اولین محموله صادراتی روهینا از دزفول به عراق

پیشرفت فیزیکی طرح توسعه روهینا ۷۶ درصد شد و پیش بینی می گردد این طرح ابتدای ۹۷ به بهره برداری برسد. همچنین زمینه اجرای دو طرح دیگر در روهینا فراهم است.
محمد جابریان، رئیس هیئت مدیره مجتمع فولاد روهینا جنوب که سابقا در سمت مدیرعامل مجتمع فولاد آرین سهند قرار داشت با اعلام این خبر گفت: شرکت روهینا در حال حاضر دو طرح داردیکی از این طرح ها به مرحله تولید رسیده و اکنون تولید در آن صورت می گیرد و دیگری دارای پیشرفت فیزیکی ۷۶ درصدی است و امیدواریم تا ابتدای سال ۹۷ این طرح هم به بهره برداری برسد.
جابریان افزود: بعد از راه اندازی طرح در دست اجرای شرکت، یک طرح گندله سازی و یک طرح ذوب نیز در دستور کار قرار دارد. اما اینکه کدام طرح ابتدا آغاز شود مشخص نیست با این حال زمینه هر دو طرح آماده است و مطالعات آنها و حتی طراحی هایشان انجام شده و دستور ارز و تامین مالی آنها نیز داده شده است.
این سرمایه گذار بخش خصوصی ضمن تاکید این نکته که تمامی محصولات تولید شده شرکت که اکنون میلگرد است دارای نشان تجاری هستند تاکید کرد: همچنین کیفیت محصولاتمان به گونه ای است که اولین محصول تولیدی را توانستیم صادر نماییم.
وی در جواب این سوال خبرنگار  چیلان  که فولاد روهینا با هدف صادرات یا تامین نیاز داخل تولید می کند؟ اظهار داشت: نگاه روهینا، صادراتی است. البته نگاه به بازار داخل هم داریم ولی اولویت اصلی ما صادرات است و از اینرو اولین تولیدمان را صادر کردیم و تمام تلاشمان این است که سهم قابل توجهی را به صادرات اختصاص دهیم.
جابریان در خصوص مشخصات اولین محموله صادراتی این شرکت توضیح داد: اولین محموله صادراتی روهینا از دزفول به مقصد عراق صادر شد اما این شرکت صادرات را به سایر کشورها ادامه خواهد داد و به عبارت دیگر به دنبال بازارهای صادراتی دیگر است و به جهت کیفیت محصولات تولیدی، قطعا به این هدف دست پیدا خواهند کرد.