فاز ۲ فولاد کاوه بندر شهید رجایی آماده افتتاح شد

به گزارش آرتین پولاد: رئیس بنیاد مستضعفان از آماده افتتاح بودن فاز ۲ فولاد کاوه بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: با افتتاح این واحد ۱.۲ میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور افزوده خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان از برنامه‌ریزی برای ورود ۲۰ شرکت زیرمجموعه این نهاد به بورس طی امسال خبر داد و گفت:‌ بنیاد مستضعفان حضور جدی در پروژه‌های نفتی دارد؛ دو دکل پیشرفته سحر یک و ۲ با ارزش حدود ۴۰۰ میلیون دلار مشغول حفارلی دریایی در خلیج‌فارس هستند.
فتاح با بیان این‌که ۱۰۰ درصد اداره و تعمیر این دکل‌ها توسط ایرانی‌ها انجام می‌شود که توانایی حفر چاه‌های عمومی و افقی را دارند،‌افزود: در خط لوله ۹۰۰ کیلومتری گوره-خارک، ۱۶۵ کیلومتر با تلمبه‌خانه آن را بنیاد مستضعفان اجرا خواهد کرد.
وی تاکید کرد: بنیاد مستضعفان با یادآوری این‌که در توسعه میدان نفتی مارون یک و ۲ خوزستان حضور داریم، گفت:‌بر اساس قراردادی ککه با وزارت نفت منعقد کرده‌ایم، دکل‌های حفاری خشکی در داخل ساخته می‌شود و دیگر اجاره‌ای از خارج نیست.
رئیس بنیاد مستضعفان از آماده افتتاح بودن فاز ۲ فولاد کاوه بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: با افتتاح این واحد ۱.۲ میلیون تن به ظرفیت تتولید فولاد کشور افزوده خواهد شد.