انجام موفقیت‌آمیز بزرگ‌ترین شات‌دان گندله‌سازی منطقه

به گزارش آرتین پولاد:مدیر گندله‌سازی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: شرکت گل‌گهر به خود می‌بالد به خاطر داشتن متخصصانی که ما را از تخصص کشورهای خارجی بی‌نیاز کرده اند. با توانمندی همین مهندسان، انجام سنگین‌ترین شات‌دان سالیانه کارخانه گندله‌سازی ۱ بعد از ۲۴ ماه که حدود ۲۳۰ هزار نفر-ساعت نیرو به طور مستقیم صرف آن شد، تحقق یافت که خود رکورد بی‌نظیری در صنعت فولاد کشور است.

به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، جعفر رفیعیان اظهار داشت: علاوه‌براین، برخی از کارهای اصلاحی انجام شده در جهت کم کردن مشکلات گلوگاهی و افزایش ظرفیت خطوط تولید توسط متخصصان داخلی شرکت انجام شد. تعمیر اساسی سرندها، تغییر طرح کالسکه و هد متحرک نوار نوسانی، تغییر نوار ۵۵ به شوت دو پارچه، تغییر طرح در شکل زره‌های آسیاب جهت استفاده حداکثری از خردایش ضربه‌ای گلوله‌ها، تغییر در طرح مش ورودی و خروجی و شوت ورودی جهت کاهش زمان تعمیرات و بازرسی‌ها گوشه‌ای از این اقدامات اصلاحی است که می‌توان به آن اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پلت فید ۳۰ درصد خوراک کارخانه گندله‌سازی است؛ عمده خرابی‌ها در آنالیزها مربوط به سرند ورودی بود که یک مسیر جدید جهت استندبای طراحی شد به گونه‌ای که از مسیر ثانویه‌ای، کنسانتره فیلتر کیک شارژ می‌شود. همچنین در کلیه توقفات بعد از توقف سالیانه مدیریت دانش با دیدگاه آموزش شرکت‌های بومی انجام می‌شود. لذا بالا بردن قابلیت اطمینان خطوط با جوانان متخصص بومی به سرانجام رسیده است.