مدیر سایت

دست یابی به فناوری‌های نوین در ورق خودرو چهارمحال و بختیاری

به گزارش چیلان ، مدیر خط تولید کارخانه ورق خودرو چهارمحال و بختیاری گفت: با سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلاری نیاز خودرو سازان به کلاف و ورق رویی خودرو تامین می‌شود. ایزدی افزود: جوش پذیری، رنگ پذیری و مقاومت به خوردگی از ویژگی‌های ورق رویی گالوانیزه است. همچنین مدیر کل صمت چهارمحال و بختیاری گفت: تولید انبوه ورق رویی گالوانیزه خودرو خدمتی به چرخه تولید است. رستمی افزود: سالانه ۳۶ هزار تن ورق رویی خودرو در این کارخانه تولید می‌شود که صرفه جویی ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلاری برای کشور دارد. وی گفت: تولید این ورق خودرو پشتوانه یک پژوهش ۴ ساله را دارد که پس از شش ماه امتحان خود را در صنایع خودرو سازی به خوبی پس داده است. رستمی افزود: کارخانه ورق خودرو چهارمحال و بختیاری علاوه بر تولید ورق رویی خودرو دو محصول دانش بنیان در قسمت‌های جانبی و استحکام بدنه تولید کرده است. کیفیت بالای این ورق خودرو توجه خودرو سازان کشور را به خود جلب کرده است.

مدیر سایت

سهم ۸ درصدی فولاد مبارکه در تولید ناخالص داخلی بخش صنعت کشور

به گزارش چیلان ،غلامرضا سلیمی با بیان اینکه عملکرد گروه فولاد مبارکه نقش مؤثری در پیشبرد اقتصادی و تأمین نیازهای صنایع کشور داشته و دارد، تصریح کرد: با تلاش و همت کارکنان این مجموعه ۱۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کلاف گرم و ۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزارتن انواع محصولات سرد و پوشش‌دار تولید شده است. وی در ادامه افزود: عملکرد درخشان کارکنان نواحی در شش‌ماهه اول سال جاری و رشد چشمگیر تولید در این مدت مؤید عزم راسخ همکاران در تحقق اهداف کلان شرکت است که به‌رغم افزایش محدودیت‌های مصارف انرژی در خطوط به ‌دست ‌آمده است؛ به‌نحوی‌که در دو ماه نخست سال جاری، علاوه بر رکوردهای پیاپی ثبت‌شده در فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت و مجتمع فولاد سبا و همچنین در گروه فولاد مبارکه، بعد از ۱۲ سال رکورد احیا مستقیم شماره یک و بعد از سه سال رکورد خط نورد گرم ارتقا یافت. معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه از تأمین حداکثری نیاز کارخانه‌های داخلی و پیشگیری از التهاب بازار به‌عنوان یکی از استراتژی‌های اصلی این شرکت یاد و اظهار کرد: رویکرد فولاد مبارکه همواره افزایش بهره‌وری و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های خطوط تولید در راستای پا..

مدیر سایت

کاهش مصرف الکترود در کوره‌های قوس الکتریکی ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه

به گزارش چیلان ،در فولاد مبارکه از ابتدای بهره‌برداری تا کنون، با انجام پروژه‌ها و تحقیقات مختلف تلاش‌های زیادی برای کاهش مصرف الکترود در کوره‌های قوس این شرکت صورت گرفته است. در نتیجه این تلاش‌ها اکنون میزان مصرف الکترود این شرکت در هشت‌ماهه سال ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۹۲ درصد کاهش یافته است و اکنون فولاد مبارکه بین فولادسازان مطرح جهان الگوی مصرف در این حوزه شناخته می‌شود. در پی کسب موفقیت‌های ارزشمند فولاد مبارکه در این زمینه، خبرنگار فولاد به سراغ کارشناسان ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم رفته است و چگونگی کسب این موفقیت و اهمیت آن را جویا شده است. ماحصل این گفت‌وگوها را در ادامه می‌خوانید. ابراهیم روح الهی، مهندس فرایند فولادسازی و ریخته‌گری مداوم با تلاش کارکنان ناحیه فولادسازی، مصرف الکترود در کوره‌های قوس الکتریکی فولاد مبارکه در هشت‌ماهه سال ۱۴۰۱ به ۱.۹۷ کیلوگرم به ازای هر تن اسلب تولیدی رسید. این رقم در هشت‌ماهه مشابه سال ۱۴۰۰ به میزان ۲.۱۲۰ کیلوگرم بر تن اسلب بوده و مقایسه آن‌ها نشان‌دهنده کاهش ۹۲/۶ درصدی است. این دستاورد موجب صرفه‌جویی قابل‌توجه ۱۰۰ میلیارد توما..

مدیر سایت

چرا قطع برق و گاز، فقط خط تولید واحدهای فولادی را نشانه گرفته است؟

به گزارش چیلان ، دکتر علی محمدی، مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران، درگفت‌وگو با چیلان به چالش‌های فولادسازان از جمله صادرات و انرژی اشاره کرد و نسبت به اصراری که دولت بر قطع برق و گاز واحدهای فولادی دارد انتقاد داشت. وی خواستار تعامل دولت با تولیدکنندگان در بحث تنظیم بازار فولاد، تسهیل صادرات و تأمین انرژی و مواد اولیه شد. به گفته این مدیر فولادی، متاسفانه قطع برق، خط تولید شرکت‌های فولادی را نشانه گرفته و چالش‌هایی را برای تحقق ظرفیت تولید و حتی مشکلاتی در حوزه کارگری به وجود آورده است. این در حالی است که باید در نظر داشت که فقط شرکت‌های فولادی قربانی کمبود برق و گاز نباشند و تمام صنایع نظیر پتروشیمی نیز به همان نسبت که برق مصرف می کنند می‌بایست محدودیت برای‌شان اعمال شود.

مدیر سایت

حرکت انقلابی در صنایع ریخته‌گری

به گزارش چیلان ، دکتر دامادی، مدیر عامل هلدینگ ساتکو در گفت‌وگو با خبرنگار چیلان در خصوص اهمیت تامین انرژی برای صنایع اظهار کرد: تامین انرژی بحث کلیدی در صنعت فولاد و قطعات ریخته‌گری است که نیازمند توجه جدی‌تر است؛ از این رو کمبود انرژی مثل کمبود برق می‌تواند باعث توقف خط تولید شود که این بحران بسیار جدی را برای تولید و اشتغال به همراه دارد. وی تاکید کرد: انرژی الکتریکی در خارج از کشور بر عکس ایران بسیار گران قیمت است این در حالی‌است که ما از این انرژی بهره‌مند نمی‌شویم و بهره وری تولیدات ما به این دلیل اندک است. دامادی، در خصوص فعالیت اصلی هلدینگ ساتکو بیان کرد: ما توسط نیروهای دانش بنیان کلیه خط تولید قالب‌های ریخته‌گری را راه‌اندازی و تولید کردیم که این را می‌توان یک حرکت انقلابی در زمینه صنایع ریخته‌گری به حساب آورد. وی افزود: هدف اصلی ما توسعه اتوماتیک‌سازی صنعت قطعه ریزی در کشور است؛ که با به کارگیری نیروهای جوان و با تکیه بر دانش و اطلاعات آنها این مهم محقق می‌شود.

مدیر سایت

ثبت پنجمین رکورد روزانه تولید کلاف گرم در مجتمع فولاد سبا

به گزارش چیلان ،بهمن خلیلی مدیر عملیات مجتمع فولاد سبا ضمن اعلام خبر پنجمین رکورد تولید در این مجتمع گفت: کارکنان پرتلاش این مجتمع در تاریخ ۱۰ آذرماه ۱۴۰۱ با تولید ۵۳۸۰ تن کلاف گرم موفق به ثبت رکورد تولید روزانه دیگری شدند. این در حالی است که در این مجتمع از ابتدای سال جاری تا کنون ۳ رکورد ماهانه تولید کلاف گرم نیز به ثبت رسیده است. وی ادامه داد: این رکورد در حالی به ثبت رسید که رکورد قبلی ۵۳۳۶ تن در تاریخ ۶ مهرماه سال جاری محقق شده بود. خلیلی با اشاره به اینکه در افزون بر این رکورد کمّی، از نظر کیفیت هم کلاف‌های تولیدی بالای ۹۹ درصد است، خاطرنشان کرد: افزایش کیفی سطح محصول ارزش این رکورد را دوچندان ساخته است. مدیر عملیات مجتمع فولاد سبا تصریح کرد: در سال «تولید، دانش‌بنیان؛ اشتغال‌آفرین» برای چندمین بار است که رکوردهای روزانه و ماهانه در واحدهای مختلف تولید سبا شکسته می‌شود و این مهم نشان‌دهنده همدلی تمامی کارکنان در بخش‌های تولیدی و پشتیبانی در همه سطوح شرکت فولاد مبارکه است. با توجه به پیوستگی خطوط تولید در سبا، هماهنگی بین خطوط و کنترل فرایند تولید نقش بسزایی در افزایش کمّی و کی..

مدیر سایت

ثبت رکورد تولید روزانه کنسانتره در فولاد سنگان

به گزارش چیلان ،مدیرکارخانه کنسانتره‌سازی فولاد سنگان با اعلام این خبر گفت: همکاران پرتلاش ما در واحد کنسانتره سازی با تولید ۱۸ هزار و ۶۱۰ تن کنسانتره در روز رکوردی جدید را ثبت کردند. محمد گلی پور با اعلام اینکه این میزان تولید، بالاترین میزان تولید کنسانتره تابحال است، افزود : کارکنان ما توانستند به میزان تولید ۱۸ هزار و ۶۱۰ تن کنسانتره در روز دست یابند که با لطف خدا و همت مردانه موفق به تولید بالاترین میزان تولید کنسانتره از ابتدای راه اندازی تاکنون شدند. وی ادامه داد: کارخانه کنسانتره سازی فولاد سنگان، نخستین کارخانه پنج میلیون‌تنی واحد کنسانتره در شرق کشور است که در کوران تحریم ها و به دست متخصصان داخلی راه اندازی و به بهره برداری رسیده است. مدیر کارخانه کنسانتره سازی یادآور شد،با وجود مشکلات جاری و قطعی برق در تابستان، این شرکت مصمم است با تولید پایدار و با کیفیت در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال افرین، برنامه تولید ۳/۵ میلیون تن کنسانتره را محقق تا گامی ارزشمند در تولید پایدار و مطمئن بردارد. بالاترین رکورد تولید روزانه کنسانتره در حالی بدست آمد که رکورد قبلی تولید روزانه کنس..

مدیر سایت

زیرساخت‌های انرژی از توسعه‌ ایجاد شده در صنعت فولاد عقب افتاده است

به گزارش چیلان ،مهندس محمد کشانی، مدیر عامل فولاد صنعت بناب و عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفت‌وگوی اختصاصی با چیلان :دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تنی فولاد در افق چشم انداز ۱۴۰۴ به راحتی امکان پذیر است اما زیرساخت‌های مورد نیاز برای بهره‌برداری از این ظرفیت فراهم نیست که از جمله مهم‌ترین آن‌ها عقب ماندگی زیرساخت‌های انرژی از توسعه ایجاد شده در صنعت فولاد است. لذا برای حل این معضل هم خود واحدهای فولادی باید به میدان بیایند و هم دولت در تعامل با فولادسازان و تشکل ها تصمیمات موثر بگیرد…. اولین همایش_تخصصی_انرژی_در_صنعت_فولاد روز ۲۸ آذرماه با حضور معاونین وزارتخانه های نفت، نیرو و صمت به همراه مدیران شرکت ملی گاز فولاد، شرکت مدیریت شبکه برق، ایمیدرو و شرکت‌های فولادی و معدنی در کنار تشکل‌های تخصصی و شرکت‌های فعال حوزه انرژی برگزار می شود.

مدیر سایت

رفع کمبود ورق سرد در کشور با اجرای طرح‌های توسعه/ ۴۰ هزار تن تولید را به دلیل قطع برق از دست دادیم

به گزارش چیلان ، غلامرضا خلیقی مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا، در گفت‌وگو با چیلان با اشاره به اجرای طرح توسعه و رسیدن ظرفیت این کارخانه به یک میلیون تن گفت: امیدواریم با ظرفیت جدید شاهد کمبود ورق سرد در کشور نباشیم. به گفته مدیرعامل فولاد غرب آسیا، این شرکت با ظرفیت اسم در هشت ماه ابتدای سال فعالیت داشت اما ۴۰ هزار تن تولید را به دلیل قطع برق از دست داد. وی افزود: با راه‌اندازی نیروگاه در فولاد غرب آسیا، امیدواریم تابستان سال آینده مشکل برق نداشته باشیم. جزئیات این طرح نیروگاهی در همایش_تخصصی_انرژی_در_صنعت_فولاد نیز اطلاع‌رسانی می‌شود. این مدیر فعال فولادی همچنین نقدی به سیاست‌های تنظیم بازار وارد کرد و گفت: سیاست‌هایی که وزارت صمت برای کنترل بازار طرح‌ریزی کرده، شرایط را برای خرید و تامین مواد اولیه کارخانجاتی مثل ما با مشکل مواجهه کرده است. به گفته خلیقی، این‌گونه سیاست‌های اقتصادی منجر به از دست دادن ظرفیت تولید شرکت‌های فولادی و در نتیجه عدم تحقق رشد تولید می‌شود.

مدیر سایت

تایید مجدد محصولات ذوب آهن اصفهان برای صادرات با تمدید گواهینامه CARES

به گزارش چیلان ،علیرضا رضوانیان معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان در جلسه افتتاحیه این ممیزی که با حضور مدیران مرتبط در سالن جلسات مدیرعامل شرکت برگزار شد، به بیان اقدامات انجام شده در زمینه ارتقاء کیفیت پرداخت و گفت: ذوب آهن اصفهان فراتر از اجرای الزامات استانداردهای مورد بررسی و استقرار و تمدید آنها گام برداشته است. محمد صدری مدیرکیفیت فراگیر ذوب آهن اصفهان نیز گفت: دومین ممیزی مراقبتی بعد از اخذگواهینامهCARES طــی روزهای ۱ و۲ آذر ماه توسط سرممیز موسسه مذکور Yavuz Deveciler از انگلستان و در مدیریت های مرتبط انجام شد که با توجه به عدم مشاهده هیچ گونه عدم انطباقی، گواهینامه CARES تمدید اعتبار شد. وی، گفت: مدیریت های مختلف به ویژه حوزه خرید، برنامه ریزی و مهندسی صنایع، نورد، فولادسازی، امور فنی و برنامه ریزی تولید، اتوماســیون و ارتباطات، بازاریابی و فروش خارجی، روابط عمومی، حراست، فن آوری اطلاعات و دیگر مدیریت های مرتبط در برگزاری موفقیت آمیز این دوره از ممیزی مشارکتی فعال داشتند. سرممیزموسسه CARES نیز با تشریح چگونگی ممیزی انجام شده در قسمت های مختلف شرکت، تلاش گسترده ذوب آه..

۱۳۸۵ © کلیه حقوق این وب سایت برای گروه آرتین پولاد محفوظ است.

بالا