صندوق بین المللی پول: وقت آن رسیده به ارزهای دیجیتال توجه جدی داشته باشیم

پایگاه خبری آرتین پولاد – کریستین لاگارد رییس صندوق بین المللی پول هشدار داده است که زمان آن رسیده بانک های مرکزی کشورهای مختلف و قانونگذاران به ارزهای دیجیتال جدی تر نگاه کنند. موسسات مالی در سطح دنیا با بی توجهی به این محصولات مالی با تکنولوژی جدید و نوظهور در واقع ریسک بالایی را به جان می خرند چرا که این تکنولوژی جدید در حال تکان دادن خدمات مالی و سیستم های پرداخت پول جهانی هستند.
 آرتین پولاد،  لاگارد  پیش بینی کرده در این راستا شاید اختلالات عظیمی مشاهده شود. وی در پاسخ به این سوال که آیا با نظر جی پی مورگان در مورد این که “بیت کوین” یک ” کلاه برداری ”  است موافق است یا نه این طور پاسخ داد که لازم است که نگاه گسترده تری به مفاهیم گسترده تکنولوژی هایی همچون ارزهای دیجیتال داشته باشیم. به نظر وی نباید هر آنچه که با ارز دیجیتال در ارتباط است را به نوعی تقلب و کلاه برداری بدانیم.
لاگارد این احتمال را که صندوق بین المللی پول ارز دیجیتال مخصوص خود را داشته باشد انکار نکرد. اس دی آر ( SDR) ارزی است که صندوق بین المللی پول ایجاد کرده تا از آن به عنوان یک دارایی بین المللی استفاده شود. این ارز می تواند از تکنولوژی مشابه ارزهای دیجیتال بهره ببرد. آنچه اهمیت دارد این است که معین شود این ارز چطور از تکنولوژی برای کارآمدی بیشتر و کم هزینه تر بودن بهره ببرد. صندوق بین المللی پول در تلاش است تا نقشی در نظم دادن به صنعت فین تک ( کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی) داشته باشد. تاکنون هم فین تک اختلالاتی در صنعت خدمات مالی ایجاد کرده چرا که تکنولوژی های جدید هزینه معاملات مالی را پایین می آورند. در هر حال شکی نیست تکنولوژی به کمک سیستم بانکی آمده و خدمات بانکی را در دسترس تر می نماید.
منبع: CNBC

منبع: فولاد ایران