۲۸ میلیون تن کنسانتره و گندله به ظرفیت تولید کشور اضافه می‌شود

به گزارش آرتین پولاد: معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو گفت: ۲۸ میلیون تن کنسانتره و گندله به ظرفیت تولید اضافه می‌شود.

آقاجانلو، با اشاره به اینکه طی امسال در حوزه تولید کنسانتره و گندله طرح‌های بزرگی افتتاح شدند و آماده افتتاح هستند، اظهارکرد: این امر سبب می‌شود تا به ظرفیت تولید کشور افزوده شود که از ۲۸ میلیون تن مذکور، ۱۰ میلیون تن کنسانتره و ۱۸ میلیون تن گندله است.
وی افزود: پنج میلیون تن کنسانتره در قالب فولاد سنگان، ۲.۵ میلیون تن گندله در قالب فولاد سناباد امسال اضافه شدند و ۲.۵ میلیون تن کنسانتره کاوهدر دهه فجر اضافه خواهد شد.
آقاجانلو ادامه داد: در حوزه بخش خصوصی نیز چند واحد بزرگ به بهره برداری می‌رسد که پنج میلیون تن کنسانتره در استان یزد، ۲.۵ میلیون تن در بندرعباس آماده افتتاح می‌شود.
به گفته وی واحد فولادسازی بندرعباس نیز به زودی افتتاح می‌شود.
آقاجانلو در ادامه در ارتباط با معادن سنگ‌های تزئینی نیز بیان کرد: ایمیدور در حال عارضه یابی این معادن است که علت بروز مشکل در این معادن را پیدا کند.
وی توضیح داد: دو میلیارد تن ذخایر سنگ های معدنی در کشور است که ظرفیت تولید آن ۲۰ میلیون تن است و آن چه به مرحله فرآوری می رسد۱۰ تا ۱۲ میلیون تن می‌باشد و این نشان می‌دهد که حلقه مفقوده‌ای در این میان وجود دارد.