هدف گذاری صادرات ۴۰ درصدی ذوب آهن پاسارگاد در سال ۹۶

علی نعیمی، مدیر بازرگانی ذوب آهن پاسارگاد  با اعلام این خبر که برنامه ذوب آهن پاسارگاد توسعه صادرات است گفت: با توجه به وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور در سال جاری و همچنین پیش بینی وضعیت بازار جهانی درخصوص افزایش مصرف فولاد، ذوب آهن پاسارگاد در نظر دارد، امسال یک میلیون تن فولاد تولید و ۳۰ تا ۴۰ درصد از تولیدات خود را صادر کند.
وی افزود: اگرچه رکود بازار فولاد در ایران هنوز پابرجاست اما در بازارهای جهانی شرایط مطلوب تر و مثبت تر به نظر می رسد و از این رو پیش بینی کرده ایم هدف گذاریمان در امر صادرات محقق گردد.
نعیمی با تاکید این نکته که همچون سال های قبل امکان صادرات محصولاتی نظیر تیرآهن برای ذوب آهن پاسارگاد فراهم است خاطرنشان کرد: با این وجود بیشتر تمرکز ما صادرات به صورت شمشی خواهد بود و بازارهای صادراتی لازم در کشورهای اطراف حوزه خلیج فارس و بخشی از کشورهای افریقا را شناسایی و زمینه صادرات را فراهم کرده ایم. البته ذوب آهن پاسارگاد صادرات را به تازگی آغاز کرده و سال گذشته در قالب چند محموله، حدود ۲۰ هزار تن صادرات تیراهن به کشور عراق داشت و در فروردین ماه نیز ۲۰ هزار تن شمش به کشورهای حاشیه خلیج فارس ارسال کرده است.