• مدیر سایت
  بلوغ و جهش یک رویداد در دومین سال / انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، ستونی بی بدیل!

  بی تردید هر صنفی زمانی می تواند به اوج ابراز توانائی خویش دست یابد که در سازماندهی همه عناصر مورد نیاز و موجود در صحنه اقتصادی، توفیق لازم را بدست آورده باشد. این اتفاق زمانی حادث می شود که در وهله نخست پایه های اساسی تشکیلاتی مورد قبول همه اعضا شکل گرفته باشد.در حقیقت نوعی انسجام که در یک استراتژی عمومی همه تابع راس هرم سازمان باشند هرچند که ممکن است در بدنه تشکیلات، نقاط افتراق آشکاری از آنها بروز یابد. واقعیت این است که انواع تولیدات شرکتها وکارخانه ها و موسسات بازرگانی در حوزه صنعت فولاد تا دو سال پیش دورنمای نومیدکننده ای را از خود بروز داده بودند اما به یکباره با حضور «بهرام سبحانی» در راس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور چرخه جدیدی در کارنامه این صنف شکل گرفت به گونه ای که در یک هماوردطلبی فوری و فوتی در راستای بومی سازی قطعات ،مواد ،تجهیزات و تکنولوژی این صنعت ،جشنواره ای پدید آورده شد که در نوع خویش مدلی کارساز و عملیاتی را به منصه ظهور رسانید و در سال جاری نیز در دومین مدل شکل جهش وار آن را در نمایشگاهی در برج میلاد تهران به ظهور و بلوغ رسانید. دومین جشنواره فولاد در دی ماه گذش..

 • مدیر سایت
  بی نیازی کشور از واردات ورق‌های عملیات حرارتی‌پذیر

  رئیس تروپروسس واحد متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر گفت: با دست‌یابی به این موفقیت بزرگ از این پس کشورمان ایران از واردات این گرید خاص که در صنایع ماشین‌سازی و تولید انواع پیچ و مهره و… کاربرد دارد، بی نیاز می‌گردد و عملا به جمع صادرکنندگان آن می‌پیوندد. علیرضا مولوی‌زاده با اشاره به این‌که فولاد مبارکه در سال ۹۸ در زمینۀ تولید انواع ورق‌های خاص به دستاوردهای ارزشمندی دست یافته است، تصریح کرد: این شرکت با اتکا به دانش فنی و تکنولوژی نهادینه‌شده در نیروی انسانی و با استفاده از ظرفیت‌های علمی کشور و همچنین در راستای مشتری‌مداری در خطوط تولید، طراحی و تولید گریدهای موردنیاز صنایع پایین‌دست را از اولویت‌های خود دانسته و همواره تلاش کرده است تا با استفاده از ظرفیت‌های یادشده در مسیر خودکفایی و بی‌نیازی از واردات و خروج ارز از کشور در شرایط تحریم گام‌های ارزشمندی بردارد. در همین خصوص کارشناس متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه در تشریح ویژگی‌های این گرید جدید افزود: گرید CK۴۵ از جمله فولادهای عملیات حرارتی‌پذیر است که کاربرد وسیعی در صنعت ماشین‌سازی و ساخت ابزارآلات ..

 • مدیر سایت
  جلسه ای در جهت افزایش عرضه در بورس کالا

  در این جلسه، مدیران شرکت‌های فولاد خوزستان، فولاد خراسان، ذوب آهن اصفهان، فولاد چادرملو، فولاد کاوه جنوب، ذوب آهن پاسارگاد، آهن و فولاد ارفع، جهان فولاد سیرجان، فولاد کویر دامغان، فولاد سیرجان ایرانیان، صدرا ذوب و تعداد دیگری از تولیدکنندگان شمش به همراه نمایندگانی از ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت حضور دارند. متن نامه بدین شرح است: با سلام و احترام پیرو نامه شماره ۶۰/۳۱۵۸۴۲مورخ ۹۸/۱۱/۲۹ در خصوص لزوم رعایت کف عرضه ابلاغی بدینوسیله از جنابعالی دعوت به عمل می آید در جلسه ای که راس ساعت ۱۴ مورخ۹۸/۱۲/۴ (یکشنبه) در طبقه دوم ساختمان شهیدان مهری وزارت صنعت معدن و تجارت و با حضور معاون محترم امور معادن و صنایع معدنی برگزار می گردد، شخصا شرکت نمایید. ضمنا همراه داشتن اطلاعات و میزان تولید ۹۸ برانامه عرضه در بورس تا پایان سال جاری ، صادرات،فروش داخل و همچنین برنامه تولید سال ۱۳۹۹ الزامی می باشد. سیف الله امیری مدیر کل دفتر صنایع معدنی

 • مدیر سایت
  کرونا «سمپوزیوم فولاد» را به تعویق انداخت

  دکتر نجفی زاده رئیس انجمن آهن و فولاد به « چیلان » خبر داد: سمپوزیوم و نمایشگاه فولاد ۹۸ با نظر شورای تامین منطقه آزاد کیش به تعویق افتاد پس از انتشار اخبار ضد و نقیض در خصوص تعویق زمان برگزاری سمپوزیوم و نمایشگاه فولاد ۹۸ در کیش، دقایقی قبل و طی تماس تلفنی با دکتر نجفی زاده، رئیس انجمن آهن و فولاد مطلع شدیم شورای تامین منطقه آزاد کیش، برگزاری این رویداد در زمان مقرر یعنی ۶ تا ۸ اسفندماه را لغو کرده است. دکتر نجفی زاده در گفتگو با چیلان خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان را کردیم که با برنامه ریزی مناسب، سمپوزیوم و نمایشگاه امسال را هم در اسفندماه برگزار کنیم اما بحران کرونا در قدرت پیش بینی و برنامه ریزی ما نبود! ضمنا رایزنی زیادی با شورای تامین کیش داشتیم اما در نهایت و برای محافظت از سلامت جامعه فولاد تصمیم به تعویق زمان برگزاری گرفتیم. دکتر نجفی زاده همچنین از برگزاری سمپوزیوم فولاد در اردیبهشت ماه ۹۹ در کیش خبر داد.

 • مدیر سایت
  فولاد آلیاژی برای پنجمین بار صنعت سبز شد

  شرکت فولاد آلیاژی ایران در همایش صنعت سبز کشور که با حضور جناب آقای دکتر کلانتری (معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور) و همچنین جناب آقای مهندس زنگنه (وزیر محترم نفت ) و دیگر مقامات کشوری در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست کشور و با تایید سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) و سازمان همکاری های بین المللی آلمان (GIZ) برگزار گردید مفتخر به دریافت لوح وتندیس صنعت سبز سال ۱۳۹۷ کشور گردید. از مهمترین معیارهای انتخاب واحد صنعتی سبز می توان به: عدم قرارگیری نام واحد در فهرست صنایع آلاینده سازمان حفاظت محیط زیست در سال انتخاب, بهبود سیستم های کنترل آلاینده ها, مدیریت بازیافت مواد زائد, توسعه فضای سبز, مصرف بهینه حامل های انرژی و افزایش بهره وری در مصرف انرژی, استقرار دفتر محیط زیست یا واحد HSE, اخذ گواهینامه استقرار مدیریت زیست محیطی ISO 14000, ارتقا سطح دانش و فرهنگ زیست محیطی مدیران و کارکنان واحد و همچنین سازگاری با فرآیندهای تولید پاک اشاره کرد.

 • مدیر سایت
  میزان تأثیری گذاری «کرونا» بر بازار فولاد

  علی‌رغم ریسک‌های ظرفیت مازاد تولید فولاد در چین، جنگ تعرفه‌ای در بازار فولاد، جنگ تجاری بین چین و آمریکا، کاهش تولیدات صنعتی در اتحادیه اروپا و تبعات هنوز باقی‌مانده ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، برآوردها در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹، این بود که در سال ۲۰۲۰، بازار فولاد علی‌رغم وجود چالش‌ها، وضعیت بهتری نسبت به سال ۲۰۱۹ داشته باشد. این امیدواری در نتیجه افزایش قابل توجه قیمت‌ها در بازار محصولات فولادی در دو ماه پایانی سال ۲۰۱۹ ایجاد شده بود و فاز نخست توافق تجاری آمریکا و چین نیز حداقل از حیث روانی، در جهت حمایت از آن بود. با وجود این امیدواری، مولفه مجهولی که هیچ‌کس وقوع آن را پیش‌بینی نمی‌کرد، به یکباره روی داد. این مولفه، شیوع ویروس مهلک و جدید کرونا در چین بود! ویروس کرونا در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰، همچنان بزرگ‌ترین معضل بازار جهانی فولاد خواهد بود و پس از رفع این معضل که به نظر می‌رسد دولت چین با موفقیت آن را رقم خواهد زد، تعادل جدیدی در این بازار شکل خواهد گرفت. باید امیدوار بود که در این دوره تعادل جدید، قیمت‌ها بالاتر از ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۹ باشد. در دوره شیوع سارس، قیمت ک..

 • مدیر سایت
  تحلیلی از افزایش قیمت ها در بازار فولاد

  فولادسازان قربانی سوداگری و هجوم نقدینگی سرگردان در بازار فولاد هستند و از سویی هیچ نقشی در این هجوم نقدینگی به بازار فولاد ندارند. از آن‌جا که رفتارهای سفته‌بازانه در بورس کالا و بازار فولاد، باعث فشار یکباره به مصرف‌کنندگان واقعی، یعنی مشتریان واقعی فولادسازان می‌شود، خود قربانی این سفته‌بازی در میان‌مدت هستند؛ چرا که سلامت تولیدکننده در میان‌مدت و درازمدت در گروِ سلامتِ کسب‌وکارِ مصرف‌کننده است. در دوره‌های جولان تقاضای غیرواقعی در بازار فولاد، تولیدکنندگان فولاد تحت فشار افکار عمومی و رسانه‌ای نیز قرار می‌گیرند و بعضاً این‌گونه وانمود می‌شود که گویی آن‌ها از این وضعیت، سود می‌برند. این لحظه‌ای است که قربانی، با هجمه‌های غیرمنصفانه عامل مشکلات قلمداد می‌شود. این در حالی است که باید مشکل را در سیاست ارزی که تقاضاهای سوداگرانه را به سمت بازارهای کالایی سوق می‌دهد تا سیاست‌های تنظیم بازار که در بسیاری از اوقات اصرار به سرکوب غیرمنطقی قیمت‌ها در بازارهای کالایی دارد جستجو کرد. مشروح این گزارش را در نشریه « چیلان » اسفندماه ۹۸ (شماره ۸۹) بخوانید.

 • مدیر سایت
  صادرات ۱۰ ماهه فولاد ۲۵ درصد رشد یافت

  صادرات ۱۰ ماهه فولاد ۲۵ درصد رشد یافت آمار صادرات واحدهای بزرگ فولادسازی در ۱۰ ماهه امسال رقم پنج میلیون و ۸۸۴ هزار و ۱۳۰ تن را نشان می دهد که در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد ۲۵ درصدی دارد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۲:۴۰:۰۷ مجموع آمار عملکرد واحد های ذوب آهن، مبارکه اصفهان، خوزستان، فولاد اکسین، هرمزگان، فولاد آلیاژی، خراسان، کاوه جنوب، صبا فولاد، بناب و چادرملو نشان می‌دهد که در دی ماه امسال ۶۷۴ هزار و ۸۷۳ تن صادرات داشتند که در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۷ رشد ۹۳ درصدی را ثبت کرد. بیشترین رشد عملکرد ۱۰ ماهه صادرات مربوط به فولاد بناب در زمینه میلگرد به میزان یکهزار و ۸۱۹ درصدی ثبت شد و فولاد اکسین در زمینه ورق عریض افت ۱۰۰ درصدی داشت. جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آن است که در دوره ۹ ماهه امسال (منتهی به آذر) شمش فولادی در این مدت به میزان پنج میلیون و ۶۹ هزار تن راهی بازارهای صادراتی شد که در مقایسه با رقم سه میلیون و ۶۷۵ هزار تن عملکرد دوره مشابه پارسال رشد ۳۸ درصدی یافت. میزان صدور شمش بیلت و بل..

 • مدیر سایت
  ابطال معاملات روز دوشنبه ورق گرم در بورس کالا

  ابطال معاملات روز دوشنبه ورق گرم در بورس کالا معاملات جایگزین سه‌شنبه یا چهارشنبه هفته جاری انجام می‌گیرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۴:۲۷:۴۱ معاملات ورق گرم b و c روز دوشنبه بیست و هشتم بهمن ماه در بورس با نظر مدیرکل معدنی وزارت صمت باطل اعلام شد. در معاملات امروز قیمت ورق گرم b فولاد نسبت به آخرین روز معاملاتی که در تاریخ ۲۱ بهمن ماه انجام شده بود حدود ۲۵ درصد بالاتر و ورق گرم c فولاد نیز نسبت به آخرین روز معاملاتی که در تاریخ ۲۱ بهمن ماه معامله آن در بورس کالا انجام شده بود، حدود ۳۰ درصد بالاتر معامله شده بود. بر این اساس امروز سندیکای لوله و پروفیل فولادی نیز در نامه‌ای خطاب به مدیرکل معدنی وزارت صمت درخواست ابطال معاملات ورق را خواستار شده بود. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  سهمیه آهن اسفنجی شرکت‌ های ذوب القایی ابلاغ شد

  در این نامه ها که برای شرکت های توسعه آهن و فولاد گل گهر، فولاد بافت، فولاد سبزوار، فولاد غدیر نیریز، فولاد میانه، فولاد شادگان و آهن و فولاد غدیر ایرانیان ارسال شده، ۹۲ شرکت ذوب القایی برای دریافت سهمیه آهن اسفنجی تا پایان سال جاری معرفی شده اند. متن این نامه ها به صورت زیر است: پیرو جلسه مورخ ۹۸/۱۱/۲۸ معاونت محترم امور معادن و صنایع معدنی با تولیدکنندگان آهن اسفنجی و در راستای تنظیم و آرامش بازار فولاد بویژه در ایام پایانی سال و تحقق الزامات رونق تولید از طریق تامین مواد اولیه مورد نیاز واحد های تولیدی، ضمن تامین آهن اسفنجی واحدهای تولید شمش فولادی به روش قوس، به پیوست سهمیه آهن اسفنجی تخصیص یافته به واحدهای ذوب القایی از محل تولید آن شرکت ها تا پایان سال جاری طبق جدول ذیل، به حضورتان اعلام می گردد.با عنایت به اهمیت موضوع دستور فرمایید اقدامات لازم جهت تحویل به موقع آهن اسفنجی به واحدهای ذیربط را معمول و گزارش مربوطه را بصورت هفتگی به این دفتر منعکس نمایند.

 • مدیر سایت
  تولید گندله برزیل کمتر می‌شود

  تولید گندله برزیل کمتر می‌شود شرکت معدنی واله برزیل هدف تولید گندله سنگ آهن خود را در سال ۲۰۲۰ حدود ۴۴ میلیون تن اعلام کرده که ۱۰ درصد از تخمین قبلی که دسامبر سال قبل اعلام شده بود کمتر است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۴:۵۶:۰۵ این شرکت دسامبر گذشته اعلام کرده بود انتظار دارد ۴۹ میلیون تن گندله در سال ۲۰۲۰ بفروشد در حالی که در سال ۲۰۱۹ این رقم را ۴۳.۲ میلیون تن تخمین زده بود. تولید گندله سال ۲۰۱۹ نیز ۱۵ درصد افت داشت و ۴۱.۸ میلیون تن شد. ظاهرا تقاضا در بازارهای قراردادی واله به دلیل حاشیه سود پایین‌تر فولادسازان ضعیف تر شده است. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  بانکدار خارجی که مجذوب سهام شرکت‌های سنگ‌آهنی در ایران شد

  به گزارش چیلان ، نیویورک تایمز در مقاله‌ای داستان یک مرد ۳۶ ساله اهل لهستان را روایت کرده که با سرمایه خود، دوستان و خویشاوندانش، یک صندوق سرمایه‌گذاری ایجاد کرده که حوزه فعالیت‌اش خرید و فروش سهام در بازار بورس تهران است. ماچی وجتال، سرمایه‌گذاری در بورس تهران را از ژوئیه سال ۲۰۱۷، پیش از خروج آمریکا از برجام شروع کرده اما دوران طلایی سرمایه‌گذاری‌اش در بورس تهران، سال ۲۰۱۹، یعنی همان دوره اوج گرفتن تحریم‌های آمریکا بوده است. نیویورک تایمز گزارش داده که سهام شرکت‌های تولیدکننده سنگ‌آهن در ایران، یکی از خریدهایی بوده که ماچی وجتال در بورس تهران انجام داده است. شرکت‌های معدنی استخراج‌کننده سنگ‌آهن، تولیدات خود را بر اساس نرخ‌هایی که مبنای آن‌ها، قیمت دلار است به تولیدکنندگان داخلی فولاد می‌فروشند. این روایت نیویورک تایمز است. این روایت درست است، چراکه مبنای نرخ‌گذاری کنسانتره و گندله سنگ آهن، درصدی از قیمت شمش فولاد است و مبنای قیمت شمش فولاد در بورس کالا نیز نرخ دلار در سامانه نیما است. شرکت‌های معدنی حتی در این حوزه در سال جاری افزایش نرخ گرفتند و از مرداد ماه سال جاری، نرخ فروش کنسا..

 • مدیر سایت
  از افتتاح ۳.۵ میلیارد دلار طرح و اشتغال ۷۶۰۰ نفری تا ۲برابری اکتشاف

  ایجاد ظرفیت تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در سواحل مکران، طرح ۱۰ میلیون تنی فولاد در منطقه ویژه خلیج فارس و طرح انتقال آب از دریای عمان، جزو فعالیت های ایمیدرو طی یکسال اخیر بوده است. عملیاتی شدن نقشه راه نقشه راه معدن و صنایع معدنی مشتمل بر ۷۲راهبرد است که سازمان ایمیدرو مسوولیت اجرای ۳۳ راهبرد را در اختیار دارد. این سازمان برای اجرایی کردن این مهم ۱۴۵ هدف تعریف کرده است. سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران تا پایان دی ماه توانسته ۵۸درصد از اهداف را محقق کند. راه اندازی طرح ها: از سالکو تا گندله سازی توسعه ملی از ابتدای سال تاکنون برنامه راه اندازی ۳.۵ میلیارد دلار پروژه معدنی و صنایع معدنی اجرایی شده و تا نیمه زمستان امسال نزدیک به ۱.۲ میلیارد دلار طرح افتتاح شده است. تعداد قابل توجهی از دیگر پروژه ها به مرحله راه اندازی، تولید آزمایشی یا تست مراحل مختلف رسیده اند. آلومینیوم جنوب (سالکو) اکنون بزرگ ترین و (با تکنولوژی ۴۳۰ کیلوآمپر) مدرنترین کارخانه آلومینیوم ایران است که از ابتدای زمستان جاری به تولید آزمایشی دست یافته است، از سرمایه گذاری ۱.۲ میلیارد دلاری برخوردار است...

 • مدیر سایت
  الزام فولادسازان به عرضه های جبرانی شمش

  الزام فولادسازان به عرضه های جبرانی شمش وزارت صمت طی نامه ای به فولادسازان کشور، ضمن اعلام کسری عرضه های آنان نسبت به کف عرضه ابلاغی، آنها را ملزم به عرضه های جبرانی شمش در بورس کالا روز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه سال جاری کرده است. در این نامه، هدف از این الزام، آرامش بازار فولاد در ایام پایانی سال و تاکید نهادهای نظارتی بر این موضوع عنوان شده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۳:۰۹:۱۶ منبع : چیلان در این نامه، شرکت‌های فولادی موظف شده اند باقیمانده تعهدات کف عرضه خود را تا پایان سال جاری به صورت مداوم و هفتگی انجام دهند. تعهداتی که فارغ از اختلاف نظر دولت و فولادسازان بر سر میزان و نوع و ماهیت آن، حدود ۹۰۰ هزار تن برآورد می شود. بر این اساس به نظر می‌رسد وزارت صمت با معاون جدید امور معادن و صنایع معدنی خود قصد دارد با برگزاری جلسات با تولیدکنندگان و حصول توافق با آنان از یک سو و افزایش عرضه‌ها از سوی دیگر، مسئولیت تنظیم بازاری خود را به پیش ببرد. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  نقد یک دانش بنیان به خبر پروژه دولتی «الکترود گرافیتی»

  تولید «کک سوزنی» به عنوان ماده اولیه استراتژیک تولید «الکترود گرافیتی» به عنوان یکی از نیازهای اولویت یک صنعت کشور، از حدود یک دهه گذشته در دستورکار موسسین شرکت «فناور کربن اکسیر خوارزمی»، عضو هلدینگ HNT، قرار گرفته بود اما به دلیل وجود پارامتر های عدم قطعیت فراوان در این مسئله، این فعالیت ها به صورت متمرکز شکل نگرفتند. تا اینکه در روزهای پایانی سال ۱۳۹۷، با تاکید و پیگیری های دلسوزانه «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» این شرکت با هدف توسعه هرچه سریعتر فناوری تولید «کک سوزنی» و به تبع آن «الکترود گرافیتی» شکل گرفت و مراحل تقویت تیم فوق تخصصی، تولید در مقیاس آزمایشگاهی، انجام تست های مورد نیاز، ساخت پایلوت نیمه صنعتی با ظرفیت ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرم در روز و بهینه سازی تجهیزات و شرایط عملیاتی برای دستیابی به مشخصاتی مشابه بهترین نمونه های خارجی، در مدت زمان کوتاهی با تلاش شبانه روزی و گروهی به انجام رسیدند. اما متاسفانه درست چند روز پس از کلنگ زدن کارخانه تولید «کک سوزنی» با ظرفیت ۲۰ هزار تن در سال و سرمایه گذاری مورد نیاز کمتر از ۵۰ میلیون دلار در «مجتمع پتروشیمی تخت جمشید پارس عسلویه» ..

 • مدیر سایت
  فروش آهن اسفنجی به تجار ممنوع شد

  فروش آهن اسفنجی به تجار ممنوع شد پس از دو جلسه مهم دکتر اسماعیلی، معاون جدید امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت با فولادسازان و تولیدکنندگان آهن اسفنجی، این وزارت نخستین بخشنامه خود در دوره جدید را صادر و طی آن، فروش آهن اسفنجی به تجار را ممنوع اعلام کرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۸:۲۶:۲۹ در این بخشنامه که خطاب به کارخانجات عرضه کننده آهن اسفنجی در بازار صادر شده، آمده است: به منظور حمایت از تولید و اطمینان از تامین مواد اولیه کارخانجات تولیدی؛ از این تاریخ فروش آهن اسفنجی تنها به واحدهای تولیدی که مصرف کننده واقعی این محصول میباشند و تنها متناسب با ظرفیت حقیقی تولیدی هر یک از واحدها مجاز بوده و لذا فروش آهن اسفنجی به سایر افراد حقیقی و حقوقی ممنوع می‌باشد و در صورت دریافت گزارش خلاف دستورالعمل فوق مسئولیت موضوع متوجه شخص مدیر عامل بوده و برابر قوانین و مقررات مربوطه برخورد خواهد شد. شایان ذکر است این تصمیم در جلسه اخیر دکتر اسماعیلی، معاون جدید وزارت صمت با تولیدکنندگان آهن اسفنجی مطرح شده بود. . نظر شما در رابطه با این..

 • مدیر سایت
  فولاد خراسان صادر کننده نمونه استانی شد

  تقدیر از «مجتمع فولاد خراسان» به عنوان صادرکننده نمونه استان در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان، از «مجتمع فولاد خراسان» به عنوان یکی از برترین صادرکنندگان خراسان رضوی در سال ۱۳۹۸تقدیر شد. در آیین تقدیر از صادرکنندگان نمونه خراسان رضوی که عصر چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه و با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، استاندار خراسان رضوی و رییس سازمان توسعه و تجارت ایران در محل سالن همایش های «اتاق بازرگانی، صنایع و معادن خراسان رضوی» برگزار شد، از مجتمع فولاد خراسان به عنوان صادرکننده نمونه استان تقدیر شد. در این مراسم، با حضور دکتر رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون بازاریابی و فروش مجتمع فولاد خراسان، به نمایندگی از مدیرعامل شرکت، لوح تقدیر و تندیس صادرکننده نمونه را دریافت کرد. در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تحریم‌ها باعث افزایش صادرات و تولید کشور شد بطوریکه طی ۱۰ ماه امسال تولید در بیشتر رسته‌ها روند افزایشی داشته است. رضا رحمانی در جمع صادرکنندگان و کارآفرینان نمونه استان اظهار کرد: بخش تولید با دو بال پرواز می‌کند که یک بال فناوری و بال دیگر صادرات است ..

 • مدیر سایت
  سبد جدید تولیدات ذوب آهن اصفهان

  علیرضا صالح رییس سازمان خصوصی سازی کشور،چهارشنبه بیست و سوم بهمن ماه با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن بازدید از بخش های مختلف شرکت با منصور یزدی زاده مدیرعامل و محمد زارع پور اشکذری عضو هیات مدیره شرکت و تنی چند از دیگر مسئولین ذوب آهن دیدار و گفتگو نمود. صالح در این دیدار طی سخنانی گفت : بنده از سالیان گذشته با ذوب آهن اصفهان و بخش های مختلف آن آشنایی داشتم، امروز از دستاوردهای جدید این شرکت بازدید خوبی صورت گرفت.ذوب آهن اصفهان در گذشته به عنوان قطب تولید مقاطع ساختمانی کشور شناخته می شد اما امروز سبد متنوع تولیدات آن علاوه بر مقاطع محصولات دیگر مانند انواع ریل،ورق سازه های فولادی و … را نیز شامل می شود. بسیار خوشحال هستم که این شرکت مادر صنعتی روند رو به رشدی را در پیش گرفته است. وی افزود : پروژه تولید ریل یکی از آرزوی های کشور بود و برای توسعه زیر ساخت ها این محصول وارد می شد اما هم اکنون محصول استراتژیک ریل مطابق با استانداردهای روز دنیا در ذوب آهن اصفهان تولید می شود که افتخار بزرگی برای ایران اسلامی به شمار می رود.امروز از نزدیک بالغ بر ۱۰ هزار تن ریل تولیدی این شرکت را مشاهده نمو..

 • مدیر سایت
  رشد ۳ درصدی تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ؛ تولید به ۳۹.۳ میلیون تن رسید

  رشد ۳ درصدی تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ؛ تولید به ۳۹.۳ میلیون تن رسید میزان تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ سنگ آهن طی ۱۰ ماهه سال ۹۸، حدود ۳ درصد رشد یافت و از ۳۹ میلیون تن عبور کرد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۵:۲۱:۲۶ تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان دی، ۳۹ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۸۷۳ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند. میزان تولید مدت مشابه سال گذشته، ۳۸ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۱۱۴ تن بود. از این میزان، شرکت‌های «گل گهر» ۱۳ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۴۴۱ تن، «چادرملو» ۷ میلیون و ۹۷۰ هزار و ۱۴ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۳ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۸۶۲ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۴ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۶۵۱ تن، «گهر زمین» ۳ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۲۵ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۵۲۹ تن، «صنعتی و معدنی توسعه ملی» یک میلیون و ۹۸۲ هزار و ۲۹۶ تن، «صبا نور» ۹۳۰ هزار و ۲۵۲ تن و «جلال آباد» ۴۱۲ هزار و ۸۰۳ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند. تولید بیش از ۲۲.۵ میلیون تن گندله ۶ شرکت بزرگ گندله ساز (چادرملو، گل گه..

 • مدیر سایت
  افتتاح رسمی آلومینیوم جنوب با سرمایه گذاری بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان؛ به زودی

  افتتاح رسمی آلومینیوم جنوب با سرمایه گذاری بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان؛ به زودی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایمیدرو تا پایان امسال، ۳.۶ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح می‌کند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید شنبه ، ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۵:۳۸:۳۶ رضا رحمانی در آیین بهره برداری از کارخانه تولید شمش طلای بردسکن در خراسان رضوی گفت: امروز افتتاح هر واحد صنعتی و هر واحد تولیدی در سطح کشور، همانند فتح یک خاکریز دشمن در جنگ اقتصادی است. وی افزود: در نقاط مختلف کشور شاهد بهره برداری از طرح‌های مختلف هستیم و فقط در بخش‌های متعدد صنعتی و معدنی طی چند روز گذشته و در ایام مبارک دهه فجر، ۵۰ هزار میلیارد تومان طرح به بهره برداری رسیده است. رحمانی تصریح کرد: با این حال تعداد دیگری از طرح‌های مهم نیز در نوبت افتتاح قرار دارند که از جمله آنها می‌توان به طرح بزرگ آلومینیوم جنوب با سرمایه گذاری بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان اشاره کرد که به زودی و در حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: این طرح بزرگ صنعتی به تنهایی قادر خواهد بود حجم تولیدات آلومینیو..

 • مدیر سایت
  فولاد سنگان رکورد زد

  فولاد مردان فولاد سنگان، در یوم الله ۲۲ بهمن و همزمان با جشن بزرگ انقلاب، حماسه ای دیگر آفریدند علی امرائی ( مدیر عامل فولاد سنگان) با اعلام این خبر افزود: درآغاز چهل و یکمین بهار انقلاب اسلامی ایران، فولاد مردان فولاد سنگان، با توکل بر خدا و عزم راسخ، بار دیگر اثبات کردند که سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی شرق کشور، در لبیک به ندای رهبر انقلابشان از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند و با تلاش شبانه روزی و هدفمند و در راستای رونق تولید، موفق به رکورد تولید ۱۵۰۲۹ هزار تن گندله در یک روز شدند. وی گفت : این رکورد ارزشمند با تلاش شبانه روزی کارکنان فولاد سنگان که توام با ورود بیش از ۱۷ هزار تن کنسانتره و توزین بیش از ۸۵۰ کامیون در یک روز بوده است، حاصل شده و این موفقیت بزرگ را در مطلع الفجر انقلاب اسلامی، به مردم شریف ایران ، منطقه خواف و گروه فولاد مبارکه تبریک میگوییم. مدیرعامل فولاد سنگان در پایان خاطر نشان کرد: ثبت رکوردهای پیاپی در تولید گندله کیفی در این شرکت، بیانگر توانمندی، هماهنگی و ظرفیت سازی عظیم در واحدهای واردات، توزین، تولید ، انباشت و برداشت و انتقال محصول دارد که نشانگرتعهد و ت..

 • مدیر سایت
  فاز چهارم توسعه فولاد خوزستان تدوین شد

  اسناد تهیه شده در راستای تحقق اولین مرحله از چشم‌ انداز توسعه پایدار شرکت فولاد خوزستان می باشد که تحت ‌عنوان فاز چهارم توسعه، تدوین گردیده اند. وی گفت: اولویت اول در اسناد تدوین شده، اجرای پروژه های بهینه سازی، پایداری تولید، تکمیل زنجیره ارزش فولاد، ایجاد زیر ساخت های توسعه، جایگزینی تکنولوژی ماشین ریخته گری اسلب و زیست محیطی جهت رسیدن به ظرفیت پایدار ۴ میلیون تن فولاد در داخل شرکت فولاد خوزستان می باشد. اولویت دوم افزایش ظرفیت ۲ میلیون تنی پایدار در سطح شرکت های گروه فولاد خوزستان می باشد و در گام نهایی از فاز چهارم توسعه جایگزینی تکنولوژی قدیمی کوره ها و سایر ماشین های ریخته گری در دستور کار قرار دارد، و بدین ترتیب هدف ۶ میلیون تن ظرفیت تولید پایدار گروه فولادخوزستان در افق ۱۴۰۴ محقق خواهد شد. همچنین در فاز بعدی توسعه بر اساس مطالعات آتی، چشم انداز ۱۳/۶ میلیون تن در گروه فولاد خوزستان را برنامه ریزی و محقق خواهیم کرد. خرم نیا در رابطه با ضرورت و نحوه تدوین این اسناد بالادستی توسعه افزود: با توجه به ضرورت تهیه طرح جامع توسعه ظرفیت پایدار در جهت ترسیم یک افق بلندمدت در سطح گروه فولاد..

 • مدیر سایت
  اقدامات جدید فولاد مبارکه در راستای حفظ زاینده رود

  مدیر اجرای پروژه‌های انرژی و سیالات فولاد مبارکه گفت: بر این اساس استحصال پساب‌های شهری در تصفیه‌خانۀ PU21 تعریف شد که در حال حاضر با پیشرفت ۹۵ درصدی در مرحلۀ راه‌اندازی کامل است. علیرضا استکی افزود: باتوجه‌به مشکلات خشکسالی و کم‌آبی رودخانۀ زاینده‌رود، انجام مطالعات مربوط به تعیین منابع پایدار آب و حل مشکل آب شرکت فولاد مبارکه به‌لحاظ کمی و کیفی قراردادی میان فولاد مبارکه و شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با موضوع خرید پساب‌های شهرستان‌های مبارکه و لنجان منعقد شد. وی در تشریح عملکرد این پروژه با بیان این‌که تصفیۀ اولیه پساب‌های جمع‌آوری‌شده در چهار تصفیه‌خانۀ شهرهای زرین‌شهر، مبارکه، صفائیه و ورنامخواست انجام می‌شود، گفت: پساب‌های تصفیه‌شده در ادامه به تصفیه‌خانۀ آب فولاد مبارکه (PU13) هدایت، و پس از آن با خط ۶۰۰ میلی‌متر به تصفیه‌خانۀ استحصال پساب‌های شهری منتقل می‌شود. مدیر اجرای پروژه‌های انرژی و سیالات فولاد مبارکه تصریح کرد: فاز اول این پروژه شامل احداث مخزن ۳۰۰۰ مترمکعبی و خط انتقال ۶۰۰ میلی‌متر در واحد PU13 در اردیبهشت سال ۹۷ به بهره‌برداری رسیده است. او با تأکید بر این‌که تصفیه‌..

 • مدیر سایت
  سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری کُک‌سازی حلقه تحریم را شکست

  سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری کُک‌سازی حلقه تحریم را شکست وزیر نفت گفت: طرح «تولید کُک اسفنجی و سوزنی در کشور» نیازمند یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۴:۵۷:۱۰ بیژن زنگنه امروز در مراسم «امضای تفاهمنامه تولید کُک اسفنجی و سوزنی توسط پالایشگاه بندرعباس و امام خمینی (ره)» با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم این تفاهمنامه همانطور که به سرعت چارچوب اجرایی به خود گرفت، تبدیل به قرارداد شود، گفت: قبلاً در این حوزه مشکل تأمین لایسنس وجود داشت که پژوهشگاه نفت در این حوزه ورود کرد و توانستیم لایسنس مورد نیاز تولید هر دو مدل کُک را تهیه و استفاده کنیم. وی افزود: یکی از برنامه‌های وزارت نفت، افزایش کیفیت فرآورده‌های خروجی پالایشگاه‌ها است. از سوی دیگر، برنامه داریم که از سمت تولید فرآورده‌های سنگین، به سمت فرآورده‌های سبک‌تر حرکت کنیم درحالی‌که حدود ۶ تا ۷ میلیون لیتر خوراک برای تولید کُک در پالایشگاه‌ها استفاده می‌شود. در نتیجه چنین طرحی، مازوت خروجی از پالایشگاه‌ها کاهش می‌یابد. به گفته زنگنه، این طرح نیازمند ب..

 • مدیر سایت
  کشور از واردات کک اسفنجی بی‌نیاز می‌شود

  کشور از واردات کک اسفنجی بی‌نیاز می‌شود وزیر صنعت با بیان اینکه با توسعه تولید داخلی، کشور بزودی از واردات کک اسفنجی بی‌نیاز می‌شود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۴:۵۳:۵۲ رضا رحمانی امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه تولید کک اسفنجی و سوزنی در پالایشگاه‌های بندرعباس و امام خمینی شازند با بیان اینکه این وزارتخانه برنامه‌های ویژه‌ای برای تحقق شعار امسال در راستای «رونق تولید» دارد، گفت: ۱۰ برنامه برای اجرایی شدن این شعار سال مد نظر قرار دادیم و مهم‌ترین آن که در اولویت قرار دارد، حفظ تولید کنونی صنعت بوده درحالی‌که آمار نشان می‌دهد طی ۱۰ ماهه نخست امسال، تولیدات صنعتی عموماً روند افزایشی داشته است البته در این بین، یک تا دو صنعت همانند صنعت آلومینیوم و خودرو، کاهشی بوده است. وی افزود: در صنعت پوشاک شاهد رشد ۲۰ درصدی، صنایع غذایی رشد ۱۵ درصدی و در صنایع دارویی شاهد رشد ۳۱ درصدی بوده‌ایم البته همچنان واحدهای تولیدی ظرفیت خالی دارند درحالی‌که حدود ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای ساخت داخل اختصاص داده‌ایم. به گفته وزیر صنعت، معدن و تج..

 • مدیر سایت
  پالایشگاه نفت بندرعباس و امام خمینی شازند کک اسفنجی و سوزنی تولید می‌کنند

  پالایشگاه نفت بندرعباس و امام خمینی شازند کک اسفنجی و سوزنی تولید می‌کنند پالایشگاه نفت بندرعباس و امام خمینی شازند در راستای اقتصاد مقاومتی کک اسفنجی و سوزنی را در این پالایشگاه تولید می‌کنند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۴:۴۱:۴۳ تفاهم‌نامه تولید کک اسفنجی و سوزنی در پالایشگاه نفت بندرعباس در راستای اقتصاد مقاومتی امروز دوشنبه با حضور وزیر نفت و وزیر صنعت، معدن و تجارت امضاء شد. بر اساس این تفاهم‌نامه که بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایران (ایمیدرو) به نمایندگی از وزارت صمت امضا شد، برای نخستین بار در کشور واحد تولید کک در ۲ پالایشگاه نفت بندرعباس و امام خمینی (ره) شازند ساخته می‌شود. مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس روز دوشنبه گفت: این طرح همزمان در دو پالایشگاه نفت بندرعباس و امام خمینی (ره) شازند اجرا می‌شود. هاشم نامور افزود: از نفت کوره تولیدی در این دو پالایشگاه کک اسفنجی و سوزنی مورد نیاز صنایع تامین می‌شود که این اقدام نقشی مهم در خودکفایی کشور، بومی‌سازی و تحقق اهدا..

 • مدیر سایت
  دستاورد جدید فولاد مبارکه در بومی سازی

  کامران مرادی رئیس تعمیرات ریخته‌گری فولاد مبارکه در راستای استراتژی فولاد مبارکه مبنی بر بومی‌سازی و قدم نهادن در تولید تکنولوژی و تأمین انتظارات مشتریان، رفع مشکلات و به‌روزرسانی تکنولوژی ماشین‌های برش ریخته‌گری در دستور کار واحد تعمیرات ریخته‌گری قرار گرفت. این واحد با اعتماد و تکیه بر توان و تخصص کارکنان خود و با تشکیل تیم تخصصی برق، مکانیک و اتوماسیون، طراحی، ساخت و بومی‌سازی ماشین‌های برش را آغاز کرد و پس از یک دورۀ چهارده‌ماهه، ماشین برش جدید راه‌اندازی شد و در مدار تولید قرار گرفت. رضا ترک علی عسکری کارشناس برق تعمیرات ریخته‌گری با تکیه به توان پرسنل تعمیرات واحد ریخته‌گری مداوم، پروژۀ بومی‌سازی و ساخت ماشین برش جدید ماشین‌های ریخته‌گری آغاز شد. از فاز اول این پروژه که دشوارترین بخش آن است، پس از حدود ۱۴ ماه تلاش بی‌وقفه، بهره‌برداری شد. در این مرحله، طراحی و نقشه‌کشی مدارات با نرم‌افزارهای تخصصی به همت کارشناسان داخلی واحد انجام گرفت و در چندین مرحله، بازنگری و اصلاح شد. حذف مدارات رله لاجیک گسترده و جایگزینی با PLC S7، نصب سروو موتور و سروو درایو AC به‌جای موتورهای DC و سیستم ..

 • مدیر سایت
  ایجاد توازن در زنجیره تولید فولاد با توسعه فعالیت‌های اکتشافی

  ایجاد توازن در زنجیره تولید فولاد با توسعه فعالیت‌های اکتشافی رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ایمیدرو به دنبال متوازن کردن زنجیره تولید فولاد است، گفت: این سازمان برای رفع مشکل سنگ آهن به عنوان ماده اولیه فولادسازان، ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع پهنه اکتشافی جدید تعریف کرده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید دوشنبه ، ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۴:۳۴:۲۳ دکتر خداداد غریب پور در آیین افتتاح پایانه خدمات فنی شرکت چندوجهی فولاد لجستیک افزود: ایمیدرو در توسعه برنامه‌های خود با رویکرد استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، توسعه اکتشافات را در دستور کار قرار داده است. غریب پور گفت: در این راستا با هدف تکمیل زنجیره‌های ارزش، کنسرسیوم اکتشاف متشکل از شرکت‌های بزرگ معدنی نیز تشکیل شده است. انتقال آب خلیج فارس وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: فاز نخست انتقال آب خلیج فارس به گل گهر تا پایان امسال انجام می شود و در فاز بعدی طی تابستان آینده، نیز به چادرملو می رسد. رییس هیات عامل ایمیدرو افزود: در حال تشکیل کنسرسیومی برای انتقال آب دریای عمان به شرق کشور هستیم. جاده تربت حیدریه به ..

 • مدیر سایت
  تامین پایدار مواد اولیه ، حق ذوب آهن اصفهان است

  غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین در حاشیه بازدید از شرکت ذوب آهن اصفهان طی سخنانی ضمن قدردانی از مدیرعامل ذوب آهن به منظور اجرای طرح های توسعه ای، گفت : ذوب آهن اصفهان در چند سال گذشته روند رو به رشدی داشته است و در راستای اقتصاد مقاومتی، پروژه های مختلفی را انجام داده و در بومی سازی نیز دستاوردهای چشمگیری از خود به جای گذاشته است . وی یاد آور شد: تنوع محصول و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا یکی از راهکارهای این شرکت در شرایط بحران است که به خوبی به انجام رسیده است . وی تخصیص معدن سنگ آهن جهت تامین مواد اولیه را از راهکارهای حل مشکلات ذوب آهن در شرایط موجود دانست و گفت: فولاد کشور مرهون خدمات ذوب آهن اصفهان است و حق این شرکت است که برای تامین پایدار مواد اولیه تولید دچار مشکلات عدیده نباشد . منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصهفان نیز با اشاره به این که این مجتمع عظیم صنعتی توانایی بالایی در تولید محصولات با ارزش افزوده بالا دارد گفت: با پتانسیلی که تلاشگران این شرکت دارند بسیاری از طرح های توسعه ای در فاز اجرایی قرار گرفته است . وی افزود : اولویت اصلی ما تامی..

 • مدیر سایت
  مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد منصوب شد

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد منصوب شد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور حکمی، رضا مسرور را به سمت مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد منصوب نمود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۲:۵۲:۱۴ در بخشی از این حکم آمده است: «انتظار می‌رود در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید با رعایت قانونمداری، سعی و تلاش مضاعف در بعد نظارتی، استقرار انضباط مالی، مدنظر قرار دادن منافع و مصالح بازنشستگان عزیز و ارتقای جایگاه آن صندوق، تمهیدات لازم را در جهت خدمت به جامعه فرهیخته و ممتاز بر اساس شرح ماموریت‌های پیوست به عمل آورید.» شریعتمداری در مراسم معارفه مدیرعامل صندوق بازنشتگی فولاد با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، انتصاب رضا مسرور را منشا خیر دانست و ابراز امیدواری کرد وی در این مسئولیت جدید و خطیری که پیش رو دارد همانند مسئولیت‌های پیشین موفق گردد. شریعتمداری همچنین از دوره سرپرستی آقای هاشمی‌منش و زحمات بی‌دریغ او قدردانی کرد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صندوق بازنشستگی فولاد را از جمله صندوق‌هایی دانست که همه در گذشته آر..

 • مدیر سایت
  رکورد جدید تولید شمش فولادی در مجتمع فولاد صنعت بناب

  رکورد جدید تولید شمش فولادی در مجتمع فولاد صنعت بناب رکورد جدید تولید شمش فولادی در واحد ذوب ۱۵۰ مجتمع فولاد صنعت بناب به مناسبت دهه فجرثبت شد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۲:۵۶:۵۵ به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، درایام الله دهه فجر، رکورد جدید تولید شمش فولادی در واحد ذوب قوس ۱۵۰ این مجتمع به میزان ۱۱۳۰ تن در روز در حالی به ثبت رسید که این میزان تولید در این واحد بی سابقه بوده و شمش‌های ۱۵۰ در ۱۵۰ با گرید‌های ۵sp , ۳sp در حال حاضر تولید می‌گردد. واحد ذوب و ریخته گری ۱۵۰ (ذو ب. شاهین) مجتمع فولاد صنعت بناب از سال ۱۳۹۲ راه اندازی گردیده و سالانه توان تولید ۳۲۰ هزارتن شمش فولادی را با کیفیت بالا دارا می‌باشد. ذوب ۱۵۰ این شرکت دارای کوره قوس ۵۰ تنی بوده و قابلیت هات شارژ و اتصال به خط نورد ۱۸ استند را نیز دارا میباشد که در حال حاضر شمش‌های تولید شده در این واحد در خطوط نورد این مجتمع مورد استفاده قرار گرفته و در بازار‌های داخلی و خارجی نیز عرضه می‌شود. شایان ذکر است که مجتمع فولاد صنعت بناب در حال حاضر با داشتن دو واحد ذ..

 • مدیر سایت
  اقدامات درخشان فولاد خوزستان/رضایت سهامداران

  خداداد غریب پور،رییس هیات عامل ایمیدرو، در جلسه شورای معاونان شرکت فولاد خوزستان با بیان این مطلب اظهار داشت: موفقیت های فولاد خوزستان روز به روز بیشتر می شود و با حضور علی محمدی، مدیرعامل جدید فولاد خوزستان، موفقیت های بیشتری نصیب این شرکت شده است. وی ادامه داد: امروز ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه های طرح های توسعه ای، زیست محیطی، محرومیت زدایی و مسئولیت اجتماعی افتتاح می شود. رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به افزایش سرمایه بازار شرکت فولاد خوزستان به ۴هزار و۵۰۰ میلیارد تومان، تصریح کرد: اکنون ۲ هزار نفر سهام دار جدید که اغلب حقوقی هستند، به سهامداران این شرکت افزوده شده اند. وی ادامه داد: این سهام بنیادی است و نشان دهنده آینده توسعه ای درخشان شرکت و اعتبار بالای آن نزد سهامداران است و موجب بالا رفتن ارزش شرکت در این برهه می شود. خداداد غریب پور با اشاره به موفقیت های جدید شرکت فولاد خوزستان، اظهار داشت: اجرای مطلوب طرح های توسعه ای (فولاد شادگان، گندله و کنسانتره سنگان)، رکورد بالاترین میزان تولید، کیفیت بالا، صادرکننده نمونه استانی و کشوری از جمله این موفقیت هاست. وی افزود: اجرای..

 • مدیر سایت
  فولاد سازان بزرگ بیش از ۱۷ میلیون تن شمش تولید کردند

  فولاد سازان بزرگ بیش از ۱۷ میلیون تن شمش تولید کردند جداول آماری شرکت های بزرگ بخش معدن وصنایع معدنی در ۱۰ ماهه امسال حاکی از تولید ۱۷ میلیون و ۸۰ هزار و ۸۵۲ شمش فولادی دارد که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد پنج درصدی را ثبت کردند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۳:۰۷:۱۵ آ آمار عملکرد مجموع مجتمع فولاد مبارکه (فولادمبارکه، سبا و هرمزگان)، خوزستان، فولاد آلیاژی، گروه ملی صنعتی فولاد، کاوه جنوب، خراسان، چادرملو، آهن و فولاد ارفع و فولاد بناب نشان می دهد که در دی ماه یک میلیون و ۶۸۲ هزار و ۴۸۲ تن شمش فولادی تولید کردند که در مقایسه با عملکرد ماه مشابه در سال ۹۷ رشد ۹ درصدی دارد. بیشترین شمش تولیدی در دوره ۱۰ ماهه امسال مربوط به مجموع فولاد مبارکه با رقم هفت میلیون و ۸۰۰ هزار و ۶۶۶ تن بود که نسبت به ۱۰ ماهه ۹۷ رشد یک درصدی دارد، در عین حال بالغ بر ۴۵.۶ درصد از کل تولید دوره این گزارش را به خود اختصاص داد. همچنین شمش بیلت تولیدی فولاد بناب در دوره ۱۰ ماهه ۹۸ به میزان ۲۱۴ هزار و ۵۶۶ تن ثبت شد که نسبت به ۱۰ ماهه ۹۷ افزایش ۷۵۰ درصدی را ن..

 • مدیر سایت
  مس ارزان‌تر می‌شود

  مس ارزان‌تر می‌شود قیمت مس در نتیجه کندی اقتصادی در چین پس از شیوع ویروس کرونا و احتمال افت تقاضای این کشور، به پایین‌ترین حد خود در سه سال گذشته رسیده است و برخی تحلیلگران منتظر افت بیشتر قیمت این فلز صنعتی هستند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۵:۳۷:۳۷ هاکان کایا، یکی از مدیران صندوق نوبرگر برمان گفت: قیمتها مطمئنا کاهش بیشتری پیدا خواهند کرد به خصوص اگر بحران این اپیدمی تشدید شود. حتی اگر پیامدهای اقتصادی این اپیدمی به چین محدود شود، بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال کاهش ریسک در سرمایه‌گذاریهای خود خواهند بود. بازار مس امسال لطمه قابل توجهی دیده است. مس تا دوشنبه هفته گذشته برای سیزدهمین روز متوالی کاهش پیدا کرد که طولانی‌ترین روند کاهشی از نوامبر سال ۱۹۸۴ تاکنون بود. قیمت این فلز در آن روز به ۲.۵۰۷ دلار در هر پوند رسید که پایین‌ترین قیمت از ماه مه سال ۲۰۱۷ بود. بهای معاملات آتی مس تا روز پنج شنبه به ۲.۵۹۳ دلار در هر پوند رسید. در طول دو هفته گذشته، قیمت مس ۱۳ درصد افت کرد که به گفته جان کاروسو، مدیر ارشد در شرکت (آر جی او فیو..

 • مدیر سایت
  توسعه صنایع پائین‌دستی آلومینیوم در اولویت منطقه آزاد لامرد

  توسعه صنایع پائین‌دستی آلومینیوم در اولویت منطقه آزاد لامرد مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: توسعه صنایع پایین دستی آلومینیوم در اولویت برنامه‌های این منطقه قرار دارد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۵:۲۷:۴۹ فریدون فدایی دولت، امروز به مناسبت دهه فجر در نشست خبری در مورد پیشرفت منطقه و سرمایه‌گذاری های صورت گرفته در منطقه اقتصادی لامرد اظهار داشت: توسعه صنایع پایین دست آلومینیوم در اولویت برنامه‌های این منطقه قرار دارد. وی افزود: به تازگی یک متقاضی بخش خصوصی برای طرح تولید ۵۰۰ هزار تن cps (آنُد گرافیتی) آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در این طرح اعلام کرده است. مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد میزان سرمایه گذاری این طرح را ۱۶۰ میلیون یورو برآورد کرد. فدایی دولت همچنین از برنامه ساخت کارخانه تولید آلومینا در این منطقه اقتصادی خبر داد و عنوان کرد: با ساخت این پروژه، ۳۵۰ هزار تن به ظرفیت پودر آلومینا کشور اضافه خواهد شد. وی ادامه داد: پروژه تولید ورق های عریض توسط بخش خصوصی نیز از دیگر اقدامات توسعه ای در پایین دست آلومینیوم..

 • مدیر سایت
  چشم‌انداز آلومینیوم در سال۲۰۲۰

  چشم‌انداز آلومینیوم در سال۲۰۲۰ به گفته تیم تحقیق و مشاوره وود مکنزی مستقر در انگلستان، توانایی چین در جذب مازاد، اختلال در عرضه احتمالی در خاورمیانه و انتقال انرژی به سراسر جهان، مهمترین عواملی است که بر چشم انداز آلومینیوم در سال ۲۰۲۰ تاثیرگذار خواهد بود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۵:۲۵:۰۶ بر اساس پیش بینی وود مکنزی با در نظر گرفتن افزایش تقاضای یک سوم از ظرفیت تولید، بیش از یک میلیون تن به ظرفیت جدید ذوب آلومینیوم در سال ۲۰۲۰ افزوده می‌شود. در حالی که راه اندازی و شروع مجدد برخی ظرفیت‌های خارجی همچنان در دستور کار قرار دارد، ذوب‌های با قیمت بالاتر ممکن است تحت فشار کاهش قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن (LME) قرار گیرد. در نتیجه کاهش تولید داوطلبانه آلومینیوم می‌تواند چشم انداز مازاد وود مکنزی را تعدیل کند. تولید آلومینا – به استثنای چین – سریع‌تر از تولید معادل آلومینیوم در حال رشد است. ادگار گلسومینو تحلیل‌گر آلومینیوم وود مکنزی در این باره توضیح می‌دهد: بنابراین ثبات کل بازار جهانی آلومینا به یک الگوی ثابت و منظم صادرات..

 • مدیر سایت
  ثبت رشد ۳۸ درصدی تولید شمش آلومینیوم در دی ماه

  ثبت رشد ۳۸ درصدی تولید شمش آلومینیوم در دی ماه جداول آماری عملکرد واحد های تولید کننده شمش آلومینیوم ( ایرالکو، هرمزال، المهدی و آلومینای ایران) گویای آن است که با ثبت تولید ۲۴ هزار و ۸۹۳ تن در دی ماه امسال، نسبت به دوره مشابه پارسال رشد ۳۸ درصدی دارد. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۶:۴۹:۲۶ این واحدها در ۱۰ ماهه امسال (منتهی به دی) در مجموع ۲۲۱ هزار و ۲۲۳ تن تولید داشتند که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افت ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد. بیشترین میزان تولید شمش آلومینیوم در دی ماه امسال مربوط به ایرالکو (اراک) با رقم ۱۴ هزار و ۲۴۶ تن ثبت شد که در مقایسه با دی ماه ۹۷ افزایش دو درصدی دارد. علاوه براین در ماه مورد بررسی بیشترین درصد رشد هم مربوط به هرمزال با تولید چهار هزار و و ۵۳۸ تن و رشد ۱۳۲ درصدی است که نسبت به دی ماه ۹۷ نشان می‌دهد. براساس جداول آماری مورد بررسی در دوره این گزارش، ایرالکو با رقم ۱۴۶ هزار و ۹۳۹ تن بیشترین میزان تولید را ثبت کرد که نسبت به ۱۰ ماهه پارسال یک درصد رشد دارد. پیش از این جداول آماری سازمان توسعه ونوسازی م..

 • مدیر سایت
  پیش‌بینی رشد قیمت سهم‌های سنگ‌آهنی در ماه‌های آینده

  سال ۹۸ اقتصاد و سیاست ایران، چیزی که کم نداشته است، ریسک بوده است! با وجود همه این ریسک‌ها، بازار بورس در همین سال، وضعیت بسیار پررونقی را تجربه کرده است. سود در این بازار کم نبوده است و برای برخی سهامداران، بازده قیمت سهام، جنبه رویایی و حتی تخیلی داشته است: به‌عنوان مثال، قیمت سهام یک شرکت کوچک غذایی (نوش مازندران) از ابتدای مرداد تاکنون ۱۷ برابر شده است! چیلان در این گزارش تحلیلی، وضعیت شرکت‌های سنگ‌آهنی موجود در بورس را بررسی می‌کند. چشم‌انداز رشد قیمت سهام نمادهای معدنیِ کگل، کچاد، کنور و کگهر در ماه‌های آینده چگونه خواهد بود؟ سودآوری این سهم‌ها چه تفاوتی با سال گذشته دارد و آیا سهامداران این سهم‌ها باید انتظار رشد قیمت سهام‌شان را داشته باشند؟ همان‌گونه که خواهیم دید از آینده نرخ دلار تا وضعیت عوارض گمرکی سنگ‌آهن، چالش قیمتی بین معدنی‌ها و فولادی‌ها و البته وضعیت شیوع ویروس مرموز کرونا بر سهام سنگ‌آهنی تأثیر خواهد گذاشت. به گزارش چیلان ، بررسی صورت‌های مالی شرکت‌های سنگ‌آهنی حاضر در بازار سرمایه نشان می‌دهد که آن‌ها از لحاظ عملیاتی، عملکرد قابل قبولی داشته‌اند و سودسازی آن‌ها نس..

 • مدیر سایت
  قیمت فولاد در بازار ساعتی تغییر می‌‌کند

  قیمت فولاد در بازار ساعتی تغییر می‌‌کند رئیس کمیسیون کسب و کار خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: فولاد به‌خصوص ورق در بازار ساعتی تعیین نرخ می‌شود و این ضربه بزرگی به تولیدکنندگان کشور و استان کرمانشاه وارد کرده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۳:۱۹:۵۳ فرهاد مرزی امروز، اظهار داشت: واحدهای تولیدی و صنعتی استان، فولاد مورد مصرف مواد اولیه خود را از فولاد مبارکه تهیه می‌کردند. وی ادامه داد: این واحدها در مقاطع مختلف دارای کد بودند و از طریق کدینگ خریداری می‌کردند، ولی متاسفانه کدینگ آن‌ها را قطع کرده‌اند. رئیس کمیسیون کسب و کار خانه صنعت، معدن و تجارت ایران تصریح کرد: با قطع کدینگ، واحدها چاره‌ای نداشتند باید ازطریق بورس یا مچینگ خرید می‌کردند که تولید کننده به این وضع هم راضی بود تا مچینگ را نیز قطع کردند و خرید فقط باید از طریق بورس صورت گیرد. مرزی ادامه داد: چند سرمایه‌گذار بزرگ به صورت عمده از بورس خریداری می‌کنند و به تولید کننده به قیمت بالا می‌فروشند؛ به عنوان مثال قیمت ورق که الان از فولاد مبارکه خریداری می‌شود از قی..

 • مدیر سایت
  افزایش ۳۵ درصدی تولید آلومینیوم در بحرین

  افزایش ۳۵ درصدی تولید آلومینیوم در بحرین تولید آلومینیوم در بحرین در سال ۲۰۱۹ در مقایسه با سال قبل از آن ۳۵ درصد رشد داشته است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید چهارشنبه ، ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۳:۱۷:۰۸ به نقل از گلف نیوز، شرکت آلومینوم بحرین موسوم به آلبا که از برگترین تولید کنندگان آلومینیوم جهان محسوب می شود از ثبت رکوردی جدید در تولید این فلز خبر داده و اعلام کرد که در سال ۲۰۱۹ میلادی یک میلیون و ۳۶۰ هزار تن آلومینیوم تولید کرده است. این در حالی است که این شرکت در سال ۲۰۱۸ میلادی فقط ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تن آلومینیوم تولید کرده بود. از دیگر امتیازهایی که این شرکت در سال ۲۰۱۹ توانسته به آن دست پیدا کند به صفر رساندن حوادث کاری و افزایش ضریب ایمنی برای کارگران است. . نظر شما در رابطه با این خبر

 • مدیر سایت
  نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات به عراق

  نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات به عراق یک مقام مسئول از رایزنی صادرکنندگان با بانک مرکزی برای تسریع در بازگشت ارز حاصل از صادرات به عراق خبر داد و گفت: برگشت بخش عمده‌ای از ارز شرکت‌های بزرگ صادراتی از طریق تهاتر برگشت داده می‌شود. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید سه شنبه ، ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۲:۳۹:۱۷ یوسف باپیری از رایزنی فعالان اقتصادی با بانک مرکزی برای تسریع در بازگشت ارز حاصل از صادرات عراق خبر داد و گفت: توافقاتی از سوی فعالان اقتصادی با محوریت اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با بانک مرکزی در حال انجام است که بتوان مشکل برگشت ارز حاصل از صادرات کالاهای ایرانی به عراق را حل کرد. وی با بیان اینکه بانک مرکزی، پیشنهاد صادرات ریالی را نپذیرفته است، افزود: درحال‌حاضر مشکلات زیادی پیش روی فعالان اقتصادی در عراق وجود دارد تا بتوانند ارز حاصل از صادرات خود را به کشور برگردانند. وی در عین حال خبر داد: در آینده نزدیک، به توافقات بسیار خوبی با بانک مرکزی در رابطه با بازگشت ارز صادراتی صادرکنندگان ایرانی به عراق انجام خواهد شد. مدیر امور بین‌الملل اتاق بازرگانی مشت..

 • مدیر سایت
  آیا باید صفر تا صد یک محصول را خودمان تولید کنیم؟

  موضوع خودکفایی دغدغه ای است که سال ها در کشور مطرح است. به اعتقاد من خودکفایی این نیست که ما از صفر تا صد یک محصول را خودمان تولید کنیم، هیچ کشور پیشرفته ای هم با این تفکر رشد نکرده که همه چیز را باید خودشان تولید کنند بلکه مسئله مهم این است که چگونه از ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه خودمان به بهترین وجه استفاده کنیم، این ظرفیت ها و توانمندی ها تنها مواد اولیه و تکنولوژی نیست بلکه مسئله مهمتر مدیریت توسعه بخشی و ارزش آفرینی در حوزه های مختلف اقتصادی با نگاه واقع بینانه به قابلیت ها است . هر منطقه از جهان دارای ویژگی های اقلیمی، منابع طبیعی و ظرفیت های علمی و فرهنگی و قابلیت های اجتماعی و انسانی خاصی است که متناسب با آن بر روی تولیدات مورد نیاز جامعه متمرکز می شوند. اینکه انتظار داشته باشیم همه چیز را خودمان تولید کنیم امری غیر واقعی و اصولاً ناشدنی است مهم این است که ما بتوانیم در خصوص برخی «کالاهای استراتژیک»، از جمله فولاد وابستگی خود را کاهش و یا قطع کنیم. این مهم تا حدودی در کشور ما رخ داده و ظرفیت تولید فولاد کشور تا حد نیاز تکمیل شده البته برخی محصولات خاص فولادی را قادر به تولی..

 • مدیر سایت
  امضا تفاهم نامه مشترک همکاری در طرح احیا و توسعه معادن میان صدر تامین و تهیه و تولید مواد معدنی

  در راستای سیاست های ایمیدرو و وزارت صمت تفاهم نامه فی مابین صدر تامین وابسته به شستا و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران امضا شد. به گزارش شستا رسانه و به نقل از روابط عمومی تاصیکو، خداداد غریب پور، رییس ایمیدرو و معاون وزیر صمت در جلسه امضا تفاهم نامه فی مابین صدر تامین وابسته به شستا و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در راستای همکاری در طرح احیا فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس ، گفت: بازسازی معادن کوچک و احیا آن در سال ۱۳۹۸ شتاب گرفت و براساس آمار در حال حاضر ۱۳۳ معدن اقدام نهایی، ۴۷۷ معدن اقدام کلینیکی و راه حل ارائه شده ، ۱۲۹۰ معدن مورد پایش قرار گرفته اند. وی ادامه داد: ایمیدرو مشارکت گسترده ای با بخش خصوصی داشته است و مجموعه آمار اعلام شده از تعداد ۳۱ استان کشور حاصل شده است. وی تصریح کرد: امضا تفاهم نامه نیز در راستای سیاست های ایمیدرو و وزارت صمت است و امیدواریم رخداد های قابل توجهی را شاهد باشیم. در ادامه غلامرضا سلیمانی، مدیر عامل صدر تامین اظهار داشت: تاصیکو به عنوان هلدینگ معدنی شستا براساس سیاست های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماع..

 • مدیر سایت
  تامین ورق خط لوله ۱۵۰۰ کیلومتری انتقال آب از دریای عمان به استان های شرقی

  جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهای مطرح در سطح جهان به لحاظ برخورداری از منابع و ذخایر سرشار نفتی و گازی می باشد. منابع مزبور به عنوان مهمترین حامل ها در سبد انرژی جهانی، از زیر ساخت های اساسی و از مهمترین محورهای توسعه صنایع متعدد در هر کشوری به شمار آمده و از جایگاه راهبردی خاصی برخوردار می باشند. در واقع انرژی به همراه سایر عوامل تولید همچون زمین، نیروی کار و سرمایه از عناصر اساسی و بنیادین رشد صنعت و اقتصاد بوده و بنابراین برنامه ریزی اصولی و کلان جهت دسترسی به این منابع، بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است. در این راستا اکتشاف و شناسایی ذخایر نفتی وگازی، استحصال منابع و انتقال ذخایر به صنایع مختلف از جمله مهمترین اقدامات در این حوزه می باشد. در حوزه صنعت آب نیز بر اساس محدودیت های دسترسی موجود با توجه به اقلیم گرم و خشک کشور، تنش های آبی متعدد و کمبود با رندگی؛ مدیریت و مصرف منابع آبی محدود، به شدت مد نظر مسئولان کشور در همه ادوار بوده است. در این راستا بهره گیری از منابع آبی موجود و در دسترس و انتقال آن به حوزه های گرم و خشک و نیز صنایع آب بر، از جمله راهبردهای بنیادین آبادانی و تو..

 • مدیر سایت
  ثبت رکورد تولید شمش در فولاد بناب

  به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب، همزمان با دهه مبارک فجر ، رکورد جدید تولید شمش فولادی در واحد ذوب قوس ۱۵۰ این مجتمع به میزان ۱۱۳۰ تن در روز در حالی به ثبت رسید که این میزان تولید در این واحد بی سابقه بوده و شمش های ۱۵۰در ۱۵۰ با گرید های ۵sp , 3sp در حال حاضر تولید می گردد. واحد ذوب و ریخته گری ۱۵۰ ( ذو ب شاهین ) مجتمع فولاد صنعت بناب از سال ۱۳۹۲ راه اندازی گردیده و سالانه توان تولید ۳۲۰ هزارتن شمش فولادی را با کیفیت بالا دارا می باشد . ذوب ۱۵۰ این شرکت دارای کوره قوس ۵۰ تنی بوده و قابلیت هات شارژ و اتصال به خط نورد ۱۸ استند را نیز دارا میباشد که در حال حاضر شمش های تولید شده در این واحد در خطوط نورد این مجتمع مورد استفاده قرار گرفته و در بازارهای داخلی و خارجی نیز عرضه می شود . شایان ذکر است که مجتمع فولاد صنعت بناب در حال حاضر با داشتن دو واحد ذوب و ریخته گری توان تولید سالانه ۶۰۰ هزار تن شمش فولادری را دارا بوده و همچنین با برخورداری از ۷ خط نورد، قابلیت تولید سالانه بیش از یک میلیون و ۹۵۰ هزارتن انواع مقاطع نوردی در قالب سبد کامل محصولات فولادی را دارا می باشد که به س..

 • مدیر سایت
  جزئیات معافیت‌های جدید در مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد

  جزئیات معافیت‌های جدید در مالیات بر ارزش افزوده اعلام شد با بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس، علاوه بر معافیت سبد مصرفی خانوارها اعم از محصولات کشاورزی (برنج، روغن، آرد، شکر، دارو، کاغد، مطبوعات، لوازم مصرفی درمانی، خدمات آموزشی، حمل‌ونقل و...)، صادرات کالا و خدمات به خارج از کشور، عرضه انواع شمش طلا، گوشت و فرآورده‌های گوشتی، خدمات اقامتی هتل‌ها، کلیه مراحل خدمات تهیه و تولید فعالیت‌های هنری و... از پرداخت مالیات شدند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۰:۲۰:۵۸ مالیات بر ارزش افزوده از طریق مصرف محصولات و خدمات از مصرف‌کنندگان آن‌ها گرفته می‌شود که در این میان فعالان اقتصادی صرفا وظیفه انتقال بار مالی این نوع مالیات را برعهده دارند تا در نهایت این بار مالی را به مصرف‌کننده نهایی منتقل کنند. معافیت‌های مالیات بر ارزش افزوده، به منظور کاهش اثرات سوءاستقرار این نظام مالیاتی (همچون اقشار کم‌درآمد - اثر تنازلی) و کاهش هزینه‌های اجرایی و وصول مالیات اعمال می‌شود. لازم به ذکر است که معافیت‌های کالاها و خدمات در قانون مالیات بر ار..

 • مدیر سایت
  رشد تولید ۸ محصول معدنی در ۹ ماهه امسال

  رشد تولید ۸ محصول معدنی در ۹ ماهه امسال طبق آمار در ۹ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از ۱۱ محصول منتخب معدنی هشت محصول افزایش تولید و تنها سه محصول کاهش تولید داشته‌اند. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۰:۱۶:۵۱ جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که از ۱۱ محصول منتخب معدنی در ۹ ماهه سال جاری، هشت محصول افزایش تولید ۵.۸ درصد تا ۱۹.۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ تجربه کرده‌اند. براین اساس ظروف شیشه‌ای و ظروف چینی به ترتیب رشد تولید ۱۹.۴ و ۱۹.۲ درصدی را در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند. تولید این دو محصول در ۹ ماهه سال جاری به ترتیب ۳۹۳ هزار تن و ۴۱ هزار تن بوده است. میزان تولید این دو محصول در ۹ ماهه سال گذشته به ترتیب ۳۲۹ هزار تن و ۳۵ هزار تن بوده است. در مدت یاد شده تولید سیمان نیز با رشد ۱۱.۱ درصدی از ۴۱ میلیون و ۹۷۱ هزار تن در ۹ ماهه سال گذشته به ۴۶ میلیون و ۶۲۰ هزار تن در ۹ ماهه امسال رسیده است. طبق آمار شیشه جام و چینی بهداشتی نیز در ۹ ماهه سا..

 • مدیر سایت
  افزایش ۷۵ درصدی عمق ساخت داخل نیروگاه و ۶۰ درصدی فولاد

  افزایش ۷۵ درصدی عمق ساخت داخل نیروگاه و ۶۰ درصدی فولاد وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل که یکی از محورهای مهم هفتگانه برنامه های این وزارتخانه بود، اقدامات مهم و قابل توجهی را به خصوص در حوزه ساخت داخل انجام داده است. . جهت مشاهده تصویر در سایز واقعی بر روی تصویر کلیک نماید یکشنبه ، ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ زمان : ۱۰:۴۲:۵۱ در این راستا فهرست تکمیلی ممنوعیت خرید کالاهای خارجی دارای مشابه تولید داخل برای حمایت از تولید داخلی تدوین و ابلاغ شد. همچنین فهرست کالایی توانمندی های ساخت داخل جهت عدم خرید کالاهای وارداتی مشابه ساخت داخل توسط ارگانهای دولتی بروزرسانی و تکمیل شد و اولویت‌های سرمایه‌گذاری مورد تعیین قرار گرفت. راه اندازی سامانه ثبت توانمندی و اعلام نیاز بنگاه‌های اقتصادی موسوم به توانیران نیز از دیگر اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه حمایت از داخلی سازی و خودکفایی در راستای قطع وابستگی ها بود. ۲۰۲ تفاهم‌نامه همکاری میان تامین کنندگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در حاشیه برگزاری نخستین نمایشگاه ساخت داخل در همین راستا نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید ب..

1385 © کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آرتین پولاد محفوظ است.

بالا