اخبار فولاد - آرتین پولاد
 • مدیر سایت
  امسال تولید فولاد در کشور به ۳۱ میلیون تن می رسد

  امسال تولید فولاد در کشور به ۳۱ میلیون تن می رسد احرامیان، نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: امسال تولید فولاد در کشور به ۳۱ میلیون تن خواهد رسید. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۵۹:۰۳ بهادر احرامیان، افزود: این میزان تولید با قیمت‌های روز بازار ارزشی در حد ود ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار دارد. وی همچنین درخصوص مخالف وزارت صمت با قیمت گذاری دستوری فولاد اظهار داشت: اقدام مزبور یک سگینال بسیار مثبت و دلگرم کننده ای برای تولید کنندگان و فعالان این حوزه است. نائب رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: قیمت گذاری دستوری هیچ اثری در کاهش تورم و قیمت‌ها ندارد. وی در ادامه افزود: علم اقتصاد و همه تولید کنندگان معتقدند ارزانی را باید در فراوانی جستجو کرد. احرامیان اظهارداشت: ارزانی که با تعزیرات، قیمت گذاری دستوری و جریمه تولیدکننده و توزیع کننده اتفاق بیفتد بی‌پایه، گذرا و دربلند مدت هم پایدارنخواهد بود. وی تصریح کرد: مخالف وزارت صمت با قیمت گذاری دستوری فولاد یک تغییر پارادایم از سمت این وزارتخانه است. نائب رئیس انجمن تولید..

 • مدیر سایت
  خودکفایی شرکت مس در تامین آهک هیدراته کارخانجات تغلیظ در شمال‌غرب کشور

  خودکفایی شرکت مس در تامین آهک هیدراته کارخانجات تغلیظ در شمال‌غرب کشور با استقرار شرکت صنعتی و معدنی مولیبدن مس آذربایجان در شهرستان اهر و ایجاد راهبری موثر در هدایت ظرفیت های معدنی منطقه، شاهد سرعت بخشی به رشد و شکوفایی اقتصادی این منطقه خواهیم بود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۵۳:۲۰ سیدجلال عطایی مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی مولیبدن مس آذربایجان با بیان این مطلب گفت: احداث کارخانه آهک هیدراته اهر اولین قدم شرکت مولیبدن مس آذربایجان در مسیر اعتلای معادن منطقه است. وی، افزود: با توجه به نیاز فعلی کارخانجات مجتمع مس سونگون به سالانه ۶۴ هزار تن آهک هیدراته، کارخانه آهک هیدراته اهر ظرفیت تامین کل این نیاز را در فاز اول دارد و همزمان با افتتاح این کارخانه، واحدهای فرآوری شرکت مس در تامین آهک هیدراته به خودکفایی خواهند رسید. مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی مولیبدن مس آذربایجان با اشاره به سرمایه گذاری ۱۳۰۰ میلیارد ریالی در فاز نخست کارخانه آهک هیدراته اهر گفت: با استفاده از تکنولوژی های برتر جهانی در کارخانه آهک هیدراته، و سرمایه‌گذ..

 • مدیر سایت
  درآمد حاصل از صادرات مواد معدنی خام و نیمه خام مشمول مالیات می‌شود

  درآمد حاصل از صادرات مواد معدنی خام و نیمه خام مشمول مالیات می‌شود نمایندگان مجلس مقرر کردند تا درآمد حاصل از صادرات مواد معدنی فلزی- غیرفلزی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور مشمول مالیات شود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۲۲:۳۰ نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با بندهای الحاقی ۹ و ۱۰ تبصره ۶ ماده واحده این لایحه موافقت کردند. براساس بند الحاقی ۹؛ درآمد حاصل از صادرات مواد معدنی فلزی- غیرفلزی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور مشمول مالیات می‌شود. تعریف و فهرست مواد خام و نیمه خام مذکور به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارائی، صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران تهیه می‌شود و ظرف مدت سه ماه پس از تصویب این قانون به تصویب هیات وزیران می‌رسد. براساس بند الحاقی ۱۰؛ واردات خودرو آمبولانس توسط اورژانس کشور و هدایای سازمان‌های بین المللی غیر د..

 • مدیر سایت
  تمجید معاون طرح و برنامه وزارت صمت از تولید ریل در ذوب آهن اصفهان

  تمجید معاون طرح و برنامه وزارت صمت از تولید ریل در ذوب آهن اصفهان معاون طرح و برنامه وزارت صمت در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در یازدهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران با نگاهی به بازار ، از تولید ریل و محصولات صنعتی توسط این مجتمع عظیم صنعتی تمجید کرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۹ زمان : ۱۵:۴۲:۵۶ سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت در در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در یازدهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد وسنگ آهن ایران با نگاهی به بازار ، از تولید ریل و محصولات صنعتی توسط این مجتمع عظیم صنعتی تمجید کرد. زرندی تولید این محصولات را نشان دهنده توانایی ذوب آهن اصفهان برای رقابت در عرصه‌های جهانی دانست و ابراز امیدواری کرد که با تامین مواد اولیه لازم، مشکلی در تولید این محصولات مهم از جمله ریل نداشته باشیم. زرندی در مورد ضرورت عدم ورود شرکت‌های معدنی به حوزه صنایع پایین دستی و تولید فولاد که منجر به بحران تامین مواد اولیه برای تولیدکنندگان بزرگ این صنعت شده است گفت: معادن نباید در حوزه‌هایی که ب..

 • مدیر سایت
  ارتقای ۲ برابری درآمد شرکت مس در افق ۱۴۰۴

  ارتقای ۲ برابری درآمد شرکت مس در افق ۱۴۰۴ اردشیر سعدمحمدی گفت: خوشبختانه این شرکت در حال حاضر دو میلیارد و چهارصد و هشتاد میلیون یورو به علاوه ۳۰ هزار میلیارد تومان در قالب ۲۹ طرح در دست اجرا دارد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۶ اسفند ۱۳۹۹ زمان : ۱۵:۳۸:۲۰ سعدمحمدی با بیان این مطلب گفت: امیدوار هستیم با اجرای این طرح‌ها تا سال ۱۴۰۴ شرایط درآمد شرکت مس را از ۲ میلیارد دلار در شرایط فعلی، به ۴ و نیم میلیارد دلار ارتقا دهیم و با اجرای این طرح‌ها جزو ۱۰ شرکت برتر دنیا در تولید مس قرار بگیریم. وی افزود: همدلی در شرکت باعث شده در سال آینده کارخانه کنسانتره دره آلو و دره زار و فلوتاسیون سرباره وارد مدار شود، مفهوم این موضوع ۴۰۰ هزار تن کنسانتره است که ارزش این عدد نیز ۸۰۰ میلیون دلار است که با ارز ۲۲ هزار تومانی حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان است. مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران تاکید کرد: طرح‌های شرکت ملی صنایع مس ایران در مسیری کاملاً شفاف و مشخص و خوبی ریل گذاری شده است. وی تصریح کرد: پالایشگاه، کارخانه کنسانتره ۳۰۰ هزار تنی به همراه اکتشافی که در سریدو..

 • مدیر سایت
  افزایش ۱۱ درصدی تولید شمش و محصولات فولادی

  افزایش ۱۱ درصدی تولید شمش و محصولات فولادی میزان تولید شمش و محصولات فولادی کشور طی ۱۰ ماهه امسال، ۱۱ درصد افزایش یافت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۹ زمان : ۱۹:۵۲:۵۴ براساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، از ابتدای فروردین تا پایان دی، ۲۵ میلیون و ۳۶۲ هزار تن شمش (بیلت، بلوم و اسلب) تولید شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۲ میلیون و ۸۷۳ هزار تن بود. همچنین میزان تولید محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی، انواع ورق و غیره) در کشور طی ۱۰ ماهه امسال، ۱۸ میلیون و ۳۵۴ هزار تن بود. میزان تولید این محصولات در کشور طی مدت مشابه سال گذشته، ۱۶ میلیون و ۵۹۵ هزار تن بود. میزان تولید آهن اسفنجی نیز با رشد ۸ درصدی طی ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۲۳ میلیون و ۶۸۷ هزار تن)، به ۲۵ میلیون و ۵۵۴ هزار تن رسید. صادرات و واردات بنا به این گزارش، طی ۱۰ ماهه امسال مجموع صادرات شمش، محصولات فولادی و آهن اسفنجی به بیش از ۸.۱ میلیون تن رسید که از این میزان صادرات شمش «۵ میلیون و ۱۳۶ هزار تن»، محصولات فولادی «۲ میلیون و ۳۷۳ هزار ت..

 • مدیر سایت
  پیش‌بینی تداوم رشد قیمت آلومینیوم تا محدوده ۲۲۰۰ دلار

  پیش‌بینی تداوم رشد قیمت آلومینیوم تا محدوده ۲۲۰۰ دلار عضو هیات مدیره و دبیر سندیکای آلومینیوم گفت: مصرف آلومینیوم افزایش یافته و رکود بازار‌های جهانی کمرنگ‌تر شده و قیمت جهانی آلومینیوم احتمالا تا حدود ۲۲۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۹ زمان : ۱۹:۵۰:۳۵ منبع : بورس نیوز قیمت آلومینیوم در بازارهای جهانی سیر صعودی دارد و روز گذشته هر تن آلومینیوم در بورس فلزات لندن با رشد ۱۸.۵ دلاری به حدود ۲۱۵۳ دلار رسیده است. آریا صادق نیت عضو هیات مدیره و دبیر سندیکای آلومینیوم ایران، در خصوص پیش بینی روند قیمت جهانی آلومینیم در ماه‌های آینده بیان کرد: یکی از دلایل افزایش قیمت کامودیتی‌ها، کاهش تنش‌های تجاری چین و آمریکا بعد از روی کار آمدن بایدن بوده که باعث شده چین بعنوان بزرگترین تولیدکننده و بزرگترین مصرف کننده کامودیتی‌ها، روند بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار دهد. از این رو، مصرف افزایش یافته و رکود بازارهای جهانی کمرنگ تر شده و قیمت جهانی آلومینیم احتمالا تا حدود ۲۲۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. وی افزود: سودآوری شرکت‌های ای..

 • مدیر سایت
  جای ابزارهای مالی در حوزه فولاد خالی است

  جای ابزارهای مالی در حوزه فولاد خالی است سید جواد جهرمی معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران در میزگرد تخصصی بررسی مهم ترین مسائل روز صنعت فولاد و صنایع وابسته در دومین روز از همایش چشم انداز صنعت فولاد و سنگ آهن ایران به تحلیل شرایط معاملات حوزه فولاد و معدن در بورس کالا پرداخت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۹ زمان : ۱۹:۴۲:۳۹ جهرمی در ابتدا گفت: از سال ۹۶ به این سمت با تورم قوانین و مقررات و همینطور دستورالعمل‌های متضادی در حوزه فولاد مواجه هستیم. این تورم قوانین و دستورالعمل‌ها از قیمت‌های پایه تا خریداران گرفته تا میزان سهمیه‌های بهین یاب باعث مشکل برای صنعت شده است و این تضاد دستورالعمل‌ها یا تکرار آن‌ها باید از بین برود. معامله ۱۱ میلیون تن فولاد در ۱۱ ماه امسال معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا با اشاره به معاملات فولاد در بورس کالا گفت: محصولات فولاد مورد معامله قرار گرفته در ۱۱ ماهه امسال ۱۱ میلیون تن بوده که ۳۸ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل بود است. شاهد هستیم که عرضه‌های القایی و شرکت‌های کوچک مقیاس در بورس ..

 • مدیر سایت
  پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی اسکله پارسیان مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب

  پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی اسکله پارسیان مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب مدیرعامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب گفت: با تلاش متخصصان شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در خردادماه ۱۴۰۰ شاهد بهره برداری از اسکله اختصاصی پارسیان خواهیم بود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۴ اسفند ۱۳۹۹ زمان : ۱۴:۰۲:۱۵ علی عبداله نژاد در ادامه نظارت و ارزیابی از روند توسعه و تکمیل عمرانی ترمینال پارسیان از این پروژه بزرگ شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب بازدید نمود. مدیرعامل شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در این بازدید میدانی خود با بیان اینکه اسکله اختصاصی و نیز تاسیسات ذخیره سازی مواد اولیه صادراتی مجتمع صنایع آلومینوم جنوب در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان اجرا شده است گفت: اسکله اختصاصی پارسیان، در حال حاضر پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد داشته است. وی افزود: با تلاش متخصصان شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در خردادماه ۱۴۰۰ شاهد بهره برداری از اسکله اختصاصی پارسیان خواهیم بود. عبداله نژاد خاطرنشان کرد: اسکله اختصاصی مجتمع صنایع آلومینوم جنوب جهت پهلوگیری کشتی های با حداکثر ظرفیت ۷۰۰۰۰ تن جهت حمل ..

 • مدیر سایت
  افتتاح تأسیسات بندری کارخانه آلومینیوم لامرد در سال ۱۴۰۰

  افتتاح تأسیسات بندری کارخانه آلومینیوم لامرد در سال ۱۴۰۰ مدیرعامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب از افتتاح تاسیسات بندری کارخانه آلومینیوم لامرد در سال ۱۴۰۰ خبر داد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۴ اسفند ۱۳۹۹ زمان : ۱۳:۵۷:۴۳ علی عبداله‌‌‌نژاد در جریان بازدید و ارزیابی پیشرفت تاسیسات بندری کارخانه آلومینیوم لامرد، افزود: ترمینال و تاسیسات ذخیره‌سازی مواد اولیه صادراتی مجتمع صنایع آلومینوم جنوب در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان درحال اجراست که در حال حاضر تاسیسات بندری این شرکت شامل سیلوها و ترمینال حدود ۸۵ درصد پیشرفت دارد. مدیرعامل شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب افزود: سیلوی ذخیره‌سازی آلومینا، سیلوی ذخیره‌سازی قیر و ذخیره‌سازی کک نفتی کلسینه (CPC) از محل اعتبارات شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در بندر پارسیان احداث شد که با افتتاح ترمینال اختصاصی این شرکت در بندر پارسیان نیز روند حمل و نقل مواد اولیه برای کارخانه آلومینیوم لامرد و ذخیره در سیلوها تسهیل می‌شود. وی اظهار کرد: با تلاش متخصصان شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در سال ۱۴۰۰ شاهد بهره‌برداری از ..

 • مدیر سایت
  تعیین دستوری قیمت فولاد و مواداولیه مصرفی صنایع

  تعیین دستوری قیمت فولاد و مواداولیه مصرفی صنایع اعضای هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، ضمن تاکید صریح براینکه قطعه‌سازان کشور و انجمن به نمایندگی از آن‌ها، تمایل بیشتری دارند تا قیمت مواداولیه همچون فولاد که هیچ نظارتی بر روند قیمت‌گذاری‌شان صورت نمی‌گیرد و در قیمت‌گذاری کاملا با دست باز عمل می‌کنند، دستوری تعیین و کاهش پیدا کند تا قرار باشد قیمت خودرو دستوری باشد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۴ اسفند ۱۳۹۹ زمان : ۱۹:۳۰:۱۸ مازیار بیگلو ، دبیر انجمن‌ سازندگان قطعات، در رابطه با بحث‌های قیمت‌گذاری خودرو و آزادسازی قیمت‌ها، در پاسخ به این خبرگزاری، در آخرین نشست خبری انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در سال جاری که صبح امروز با حضور اعضای انجمن برگزار شد، ضمن تاکید بر اینکه تمام تلاش و هدف ما جلب رضایت مشتریان و تناسب، کیفیت، قیمت و امنیت و مهمتر از همه، تناسب قیمت و درآمد مردم است؛ اظهار کرد: صنعت قطعه‌سازی مخالف جدی افزایش قیمت خودرو است و تمایل دارد که قیمت موادلیه با توجه به اینکه تناسب قیمت همه کالاها از جمله خودرو و درآم..

 • مدیر سایت
  قیمت مس از مرز ۹۰۰۰ دلار گذشت

  قیمت مس از مرز ۹۰۰۰ دلار گذشت قیمت فلزات پایه در معاملات روز دوشنبه با خوش بینی به افزایش تقاضا تحت تاثیر بهبود اقتصادی، صعود کرد و هر تن مس از مرز ۹۰۰۰ دلار عبور کرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۴ اسفند ۱۳۹۹ زمان : ۱۴:۰۴:۴۲ مس در معاملات روز دوشنبه بیش از سه درصد صعود کرد و در مسیر ثبت یازدهمین رشد قیمت ماهانه در فوریه قرار دارد. فلزات تحت تاثیر انتظارات برای بهبود تقاضا پس از احیای اقتصادی از پیامدهای شیوع ویروس کرونا و کمبود تاریخی عرضه، عملکرد درخشانی پیدا کرده اند. این امر گمانه زنی ها درباره شروع یک سوپرسیکل جدید کالا را تقویت کرده و نگرانیها نسبت به افزایش فشار قیمت همزمان با احیای اقتصاد جهانی از پاندمی را برانگیخته است. گروه گلدمن ساکس هفته گذشته اعلام کرد بازگشت چین از تعطیلات سال نو باعث بالا رفتن قیمتها شده و بازار مس امسال با بزرگترین کمبود عرضه در یک دهه گذشته روبروست. در حال حاضر نشانه هایی از محدودیت عرضه در بازار فلزات لندن دیده می شود زیرا قیمت معاملات اسپات نرخ بالاتری نسبت به معاملات آتی پیدا کرده است. قیمت معاملات سه ماهه مس ..

 • مدیر سایت
  تولید کنسانتره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از مرز ۱۰ میلیون و ۵۶۹ هزار تن عبور کرد

  طی ۱۱ ماه نخست سال جاری، میزان تولید کنسانتره سنگ آهن در ۵ خط تولید این محصول در چادرملو از مرز ۱۰ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۳۰۶ تن گذشت و رکورد جدیدی در تولید این محصول بدست آمد. این میزان تولید بالاترین رکوردی بود که در طول عمر این مجتمع بدست آمده است. این موفقیت، با وجود فرسودگی ماشین آلات و دستگاه ها، مشکلات عدیده در تامین قطعات یدکی و مصرفی، همکاری با وزارت نیرو برای کاهش مصرف برق و به تبع آن کاهش تولید در خطوط و مبارزه با بیماری کرونا بدست آمده است. از سوی دیگر برای دومین بار در سال جاری، رکورد حمل کنسانتره در بهمن ماه امسال با ثبت عدد ۱ میلیون و ۱۳۵ هزارو ۱۶۱ تن و بارگیری در ۱۳ هزار و ۷۶۷ کامیون و ۹ هزار و ۹۶۶ واگن شکسته شد. اولین رکورد حمل کنسانتره در آذر ماه امسال بدست آمده بود.

 • مدیر سایت
  تکمیل زنجیره ورق‌های آلیاژی در فنورد/ مشارکت در تأسیس یک کنسرسیوم معدنی و صنعتی

  سیدصادق شهرستانی، مدیرعامل شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در گفت‌وگو با چیلان اظهار داشت: درآمد فروش عملیاتی شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۴۲ درصدی را تجربه کرد و این عامل در کنار افزایش ۴۱ درصدی مقدار فروش، افزایش بهره‌وری، برنامه‌ریزی صحیح و تلاش تمام کارکنان باعث شد تا در نیمه نخست سال جاری، شاهد رشد ۵۵۳ درصدی سود خالص شرکت باشیم. توسعه در «فنورد» و تاسیس کنسرسیوم صنعتی و معدنی فولادگستران سانیار مدیرعامل شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در مورد رویکرد توسعه‌ای این شرکت گفت: ما از سال ۱۳۹۸ یک واحد توسعه کسب و کار در شرکت ایجاد کردیم که هدف آن راه‌اندازی کسب‌وکارهای کوچک یا بزرگ با تأکید بر نوآوری و خلاقیت است. با تلاش این واحد، در اولین گام یک کنسرسیوم با نام «کنسرسیوم صنعتی و معدنی فولادگستران سانیار» با حضور شرکت نورد و تولید قطعات فولادی و چهار شرکت دیگر تأسیس شد. این چهار شرکت عبارتند از چدن‌سازان، غلتک‌سازان سپاهان، ذوب آهن بریس و ذوب آهن بیستون که دو شرکت اول جزو شرکت‌های تابلوی اول بورس هستند. وی افزود: هدف این کنسرسیوم، خریداری معادن سنگ آهن، خردا..

 • مدیر سایت
  نیروگاه ۱۰ مگاواتی چادرملو افتتاح شد

  در نخستین طرح، نیروگاه خورشیدی شهید فخری زاده چادرملو در مجاورت نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو در شهرستان اردکان احداث و ظهر امروز با حضور مهندس رزم حسینی وزیر صنعت،معدن و تجارت افتتاح شد‌. در مراسم بهره برداری از این پروژه که جمعی از معاونین وزارت صمت، استاندار یزد، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند پس از گزارش مهندس تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره چادرملو در خصوص طرح ها و برنامه های این شرکت در راستای توسعه فراگیر و ارزش آفرینی در سرمایه گذاری ها و نیز روند رکورد شکنی های تولید در واحدهای فرآوری و فولادی چادرملو در سال جاری . مهندس رزم حسینی وزیر صمت ضمن تایید اقدامات موثر مدیر عامل چادرملو در جهت ایفای مسئولیت اجتماعی و عزم جدی برای ارتقای شاخصهای اجتماعی و فرهنگی منطقه، حمایت خود را از طرح ها و برنامه های توسعه بخش این شرکت که در رشد اقتصادی کشور اعلام کرد و گفت: با وجود تحریم ها و فشار های اقتصادی جهان علیه ایران، خوشبختانه کشورمان در حوزه صنعت و ساخت قطعات پیشرفت های قابل توجهی داشته است به طوری که تا کنون بالغ بر ۳ میلیارد دلار از طریق ساخت داخل از ورود ..

 • مدیر سایت
  مجتمع فولاد خراسان برای سومین ماه پیاپی در تامین کنسانتره رکورد شکست

  به گزارش چیلان ، این مجتمع صنعتی در ماه بهمن با تامین ۲۳۲ هزار و ۲۵۰ تن کنسانتره، موفق شد رکورد پیشین تامین این ماده اولیه را که یک ماه قبل به دست آمده بود، بیش از ۱۳هزارتن افزایش دهد. این در حالی است که فولاد خراسان در دی ماه هم موفق شده بود با تامین ۲۱۹ هزار ۸۳ تن کنسانتره، رکورد ۲۱۸ هزار و ۵۹۳ تنی قبلی خود را که آذر ماه امسال ثبت کرده بود، ۴۸۰ تن ارتقا دهد و به این ترتیب در سه ماه آذر، دی و بهمن شاهد سه رکورد شکنی پیاپی در حوزه تامین مواد اولیه خود بود. مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان، با تبریک این رکوردشکنی سه گانه به همکاران خود، به ویژه واحد تامین مواد اولیه در حوزه معاونت خرید که با شناسایی و افزایش تعداد تامین کنندگان موفق شده اند در شرایط پرچالش موجود این موفقیت را رقم بزنند، بیان کرد: افزایش بهره گیری از سامانه حمل و نقل ریلی، پیگیری های مجدانه واحد برنامه ریزی خرید و نیز تلاش و همت همه همکاران و پیمانکاران دست اندرکار تخلیه کنسانتره در کسب این موفقیت جای تبریک و قدردانی دارد. کسری غفوری یادآور شد: تلاش و تدبیر همه کارکنان، هم افزایی، تعهد و تعلق سازمانی، مشارکت هوشمندانه و روح..

 • مدیر سایت
  رشد ۳۱ درصدی مصرف ظاهری میلگرد در دوره رکود ساخت‌وسازها​

  به گزارش چیلان ، به‌نظر می‌رسد افزایش ۲۷ درصدی مصرف ظاهری مقاطع طویل فولادی، در نتیجه افزایش قابل توجه موجودی انبارهای تجاری و رفتارهای سوداگرانه، خصوصاً در ماه‌هایی که نرخ ارز دارای التهابات زیادی بود، صورت گرفته باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که بخشی از افزایش مصرف ظاهری مقاطع طویل فولادی ناشی از صادرات غیررسمی و بدون تعهد بازگشت ارز خصوصاً از مرزهای غربی کشور باشد. بر اساس گزارش آماری انجمن فولاد، مصرف ظاهری فولاد میانی (بیلت و بلوم و اسلب) با ۱۹ درصد رشد به ۲۰ میلیون و ۲۳۱ هزار تن رسید و مصرف ظاهری کل محصولات فولادی با ۲۰ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۵ میلیون و ۳۲۲ هزار تن رسید. در بخش فولاد میانی، ۱۱ میلیون و ۸۷۶ هزار تن سهم مصرف ظاهری بیلت و بلوم و ۸ میلیون و ۳۵۵ هزار تن سهم مصرف ظاهری اسلب بوده است. رشد مصرف ظاهری بیلت و بلوم ۲۰ درصد بود درحالی که مصرف ظاهری اسلب رشد ۱۶ درصدی داشت. مصرف ظاهری محصولات فولادی در گزارش آماری انجمن فولاد، رشد مصرف مقاطع تخت فولادی ۱۳ درصد و مقاطع طویل فولادی ۲۷ درصد اعلام شده است. مصرف ظاهری مقاطع تخت ۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تن بوده که..

 • مدیر سایت
  تصویب پیش‌نویس استاندارد «ورق فولادی الکتریکی» در کمیته ملی استاندارد

  مهندس باقرزاده گفت: تهیه این پیش نویس‌ها با برگزاری جلسات مجازی بین اعضای کمیسیون فنی در سال جاری صورت گرفته است. با تصویب استاندارد فوق الزامات کیفی و ابعادی فولادهای الکتریکی غیرجهت دار درمصارف صنایع الکتریکی نظیر ساخت ترانس، موتورهای الکتریکی و … اجرایی و قانونمند می شود. دبیر کمیته استاندارد و کیفیت انجمن فولاد تأکید کرد: نظر به نزدیکی طرح موضوعات و عناوین استانداردی در کمیته های برنامه ریزی سازمان ملی استاندارد درسال جدید، به اطلاع می رساند اعضای انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران می توانند موضوعات خود را جهت طرح در کمیته مذکور به انجمن ارسال نموده تا با مشارکت مستقیم این صنایع اقدام به تهیه استاندارد مورد نیاز ایشان شود.

 • مدیر سایت
  کاهش ۱۵ درصدی صادرات فولاد کشور در ۱۰ ماهه نخست امسال/​​​ جزئیات کامل صادرات فولاد میانی، محصولات فولادی و آهن اسفنجی

  به گزارش چیلان ، کاهش صادرات فولاد در دوره ۱۰ ماهه نخست سال جاری، به لحاظ حجمی ۱ میلیون و ۲۹۶ هزار تن است! در دوره ۱۰ ماهه نخست سال جاری، صادرات فولاد میانی کشور، ۵ میلیون و ۱۳۶ هزار تن بوده که کاهش ۱۲ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال قبل نشان می‌دهد. از صادرات فولاد میانی، سهم صادرات بیلت و بلوم در دوره ۱۰ ماهه نخست سال ۹۹، ۳ میلیون و ۹۲۷ هزار تن، و سهم صادرات اسلب، یک میلیون و ۲۰۹ هزار تن بوده است. صادرات اسلب در ۱۰ ماه نخست امسال، کاهش شدید ۳۰ درصدی را تجربه کرده است و صادرات بیلت و بلوم، ۴ درصد کاهش یافته است. وضعیت صادرات محصولات فولادی کل صادرات محصولات فولادی کشور در دوره ۱۰ ماهه نخست سال ۹۹، ۲ میلیون و ۳۷۳ هزار تن بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل، کاهش ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد. از میان محصولات فولادی، سهم صادرات مقاطع طویل فولادی، ۱ میلیون و ۷۹۸ هزار تن بوده و صادرات این مقاطع، در مجموع ۱۰ ماه نخست امسال، ۲۱ درصد کاهش یافته است. صادرات میلگرد که بیشترین سهم را از میان صادرات کل محصولات فولادی دارد، در ۱۰ ماه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ۲۲ درصد کاهش یافته است. ..

 • مدیر سایت
  رشد ۱۱ درصدی تولید فولاد کشور در ۱۰ ماه نخست سال جاری​​/ جزئیات تولید فولاد میانی، محصولات فولادی و آهن اسفنجی

  به گزارش چیلان ، آمار منتشرشده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران برای دوره ۱۰ ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد که بیشترین نرخ رشد تولید در محصولات نوردی از جمله میلگرد و تیرآهن بوده است. تولید میلگرد در کشور با رشد ۱۶ درصدی در ۱۰ ماهه سال ۹۹، با حدود ۱.۱ میلیون تن افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به حدود ۷.۹ میلیون تن رسیده است. تولید تیرآهن نیز رشد ۱۳ درصدی را تجربه کرده است. وضعیت تولید آهن اسفنجی طبق گزارش آماری انجمن فولاد، تولیدکنندگان آهن اسفنجی در ۱۰ ماهه نخست سال جاری موفق به تولید بیش از ۲۵.۵ میلیون تن از این محصول شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، حدود ۱.۹ میلیون تن معادل ۸ درصد افزایش داشته است. پیشی گرفتن میزان رشد تولید فولاد میانی از آهن اسفنجی یکی از دلایل کمبود این ماده اولیه در زنجیره فولاد و تغییر تعادل عرضه و تقاضای آن، ارزیابی می‌شود. کمبود گاز، دلیل اصلی افت تولید آهن اسفنجی در دی‌ماه است. وضعیت تولید محصولات فولادی در ۱۰ ماهه نخست سال جاری در ۱۰ ماهه نخست سال جاری، در مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به دوره مشابه سال گذشته، رشد ۱۱ درصدی داشته است. مجموع ت..

 • مدیر سایت
  عرضه حداکثری فولاد در بورس انجام می‌شود

  عرضه حداکثری فولاد در بورس انجام می‌شود معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست وزارت صنعت در موضوع فولاد، عرضه حداکثری در بورس برای کاهش حاشیه بازار و عرضه آن با قیمت مناسب برای مصرف‌کننده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۲۱:۵۴:۳۳ مهدی صادقی نیارکی، در حاشیه بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متافو اظهار داشت: صنعت فولاد از افتخارات کشور بوده و جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از ۱۰ کشور تولیدکننده فولاد مطرح است. وی درباره ایجاد ظرفیت‌های مناسب در زمینه فولاد خام و مقاطع، گفت: در زمینه کنستانتره تا گندله و شمش اتفاقات خوبی افتاده است و ظرفیت ۵۵ میلیون تن در این بخش ایجاد و تجهیز شده است. معاون وزیر صنعت افزود: در ۱۰ ماهه امسال با رشد تولیدات مختلف صنعتی از جمله لوازم‌خانگی، خودرو، کمباین و تراکتور روبه‌رو بودیم و باید برای تامین نیاز داخل، زنجیره تولید ورق تقویت شده و طرح‌های موجود در این زمینه سرعت یابد. وی تاکید کرد:‌ قیمت‌گذاری دستوری در بورس وجود ندارد، بلکه شروع قیمت‌گذاری داریم و همه کالاها با یک ق..

 • مدیر سایت
  شرکت مس حائز رتبه سوم در بین شرکت‌های برتر ایران شد

  شرکت مس حائز رتبه سوم در بین شرکت‌های برتر ایران شد شرکت ملی صنایع مس ایران حائز رتبه سوم در بین شرکت‌های برتر ایران شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۲۱:۴۵:۳۶ بر اساس ارزیابی بیست و سومین دوره جایزه صد شرکت برتر ایران (IMI-۱۰۰) که روز گذشته در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، شرکت ملی صنایع مس ایران به‌عنوان شرکت پیشرو با کسب مقام‌های ذیل تندیس و لوح تقدیر جشنواره را از آن خود کرد. بیشترین سودآوری با کسب مقام سوم و دومین شرکت در گروه فلزات بالاترین ارزش افزوده با کسب مقام سوم و دومین رتبه در بین شرکت های گروه فلزات بیشترین صادرات با مقام چهارم با کسب ۱،۰۰۳،۳۹۶ اول گروه فلزات بالاترین ارزش بازار با مقام پنجم در سال ۹۷ و دومین شرکت در گروه فلزات جزو ۱۰ شرکت برتر ایران دارای بیشترین دارائی و بیشترین اشتغال با جهش فروش و کسب درآمد است. بر اساس این گزارش، در این ارزیابی و در مجموع شرکت ملی صنایع مس ایران بعنوان سومین شرکت در بین شرکت‌های بزرگ در رتبه بندی نهایی جای گرفت. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  جعفری: تدوین طرح جامع آلومینیوم سرعت یابد

  جعفری: تدوین طرح جامع آلومینیوم سرعت یابد رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: برای پایان دادن به آشفتگی در صنعت آلومینیوم، تدوین طرح جامع این صنعت باید سرعت یابد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۲۱:۳۲:۲۵ به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه ا... جعفری در نشست با تولیدکنندگان و سرمایه گذاران صنعت آلومینیوم ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اگر برنامه ریزی مناسبی در همه ابعاد صنعت آلومینیوم نداشته باشیم، دچار گرفتاری‌های بعدی خواهیم شد که کل کشور را درگیر خواهد کرد. وی افزود: نمونه آن را در صنعت سرب و روی می بینیم که به رغم ایجاد بیش از ۴۰۰ هزار تن ظرفیت، تنها ۳۰ تا ۴۰ درصد آن فعال است. نمونه دیگر، صنعت فولاد است که به سمت بحران سنگ آهن پیش می‌رود. نیاز به همکاری شرکت‌های فعال رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه در بحث آلومینیوم، نیاز به هماهنگی و همکاری شرکت‌های فعال در این صنعت برای تدوین یک طرح جامع هستیم، تاکید کرد: این طرح با تمرکز بر همه ابعاد زنجیره و نیز بر مبنای شرایط سخت تحریم تدوین شود. در صورت برداشته شدن تحریم‌ها نیز، از..

 • مدیر سایت
  تداوم رکوردزنی فولاد هرمزگان در احیای مستقیم

  تداوم رکوردزنی فولاد هرمزگان در احیای مستقیم فولاد هرمزگان اعلام کرد در ادامه رکوردزنی‌های مستمر این واحد بزرگ تولیدی، بار دیگر و تنها به فاصله ۷ روز از رکورد قبلی بازهم رکورد دیگری در واحد احیای مستقیم زده شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۲:۳۸:۳۶ فولاد هرمزگان با اعلام تداوم نوار رکوردزنی‌های مستمر در واحد احیای مستقیم، بار دیگر رکورد تولید این واحد که ۶ روز قبل شکسته شده بود، بهبود دوباره‌ای یافت. پس از رکوردهای متوالی فولاد هرمزگان در تولید ماهیانه تختال، تعداد ذوب های ریخته گری شده، تعداد ذوب های تخلیه شده و ... ، اکنون نویت احیا مستقیم است که خود را به قافله برساند و با رکوردهای جدید خودنمایی کند. پس از رکورد‌ تولید روزانه ۱۶ بهمن ماه در واحد احیا مستقیم فولاد هرمزگان ، اکنون پس از گذشت تنها ۷ روز بار دیگر رکورد تولید روزانه در واحد احیا مستقیم ‌شکسته شد و صنعتگران فولاد هرمزگان در این واحد توانستند با تولید ۵۷۴۱ تن در یک روز، رکورد جدیدی در تولید روزانه آهن اسفنجی این کارخانه ثبت کنند. فولاد هرمزگان با ظرفیت تولید ۱.۵ میل..

 • مدیر سایت
  سه عامل بهبود فروش فولاد در بورس کالا

  سه عامل بهبود فروش فولاد در بورس کالا کاهش قیمت‌های پایه در بورس کالا به رونق حجم معاملات منتهی شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۲:۳۳:۱۲ منبع : دنیای اقتصاد افت قیمت پایه شمش و محصولات فولادی که تقریبا از روزهای ابتدایی بهمن ماه آغاز شد توانست به مرور رونق را به معاملات این بخش بازگرداند. همزمانی کاهشی شدن نرخ ارز نیمایی در عین افت بهای شمش و محصولات فولادی کشورهای CIS، در حالی که به روزهای پایانی سال که زمان خروج بازار مقاطع طویل فولادی از رکود سنتی به‌شمار می‌رود نزدیک می‌شویم مهم‌ترین پارامترهایی بودند که توانستند این بازار را از رکود خارج کنند. اگرچه سیگنال‌های جهانی از استمرار قیمت‌های فعلی شمش در بازارها حداقل تا دو هفته آتی حکایت دارد، اما تکانه‌های افزایشی نرخ ارز در بازار داخل دیده می‌شود که این موضوع می‌تواند پارامتری در جهت رشد بهای پایه شمش و محصولات فولادی باشد. اما بازگشت این بازار به دوران رکود یا حفظ دوران رونق بیش از قیمت پایه از انتظارات تورمی اثر می‌پذیرد که در حال حاضر سیگنال‌هایی هرچند ضعیف از افزایشی شدن ان..

 • مدیر سایت
  رانت اصلی زنجیره فولاد در شبکه توزیع است

  رانت اصلی زنجیره فولاد در شبکه توزیع است رئیس اتحادیه آهن فروشان با بیان اینکه فولاد بلاتکلیف است و نظارتی روی بازار وجود ندارد، گفت: دولت و مجلس در تدوین طرح فولاد باید نظرات شبکه توزیع یعنی آهن‌فروشان را هم مدنظر قرار دهند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۲:۳۰:۰۳ حمیدرضا رستگاری، در مورد وضعیت بازار آهن و فولاد، اظهار داشت: معمولاً در این ایام از سال به دلیل کاهش ساخت و ساز و مصرف، روال بازار نباید افزایشی باشد، اما امسال با توجه به اینکه همه احتمال می‌دهند که ارزش پول ملی کاهش یابد و با توجه به بودجه و مالیاتی که تدوین شده، گرانی‌هایی در محصولات آهن و فولاد در پیش باشد، بازار روال سابق خود را ندارد و به نوعی بلاتکلیف است. رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران افزود: قیمت‌ها در بازار نوسان دارد و نمی‌توان در مورد میزان کاهش یا افزایش قیمت برآوردی ارائه داد؛ در واقع در حال حاضر هیچ کنترل و نظارتی روی افزایش و کاهش قیمت محصولات فولادی و آهنی وجود ندارد. وی ادامه داد: مشخص نیست قیمت‌ها در بازار از کجا تعیین می‌شود. متولی بازار مش..

 • مدیر سایت
  تولید شمش در آلومینیوم المهدی بندرعباس ۲ برابر افزایش یافت

  تولید شمش در آلومینیوم المهدی بندرعباس ۲ برابر افزایش یافت مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۴۰ هزار تن شمش آلومینیوم در این کارخانه تولید شده که در مدت همسنجی با پارسال افزایش ۲ برابری داشته است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۴۵:۳۹ حمید مهتدی روز شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: پارسال حدود ۸۸ هزار تن شمش آلومینیوم در بندرعباس تولید شده که تا پایان امسال پیش بینی می‌شود به بیش از ۱۸۰ هزار تن برسد. وی بیان داشت: تعمیر و راه‌اندازی دیگ‌های الکترولیز کارخانه به همت متخصصان بومی و انجام تعمیرات اساسی و تامین به موقع مواداولیه از مهم‌ترین عوامل افزایش تولید شمش آلومینیوم بوده است. این مسوول، وارد مدار کردن بخش زیادی از دیگ‌های خارج از مدار در شرکت الومینیوم را از دیگر عوامل افزایش تولید شمش آلومینیوم عنوان کرد. وی یادآورشد: از ابتدای سالجاری تاکنون ۴۱۵ هزار تن مواداولیه از کشورهای خارجی وارد این کارخانه شده و ۳۸ هزار تن شمش صادر شده است. مهتدی اضافه کرد: ظرفیت اسمی تولید شمش این کارخانه ..

 • مدیر سایت
  تولید بیش از ۱۸.۷ میلیون تن شمش فولادی در کشور تا پایان دی‌ماه

  تولید بیش از ۱۸.۷ میلیون تن شمش فولادی در کشور تا پایان دی‌ماه تولید شمش فولادی در واحدهای تابعه ایمیدرو و شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی در ۱۰ ماهه امسال با رشد هفت درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رقم ۱۸ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۱۸۵ تن رسید. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۳۹:۳۴ براساس جداول آماری مجموعه‌های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، ذوب آهن، فولاد آلیاژی ایران، میدکو، فولاد کاوه جنوب، فولاد خراسان، چادرملو، آهن وفولاد ارفع، فولاد بناب و جهان فولاد سیرجان گویای آن است که بیشترین رشد تولید در دوره مزبور مربوط به شمش جهان فولاد سیرجان با رقم ۲۰۰ درصد ثبت شد. ضمن اینکه بیشترین کاهش تولید شمش در ۱۰ ماهه در زمینه بیلت فولاد خراسان با ۱۸ درصد به ثبت رسید. تولید ۱.۶ میلیون تن شمش در دی‌ماه تولید شمش فولاد در دی‌ماه امسال به رقم یک میلیون و ۶۸۱ هزار و ۱۹۲ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته افت چهار درصدی داشت. بیشترین رشد عملکرد دی‌ماه مربوط به بیلت تولیدی فولاد بناب با رقم ۱۳۰ درصدی بود و بیشترین افت عملکرد هم مربوط ب..

 • مدیر سایت
  بیش از ۲۳۱ هزار تن مس کاتد تولید شد

  بیش از ۲۳۱ هزار تن مس کاتد تولید شد تولید مس کاتد در ۱۰ ماهه امسال به رقم ۲۳۱ هزار و ۱۱۳تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۳۷:۴۷ برپایه آمار عملکرد واحد های سرچشمه و میدوک ( کرمان) در دیماه میزان تولید مس کاتد به رقم ۲۴ هزار و ۵۶۸ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه در سال گذشته افزایش بازدهی ۵۶ درصدی را ثبت کرد. پیش بینی شده میزان تولید کاتد امسال به رقم ۲۸۰ هزار تن برسد که با تحقق آن نسبت به عملکرد سال ۹۸ افزایش بازدهی ۱۲ درصدی ثبت خواهد شد. کاتدهای مس به عنوان مواد خام اولیه برای تولید محصولاتی با مس که خلوص بالا دارند و برای آلیاژ مس استفاده می­ شود، از کاتدهای مسی برای ساخت آلیاژهایی مانند برنج ، برنز و فولاد آلیاژی استفاده می شود و علاوه براینکه در صنایع سیم، کابل و ترانسفورماتور کاربرد وسیعی دارد، در حمل و نقل ، وسایل برقی و ماشین آلات، تجهیزات دفاعی و ساخت و ساز به مصرف می‌رسد. رشد ۱۹ درصدی مس آند آمارهای مورد بررسی در واحد های سرچشمه و خاتون آباد در مدت ..

 • مدیر سایت
  رشد ۶۵ درصدی تولید شمش آلومینیوم در ۱۰ ماهه امسال

  رشد ۶۵ درصدی تولید شمش آلومینیوم در ۱۰ ماهه امسال تولید شمش آلومینیوم در ۱۰ ماهه امسال با رشد ۶۵ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به رقم ۳۶۴ هزار و ۷۸۳ تن رسید. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۳۵:۲۰ براساس آمار عملکرد واحد های تولیدی ایرالکو (اراک)، المهدی (بندرعباس)، آلومینای ایران (خراسان شمالی) و سالکو (فارس) گویای آن است که بیشترین رشد عملکرد ۱۰ ماهه امسال مربوط به آلومینای ایران با ۱۹۶ درصد و کمترین هم ایرالکو به میزان ۶ درصد ثبت شد. همچنین بیشترین تولید شمش آلومینیوم در دوره ۱۰ ماهه ۹۹ مربوط به ایرالکو با رقم ۱۵۵ هزار و ۵۷۷ تن ثبت شد که ۴۲.۶ درصد کل را به خود اختصاص داد. رشد ۵۸ درصدی تولید شمش در دی‌ماه دی‌ماه امسال تولید شمش آلومینیوم در واحدهای یاد شده به رقم ۳۹ هزار و ۵۶۰ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه پارسال افزایش ۵۸ درصدی نشان می‌دهد. بیشترین رشد مربوط به آلومینای ایران با ۱۰۷ درصد و کمترین میزان هم از آن ایرالکو با رقم پنج درصد به ثبت رسید. تولید ۱۹۳.۹ هزار تن پودر آلومینا تولید پودر آلومینا در تنها واحد تولیدی کشور..

 • مدیر سایت
  رشد تولید ۷ محصول از ۱۱ محصول منتخب معدنی

  رشد تولید ۷ محصول از ۱۱ محصول منتخب معدنی طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی وزارت صمت، از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه، از بین ۱۱ محصول منتخب معدنی، هفت محصول رشد تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است که طی آن شمش آلومینیوم خالص با رشد ۵۱.۲ درصدی، همچون روال چند ماهه اخیر، بیشترین میزان افزایش تولید را به خود اختصاص داده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۲:۵۸:۴۲ بر این اساس از ۱۱ محصول منتخب معدنی مورد بررسی قرار گرفته در این گزارش، طی ۱۰ ماه نخست سال جاری، تولید شمش آلومینیوم خالص با بیشترین میزان رشد و پس از آن به ترتیب کاتد مس، سیمان، محصولات فولادی، فولاد خام، شیشه جام و کنسانتره زغالسنگ میزان تولیدشان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته‌ است. این در حالی است که آلومینا، چینی بهداشتی، ظروف شیشه‌ای و ظروف چینی کاهش تولید را طی این مدت نسبت به ۱۰ ماهه نخست سال گذشته تجربه کرده‌اند. طبق آمار، همانطور که اشاره شد شمش آلومینیوم خالص در مدت مذکور بیشترین درصد رشد را به خود اختصاص داده است. در ۱۰ ماهه سال جاری این ..

 • مدیر سایت
  تولید فولاد بناب امسال از مرز یک میلیون تن عبور می‌کند/ عبور موفقیت‌آمیز فولاد بناب از مشکلات بانکی

  مدیرعامل فولاد بناب مورد برنامه تولید این شرکت گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای تولید یک میلیون تن محصول در سال جاری که تا پایان سال تلاش می کنیم محقق شود، برای نخستین بار است که این اتفاق از بدو تاسیس در این مجتمع روی می‌دهد و برنامه‌ریزی برای سال آتی عبور از میزان تولید یک و نیم میلیون تن محصول خواهد بود که بر اساس پیش‌بینی‌ها در سال آینده شرایط بهتری را نسبت حال حاضر تجربه خواهیم کرد. عبور فولاد بناب از مشکلات بانکی مدیرعامل این مجتمع از پایان یافتن مشکلات بانکی و حل مشکل بدهی‌های بانکی خبر داد و اظهار داشت: از آبان ماه امسال مشکلات بانکی که در سال‌های گذشته گریبان گیر این شرکت بود توانستیم عبور کنیم و با حمایتی که از طرف بانک گردشگری صورت گرفت تمام بدهی‌های این واحد تولیدی مرتفع گردید و همانطور که قبلا اعلام کرده بودیم در بورس حضور خواهیم یافت و از این منظر هم چشم‌اندازی روشن و مسرت‌بخش پیش روی فولاد بناب خواهد بود. اهمیت برندسازی و تعالی سازمانی عضو هیئت مدیره فولاد صنعت بناب برندسازی و رشد و تعالی سازمانی را با اهمیت دانست و عنوان کرد: خوشنامی فولاد بناب در بازا..

 • مدیر سایت
  آب شیرین‌شده خلیج فارس، چه زمانی به تأسیسات چادرملو می‌رسد؟

  مهندس ناصر تقی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در گفت‌وگو با چیلان در پاسخ به این سوال که آب شیرین‌شده خلیج فارس چه زمانی به تأسیسات چادرملو می‌رسد، گفت: همه چیز در حال آماده شدن است و در حال تست لوله‌ها هستیم و انشآلله تا آخر سال جاری یا هفته‌های نخست سال ۱۴۰۰، آب به تأسیسات شرکت چادرملو خواهد رسید. مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در مورد پهنه معدنی D19 گفت: ما تاکنون ۸ تا ۹ هزار متر در این پهنه معدنی حفاری کرده‌ایم. اسناد مناقصه باطله‌برداری نیز آماده شده است و امیدوارم به زودی بتوانیم مجوز لازم برای عملیات باطله‌برداری را دریافت کنیم. مسائل محیط‌زیستی مربوط به پهنه D19 در حال برطرف شدن است و ما حدفاصل عقدا تا اردکان، ۳۵ کیلومتر فضای سبز ایجاد کرده‌ایم… متن کامل این گفت‌وگو را در شماره ۹۵ نشریه چیلان بخوانید.

 • مدیر سایت
  رشد تولید فولاد کیفی در کشور از مسیر بومی‌سازی/ ثبت اطلاعات ۲۳ هزار قطعه و تجهیز زنجیره فولاد در سایت بومی‌سازی

  به گزارش چیلان ، حسن یونسیان در جلسه ویدیوکنفرانسی با مدیران فنی شرکت های زنجیره آهن و فولاد ضمن بیان این مطلب گفت: فراخوان اعلام نیاز به ۱۶ هزار تامین کننده در این حوزه داده شد و از ۱.۵ ماه گذشته، اطلاعات مربوط به توانمندی های فنی شرکت های تامین کننده و مصرف کننده قطعات و تجهیزات در حال ثبت است. وی افزود: تلاش ما، ثبت قطعات و تجهیزات فولادی با کیفیت در سامانه بومی سازی زنجیره آهن و فولاد است تا مصرف کنندگان ضرر نکنند و تولید متوقف نشود. برای این منظور، کمیته فنی متشکل از کارشناسان فنی شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی طی هفته آینده تشکیل می شود. مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی سازی و ساخت داخل اظهار داشت: فرصت ایجاد شده در سامانه مذکور، از دوباره کاری ها در زمینه ساخت قطعات و تجهیزات جلوگیری می کند و دانش فنی شکل گرفته برای هر قطعه یا تجهیز، در همه کارخانه ها استفاده خواهد شد. وی ادامه داد: با ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز واحدهای زنجیره فولاد در داخل کشور، علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، این صنعت دیگر با مشکلات ناشی از دسترسی به قطعات و تجهیزات، مواجه نشده و روند تولید کارخانه..

 • مدیر سایت
  اگر دو طرح بزرگ را از ذوب آهن جدا نکرده بودند، امروز تولید آن بیش از ۵ میلیون تن بود

  مقارن با ایام دهه فجر نشست خبری غلامرضا سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدرتامین و منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اصحاب رسانه استان اصفهان برگزار شد. در ابتدای این نشست غلامرضا سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدرتامین طی سخنانی ضمن تبریک ایام دهه فجر گفت : آنچه در صدر تامین حاصل شده است ، حاصل عملکرد و تلاش و کوشش بیست هزار نفر کارگر،کارمند،مدیر و هیات مدیره در شرکت های زیر مجموعه این هلدینگ است. صدر تامین در واقع هلدینگ معدنی و صنایع معدنی شستا است و صد در صد سهام ما به تامین اجتماعی تعلق دارد . این مجموعه ۲۴ شرکت دارد و به صورت تخصصی در زمینه معدن فعالیت می کند . وی افزود : تولید مجموعه شرکت های ما به جزء ذوب آهن اصفهان حدود یک و نیم میلیون تن بوده که رشد شش درصدی نسبت به سال گذشته داشتیم. مدیرعامل هلدینگ صدرتامین تصریح کرد : ذوب آهن اصفهان نیز در ده ماهه سال جاری حدود دو میلیون و ۴۸ هزار تن فولاد خام تولید کرده است که نسبت به همین مدت در سال گذشته رشد خوبی را شاهد بودیم و انشاا… در سال آینده با راه اندازی کوره بلند شماره یک ، جهش تولید چشمگیری را شاهد باشیم. این مقام مسئول خاطر نشان..

 • مدیر سایت
  افزایش قیمت سنگ آهن تاثیر معناداری در قیمت شمش ایجاد نمی‌کند

  افزایش قیمت سنگ آهن تاثیر معناداری در قیمت شمش ایجاد نمی‌کند رئیس انجمن سنگ آهن ایران گفت: یکی از پارامترهای ارزش‌گذاری قیمت شمش و فولاد، قیمت سنگ آهن است، اما باید پرسید چند درصد قیمت تمام شده شمش مربوط به قیمت سنگ آهن است که افزایش آن منجر به افزایش قیمت شمش شود، لذا این تاثیرگذاری خیلی معنا دار نیست و ما این را با فولادی‌ها بارها صحبت کرده ایم. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۶:۲۱:۳۶ منبع : ایراسین مهرداد اکبریان رئیس انجمن سنگ آهن ایران درباره بالا رفتن چند درصدی قیمت سنگ آهن در بورس کالا گفت: ما هنوز هم از این نحوه قیمت گذاری شاکی هستیم و هر سه محموله ۵۰ هزار تنی سنگ آهن عرضه شده در بورس (جمعا ۱۰۵ هزار تن) هر سه نزدیک به قیمت پایه به فروش رفته است و این قیمت‌ها تا قیمت های واقعی هنوز خیلی فاصله دارد. ما نمی‌گوییم به قیمت‌های جهانی به فروش برسد، ولی لاقل باید قیمت منصفانه باشد. اکبریان در ادامه افزود: اعتراض ما به مبنای قیمتی در بورس کالا یعنی ۳۰ درصد قیمت جهانی است که واقعا مبنای پایینی است، در صورتی که خارج از بورس قیمت‌ها ..

 • مدیر سایت
  صادرات محصولات فولادی منوط به عرضه میزان تعیین شده در بورس کالا است

  صادرات محصولات فولادی منوط به عرضه میزان تعیین شده در بورس کالا است سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: براساس طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد، صادرات محصولات زنجیره فولاد توسط هر یک از تولیدکنندگان منوط به عرضه میزان تعیین شده آنها در بورس کالا توسط وزارت صمت است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۵:۱۵:۰۲ حجت اله فیروزی، در تشریح نشست امروز یکشنبه (۱۹بهمن ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: نخستین دستورکار کمیسیون ادامه بررسی طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار بود که براساس تصمیمات اخذ شده، بورس کالا ملزم به ایجاد امکان خرده‌فروشی محصولات فولادی مقاطع طویل و محصولات تکمیلی حاصل از ورق ظرف مدت سه ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون شد. نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس این طرح واحدهای کوچک زنجیره فولاد می‌تواند به صورت مشترک، تعاونی تشکیل دهند، افزود: صادرات محصولات زنجیره فولاد توسط هر یک از تولیدکنندگان منوط به عرضه میزان تعیین شده آنها در بورس کالا توسط وزارت صمت است. وی با بیان ا..

 • مدیر سایت
  بازدید مدیرعامل فولاد خراسان از واحد گندله‌سازی این شرکت

  دکتر کسری غفوری مدیرعامل فولاد خراسان امروز یکشنبه، ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۹، با حضور در واحد گندله سازی ضمن بازدید از وضعیت خط تولید و شرایط این واحد، با کارکنان کارخانه گندله‌سازی مجتمع گفت‌وگو کرد. مدیرعامل فولاد خراسان در این دیدار، که در ادامه بازدیدهای دوره ای از واحدهای مختلف انجام شد، ضمن خدا قوت به کارکنان گندله سازی، از تلاش های شبانه روزی پرسنل تولید قدردانی کرد و کسب رکوردهای تولیدی در شرایط شیوع کرونا و دیگر چالش های موجود را، نشانه تعلق خاطر سازمانی و حمیت کارکنان دانست. گفتنی است در این بازدید، کارکنان واحد گندله سازی ضمن قدردانی از حضور دلگرم کننده مدیریت عالی شرکت در میان خود، برخی خواسته ها و مطالب را بدون واسطه با مدیرعامل شرکت در میان گذاشتند و دکتر غفوری نیز برای بررسی و پیگیری این خواسته ها دستورهای لازم را صادر کرد. دکتر غفوری را در این بازدید، معاونان بهره برداری، منابع انسانی و مدیران «روابط عمومی»، «حوزه مدیریت» و … همراهی می کردند.

 • مدیر سایت
  درخواست فولادسازان و سنگ آهنی‌ها: بررسی طرح فولادی مجلس به تعویق بیفتد/ لزوم توجه مجلس به ملاحظات بازار فولاد و بازار سرمایه، توسعه صادرات فولاد و ارزآوری و منافع سهامداران

  به گزارش چیلان ، تولیدکنندگان فولاد ایران در این نامه خواستار تعویق بررسی طرح فولادی مجلس شده است تا برنامه‌ها و راهکارهای مسئولین در تعامل با مجلس به نحو مطلوب تهیه شود و نسخه اصلاح شده طرح مجلس نیز در اختیار تولیدکنندگان فولاد قرار گیرد تا نقطه نظرات تولیدکندگان به کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ارائه شود. این درخواست فولادسازان از محمدباقر قالیباف رئیس مجلس با توجه به ضرورت درنظر گرفتن مسائل متعدد اجرایی و فنی برای تنظیم بازار بیش از ۲۰۰ نوع محصول فولادی و در نظر گرفتن ملاحظات بازار فولاد و بازار سرمایه، توسعه صادرات فولاد و ارزآوری، حقوق و منافع سهامداران، تامین مالی پروژه‌های فولادی و توسعه زنجیره فولاد، برنامه‌ریزی جهت تامین مواد اولیه واحدهای فولادی و همچنین با توجه «به انتصاب مدیران جدید کارآزموده و با سابقه در راس معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و همچنین سازمان بورس و اوراق بهادار»، مطرح شده است. متن کامل نامه تولیدکنندگان فولاد ایران خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است: جناب آقای دکتر قالیباف ریاست محترم مجلس شورای اسلامی موضوع: درخواست تعویق زمان بررسی ..

 • مدیر سایت
  کارنامه ایمیدرو: اشتغال‌زایی ۲۴۸۰۰ نفری از سال ۹۲ تا ۹۹​/ افزایش ظرفیت‌های تولید تا ۱۱۶درصد

  به گزارش چیلان به نقل از ایمیدرو،‌ از ابتدای دولت یازدهم تا پایان سال ۹۸ ارزش سرمایه گذاری های ایمیدرو، شرکت های زیرمجموعه و تابعه در بخش معدن و صنایع معدنی به بیش از ۹.۴ میلیارد دلار رسید که با احتساب ۲.۲ میلیارد دلار مجموع سرمایه گذاری امسال، رقم سرمایه گذاری ها به ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار می رسد. همچنین از سال ۹۲ تا پایان سال گذشته میزان اشتغال مستقیم ایجاد شده به ۲۱هزار و ۶۰۰ نفر رسیده که تا پایان سال ۹۹ نیز ۳۲۰۰شغل مستقیم به این بخش افزوده می شود. رشد ظرفیت تولید از سوی دیگر میزان ظرفیت های تولید در زنجیره فولاد، مس و آلومینیوم بین سال های ۹۲ تا پایان ۹۸ به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته به طوری که ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن با دستیابی به ۵۷.۶ میلیون تن نزدیک به ۱۰۰درصد، گندله سنگ آهن با رسیدن به ۴۷.۶ میلیون تن ۱۱۶.۵درصد، آهن اسفنجی با دستیابی به ۳۵.۳ میلیون تن نزدیک به ۸۰درصد و فولاد خام با رسیدن به ۳۷.۵ میلیون تن ۶۶.۶درصد رشد پیدا کرده است. همچنین ظرفیت تولید کنسانتره مس با رسیده به یک میلیون و ۱۵۰هزار تن ۳۵درصد و کاتد مس با دستیابی به ۴۵۷هزار تن ۷۷درصد رشد داشته است..

 • مدیر سایت
  اراده مدیران فولادی کشور برای دفاع از حقوق میلیون‌ها سهامدار/ کنار رفتن قیمت‌گذاری دستوری با تعامل وزارت صمت

  محمدعلی دهقان دهنوی رییس سازمان بورس در نشست با مدیران فولادی کشور گفت: شما مدیران صنعت فولاد کشور، وکیل میلیون‌ها سهامدار عدالت هستید و باید از حقوق آنها دفاع کنید که خوشبختانه این اراده و رویکرد برقرار شده است. به گزارش چیلان ، رئیس سازمان بورس تاکید کرد: تقریبا ٩٠ درصد جمعیت کشور به طور مستقیم و غیرمستقیم با سهام عدالت در ارتباط هستند و قطعا باید از منافع آنها دفاع کرد. وی افزود: از شما تولیدکنندگان فولاد کشور می خواهیم در راه توسعه بازار سرمایه و ایجاد رقابت در بازار به ما کمک کنید، چون قطعا شفافیت و رقابت به توسعه شما نیز کمک می کند؛ از سوی دیگر شما وکیل میلیون ها سهامدار هستید تا در حق آنها اجحاف نشود و این مسئولیت سنگینی است. دهقان دهنوی اظهار داشت: ما به عنوان متولیان بازار سرمایه از شما تولیدکنندگان می خواهیم افق های پیش روی تولید و توسعه شرکت خود را برای سهامداران شفاف سازی کنید تا ارزندگی شرکت های فولادی برای سهامداران نمایان شود. به گفته وی، بررسی ها بیانگر آن است که شکوفایی در صنعت فولاد حتمی بوده چرا که ذخایر کشور و ساختارها در این حوزه فراهم است. عرضه کل زنجیره در ب..

 • مدیر سایت
  بزرگ‌ترین کارخانه خصوصی تولید فولاد ایران افتتاح شد

  بزرگ‌ترین کارخانه خصوصی تولید فولاد ایران افتتاح شد رئیس سازمان صمت استان زنجان با اشاره به افتتاح پنج طرح مهم استان توسط رئیس‌جمهور به معرفی کارخانه‌های مربوطه پرداخت. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۹:۵۵:۵۹ ناصر فغفوری، با اشاره به افتتاح پنج پروژه توسط رئیس جمهور در استان، اظهار داشت: این پروژه‌ها که شامل کارخانه البرز ناب آرش در شهرستان ابهر، نورد فولادکاران افق در شهرستان ابهر، سپهر پلاستیک زنجان، اطلس جین در صائین‌قلعه و جهان نمو سلطانیه است از نظر اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان بسیار حائز اهمیت هستند. وی با اشاره به حجم سرمایه‌گذاری و میزان اشتغالزایی تصریح کرد: میزان ارزش سرمایه‌گذاری انجام‌شده در مجموع ۷۰هزار میلیارد ریال است که این پنج پروژه زمینه اشتغال یک‌هزار و ۸۳۸ نفر را ایجاد می‌کنند. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در خصوص کارخانه اطلس جین عنوان کرد: این کارخانه با هدف تولید انواع نخ، انواع پارچه، پوشاک‌های جین و کتان فعالیت می‌کند، میزان سرمایه‌گذاری در این مجموعه ۱۰هزار میلیارد ریال با اشتغالزایی ۶۰۰ ن..

 • مدیر سایت
  سرمایه گذاری در صنایع معدنی تا پایان ۹۹ به ۱۱.۶ میلیارد دلار می‌رسد

  سرمایه گذاری در صنایع معدنی تا پایان ۹۹ به ۱۱.۶ میلیارد دلار می‌رسد سرمایه گذاری برای ظرفیت‌سازی بیش از ۱۰۰ درصدی در زنجیره فولاد، آلومینیوم، مس و .. توسط ایمیدرو و شرکت‌های وابسته تا پایان امسال به ۱۱.۶ میلیارد دلار می‌رسد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۹:۵۱:۰۵ به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) مجموع سرمایه‌گذاری‌های ایمیدرو، شرکت‌های زیرمجموعه و تابعه (تحت راهبری) از سال ۹۲ تا پایان سال ۹۹ از سطح ۱۱.۶ میلیارد دلار خواهد گذشت. بررسی‌ها نشان می‌دهد از ابتدای دولت یازدهم تا پایان سال گذشته ارزش سرمایه‌گذاری‌های ایمیدرو، شرکت‌های زیرمجموعه و تابعه در بخش معدن و صنایع معدنی به بیش از ۹.۴ میلیارد دلار رسید که امسال هم ۲.۲ میلیارد دلار به مجموع سرمایه گذاری افزوده می‌شود. ظرفیت‌های تولید در زنجیره فولاد، مس و آلومینیوم بین سال‌های ۹۸- ۱۳۹۲ افزایش داشت بگونه‌ای که ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن با دستیابی به ۵۷.۶ میلیون تن نزدیک به ۱۰۰درصد، گندله سنگ آهن با رسیدن به ۴۷.۶ میلیون تن ۱۱۶.۵درصد، آهن اسفنجی ..

 • مدیر سایت
  صادرات ۷۷۳ میلیون دلاری چدن، آهن و فولاد ایران به چین

  صادرات ۷۷۳ میلیون دلاری چدن، آهن و فولاد ایران به چین ارزش صادرات چدن، آهن و فولاد ایران به چین در دوره ۹ ماهه ۹۹ به رقم ۷۷۳ میلیون دلار رسید که در واقع سومین گروه کالایی بزرگ صادراتی جمهوری اسلامی به این کشور بود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۹:۴۷:۴۶ برپایه جداول آماری گمرک ایران، در مدت یاد شده سهم چدن، آهن و فولاد از کل صادرات به چین ۱۵ درصد ثبت شد. صادرات ۳۷۲ میلیون دلاری مس و مصنوعات بررسی‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گویای آن است که میزان صادرات مس و مصنوعات آن در دوره این گزارش به رقم ۳۷۲ میلیون دلار رسید که سهم هفت درصد از کل صادرات به این کشور را به خود اختصاص داد. شرکت ملی صنایع مس ایران آمار داد: سال ۹۸ ارزش صادرات مس به رقم بیش از یک میلیارد دلار رسید که نسبت به سال ۹۷ رشد بیش از ۲ برابری را ثبت کرد. صدور ۷۹ میلیون دلاری اقلام معدنی برابر آمار اتاق تهران، ۹ ماهه امسال ارزش صادرات نمک، گوگرد، خاک و سنگ، گچ، آهک و سیمان به رقم ۷۹ میلیون دلار رسید. مجموع صادرات ایران در ۹ ماهه ۹۹ به چین ۶ میلیارد و ۴۰..

 • مدیر سایت
  تولید محصولی منحصر به فرد در شرکت فولاد تاراز

  تولید محصولی منحصر به فرد در شرکت فولاد تاراز مدیرعامل شرکت فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه شرکت فولاد تاراز موفق به تولید یک محصول منحصرفرد و نوآورانه شده است، گفت: این محصول می‌تواند جایگزین ورق گالوانیزه در لوازم خانگی، صنایع ساختمانی، پوشش سقف و دیواره‌ها باشد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۹:۴۵:۰۴ سعید رشیدی ۱۸ بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ظرفیت تولید ورق گالوانیزه در شرکت فولاد تاراز ۲۶۰ هزار تن در سال است، اظهار کرد: متاسفانه این واحد صنعتی به‌علت مشکل تامین مواداولیه بیش از ۵۵ درصد نمی‌تواند ظرفیت تولید داشته باشد، در حال حاضر ظرفیت تولید این واحد در سال گذشته ۱۵۰ هزار تن بوده است. مدیرعامل شرکت فولاد تاراز چهارمحال و بختیاری افزود: در تلاش هستیم به شرط تامین مواد اولیه ظرفیت تولید ورق در این واحد تولیدی را به ۱۸۰ هزار تن تا پایان سال برسانیم، کلاف سرد مهم‌ترین ماده اولیه این واحد است. وی با اشاره به اینکه شرکت فولاد تاراز موفق به تولید یک محصول منحصربه‌فرد و نوآورانه شده..

 • مدیر سایت
  فولاد هرمزگان رکورد تولید روزانه را هم شکست

  فولاد هرمزگان رکورد تولید روزانه را هم شکست فولاد هرمزگان اعلام کرد: این شرکت توانسته در ایام الله دهه فجر یک بار دیگر رکورد تولید روزانه در واحد احیای مستقیم را شکسته است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ زمان : ۱۹:۴۱:۱۲ رکورد تولید روزانه در واحد احیا مستقیم فولاد هرمزگان شکسته شد. صنعتگران فولاد هرمزگان در ایام الله دهه مبارک فجر رکوردی جدید در تولید روزانه آهن اسفنجی به دست آوردند. رکورد جدید به دست آمده در تاریخ ۱۶ بهمن ماه ۹۹ و به میزان ۵۶۶۴ تن می‌باشد. رکورد قبلی فولاد هرمزگان در تولید روزانه آهن اسفنجی مربوط به ۳ آذر ۹۷ و به میزان ۵۵۸۲ تن بوده است. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  روحانی در واکنش به رد کلیات بودجه توسط مجلس: دولت نمی‌خواست برای فولاد، محصولات پتروشیمی و بازار سرمایه مشکل ایجاد شود

  امروز حسن روحانی به رد کلیات بودجه واکنش نشان داد. نکات مهم سخنان حسن روحانی رئیس جمهور در واکنش به رد کلیات بودجه توسط مجلس به شرح زیر است: دولت بهترین بودجه‌ای که می‌توانست تهیه و به مجلس تقدیم کرد. توقع ما این بود که بودجه روندی را طی کند و به تصویب برسد و مردم از آن بهره‌مند شوند، اما این که نمایندگان مجلس بودجه را تصویب کنند یا نکنند حق آنهاست. اما در حین بررسی دو ماهه بودجه در کمیسیون تلفیق حرف‌هایی زده شد، مصاحبه‌هایی شد، وعده‌هایی داده شد و تخریب‌هایی صورت گرفت که مورد انتظار ما نبود. در بودجه زحمت کشیدیم و انتظار ما این بود که بودجه در کمیسیون تلفیق کامل‌تر شود، اما متأسفانه اهداف ما در بودجه مورد توجه نمایندگان محترم در کمیسیون تلفیق قرار نگرفت. خدا را گواه می‌گیرم تمام تلاش این است که با پایان دولت به دو آرزو برسیم یکی این که کشور از مشکلات اصلی کرونا و از مشکلات اصلی تحریم نیز عبور کرده باشد و در بودجه نیز همین را گفتیم. وقتی به دنیا علامت می‌دهیم که ارز ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است همه دنیا می‌فهمد که این پیام یعنی چه و وقتی که ارز را متعادل می‌کنیم یعنی درآمد ارزی بیشتری را..

 • مدیر سایت
  رکوردشکنی پیاپی تولید روزانه کنسانتره در شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد

  شرکت مجتمع صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد با ثبت یک رکورد جدید، به تولید ١٠ هزار و ۶۴٧ تن کنسانتره در روز دست یافت. به همت کارکنان مجتمع صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد و پشتیبانی بی دریغ مدیران، این شرکت توانست به میزان ۱۰.۶۴۷ تن کنسانتره با رعایت کلیه شاخص های کیفی از جمله میزان رطوبت ۹.۹۶ دست یابد. گفتنی است، مجموعه سیمیدکو از شرکت های تابعه فولاد خوزستان است و طراحی این کارخانه به میزان ۷.۸۱۳ تن کنسانتره در روز می باشد و رکورد مذکور به میزان ۳۶.۲۸ درصد از طراحی کارخانه بیشتر می باشد.

1385 © کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آرتین پولاد محفوظ است.

بالا