هدف گذاری فولاد غرب آسیا برای رشد ۳۰۰ درصدی در تولید

فولاد غرب آسیا در نظر دارد در سال جاری با تولید ماهانه ۳۰ هزار تن محصول رشد ۳۰۰ درصدی را در تولید به ثبت برساند.
غلامرضا خلیقی، رئیس هیئت مدیره فولاد غرب آسیا ضمن بیان این موضوع که دولت رشد ۸ درصدی را برای اقتصاد پیش بینی کرده، گفت: این پیش فرض سبب شد شرایط بازار فولاد در سال جاری بهبود یابد. البته بحث واردات و تعرفه ها هم در این بین مهم است.

وی افزود: به هر حال قیمت های جهانی دارای نوسان است و اگر تعرفه ها تغییری نکند شرایط برای بازار ورق امسال بهتر خواهد بود درغیر این صورت چنانچه شاهد واردات محصولات نامرغوب یا با کیفیت اما با قیمت پایین از چین و کشورهای شمالی ایران باشیم، باید تبعات تعطیلی واحدها و کاهش کیفیت تولیدات داخلی را در آینده به عینه دید.
خلیقی ادامه داد: در شرکت فولاد غرب آسیا در نظر داریم ماهانه ۳۰ هزار تن محصول تولید نماییم تا در پایان سال به تولید هدف گذاری شده شرکت یعنی تولید ۳۶۰ هزار تن ورق سرد با کیفیت دست یابیم. چنانچه این امر اتفاق بیفتد، شاهد رشد ۳۰۰ درصدی (سه برابری) نسبت به سال ۹۵ در تولید شرکت خواهیم بود.
وی تصریح کرد: در سال ۹۵ به دلیل مسائل بانکی و شرایط بازار ایران تولید مناسب نبود و نتوانستیم طبق برنامه تولید نماییم با این وجود در فروردین ماه امسال رشد قابل توجهی در تولیداتمان رخ داد و ۲۵ هزار تن تولید در مجموعه به ثبت رسید. در حال حاضر هم هدفمان در فولاد غرب آسیا برای سال جاری پوشش۸۰ درصدی ظرفیت است و این در حالی است که هم اکنون حدود ۶۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنیم.