افزایش ۲۰ درصدی تولید مجتمع فولاد صنعت بناب

قائم‌مقام مجتمع فولاد صنعت بناب، گفت: در این چند ماه که مدیریت مجتمع تغییر یافته ‌توانسته‌ایم نزدیک بر ۲۰ درصد افزایش تولید و فروش داشته باشیم و از ۱۰ درصد تولید به ۳۰ درصد برسیم.

روشن رنجبر عصر امروز در جلسه بررسی مشکلات فولاد صنعت بناب با اشاره به پیشرفت صورت گرفته در فولاد صنعت بناب پس از تغییر مدیریت این مجتمع، اظهار کرد: در نورد مسایل و امتیازات و بدهی های بانکی این فولاد در مذیقه بودیم که با تلاش و حمایت‌های خوب فرماندار بناب توانستیم با مذاکرات برد برد با ادارات شهرستان، مشکلات‌مان را حل کنند.

وی افزود: امکاناتی که در این مجتمع وجود دارد، در سطح مجتمع‌های بزرگتر کشور بی‌نظیر است.

رنجبر با بیان اینکه در سال ۸۸ و ۸۹ حجم تولید بسیار بالایی در مجتمع فولاد صنعت بناب وجود داشت، تصریح کرد: طی پنج سال گذشته به شدت کاهش تواید و به مرور زمان با تعدیل نیرو مواجه شده بودیم که حال توانسته‌ایم وضعیت مجتمع را دوباره بهتر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: طی این چند ماه که مدیریت مجتمع تغییر یافته است توانسته‌ایم نزدیک بر ۲۰ درصد افزایش تولید و فروش داشته باشیم و از ۱۰ درصد تولید به ۳۰ درصد برسیم، همچین بر اساس برنامه‌هایمان تا پایان سال ۹۶ با ۴۰ درصد افزایش دیگر به ۷۰ درصد ظرفیت خواهیم رسید.

قائم مقام فولاد صنعت بناب ادامه داد: در حال حاضر به صورت تمام ظرفیت کار نمی‌کنیم ولی توانسته‌ایم پنج خط را به تولید برگردانیم.

وی با اشاره به روبه بهبودی رفتن مشکلات موجود در این واحد تولیدی، اذعان داشت: به لحاظ نقدینگی با مشکلات زیادی مواجه بودیم که این مشکل نیز رو به حل شدن است.

رنجبر از گردش مالی ۲۲۰ میلیارد تومانی فولاد صنعت بناب، در طول ۵ ماه گذشته خبرداد و گفت: طی پنج ماه گذشته ۳۲ میلیارد تومان از معوقات فولاد صنعت بناب و همچنین تمامی معوقات حقوق پرسنل پرداخت شده است.

وی افزود: ۲۵ میلیارد تومان حقوق پرسنل ۱۰ میلیارد بدهی‌های جاری پرداخت شده است همچنین ۶۰ میلیارد تومان پول توسط فولاد صنعت بناب به بازار تزریق شده است.

رنجبر تصریح کرد: تعداد کارگران فولاد صنعت بناب، از ۱۰۶۰ نفر با افزایش ۱۴۰ نفری به ۱۲۰۰ نفر رسیده است که تا پایان سال ۹۶ اگر با برنامه ادامه دهیم، پیش بینی شده است ۴۰۰ نفر نیز بکار گرفته خواهد شد که اولویت با کسانی است که قبلاً تعدیل یافته بودند.