کاهش ۲.۵ درصدی صادرات ضایعات مسِ آمریکا

به گزارش آرتین پولاد: متال بولتن در گزارشی نوشت که بازار صادرات ضایعات غیر آهنیِ ایالات‌متحده از ابتدای سال جاری تا ماه می متغیر بود؛ به‌طوری‌که صادرات ضایعات آلومینیوم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، ولی صادرات قراضه مس طی دوره مذکور کاهش داشته است.

صادرات مس آمریکا در پنج ماه نخست سال جاری درمجموع ۴۲۲ هزار و ۹۵۷ تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از حجم ۴۳۳ هزار و ۸۹۵ تن؛ کاهش ۲،۵درصدی را نشان می‌دهد.
سهمیه‌های اخیر واردات ضایعات مس به چین در مرحله دوم به واردکنندگان اجازه داد ۱۲۴ هزار و ۵۰۰ تن دیگر واردات داشته باشند که این حجم، علاوه بر سهمیه‌های اعلام شده در دور اول بود. در دور اول سهمیه‌بندی‌ها، اجازه واردات۲۴۰ هزار و ۴۲۹ تن قراضه مس اعطا شده بود.
میزان واردات ضایعات مس چین از سوی تأمین‌کنندگان آمریکایی شدیدترین کاهش را نشان داده است؛ به‌طوری‌که طی ماه‌های ژانویه تا ماه می، با افت ۷۵،۸ درصدی در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته به ۵۳ هزار و ۴۳۹ تن رسید. واردات قراضه مس چین از ایالات‌متحده، در پنج ماه نخست سال قبل برابر با ۲۲۱ هزار و ۲۴۵ تن بود.
بنا به اعلام برخی معامله گران ضایعات مس ایالات‌متحده در حال حاضر، چین بازار کوچک‌تری برای صادرات قراضه مس است و این کشور تلاش دارد ضایعات داخلی خود را به فروش برساند. در نتیجه، عرضه بیش ‌از اندازه‌ای در بخش ضایعات مس در ایالات‌متحده به وجود آمده است.
با این حال، مجموع صادرات ایالات‌متحده از ضایعات غیر آهنی که توسط موسسه Fastmarkets محاسبه‌شده و شامل آلومینیوم، قوطی‌های نوشابه، مس، سرب، نیکل و روی می‌شود، در پنج ماه نخست امسال از رقم یک‌میلیون و ۲۱۴ هزار و ۸۵۴ تن مربوط به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۸،۴ درصدی به یک‌میلیون و ۳۱۶ هزار و ۸۷۲ تن رسیده است.