر کیلو عرضه شد. ۷۳۷۳۹ تن ورق سرد B با قیمت پایه ۸۴۴۴ تومان به ازای هر کیلو عرضه شد. همچنین عرضه ۴۵۶۵ تن ورق گالوانیزه G با قیمت پایه ۹۰۳۱ تومان به ازای هر کیلو نیز در بورس کالا انجام گرفت. عرضه امروز در سیستم مچینگ یا مازاد عرضه و با قیمت پایه صورت گرفت.

 • مدیر سایت
  از عرضه ورق فولادی در بورس کالا چه خبر؟

  در حالی که تا صبح امروز ۱۸ فروردین، بورس کالا اطلاعیه عرضه ورق فولادی را منتشر نکرده بود، هم‌اکنون اطلاعیه عرضه ورق گرم C، ورق گرم B، ورق سرد B و ورق گالوانیزه G تولیدشده توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان در وب‌سایت بورس کالا منتشر شده و امروز عرضه انواع ورق فولادی صورت می‌گیرد. طبق برنامه کلی منتشرشده برای عرضه محصولات در بورس کالا از تاریخ ۱۷ فروردین تا ۲۷ فروردین، روزهای دوشنبه نوبت عرضه انواع ورق فولادی و محصولات شیمیایی است. مشخصات اولین عرضه انواع ورق فولادی در سال ۹۹ ۱- ۱۷۴۸۱ تن ورق گرم B با قیمت پایه ۵۵۴۷ تومان به ازای هر کیلو عرضه شده است. ۲- ۲۲۳۰ تن ورق گرم C با قیمت پایه ۵۵۶۰ تومان به ازای هر کیلو عرضه شده است. ۳- ۷۳۷۳۹ تن ورق سرد B با قیمت پایه ۸۴۴۴ تومان به ازای هر کیلو عرضه شده است. ۴- ۴۵۶۵ تن ورق گالوانیزه G با قیمت پایه ۹۰۳۱ تومان به ازای هر کیلو عرضه شده است. باید دید برای انواع ورق عرضه شده چه میزان تقاضا وجود دارد و معاملات در چه قیمت میانگینی صورت می‌گیرد. روز گذشته نخستین عرضه شمش فولادی در بورس کالا در سال ۹۹ انجام شد که طی آن ۱۰ هزار تن شمش ب..

 • مدیر سایت
  مختصات نخستین عرضه شمش فولادی در سال ۹۹/ کرونا بر معاملات شمش در بورس کالا تأثیر گذاشت؟

  به گزارش چیلان ، بالاخره با انجام معاملات شمش فولادی در بورس کالا و تأیید این معاملات توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت شمش در سال ۹۹ کشف شد. امروز ۱۰ هزار تن شمش بلوم شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با قیمت پایه ۳۶۴۱ تومان برای هر کیلو، در بورس کالا عرضه شد. میزان تقاضا برای این عرضه ۲۵ هزار تن بود و قیمت میانگین ۴۴۵۴ تومان بود. تابلوی معاملات بورس کالا، صبح امروز تقاضاهای بالاتر از ۴۷۰۰ تومان برای شمش عرضه‌شده را نیز نشان می‌داد که پیگیری‌های خبرنگار چیلان از بورس کالا حاکی از این است که این قیمت‌ها مورد تأیید وزارت صمت نبوده است. قیمت میانگین امروز شمش فولادی (قیمت ۴۴۵۴ تومان به ازای هر کیلو) بالاتر از قیمت‌های شمش فولادی در هفته پایانی سال ۹۸ است. در هفته پایانی اسفند ۹۸، شمش فولادی در معاملات بورس کالا در قیمت‌های حدود ۴۲۰۰ تومان به ازای هر کیلو معامله شد. امروز در حالی شمش فولادی با قیمت ۴۴۵۴ تومان معامله شد، که قیمت پایه عرضه نسبت به هفته پایانی سال ۹۸ کاهش یافته بود. قیمت پایه شمش فولادی در آخرین عرضه‌های سال ۹۸، ۴۰۵۰ تومان بود و در اولین عرضه سال ۹۹، قیمت پایه شمش بلوم چادرملو..

 • مدیر سایت
  یک نماد فولادی، رکورددار رشد قیمت روزانه در بورس

  به گزارش چیلان ، شاخص کل بورس تهران امروز (یکشنبه ۱۷ فروردین) ۶۵۹۴ هزار واحد رشد کرد و به ارتفاع ۵۷۴ هزار و ۲۰ واحدی رسید که بلندترین قله‌ای است که تاکنون بورس تهران موفق به فتح آن شده است. امروز بیشتر نمادهای فولادی، معاملات خوبی را پشت سر گذاشتند. نماد کویر که در مجمع عمومی فوق‌العاده افزایش سرمایه ۵۰ درصدی از محل سود انباشته را تصویب کرده بود، امروز پس از بازگشایی، رشد بیش از ۱۷ درصدی قیمت سهام خود را تجربه کرد. بیشترین رشد قیمت در بورس تهران امروز متعلق به مجتمع فولاد کویر بود. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس امروز بیش از ۹ هزار میلیارد تومان بود که رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود. جدول زیر که تغییرات قیمتی نمادهای فولادی و سنگ آهنی در روز جاری را نشان می‌دهد، ببینید:

 • مدیر سایت
  نخستین عرضه شمش فولادی در سال ۹۹

  به گزارش چیلان ، امروز ۵ هزار تن شمش بلوم شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با قیمت پایه ۳۶۴۱ تومان برای هر کیلو، عرضه می‌شود. قیمت پایه شمش فولادی در آخرین عرضه‌های سال ۹۸، ۴۰۵۰ تومان بوده و در اولین عرضه، قیمت پایه شمش فولادی کاهش یافته است. امروز ۱۰ هزار تن شمش بلوم شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با قیمت پایه ۳۶۴۱ تومان برای هر کیلو، عرضه می‌شود. قیمت پایه شمش فولادی در آخرین عرضه‌های سال ۹۸، ۴۰۵۰ تومان بوده و در اولین عرضه، قیمت پایه شمش فولادی کاهش یافته است. بر اساس تصویب کارگروه تنظیم بازار در اسفند سال ۹۸، قیمت پایه شمش فولادی بر اساس ۸۳ درصد قیمت صادراتی ایران در خلیج فارس و با سقف رقابت باز است (قیمت فوب صادراتی شمش ایران به صورت هفتگی از مجله متال بولتن استخراج می شود). بنابراین، کاهش قیمت پایه در نخستین عرضه شمش فولادی در بورس کالا، بازتابی از کاهش قیمت شمش صادراتی ایران است که در نتیجه کاهش تقاضای جهانیِ ناشی از شیوع کرونا صورت گرفته است. باید دید امروز شمش فولادی چادرملو با چه سقف رقابتی معامله می‌شود و قیمت میانگین در معاملات چقدر خواهد بود. چیلان امروز مختصات نهایی نخستین عرضه ش..

 • مدیر سایت
  کمک‌های میلیاردر هندی صنعت فولاد جهان به مهار کرونا در این کشور

  به گزارش چیلان ، شرکت‌های فولادی و معدنی در ایران در راستای مسئولیت اجتماعی خود، مبارزه با کرونا را از همان آغاز شیوع این بیماری در دستور کار خود قرار دادند و با امکانات صنعتی و منابع مالی خود، در این زمینه به کمک دولت و نظام درمانی کشور آمدند. در هند نیز شاهد روند مشابهی هستیم. لاکشمی میتال، رئیس شرکت فولادی آرسلورمیتال، طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که یک میلیارد روپیه به برنامه‌های مبارزه با کرونا در هند کمک می‌کند. آرسلورمیتال، بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در دنیا است و لاکشمی میتال که یک هندیِ ساکن بریتانیا است، بزرگ‌ترین سهامدار این شرکت است و ۳۸ درصد سهام آن را در اختیار دارد. لاکشمی میتال در بیانیه‌ای گفته است که شرکت «آرسلورمیتال نیپون استیل ایندیا» و شرکت «اچ‌ام‌یی‌ال»، این کمک مالی را در اختیار یک صندوق دولتی برای مبارزه با کرونا در هند قرار می‌دهند. شرکت «آرسلورمیتال نیپون استیل ایندیا»، یک شرکت سرمایه‌گذاری مشترک بین آرسلور میتال و نیپون استیل است. شرکت «اچ‌ام‌یی‌ال» نیز یک شرکت سرمایه‌گذاری مشترک بین شرکت‌های «هندوستان پترولیوم» و «میتال انرژی اینوِستمنت» است. نارندرا مودی..

 • مدیر سایت
  وضعیت قیمت‌ها در بازار سنگ آهن و فولاد

  دکتر کیوان جعفری طهرانی، تحلیلگر ارشد بازارهای بین‌المللی فولاد و سنگ آهن، در کانال تلگرامی خود نوشته است: در ادامه گزارش دو روز گذشته چیلان در رابطه با روند کاهش قیمت فولاد در بازار جهانی که به علت کاهش تقاضا روی داده و ادامه دار است، شاهدیم که قیمت سنگ آهن در ۳ روز گذشته رفتار ثابتی داشته و در یک رنج قیمتی متوسط ۸۳ دلار برای عیار ۶۲% و ۹۷.۵۰ دلار برای عیار ۶۵% قرار دارد. این رفتار قیمت سنگ آهن کم و بیش در یک هفته گذشته تکرار شده است و نشان از تمایل فولادسازان چین به ذخیره سنگ آهن به علت توقف تولید کشورهای «آفریقای جنوبی»، «کانادا» و «هند» به علت قرنطینه ۲۱ روزه معادن این کشورها و کاهش تولید سنگ آهن کشورهای «پرو» و «مالزی» است. امروز شرکت واله برزیل بر خلاف ادعاهای قبلی مبنی بر اینکه کاهش تولید سنگ آهن سایر کشورهای به راحتی توسط افزایش تولید غول های سنگ آهنی برزیل و استرالیا جبران می گردد، اذعان کرد که توقف یا کاهش تولید سنگ آهن در ماه آپریل، باعث کاهش تولید سرانه سنگ آهن در سال ۲۰۲۰ به مقدار ۱۸ میلیون تن خواهد شد که خود اهرم فشار برای افزایش قیمت تدریجی و محدود سنگ آهن در ادامه ما..

 • مدیر سایت
  فعالیت آهن‌فروشان اول اردیبهشت ازسر گرفته می‌شود/ زمان بازگشت رونق به بازار آهن

  رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد شهرستان تهران در گفتگو با خبرنگار چیلان ، در تشریح وضعیت بازار آهن و تأثیر شیوع کرونا بر این بازار گفت: پیش از اسفند ۹۸، به دلیل رکود و تورمی که وجود داشت، شرایط بازار آهن به هم ریخته بود و خرید و فروش در این بازار مختل شده بود. فعالان بازار آهن در آن زمان منتظر تثبیت قیمت‌ها بودند تا فعالیت معمول خود را انجام دهند. چون خرید و فروش زمانی رونق دارد که قیمت‌ها برای دوره‌ای قابل پیش‌بینی ثبات داشته باشند. با فرا رسیدن، اسفندماه بحران کرونا پیش آمد و کسب و کار آهن‌فروشان را به کلی تعطیل کرد. حمیدرضا رستگار افزود: اتحادیه صنف فروشندگان آهن سابقه ۷۰ ساله دارد و به‌طور سنتی، اسفندماه همواره زمانی بوده که آهن‌فروشان، کالاهای خود را تأمین می‌کرده‌اند تا آن‌ها را در سال جدید توزیع کنند. با این حال، شرایط بازار آهن پیش از شیوع کرونا و سپس در اسفند ماه، شیوع ویروس کرونا، باعث شد تا این رویه انجام نگیرد و به تعویق بیفتد. رونق به بازار آهن بازمی‌گردد رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در مورد تداوم تعطیلی فعالیت فروشندگان آهن گفت: طبق چیزی که قبلاً اعلام ش..

 • مدیر سایت
  جهش قیمت سهم‌های فولادی و سنگ آهنی

  به گزارش چیلان ، شاخص کل بورس تهران امروز (شنبه ۱۶ فروردین) ۲۰ هزار واحد رشد کرد و به ارتفاع ۵۶۷ هزار و ۶۵۸ واحدی رسید که بلندترین قله‌ای است که تاکنون بورس تهران موفق به فتح آن شده است. نمادهای فولادی و سنگ آهنی امروز معاملات خوبی را پشت سر گذاشتند و معاملات اکثر آن‌ها با صف خرید یا مثبت‌های بالا همراه بود. برخلاف بورس‌های بسیاری از کشورها، بورس تهران نه تنها در مجموع ریزشی به دلیل شیوع کرونا تجربه نکرده بلکه در سال جدید، موفق به کسب رکوردهای تازه‌ای شده است. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس امروز حدود ۷۸۰۰ میلیارد تومان بود که حاکی از مانور نقدینگی در بازار سهام ایران است. جدول زیر که رشد قیمت نمادهای فولادی و سنگ آهنی در روز جاری را نشان می‌دهد، ببینید:

 • مدیر سایت
  آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران + جدول

  به گزارش چیلان ، متال بولتن گزارش داده که قیمت اسلب صادراتی ایران، کاهش هفتگی حدوداً ۴.۳ درصدی را تجربه کرده و به محدوده ۳۳۰ تا ۳۴۰ دلار به ازای هر تن در روز اول آوریل (۱۳ فروردین) رسیده است. در هفته گذشته نیز قیمت اسلب صادراتی ایران کاهش هفتگی حدوداً ۹.۱ درصدی را تجربه کرده بود و به محدوده قیمتی ۳۴۵ تا ۳۵۵ دلار به ازای هر تن در روز ۶ فروردین رسیده بود. طبق قیمت‌های اعلامی متال بولتن، قیمت بیلت صادراتی ایران در هفته جاری، کاهشی نبوده است. قیمت بیلت صادراتی ایران با افزایش هفتگی حدوداً ۲.۳ درصدی به ۳۳۰ تا ۳۴۰ دلار به ازای هر تن در روز ۱۳ فروردین رسیده است. در هفته گذشته، قیمت بیلت صادراتی ایران کاهش ۱۲.۳ درصدی را تجربه کرده بود و به محدوده قیمت ۳۲۵ تا ۳۳۰ دلار به ازای هر تن در روز ۲۵ مارس (۶ فروردین) رسیده بود. بیلت صادراتی ایران در آغاز سال جاری میلادی در قیمت‌های حدود ۴۰۰ دلار به ازای هر تن معامله می‌شد.

 • مدیر سایت
  مطالبات ۴ گانه انجمن فولاد از وزارت صمت برای تنظیم بازار فولاد

  به گزارش چیلان ، در این نامه، انجمن تولیدکنندگان فولاد ضمن تقدیر از تلاش های دکتر اسماعیلی معاون جدید معدن و صنایع معدنی وزارت صمت در برگزاری جلسات مشورتی و اقناعی و بهره گیری از توان تشکل های تخصصی، از وی خواسته است ۴ موضوع در مصوبات کارگروه تنظیم بازار مورد توجه قرار نگرفته است، با قید فوریت در دستور کار قرار گیرد. انجمن فولاد در بند اول این نامه آورده است: تعیین ساز و کار تامین اسلب مورد نیاز کارخانجات تولیدکننده ورق گرم که در جهت فعال نمودن ظرفیت های خالی در زنجیره ورق های فولادی و افزایش عرضه آن، نقش کلیدی دارد. در این خصوص بسیار ضروری است که وزارت صنعت، معدن و تجارت به ویژه آن معاونت محترم به طور فعال و موثر برخورد نماید. سایر بندهای مورد تاکید انجمن تولیدکنندگان فولاد به شرح زیر آورده شده است: کاهش بوروکراسی اداری و تسهیل صادرات برای شرکت هایی که تعهدات خود را رعایت نموده اند. شایان ذکر است در مصوبه جلسه هفتاد و نهم کارگروه تنظیم بازار، صادرات کلیه اقلام فولادی مشروط به اخذ مجوز آن معاونت گردیده حال آنکه بسیاری از صادرکنندگان محصولات فولادی به تعهدات خود در خصوص عرضه در بورس ..

 • مدیر سایت
  شرکت فولاد مبارکه اصفهان برندۀ جایزه جهانی MIKE در سال ۲۰۱۹

  شرکت فولاد مبارکه اصفهان پس از چهار مرحلۀ ارزیابی توسط کمیتۀ بین‌المللی داوران از کشورهای سوئد، آلمان، انگلستان و رومانی به عنوان یکی از برترین سازمان‌های دانشی نوآور در سال ۲۰۱۹ موفق به کسب جایزه جهانی MIKE شد. مهندس عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر، کسب این موفقیت ارزشمند را به کارکنان و تمامی اعضا و خانواده های گروه فولاد مبارکه و ذینفعان، شرکای تجاری کسب و کار این بنگاه اقتصادی بزرگ و همچنین مردم شریف ایران تبریک گفت و تصریح کرد: کسب این موفقیت ارزشمند از سوی دفتر دفتر بنیاد جهانی MIKE به شرکت فولاد مبارکه ابلاغ گردیده است. وی خاطرنشان کرد: ارزیابی جهانی MIKE ( (Most Innovative Knowledge Enterpriseدر ۸ محور یکپارچه با پوشش سطوح مختلف سازمان و در سه حوزۀ ساختار، منابع انسانی و ارتباطات و با تمرکز بر ارزش‌آفرینی سازمان مبتنی بر سه مؤلفۀ دانش، نوآوری و سرمایه فکری و در چهار مرحلۀ ارزیابی توسط کمیته بین‌المللی داوران از کشورهای سوئد، آلمان، انگلستان و رومانی انجام گرفته است. وی با تاکید بر این که با کسب این موفقیت شرکت فولاد مبارکه هم تراز با بسیاری از دیگر شرکت ..

 • مدیر سایت
  تقی زاده جایگزین نوریان در چادرملو شد

  به گزارش چیلان ، با رای سهامداران عمده چادرملو و موافقت سازمان توسعه و نوسازی معادن (ایمیدرو) مهندس ناصر تقی زاده که پیشتر به عنوان رئیس هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو منصوب شده بود، با کناره گیری مهندس محمود نوریان مسئولیت مدیریت عامل شرکت چادرملو را پذیرفت. مهندس نوریان در پیام کوتاهی به این شرح با مجموعه چادرملو خداحافظی کرد: دوستان عزیز همکار در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و پیمانکاران محترم اعم از کارگران عزیز تا مسئولین در هر رده افتخار داشتم که با شما عزیزان همکار بودم و با تلاش همدیگر طی نزدیک ١۶ سال همکاری موفقیت های چشمگیری داشتیم و جایگاه شرکت را ارتقا بخشیدیم. اکنون که سکان هدایت شرکت را جناب آقای مهندس تقی زاده دوست و همکار خوب و توانایم به عهده گرفته اند امیدوارم با مدیریت توانمند ایشان و همکاری کلیه پرسنل شرکت همچنان مسیر توسعه با شتاب بیشتر ادامه داشته باشد. از همگان درخواست بخشش قصور را دارم. گفتنی است مهندس محمود نوریان از مرداد ما سال ۱۳۸۳ هدایت شرکت معدنی و صنعتی چادرملو را در حالی بدست گرفت که این شرکت تنها با ۳ خط تولید در معدن چادرملو اقدام به تولید چهار ..

 • مدیر سایت
  تولید فولاد ایران به ۲۵ میلیون تن رسید/ رشد ۱۰ درصدی تولید فولاد میانی در ۱۱ ماهه ۹۸

  به گزارش چیلان ، از حدود ۲۵ میلیون تن فولاد میانی تولید شده در کشور در ۱۱ ماهه ۹۸، ۱۵.۳ میلیون تن مربوط به بیلت و بلوم و ۹.۶ میلیون تن مربوط به اسلب بوده است. همچنین در ۱۱ ماهه سال ۹۸، ۱ میلیون و ۳۶ هزار تن تیرآهن، ۷ میلیون و ۴۸۰ هزار تن میلگرد و ۷۳۸ هزار تن سایر محصولات فولاد شامل نبشی و ناودانی تولید شده که جمع مقاطع طویل تولید شده را به بیش از ۹.۲ میلیون تن رسانده است. رشد تولید مقاطع طویل فولادی در این مدت ۶ درصد بوده است. تولید ورق گرم هم با رشد ۳ درصدی به بیش از ۷.۵ میلیون تن رسیده است. ورق سرد نیز با ۲ درصد رشد، ۲ میلیون و ۳۹۳ هزار تن تولید شده و در تولید ورق های پوشش دار شاهد رشد ۲۴ درصدی و رسیدن سطح تولید به ۱ میلیون و ۵۷۴ هزار تن هستیم که تولید مقاطع تخت فولادی را به بیش از ۹ میلیون تن با رشد ۵ درصد رسانده است. نکته قابل توجه رشد ۲ برابری تولید فولاد میانی نسبت به آهن اسفنجی است که باعث شده شاهد کمبود آهن اسفنجی در ماه های پایانی سال باشیم. در یازده ماهه سال ۹۸ فقط حدود ۵۰۰ هزار تن آهن اسفنجی بیشتر از فولاد میانی تولید شده است که عوم توازن در زنجیره فولاد به ویژه بین گندله..

 • مدیر سایت
  رفت و آمدهای مدیریتی در فولاد ایران

  http://chilanonline.com/wp-content/uploads/end_chilanonline.com_.mp4 قرعه به ناصر تقی زاده افتاد اولین تغییر مدیریتی مهم امسال مربوط به گل گهر بود و قرعه به نام «ناصر تقی زاده» افتاد. جمشید «ملارحمان» جایگزین ناصر تقی زاده در جایگاه مدیر عاملی گل گهر شد. تقی زاده این شرکت معدنی و صنعتی را ترک کرد و رئیس هیأت مدیره شرکت معدنی و صنعتی دیگری شد: چادرملو تغییرات مدیریتی ملارحمان جمشد ملارحمان نیز با شروع کار دست به تغییرات مدیریتی زد که از آن جمله، میرعلی طاهرزاده (قائم مقام مدیرعامل) و مجید علیدادی (معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی) منصوب شدند. محمد ایرانمنش نیز جایگزین مرتضوی در مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل گل گهر شد. در ادامه و در دی ماه نیز معاونت بهره برداری مجتمع گل گهر با بازنشستگی محمد ستوده بحرینی به حجت نجمی نیا سپرده شد. آمد و شد گسترده مدیرعاملان فولادی میرمحمدی در سنگان جای خود را به امرایی داد علی «امرایی» جایگزین سید محسن «میرمحمدی» در صنایع فولاد سنگان خراسان یکی از شرکت های وابسته به گروه فولاد مبارکه شد. شهرام عالی وند مدیرعامل فولاد امیرکبیر کاشان شد مدی..

 • مدیر سایت
  تفاوت شمش و میلگرد در بورس کالا از ۱۸ درصد فراتر رفت

  به گزارش چیلان ، با تایید و ثبت معاملات ۱۴ اسفند ۹۸ بورس کالا، ۱۷۸۵۰۰ تن شمش فولادی در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت که اگر میانگین قیمت آن را حدود ۴۶۰۰ تومان (بدون مالیات بر ارزش افزوده) در نظر بگیریم، با توجه به معاملات هفته جاری میلگرد در بورس کالا که قیمت میانگین آنها حدود ۵۴۵۰ تومان (بدون مالیات بر ارزش افزوده) بود، تفاوت قیمت میان شمش و میلگرد به حدود ۱۸.۵ درصد رسیده است. تفاوتی که بنا به مصوبات کارگروه تنظیم بازار و علی رغم اعتراض نوردکاران، ۷ درصد در قیمت پایه تعیین شده بود و البته هنوز هم جاری است. پیش از این مصوبه هم، در سال ۹۷ تفاوت قیمت این دو محصول فولادی، با پیشنهاد و پیگیری انجمن فولاد ۱۱ درصد تعریف شده بود که در سال جاری کاهش یافت. تفاوت قیمت میانگین ۸۵۰ تومانی بین شمش و میلگرد و حدود ۱۰۰۰ تومانی در سطح حداکثر، در حالی در هفته جاری به ثبت رسیده که در هفته قبل (هفته اول اسفندماه) فقط در معاملات تایید شده، حدود ۱۶ درصد و در هفته قبل از آن یعنی هفته چهارم بهمن ماه، اندکی بیشتر از ۱۱ درصد بوده است. به عبارت دیگر تفاوت ۵۰۰ تومانی بین شمش و میلگرد در بورس کالا، فقط در طی د..

 • مدیر سایت
  ۵۰ درصد ظرفیت تولید فولاد استان آذربایجان شرقی در مجتمع فولاد صنعت بناب

  مجمتمع فولاد صنعت بناب ظرفیت تولید ۵۰ درصد فولاد استان آذربایجانشرقی را دارا می باشد. به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب، صادق جاهد خطیبی سرپرست و عضو هیئت مدیره این مجتمع در جلسه شورای مدیران که به منظور بررسی عملکرد شرکت در سال جاری برگزار شد، گفت: در سال ۹۸ اقدامات فنی و تولیدی در این مجتمع روند خوبی را طی کرده است و اقدامات اصلاحی و زیر بنائی لازم انجام یافته که از آن جمله به راه اندازی خطوط ذوب و نورد غیر فعال می شود اشاره کرد . مدیرعامل گسترش صنایع و معادن ماهان با اشاره به برنامه های توسعه ای و فناورانه شرکت های زیر محموعه این هلدینگ عنوان کرد : با تکیه بر توان دانش فنی و مهندسی پرسنل مجموعه در سال جاری ست پنج کوره های القائی واحد ۵۲۰ ذوب مجتمع فولاد صنعت بناب طراحی، ساخت و به بهره برداری رسید و همزمان برای اولین بار در منطقه، شارژ ۵۰ در صدی آهن اسفنجی در کوره های القائی را در این شرکت شاهد بودیم همچنین در بخش نورد استندهای نوردی بصورت کامل طراحی و ساخته شد که ۴ دستگاه در حال حاضر در خطوط نورد مورد بهره برداری قرار گرفته است و با بومی سازی انجام شده علاوه بر صرفه جوئی..

 • مدیر سایت
  راهکار تنظیم بازار فولاد، احیای اختیارات قبلی بورس کالا است/ ۵ عامل اصلی التهاب بازار فولاد

  التهاب، هیجان، افزایش افسار گسیخته، رشد بی رویه، ترمز بریده شده قیمت ها و … کلماتی است که در این روزها زیاد می شنویم نه فقط در بازار فولاد بلکه در هر بازاری که کالا در آن بر اساس قیمت های جهانی ارزش گذاری می شود. کالایی که ارزش صادرات دارد و یا جایگزینی برای نوع وارداتی آن در دسترس بازار نیست. اما کمی عمیق به موضوع نگاه کنیم متوجه می شویم چه اتفاقی افتاده و آیا واقعا این افزایش افسار گسیخته و بی رویه است یا خیر؟ و چه راهکارهایی برای بهبود شرایط بازار می توان به کار برد. اثر روانی در اقتصاد ایران در ابتدا باید توجه داشت در اقتصاد ایران هر اتفاقی بیشتر از اثر واقعی اش تحت تاثیر فضای روانی قرار می گیرد. البته این بدین معنی نیست که مثلا در اثر یک اتفاق سیاسی خاص (تحریم، FATF و ..) نمی بایست تغییری در ارزش پول ملی به وجود بیاید و این تاثیر غیرواقعی و صوری است بلکه بدین معنی است اگر اثر واقعی اقتصادی تحریم نفتی و به تبع آن کاهش درآمدهای ارزی دولت در واحد ارزش پول ملی در بازه فعلی و با توجه به نوسانات قبلی نرخ ارز باید ۱۰ واحد مثبت یا منفی باشد بر اثر فضای روانی این اتفاق بیش از ۱۰ واحد و ب..

 • مدیر سایت
  تولید نرمال ریل در ذوب آهن عامل شتاب در توسعه حمل و نقل ریلی

  با توجه به نیاز کشور به کالای استراتژیک ریل و با عنایت به محدویت های بین المللی ناشی از تحریم ها ، ذوب آهن اصفهان اقدام به نصب و راه اندازی خط تولید ریل نمود . این خط ، قادر به تولید انواع ریل راه آهن جهت خطوط پرسرعت ، فرعی و مترو می باشد و از ۲۲ بهمن امسال تولید ریل معدن نیز به سبد تولیدات ریلی ذوب آهن اصفهان افزوده شد و کشور را از واردات این محصولات بی نیاز ساخت . مهندس محمد امین یوسف زاده مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت : تولید ریل نسبت به سایر محصولات فولادی ، از الزامات استاندارد سخت گیرانه تری برخوردار است و فرایند تولید آن نیز پیچیدگی های بسیاری دارد . ذوب آهن اصفهان به منطور خودکفایی کامل در تولید ریل ، با اجرای پروژه های مختلف از جمله پروژه V.D موفق به تولید شمش ریل نیز گردید. مجموعه این اقدامات منجر به تولید ریل مطابق با استانداردهای جهانی با گرید ۶۰E1 شد که تنها ۶ کشور دنیا قادر به تولید آن هستند . حاصل این تلاش ها ، ارسال ریل به راه آهن جمهوری اسلامی بود و خوشبختانه در سال جاری برای اولین بار در کشوردر محور میانه- بستان آباد از ریل ذوب آهن اصفهان استفاده شد..

 • مدیر سایت
  دستورالعمل بسیار مهم کارگروه تنظیم بازار برای ورق های فولادی

  به گزارش چیلان ، در این دستورالعمل بسیار مهم تلاش شده تقریبا یک بسته جامع برای تنظیم بازار ورق دیده شود اما هنوز برخی مسائل در زنجیره ورق های فولادی از اسلب تا محصولات سرد در آن دیده نشده است ضمن اینکه برخی بندها نیز ابهامات اجرایی دارد. به طور مثال در بند ۹ اعلام شده که عرضه کنندگان و متقاضیان محصولات فولادی می بایست میزان تقاضا و عرضه خود برای خرید هفته آینده را تا پایان روز سه شنبه هر هفته اعلام نمایند. این در حالی است که بر اساس مقررات بورس کالا، عرضه کنندگان یک روز قبل اطلاعیه عرضه خود را ثبت می کنند و میزان تقاضا هم در زمان عرضه ثبت می شود. همچنین در این دستورالعمل هیچ گونه برنامه ای در خصوص نحوه تامین اسلب مورد نیاز سایر واحدهای تولیدی ورق گرم به جز فولاد مبارکه دیده نشده است. با این اوصاف و بر اساس بررسی های چیلان از طریق کسب نظر از تولیدکنندگان زنجیره ورق فولادی، این دستورالعمل را گام مهم رو به جلو برای اصلاح مکانیسم های عرضه و تقاضای ورق های فولادی دانست چرا که دارای نکات مثبت زیادی است که از آن جمله موارد زیر را می توان نام برد: افزایش اطمینان خاطر صنایع تکمیلی ورق گرم ..

 • مدیر سایت
  کاهش ۱۵۰۰تومانی قیمت ورق گرم فولاد مبارکه در بورس کالا

  به گزارش چیلان و بر اساس آمار معاملات بورس کالای ایران، گزارش معاملات امروز ورق های فولادی در بورس کالا به صورت زیر است: ورق گرمHB: تقاضا: ۷۵۱۳۰تن عرضه:۷۴۵۸۰تن میانگین قیمت : ۵۸۴۱۴ریال ورق گرمHC: تقاضا: ۲۱۰۱۰تن عرضه:۱۸۸۱۰ تن میانگین قیمت : ۵۸۳۶۲ریال این معاملات در حالی به ثبت رسیده که هفته پیش و حتی با عرضه های بیشتر که در ورق گرم C حتی دو برابر عرضه های امروز بود، قیمت میانگین در ورق گرم B به ۶۸۸۶۸ ریال و در ورق گرم C به ۷۳۶۷۶ ریال رسیده بود. بنابراین در صورت تایید معاملات امروز، ورق گرم B حدود ۱۵ درصد و ورق گرم C بیش از ۲۰ درصد افت قیمت را تجربه خواهد کرد. حالا که قصد دولت برای کاهش قیمت فولاد در بورس کالا رخ داده است، باید منتظر ماند و دید آیا بازار خارج از بورس کالا هم به نفع مصرف کنندگان نهایی تغییر جهت خواهد داد یا همچنان تفاوت بیش از ۵۰ درصد بین بورس کالا و بازار در ورق های فولادی به نفع عده ای باقی خواهد ماند!

 • مدیر سایت
  ۱۴۳ معدن کوچک مقیاس احیا شد

  ۱۴۳ معدن کوچک مقیاس احیا شد طبق اعلام مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس، تا پایان بهمن امسال، ۱۴۳ معدن کوچک مقیاس احیا شده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ زمان : ۱۹:۲۱:۰۳ سید رضا عظیمی، اظهار کرد: در قالب طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معان کوچک مقیاس، تا پایان بهمن سال جاری، ۱۴۸۳ معدن غیرفعال در سراسر کشور شناسایی شده و برای ۸۸۱ معدن، اقدام کلینیکی و راه حل ارائه شده است و ۱۴۳ معدن نیز احیا شده است. ضمن اینکه تاکنون ۳۲ معدن به طور کامل فعال شده و فرصت اشتغال زایی مناسبی ایجاد شده است. مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس با اشاره به نقش صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی، گفت: طی مدت اجرای این طرح، بیش از ۴۰ پرونده برای ارائه به صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی شامل ۶۷ محدوده و معدن تشکیل شده است. برای این منظور، کمیته‌ای تخصصی متشکل از کارشناسان طرح و صندوق، با بررسی دقیق پرونده‌ها، نسبت به اعطای تسهیلات مورد نیاز متقاضیان در بخش‌های..

 • مدیر سایت
  سقوط آزاد قیمت فولاد به پایین تر از کف/ قیمت شمش داخلی ایران ۳۳۷ دلار

  به گزارش چیلان ، آنچه امروز در تاریخی ترین روز عرضه شمش در بورس کالا رقم خورد در واقع یک عرضه تحت فشار قابل پیش بینی بود اما کمتر کسی فکر می کرد که معاملات تایید شده قیمت حدود ۴۵۰۰ تومان را به ثبت برساند. جدول معاملات امروز شمش را در زیر می توانید مشاهده کنید: کارخانجات عرضه کننده که در دو جلسه با دکتر اسماعیلی معاون جدید وزارت صمت، نقطه نظراتشان را بیان کرده بودند امروز مطابق قول و قرارهایشان به میدان کمک به دولت آمدند و با عرضه سنگین ۱۱۶ هزار تنی شمش، تقریبا همه تقاضای واقعی و غیر واقعی را پوشش دادند اما شرایط آن طور که انتظار داشتند پیش نرفت و در حالی که منتظر بودند تا معاملات زیر ۴۷۰۰ تومان باطل اعلام شود، تایید همه معاملات بالای ۴۵۰۰ تومان را مشاهده کردند. پیش از این برخی شنیده های چیلان از منابع موثق حاکی از آن بود که در جلسات تولیدکنندگان شمش با معاون جدید، دکتر اسماعیلی قول داده است معاملات زیر ۴۷۰۰ تومان و بالای ۵۱۰۰ تومان را مدیریت یا به عبارت دیگر باطل کند. اینکه عدد ۴۷۰۰ تومان از کجا آمده را هنوز نمی دانیم اما ۵۱۰۰ تومان حاصل ضرب نرخ صادراتی شمش ایران در نرخ ارز نیمایی ..

 • مدیر سایت
  رکورد «تولید اسمی» فولاد سنگان شکست

  علی امرائی، مدیرعامل فولاد سنگان با اعلام این خبر که بالاترین رکورد تولید گندله در شرق کشور شکسته شد، اظهار داشت: همزمان با روز مهندس، تلاشگران فولاد سنگان، رکورد تولید گندله در بزرگترین کارخانه گندله سازی شرق کشور دوباره جابجا کردند. به گفته وی تولید ۱۵۷۵۲ تن گندله در حالی بدست آمد که بالاترین رکورد از شروع بهره برداری در کارخانه گندله سازی بوده است. مدیرعامل فولاد سنگان یادآور شد، برای تولید پنج میلیون تن گندله بعنوان ظرفیت اسمی کارخانه در سال، نیاز به تولید ۱۵۶۹۶ تن گندله در روز است که با توجه به کسب این مهم، رکورد”تولید اسمی” عظیم ترین کارخانه گندله سازی شرق کشور نیز شکسته شد.

 • مدیر سایت
  پیشنهاد مدیرعامل فولاد خوزستان برای شکستن حباب قیمتی در بازار فولاد

  علی محمدی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان پیشنهاد داد برای ایجاد آرامش و ثبات منطقی در بازار محصولات نهایی فولادی و از بین بردن گرانی کاذب محصولات نوردی، سازمان بورس کالا با اصلاح قیمت پایه همزمان عرضه شمش فولادی و محصولات نوردی را در دستور کار خود قرار دهد. این تمهید فوق، یقینا جهت گیری بازار آهن به نفع مصرف کننده واقعی پیش خواهد رفت و از حضور دلالان که باعث گرانی کاذب و حباب گونه قیمت ها شده اند، جلوگیری به عمل خواهد آمد. علاوه بر تداوم عرضه شمش فولاد در بورس کالا، یقینا بایستی عرضه میلگرد به عنوان مهم ترین کالای ساختمانی مورد نیاز مصرف کنندگان نهایی نیز با نظارت کامل در بورس کالا در دستور کار توزیع قرار گیرد، وگرنه صرفا کنترل عرضه شمش در بورس کالا، قیمت کالاهای نهایی موردنیاز مردم را به شکل فعلی درآورده و موجب گرانی کاذب خواهد شد.

 • مدیر سایت
  نادری، «مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران» شد

  دکتر امیر حسین نادری جایگزین مهندس حسن یونسیان شد و با حکم دکتر غریب پور، به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ملی فولاد ایران کار خود را شروع کرد. مراسم تکریم ومعارفه یونسیان ونادری، صبح امروز شنبه دهم اسفندماه ۹۸، باحضور اعضای هیئت عامل و معاونین ایمیدرو و شرکت ملی فولاد ایران برگزار شد. دکتر غریب پور در این حکم، خواستار حضور موثر در زنجیره فولاد و پیشرفت طرح های هفتگانه فولادی شده است. شایان ذکر است، امیر حسین نادری، پیش از این، معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان و مشاور دکتر غریب پور رئیس هیات عامل امیدرو بوده است. چیلان این انتخاب شایسته را به ایشان و جامعه فولاد کشور تبریک عرض می کند.

 • مدیر سایت
  رشد سهام فولادی بازار سرمایه آغاز شده است؟/ بازده فولادی ها چند درصد بوده است؟

  به گزارش چیلان ، در زمستان امسال شاهد تحول مثبت در عملکرد فروش شرکت‌های فولادی و نرخ‌های فروش نسبت به فصل پاییز بوده‌ایم و این امر روزهای خوشی را برای فولادسازان بازار سرمایه نوید می‌دهد. در بهمن امسال، رشد ارزش فروش بسیاری از شرکت‌های فولادی نسبت به ماه مشابه سال گذشته، و حتی نسبت به دی‌ماه ۹۸، قابل‌توجه و حتی خیره‌کننده بوده است. رشد فروش چهار شرکت فولادی بازار سرمایه، شرکت‌های فولاد امیرکبیر کاشان، فولاد کاوه جنوب کیش، آهن و فولاد ارفع و فولاد سپید فراب کویر، در بهمن ۹۸ نسبت به بهمن ۹۷، بالاتر از ۱۰۰ درصد بوده است. جدول زیر، رشد فروش شرکت‌های فولادی بازار سرمایه را در بهمن امسال نسبت به بهمن سال گذشته و همچنین نسبت به دی‌ماه امسال نشان می‌دهد. رشد فروش تجمعی شرکت‌های فولادی در ۱۱ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز در این جدول نمایش یافته است. در کنار افزایش مقداری فروش، که نمادهایی مثل فولاد، فولاژ، ارفع، کویر و فجر آن را در بهمن‌ماه امسال تجربه کرده‌اند، افزایش نرخ فروش، مهم‌ترین عاملی بوده است که رشد ارزش فروش شرکت‌های فولادی در بهمن را درپی داشته و این عامل به‌عنوا..

 • مدیر سایت
  کرونا،‌ عامل احیای معادن زغالسنگ چین شد

  کرونا،‌ عامل احیای معادن زغالسنگ چین شد این اقدام با هدف تامین انرژی پایدار مناطق آسیب دیده از ویروس کرونا انجام شده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۸ زمان : ۱۲:۴۹:۰۸ به نقل از وب سایت شنهوا Xinhua با وجود این که چین در حال مقابله با ویروس جدید کرونا است اما ۷۰.۲ درصد از ظرفیت تولید زغال سنگ خود را از سرگرفته است. هفته گذشته هزار و ۲۷۴ معدن زغال سنگ این کشور فعالیت هایشان را دوباره شروع کردند. میزان تولید روزانه زغال سنگ این معادن به ۷ میلیون و ۱۲۰ هزار تن رسید که برای اولین بار از ابتدای فوریه سال جاری رقم ۷ میلیون تن را پشت سر گذاشت. زغال سنگ موجود در انبار نیروگاه های چین تا هفته گذشته مصرف ۲۶ روز را تامین می کرد در حالی که اکنون حتی در استان هوبی-استانی مرکزی که متحمل بدترین وضعیت است- میزان موجودی این ماده معدنی برای ۴۷ روز کافی است. این رقم بالاترین میزان موجودی استان هوبی در سال های اخیر است. این کشور در نظر دارد عرضه زغال سنگ را برای تولید برق و گاز طبیعی مورد نیاز کنترل ویروس کرونا تضمین کند. از این طریق می تواند تامین انرژی ..

 • مدیر سایت
  تصویب اصلاح قیمت پایه شمش در بورس کالا / ۶۰ درصد تولید شمش در داخل عرضه می شود

  به گزارش چیلان و بر اساس مصوبه اخیر کارگروه تنظیم بازار دولت، قیمت پایه شمش فولادی از این پس بر اساس ۸۳ درصد قیمت صادراتی ایران در خلیج فارس و با سقف رقابت باز تعیین خواهد شد. بر اساس همین مصوبه که در ذیل قابل مشاهده است، قیمت فوب صادراتی شمش ایران به صورت هفتگی از مجله متال بولتن استخراج می شود. بر اساس همین گزارش، قرار است میزان عرضه شمش معادل ۹۰ درصد تقاضای بورس در ۲ هفته قبل و یا حداقل ۶۰ درصد تولید همه واحدهای تولیدی باشد که مطابق جدولی توسط معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت تنظیم و ابلاغ خواهد شد. نکته مهم دیگر تامین نیاز واحدهای بزرگ نوردی با ظرفیت بالای ۴۰۰ هزارتن در سال است که قرار است از طریق قراردادهای بلندمدت به قیمت کشف شده بورس صورت پذیرد. علاوه براین کارگروه تنظیم بازار مصوب کرده به منظور واقعی کردن تقاضا، میزان نیاز واحدهای خریدار شمش در سامانه بهین یاب باید توسط سازمان های صمت استانها به روز رسانی شود. این مصوبه و تحلیل چیلان از آن را در زیر بخوانید: بررسی چیلان از نتایج این مصوبه بر اساس گفتگو با صاحبنظران مختلف را می توان در یک جمله خلاصه کرد: گامی رو ب..

 • مدیر سایت
  افزایش ۱۱ درصدی فولاد خام؛ تولید از ۲۲.۸ میلیون تن عبور کرد

  افزایش ۱۱ درصدی فولاد خام؛ تولید از ۲۲.۸ میلیون تن عبور کرد میزان تولید فولاد خام در کشور طی ۱۰ ماهه سال ۹۸ با رشد ۱۱ درصدی همراه شد و از مرز ۲۲.۸ میلیون تن عبور کرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۸ زمان : ۱۲:۵۱:۳۹ طبق گزارش جدید انجمن تولیدکنندگان فولاد، شرکت های فولادساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان دی، ۲۲ میلیون و ۸۷۳ هزار تن شمش فولاد تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۰ میلیون و ۶۷۹ هزار تن بود. همچنین فولادسازان کشور طی ۱۰ ماهه امسال، ۱۶ میلیون و ۵۹۵ هزار تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، ناودانی، میلگرد، نبشی، انواع ورق و غیره) تولید کردند. آمار تولید این محصولات در مدت مشابه سال گذشته، ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن بود. رشد تولید ۸ درصدی آهن اسفنجی و ۳ درصدی کنسانتره شرکت های تولیدکننده آهن اسفنجی از ابتدای فروردین تا پایان دی، ۲۳ میلیون و ۶۸۷ هزار تن محصول تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۲۱ میلیون و ۹۶۴ هزار تن)، ۸ درصد رشد نشان می دهد. میزان تولید کنسانتره نیز ۳۹ میلیون و ۳۴۲ هزار تن بود که در مقایسه با م..

 • مدیر سایت
  تقاضای خرید فولاد واقعی می‌شود تا دیگر دلالان جولان ندهند

  تقاضای خرید فولاد واقعی می‌شود تا دیگر دلالان جولان ندهند معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اعلام کرد: با همکاری استان‌ها، واقعی سازی میزان تقاضای فولاد از بورس در دستور کار است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۸ زمان : ۱۳:۲۷:۱۴ داریوش اسماعیلی گفت: با همکاری استان‌ها، واقعی سازی میزان تقاضای فولاد در بورس در دستور کار است و برای کنترل بازار فولاد کشور در اسفندماه، افزایش عرضه و مدیریت تقاضا در اولویت قرار دارد. معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در جلسه ویدئو کنفرانس با روسای سازمان‌های صمت استان‌ها افزود: هم اکنون حدود ۳۰ درصد از تولید فولاد کشور مورد مصرف واحدهای داخلی است که در صورت رعایت نکردن الزامات عرضه، مدیریت و ممنوعیت صادرات این محصول عملیاتی می‌شود. وی تصریح کرد: علاوه بر نظارت‌های اعمالی بر روند عرضه، مدیریت تقاضا از طریق اصلاح سیستم بهین یاب و کنترل مجدد میزان مصرف مواد اولیه واحدهای تولیدی، برای جلوگیری از درخواست‌های غیر واقعی در دستور کار است. داریوش اسماعیلی گفت: در صورت عدم همخوانی میزان تقاضا و مصرف در محل ..

 • مدیر سایت
  سود قیمت دستوری فولاد به جیب دلالان می‌رود

  سود قیمت دستوری فولاد به جیب دلالان می‌رود رئیس سندیکای لوله و پروفیل فولادی گفت: معضل بازار فولاد به قیمت گذاری دستوری بر می‌گردد که به جای تولید به دلالان می‌رسد و همین امر باعث افزایش قیمت و کمبود کالا می‌شود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۸ زمان : ۱۳:۲۱:۳۵ امراله زمانی، درباره افزایش قیمت فولاد اظهار کرد: معضل بازار فولاد به قیمت گذاری دستوری برمی گردد که به جای تولید به دلالان می‌رسد و همین امر باعث افزایش قیمت و کمبود کالا می‌شود، همچنین سامانه بهین‌یاب یکی دیگر از مشکلات در این میان است که خروجی و ورودی و حتی نحوه تصمیم‌گیری و تخصیص سهمیه‌ها در آن مشخص نیست. رئیس سندیکای لوله و پروفیل فولادی گفت: تا هنگامی که تشکل‌های قوی در بازار‌های کالایی کشور وجود ندارد تا بتوانند در فرآیند تصمیم‌گیری و قیمت‌گذاری تأثیر بگذارند، مسائلی غیر منطقی همچون سامانه بهین‌یاب، سهمیه‌بندی و کاستی‌ها در بازار شکل می‌گیرد که همین امر باعث می‌شود تا تولیدکننده با رغبت به سمت شفافیت نیاید و بخشی از کالای تولیدی خود را در بازار آزاد به فروش برساند. وی ادامه ..

 • مدیر سایت
  گرانی ۳۰ درصدی آهن و فولاد

  گرانی ۳۰ درصدی آهن و فولاد رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد گفت: مازاد تولید داریم، از طرف دیگر از حجم سرمایه‌گذاری در بخش ساخت‌وساز کاسته شده است. در این شرایط سوال ما این است که گرانی ۳۰ درصدی آهن در عرض یک ماه چه توجیهی دارد؟ . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۸ زمان : ۱۳:۱۸:۳۷ به تازگی صنف آهن‌فروشان اقدام به راه‌اندازی کمپین «نه به خرید هیجانی آهن و فولاد» کرده است. حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات در این رابطه اظهار داشت: «این نوع کمپین‌ها معمولاً هنگام افزایش یا کاهش بی‌دلیل و بدون منطق قیمت‌ها، شکل می‌گیرند. کمپین، ابتکار اهالی صنف است. همکاران ما در ارتباط با دلایل افزایش حدود ۳۰ درصدی قیمت‌ّ‌ها توجیه نیستند. سوال اینجاست که دلیل این گرانی چیست؟ به‌هرحال افزایش و کاهش قیمت‌ها باید مستدل باشد. تولید باید برنامه‌ریزی‌شده باشد؛ یعنی برای شرایطی مثل مازاد یا کمبود تولید، برنامه وجود داشته باشد اما متاسفانه در حوزه فولاد از سیاست مدون و راهبردی خبری نیست. این در حالی است که فولاد دومین صنعت مهم کشور ما بعد از نف..

 • مدیر سایت
  ۱۴ درصد از فولاد کشور در آذربایجان‌شرقی تولید می‌شود

  ۱۴ درصد از فولاد کشور در آذربایجان‌شرقی تولید می‌شود رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: واحدهای فولادی استان با وجود نداشتن منابع معدنی فولادی ۱۴ درصد از تولید فولاد کشور را به خود اختصاص داده‌اند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۸ زمان : ۱۳:۱۰:۴۶ حبیب امین زاده، شنبه شب در نشست مشترک با اعضای انجمن فولاد استان افزود: واحدهای فولادی استان از ظرفیت بالایی برخوردار بوده و تبیین استراتژی های کارشناسی شده کوتاه مدت و میان مدت برای تامین فرآورده های فولادی و میزان تولید ضروری است. وی اظهارداشت:جلسات متعددی به منظور ایجاد وحدت رویه و راهکارهای یکپارچه با هدف کنترل قیمت فولاد و رفع مشکلات واحدهای فولادی استان برگزار شده است. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: نیاز واحدهای فولادی استان به تمامی فرآورده های فولادی اعم از ورق، شمش، بیلت و آهن اسفنجی در اسفند ماه تامین می شود. امین زاده،ادامه داد: مجموعه های فولادی استان نیاز واقعی واحدهایشان را در زمینه تمامی فرآورده های فولادی اعم از ورق،شمش، بیلت و آهن اسفنجی اعلام ..

 • مدیر سایت
  تولید ۴۱ هزار و ۴۰۰ تن آهن اسفنجی در فولاد سفیددشت

  تولید ۴۱ هزار و ۴۰۰ تن آهن اسفنجی در فولاد سفیددشت در بهمن ماه امسال، ۴۱ هزار و ۴۰۰ تن آهن اسفنجی در شرکت فولاد سفیددشت در چهارمحال و بختیاری تولید شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۸ زمان : ۱۳:۰۷:۰۲ محمود ارباب زاده مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت، اظهار داشت: در بهمن ماه امسال، ۴۱ هزار و ۴۰۰ تن آهن اسفنجی در این شرکت تولید شد. او افزود: این در حالی است که در بهمن ۹۷ تولید این شرکت ۳۱ هزار و ۱۰۰ تن بوده است. اکبر اسکندری رئیس واحد آهن سازی شرکت فولاد سفیددشت هم از ارتقای کیفی آهن اسفنجی تولیدی واحد احیا مستقیم به لحاظ درجه فلز شدگی خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۹۸، در زمینه ارتقای کیفیت محصول، موفقیت‌های چشمگیری به دست آمده و امروز با اطمینان می‌توان گفت با بهبود‌های صورت گرفته، آهن اسفنجی تولید شده در واحد احیای مستقیم فولاد سفیددشت از جمله باکیفیت‌ترین محصولات از این نوع در سطح کشور به شمار می‌رود. او افزود: هم اکنون واحد فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت با پیشرفت ۸۱ درصدی همراه است که با تلاش پرسنل، پیمانکاران و مسئولین این شرکت سال آینده شاه..

 • مدیر سایت
  بلوغ و جهش یک رویداد در دومین سال / انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، ستونی بی بدیل!

  بی تردید هر صنفی زمانی می تواند به اوج ابراز توانائی خویش دست یابد که در سازماندهی همه عناصر مورد نیاز و موجود در صحنه اقتصادی، توفیق لازم را بدست آورده باشد. این اتفاق زمانی حادث می شود که در وهله نخست پایه های اساسی تشکیلاتی مورد قبول همه اعضا شکل گرفته باشد.در حقیقت نوعی انسجام که در یک استراتژی عمومی همه تابع راس هرم سازمان باشند هرچند که ممکن است در بدنه تشکیلات، نقاط افتراق آشکاری از آنها بروز یابد. واقعیت این است که انواع تولیدات شرکتها وکارخانه ها و موسسات بازرگانی در حوزه صنعت فولاد تا دو سال پیش دورنمای نومیدکننده ای را از خود بروز داده بودند اما به یکباره با حضور «بهرام سبحانی» در راس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور چرخه جدیدی در کارنامه این صنف شکل گرفت به گونه ای که در یک هماوردطلبی فوری و فوتی در راستای بومی سازی قطعات ،مواد ،تجهیزات و تکنولوژی این صنعت ،جشنواره ای پدید آورده شد که در نوع خویش مدلی کارساز و عملیاتی را به منصه ظهور رسانید و در سال جاری نیز در دومین مدل شکل جهش وار آن را در نمایشگاهی در برج میلاد تهران به ظهور و بلوغ رسانید. دومین جشنواره فولاد در دی ماه گذش..

 • مدیر سایت
  بی نیازی کشور از واردات ورق‌های عملیات حرارتی‌پذیر

  رئیس تروپروسس واحد متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر گفت: با دست‌یابی به این موفقیت بزرگ از این پس کشورمان ایران از واردات این گرید خاص که در صنایع ماشین‌سازی و تولید انواع پیچ و مهره و… کاربرد دارد، بی نیاز می‌گردد و عملا به جمع صادرکنندگان آن می‌پیوندد. علیرضا مولوی‌زاده با اشاره به این‌که فولاد مبارکه در سال ۹۸ در زمینۀ تولید انواع ورق‌های خاص به دستاوردهای ارزشمندی دست یافته است، تصریح کرد: این شرکت با اتکا به دانش فنی و تکنولوژی نهادینه‌شده در نیروی انسانی و با استفاده از ظرفیت‌های علمی کشور و همچنین در راستای مشتری‌مداری در خطوط تولید، طراحی و تولید گریدهای موردنیاز صنایع پایین‌دست را از اولویت‌های خود دانسته و همواره تلاش کرده است تا با استفاده از ظرفیت‌های یادشده در مسیر خودکفایی و بی‌نیازی از واردات و خروج ارز از کشور در شرایط تحریم گام‌های ارزشمندی بردارد. در همین خصوص کارشناس متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه در تشریح ویژگی‌های این گرید جدید افزود: گرید CK۴۵ از جمله فولادهای عملیات حرارتی‌پذیر است که کاربرد وسیعی در صنعت ماشین‌سازی و ساخت ابزارآلات ..

 • مدیر سایت
  جلسه ای در جهت افزایش عرضه در بورس کالا

  در این جلسه، مدیران شرکت‌های فولاد خوزستان، فولاد خراسان، ذوب آهن اصفهان، فولاد چادرملو، فولاد کاوه جنوب، ذوب آهن پاسارگاد، آهن و فولاد ارفع، جهان فولاد سیرجان، فولاد کویر دامغان، فولاد سیرجان ایرانیان، صدرا ذوب و تعداد دیگری از تولیدکنندگان شمش به همراه نمایندگانی از ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت حضور دارند. متن نامه بدین شرح است: با سلام و احترام پیرو نامه شماره ۶۰/۳۱۵۸۴۲مورخ ۹۸/۱۱/۲۹ در خصوص لزوم رعایت کف عرضه ابلاغی بدینوسیله از جنابعالی دعوت به عمل می آید در جلسه ای که راس ساعت ۱۴ مورخ۹۸/۱۲/۴ (یکشنبه) در طبقه دوم ساختمان شهیدان مهری وزارت صنعت معدن و تجارت و با حضور معاون محترم امور معادن و صنایع معدنی برگزار می گردد، شخصا شرکت نمایید. ضمنا همراه داشتن اطلاعات و میزان تولید ۹۸ برانامه عرضه در بورس تا پایان سال جاری ، صادرات،فروش داخل و همچنین برنامه تولید سال ۱۳۹۹ الزامی می باشد. سیف الله امیری مدیر کل دفتر صنایع معدنی

 • مدیر سایت
  کرونا «سمپوزیوم فولاد» را به تعویق انداخت

  دکتر نجفی زاده رئیس انجمن آهن و فولاد به « چیلان » خبر داد: سمپوزیوم و نمایشگاه فولاد ۹۸ با نظر شورای تامین منطقه آزاد کیش به تعویق افتاد پس از انتشار اخبار ضد و نقیض در خصوص تعویق زمان برگزاری سمپوزیوم و نمایشگاه فولاد ۹۸ در کیش، دقایقی قبل و طی تماس تلفنی با دکتر نجفی زاده، رئیس انجمن آهن و فولاد مطلع شدیم شورای تامین منطقه آزاد کیش، برگزاری این رویداد در زمان مقرر یعنی ۶ تا ۸ اسفندماه را لغو کرده است. دکتر نجفی زاده در گفتگو با چیلان خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان را کردیم که با برنامه ریزی مناسب، سمپوزیوم و نمایشگاه امسال را هم در اسفندماه برگزار کنیم اما بحران کرونا در قدرت پیش بینی و برنامه ریزی ما نبود! ضمنا رایزنی زیادی با شورای تامین کیش داشتیم اما در نهایت و برای محافظت از سلامت جامعه فولاد تصمیم به تعویق زمان برگزاری گرفتیم. دکتر نجفی زاده همچنین از برگزاری سمپوزیوم فولاد در اردیبهشت ماه ۹۹ در کیش خبر داد.

 • مدیر سایت
  فولاد آلیاژی برای پنجمین بار صنعت سبز شد

  شرکت فولاد آلیاژی ایران در همایش صنعت سبز کشور که با حضور جناب آقای دکتر کلانتری (معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور) و همچنین جناب آقای مهندس زنگنه (وزیر محترم نفت ) و دیگر مقامات کشوری در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست کشور و با تایید سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) و سازمان همکاری های بین المللی آلمان (GIZ) برگزار گردید مفتخر به دریافت لوح وتندیس صنعت سبز سال ۱۳۹۷ کشور گردید. از مهمترین معیارهای انتخاب واحد صنعتی سبز می توان به: عدم قرارگیری نام واحد در فهرست صنایع آلاینده سازمان حفاظت محیط زیست در سال انتخاب, بهبود سیستم های کنترل آلاینده ها, مدیریت بازیافت مواد زائد, توسعه فضای سبز, مصرف بهینه حامل های انرژی و افزایش بهره وری در مصرف انرژی, استقرار دفتر محیط زیست یا واحد HSE, اخذ گواهینامه استقرار مدیریت زیست محیطی ISO 14000, ارتقا سطح دانش و فرهنگ زیست محیطی مدیران و کارکنان واحد و همچنین سازگاری با فرآیندهای تولید پاک اشاره کرد.

 • مدیر سایت
  میزان تأثیری گذاری «کرونا» بر بازار فولاد

  علی‌رغم ریسک‌های ظرفیت مازاد تولید فولاد در چین، جنگ تعرفه‌ای در بازار فولاد، جنگ تجاری بین چین و آمریکا، کاهش تولیدات صنعتی در اتحادیه اروپا و تبعات هنوز باقی‌مانده ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، برآوردها در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹، این بود که در سال ۲۰۲۰، بازار فولاد علی‌رغم وجود چالش‌ها، وضعیت بهتری نسبت به سال ۲۰۱۹ داشته باشد. این امیدواری در نتیجه افزایش قابل توجه قیمت‌ها در بازار محصولات فولادی در دو ماه پایانی سال ۲۰۱۹ ایجاد شده بود و فاز نخست توافق تجاری آمریکا و چین نیز حداقل از حیث روانی، در جهت حمایت از آن بود. با وجود این امیدواری، مولفه مجهولی که هیچ‌کس وقوع آن را پیش‌بینی نمی‌کرد، به یکباره روی داد. این مولفه، شیوع ویروس مهلک و جدید کرونا در چین بود! ویروس کرونا در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰، همچنان بزرگ‌ترین معضل بازار جهانی فولاد خواهد بود و پس از رفع این معضل که به نظر می‌رسد دولت چین با موفقیت آن را رقم خواهد زد، تعادل جدیدی در این بازار شکل خواهد گرفت. باید امیدوار بود که در این دوره تعادل جدید، قیمت‌ها بالاتر از ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۹ باشد. در دوره شیوع سارس، قیمت ک..

 • مدیر سایت
  تحلیلی از افزایش قیمت ها در بازار فولاد

  فولادسازان قربانی سوداگری و هجوم نقدینگی سرگردان در بازار فولاد هستند و از سویی هیچ نقشی در این هجوم نقدینگی به بازار فولاد ندارند. از آن‌جا که رفتارهای سفته‌بازانه در بورس کالا و بازار فولاد، باعث فشار یکباره به مصرف‌کنندگان واقعی، یعنی مشتریان واقعی فولادسازان می‌شود، خود قربانی این سفته‌بازی در میان‌مدت هستند؛ چرا که سلامت تولیدکننده در میان‌مدت و درازمدت در گروِ سلامتِ کسب‌وکارِ مصرف‌کننده است. در دوره‌های جولان تقاضای غیرواقعی در بازار فولاد، تولیدکنندگان فولاد تحت فشار افکار عمومی و رسانه‌ای نیز قرار می‌گیرند و بعضاً این‌گونه وانمود می‌شود که گویی آن‌ها از این وضعیت، سود می‌برند. این لحظه‌ای است که قربانی، با هجمه‌های غیرمنصفانه عامل مشکلات قلمداد می‌شود. این در حالی است که باید مشکل را در سیاست ارزی که تقاضاهای سوداگرانه را به سمت بازارهای کالایی سوق می‌دهد تا سیاست‌های تنظیم بازار که در بسیاری از اوقات اصرار به سرکوب غیرمنطقی قیمت‌ها در بازارهای کالایی دارد جستجو کرد. مشروح این گزارش را در نشریه « چیلان » اسفندماه ۹۸ (شماره ۸۹) بخوانید.

 • مدیر سایت
  صادرات ۱۰ ماهه فولاد ۲۵ درصد رشد یافت

  صادرات ۱۰ ماهه فولاد ۲۵ درصد رشد یافت آمار صادرات واحدهای بزرگ فولادسازی در ۱۰ ماهه امسال رقم پنج میلیون و ۸۸۴ هزار و ۱۳۰ تن را نشان می دهد که در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد ۲۵ درصدی دارد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۲:۴۰:۰۷ مجموع آمار عملکرد واحد های ذوب آهن، مبارکه اصفهان، خوزستان، فولاد اکسین، هرمزگان، فولاد آلیاژی، خراسان، کاوه جنوب، صبا فولاد، بناب و چادرملو نشان می‌دهد که در دی ماه امسال ۶۷۴ هزار و ۸۷۳ تن صادرات داشتند که در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۷ رشد ۹۳ درصدی را ثبت کرد. بیشترین رشد عملکرد ۱۰ ماهه صادرات مربوط به فولاد بناب در زمینه میلگرد به میزان یکهزار و ۸۱۹ درصدی ثبت شد و فولاد اکسین در زمینه ورق عریض افت ۱۰۰ درصدی داشت. جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آن است که در دوره ۹ ماهه امسال (منتهی به آذر) شمش فولادی در این مدت به میزان پنج میلیون و ۶۹ هزار تن راهی بازارهای صادراتی شد که در مقایسه با رقم سه میلیون و ۶۷۵ هزار تن عملکرد دوره مشابه پارسال رشد ۳۸ درصدی یافت. میزان صدور شمش بیلت و بل..

 • مدیر سایت
  ابطال معاملات روز دوشنبه ورق گرم در بورس کالا

  ابطال معاملات روز دوشنبه ورق گرم در بورس کالا معاملات جایگزین سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته جاری انجام می‌گیرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۴:۲۷:۴۱ معاملات ورق گرم b و c روز دوشنبه بیست و هشتم بهمن ماه در بورس با نظر مدیرکل معدنی وزارت صمت باطل اعلام شد. در معاملات امروز قیمت ورق گرم b فولاد نسبت به آخرین روز معاملاتی که در تاریخ ۲۱ بهمن ماه انجام شده بود حدود ۲۵ درصد بالاتر و ورق گرم c فولاد نیز نسبت به آخرین روز معاملاتی که در تاریخ ۲۱ بهمن ماه معامله آن در بورس کالا انجام شده بود، حدود ۳۰ درصد بالاتر معامله شده بود. بر این اساس امروز سندیکای لوله و پروفیل فولادی نیز در نامه‌ای خطاب به مدیرکل معدنی وزارت صمت درخواست ابطال معاملات ورق را خواستار شده بود. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  سهمیه آهن اسفنجی شرکت‌ های ذوب القایی ابلاغ شد

  در این نامه ها که برای شرکت های توسعه آهن و فولاد گل گهر، فولاد بافت، فولاد سبزوار، فولاد غدیر نیریز، فولاد میانه، فولاد شادگان و آهن و فولاد غدیر ایرانیان ارسال شده، ۹۲ شرکت ذوب القایی برای دریافت سهمیه آهن اسفنجی تا پایان سال جاری معرفی شده اند. متن این نامه ها به صورت زیر است: پیرو جلسه مورخ ۹۸/۱۱/۲۸ معاونت محترم امور معادن و صنایع معدنی با تولیدکنندگان آهن اسفنجی و در راستای تنظیم و آرامش بازار فولاد بویژه در ایام پایانی سال و تحقق الزامات رونق تولید از طریق تامین مواد اولیه مورد نیاز واحد های تولیدی، ضمن تامین آهن اسفنجی واحدهای تولید شمش فولادی به روش قوس، به پیوست سهمیه آهن اسفنجی تخصیص یافته به واحدهای ذوب القایی از محل تولید آن شرکت ها تا پایان سال جاری طبق جدول ذیل، به حضورتان اعلام می گردد.با عنایت به اهمیت موضوع دستور فرمایید اقدامات لازم جهت تحویل به موقع آهن اسفنجی به واحدهای ذیربط را معمول و گزارش مربوطه را بصورت هفتگی به این دفتر منعکس نمایند.

 • مدیر سایت
  تولید گندله برزیل کمتر می‌شود

  تولید گندله برزیل کمتر می‌شود شرکت معدنی واله برزیل هدف تولید گندله سنگ آهن خود را در سال ۲۰۲۰ حدود ۴۴ میلیون تن اعلام کرده که ۱۰ درصد از تخمین قبلی که دسامبر سال قبل اعلام شده بود کمتر است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۴:۵۶:۰۵ این شرکت دسامبر گذشته اعلام کرده بود انتظار دارد ۴۹ میلیون تن گندله در سال ۲۰۲۰ بفروشد در حالی که در سال ۲۰۱۹ این رقم را ۴۳.۲ میلیون تن تخمین زده بود. تولید گندله سال ۲۰۱۹ نیز ۱۵ درصد افت داشت و ۴۱.۸ میلیون تن شد. ظاهرا تقاضا در بازارهای قراردادی واله به دلیل حاشیه سود پایین‌تر فولادسازان ضعیف تر شده است. . نظر شما در رابطه با این خبر

1385 © کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آرتین پولاد محفوظ است.

بالا