رشد ۷ درصدی تولید محصولات سیکل سرد فولاد مبارکه

به گزارش آرتین پولاد: با تلاش کارکنان ناحیه نورد سرد فـولادمبارکه، در سه ماهه اول سـال «جهش تولید»، تولید محصولات سیکل سرد خطوط نورد این شرکت با ۷ درصد رشد به ۲۶۲ هزار تن رسید.

به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، بهزاد بهادرانی اظهار کرد: به منظور پاسخگویی به نیاز بازار، در خط تولید محصولات قلع اندود نیز با تولید ۳۰ هزار تن و ثبت یک رکورد تولید در اردیبهشت ماه سال جاری، بخش قابل‌توجهی از نیاز بازار در حوزه بسته‌بندی صنایع غذایی تأمین شد.
مدیر ناحیه نورد سرد فولادمبارکه به دستاوردهای فولاد مبارکه در حوزه تولید ورق موردنیاز بسته‌بندی کلاف اشاره کرد و گفت: به‌ منظور رهایی از وابستگی به واردات این نوع تسمه‌ها که در بسته‌بندی کلاف‌های تولیدی کاربرد زیادی دارد، پیش از این با همکاری واحدهای مختلف شرکت، موفق به بومی‌سازی این محصول شده بودیم و به طور مشخص در سه‌ماهه اول سال جاری، با تولید یک هزار و ۵۰۰ تن از این نوع محصولات، ضمن بی‌نیازی از واردات و تأمین نیاز شرکت، از خروج مقادیر قابل‌توجهی ارز جلوگیری شده است.
وی در ادامه از تولید هزار تن ورق رنگی موردنیاز در صنعت لوازم‌خانگی در فولاد مبارکه طی سه‌ماهه اول سال جاری خبر داد و اظهار داشت: در پی تأکید مدیریت ارشد سازمان بر پاسخگویی مناسب به صنایع لوازم‌خانگی، تولید محصولات پیش رنگ نیز در دستور کار کارکنان بلندهمت شرکت فولادمبارکه قرار گرفت تا این شرکت به‌ عنوان تنها تولیدکننده این محصول استراتژیک در کشور، ضمن ایجاد بی‌نیازی از واردات، به میزان قابل‌توجهی صرفه‌جویی ارزی برای کشور به ارمغان آورده باشد.
بهادرانی در بخش پایانی سخنان خود، ضمن قدردانی از حمایت‌های مدیریت ارشد شرکت، اظهار امیدواری کرد در سایه الطاف الهی و ادامه حمایت‌ها و تلاش مستمر کارکنان ناحیه نورد سرد، موفقیت‌های این ناحیه همچنان ادامه یابد.