رونمایی از دو طرح توسعه ای در مجتمع چادرملو

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ۱۸ تیر ماه با حضور۹۴ درصدی سهامداران حقیقی و حقوقی در تهران برگزار شد.
در مجمع عادی سالیانه این شرکت مربوط به سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۵، محمود نوریان، مدیر عامل شرکت با اشاره به نقش چادرملو در تأمین مواد اولیه صنایع فولاد گفت: ایـن شـرکت در سال ۱۳۹۵ تـوانستبـا اتخاذ تدابیر مناسب و مرتفع ساختن مشکلات پیش رو، علاوه بر محقق ساختن پوشش ۱۱۷ درصدی درآمد هر سهم، گامهای موثری در اجرای برنامه های توسعه شرکت بردارد .
نوریان با برشمردن برخی فعالیت های رو به رشد چادرملو افزود: درسال ۱۳۹۵ نیز مطابق روال سالهای قبل، پروژه های مطالعاتی، تحقیقـاتی و پـژوهشی بـا هدف کـاهشمصـارف و هزینه ها، بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی، استفاده از فن آوری های جدید و انجام اصلاحات در خطوط تولید کماکان در دستور کار قرار گرفت به نحویکه تنها در این سال بالغ بر ۷۸۵ قلم، قطعات و لوازم مصرفی واحد های تولیدی در داخل کشور بومی سازی شد.
وی کاهش مداوم مصرف انرژی (برق، آب و گاز) در مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو، نسبت به پیش بینی های انجام شده را از جمله اقدامات مثبت شرکت عنوان کرد و در خصوص طرح های به بهره برداری رسیده چادرملو گفت: در اردیبهشت پارسال بهره برداری از واحد بخار نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی مجتمع صنعتی چادرملو در اردکان یزد آغاز شد ودر حال حاضر با تمام ظرفیت در حال کار است و برق تولیدی را به مدار شبکه برق سراسری انتقال می دهد.همچنین بهره برداری آزمایشی از کارخانه تولید شمش فولاد چادرملو با ظرفیت یک میلیون تن قابل ارتقاء تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن با تولید اولین شمش فولاد در بهمن ماه آغاز شد.
مدیر عامل چادرملو همچنین طرحهای در دست تکمیل این شرکت را شامل طـرح احداث کارخانه احیاء (آهن اسفنجی) با ظرفیت یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن درسال و طرح تأمین آب از محل اجرای شبکه فاضلاب شهرستان اردکان عنوان کرد و از دستور کار قرار گرفتن ۲ طرح جدید توسعه این شرکت خبر داد. این طرح ها شامل طرح احداث کارخانه گندله سازی جدید با ظرفیت ۴ میلیون تن و طرح احداث کارخانه نورد با ظرفیت ۱.۲ میلیون تن در سال می باشد.
مهندس نوریان از سرمایه گذاری شرکت چادرملو در شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه به میزان ۶۵ درصد با هدف تکمیل زنجیره تولید نام برد و افزود: بهره برداری از واحد نورد این شرکت با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن انواع میلگرد از اواخر سال گذشته آغاز شده و ساخت واحد فولاد این مجموعه نیز با ظرفیت تولید ۶۰۰ هزارتن شمش فولاد هم اکنون در حال اجراست.
از دیگر تصمیمات جلسه مجمع عمومی چادرملو تقسیم سود سال مالی منتهی به ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۵، به ازای هر سهم  ۲۰۰  ریال بین سهامداران بود.