رشد ۶۳درصدی تولید آلومینیوم در سه ماه نخست امسال

به گزارش آرتین پولاد: تولید آلومینیوم در سه ماه بهار امسال جهش تولید را پشت سر گذاشت. تولید این فلز در بهار ۹۹ برای نخستین بار در کشورمان از مرز ۱۰۰هزار تن رسید.

مجموع تولید آلومینیوم شرکت‌های ایرالکو، المهدی، هرمزآل، جاجرم و آلومینیوم جنوب به ۱۰۱هزار و ۱۹۵ تن رسید که این رقم بیش از ۶۳درصد از عملکرد تولید مدت مشابه سال گذشته است.
طی مدت مورد بررسی شرکت ایرالکو ۴۸هزار و ۸۶ تن، هرمزآل ۲۱هزار و ۷۹۱ تن، المهدی ۱۸هزار و ۸۸۱ تن آلومینیوم تولید کردند. همچنین آلومینیوم جنوب هم که به تازگی به مدار تولید پیوسته ۸۱۰۳ تن شمش تولید کرده است. تولید آلومینیوم جاجرم هم به ۵هزار و ۲۷ تن رسید.
در سه ماه نخست سال ۹۸ مجموع تولید شرکت‌های ایرالکو، المهدی و هرمزآل به ۶۲هزار و ۱۴۶ تن رسیده بود.
ایمیدرو به همراه سرمایه گذار بخش خصوصی‌ در ابتدای امسال پروژه آلومینیوم جنوب را به عنوان بزرگ ترین و مدرنترین کارخانه آلومینیوم ایران راه اندازی کرد. این سازمان در انتهای تیر ماه گذشته نیز کارخانه آلومینیوم جاجرم راه اندازی کرده بود. ورود دو کارخانه فوق سبب ساز افزایش تولید این فلز شده‌اند.
رشد تولید خرداد؛ ۷۳درصد
تولید خرداد ماه امسال هم در مجموع به ۳۶هزار تن رسید که این رقم در برابر تولید ۲۰هزار و ۷۷۹ تن رشد ۷۳درصدی را به ارمغان آورده است. در یک ماه مورد بررسی شرکت‌های ایرالکو، هرمزآل، المهدی، جاجرم و آلومینیوم جنوب به ترتیب ۱۶۱۰۲، ۸۲۵۴،‌ ۶۳۰۷، ۱۷۵۲ و ۳۶۱۰ تن آلومینیوم تولید کردند.