گزارش مجلس در مورد بازار فولاد هفته آینده ارائه می‌شود

به گزارش آرتین پولاد: سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارش مجلس در مورد بازار فولاد هفته آینده ارائه می‌شود گفت: نباید شاهد دونرخی بودن در بازار فولاد باشیم.

محمدحسین فرهنگی در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیر علنی مجلس گفت: با توجه به جلساتی که در روزهای گذشته در سطح وزرای اقتصادی و روسای کمیسیون‌های مرتبط در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، در جلسه غیرعلنی امروز بیشتر بر روی وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت متمرکز شدیم. آثار جلسات گذشته مجلس در بازار ارز و سکه مثبت بود، اما در جلسه امروز بر روی شبکه تولید و توزیع کالاها تمرکز کردیم.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هدف اصلی رفع معایب موجود در شبکه توزیع و تولید کالاها می‌باشد تا شاهد اتفاقاتی نظیر افزایش قیمت نهاده‌های دامی و کشاورزی علی‌رغم تخصیص قابل توجه ارز نباشیم. برای رفع معایب در شبکه توزیع و تولید تدابیری اتخاذ شد تا این شبکه قابل نظارت و رهگیری باشد.
وی با اشاره به گزارش مجلس در مورد بازار فولاد گفت: این گزارش هفته آینده ارائه خواهد شد، مجلس شورای اسلامی تاکنون جلسات متعددی در این زمینه داشته که آثار مفید خود را در بازار نیز نشان داده است اما کافی نبوده و ما در این زمینه نیاز به قانون‌ گذاری داریم. آقای وزیر نیز با نظر مجلس موافق هستند هدف اصلی این است که نباید ما شاهد دو نرخی در این بازار باشیم.